Čo s prsiami po pôrode?

silvikaaa
25. máj 2013

Ahojte
Som tretí deň po pôrode, nekojím a chcela by som sa spýtať , či niektorá z vás , ktorá nekojí či mala podobný problém ako ja 😖 Prvý deň po pôrode som prsia mala v poriadku , ale od včera mi strašne stvrdli a vyteká mi mliečko , ale strašne to bolí nemôžem v noci ani spať a ani sa ich dotknúť ☹ a chcela by som sa spýtať , či mám vytláčať alebo to mám nechať tak ? mám aj menší strach aby som nedostala zápal alebo niečo podobné 😒 ked som sa pýtala sestričky čo mám stým robiť,tak mi odporučila to nevytláčať a proti tvrdnutiu mi poradila si ich s deckou plienočkou obviazať alebo si priložiť listy s ľadového šalátu 😕 .... ked máte niektorá z vás skúsenosť s niečim podobným , poradte 😢 Diki za rady 😉

katia7
25. máj 2013

a ani odsavat nechces ? davas miminku UM? ked hej tak podla mna len kus vytlac aby sa ti ulavilo, nie moc nech sa ti netvori vela a po par dnoch by to mohlo ustupit, mne to stacilo ked som zo zdravotnych dovodov dcerku odstavovala ale mala viac ako rok tak neviem ci aj tak skoro staci takto, neviem preco nekojis ale tak su aj injekcie na zastavenie, to ti da asi gynekolog

danim
25. máj 2013

proti tvrdnutiu su perfektne obklady z burow alkoholu ( kupis v lekarni ), dat na vreckovku, pripadne aj vlozku okolo prsnika ( kde zacina, pripadne uz je hrca ) a nechaj si to tam v podprsenke aj 24 hod. potom dieta lepsie tu hrcu mlieka vypije. a aby si mala ok priebeh, tak dieta prikladaj a nech sa koji, striedaj prsniky, pravidelne caste kojenie. drzim palce.

danim
25. máj 2013

@katia7 ale ved ona nepisala, ze nekoji, resp nechce.. aj mne sa na treti den velmi silno naliali prsia a tiez som mala tento strach, co ona..

nice202
25. máj 2013

@danim napisala "nekojim" 🙂

danim
25. máj 2013

@nice202 ja som to brala tak, ze este poriadne nekoji.. ( ak kojit ozaj nejde, tak zastavit laktaciu injekciou )

katia7
25. máj 2013

@danim no myslim ze z prveho riadku je to dost jasne 😉

danim
25. máj 2013

@silvikaaa a preco nekojis ? este sa dieta "nerozsalo" ci co ? toto musis objasnit, a potom mozme radit.. lebo tato info je klucova

danim
25. máj 2013

@katia7 uz som vysvetlila 😉

jania023
25. máj 2013

@silvikaaa a dali ti lieky na zastavenie mlieka?

silvikaaa
autor
25. máj 2013

@danim presne nechcem kojit ,, malej davam od zaciatku sunar ... 😒

danjelca
25. máj 2013

@silvikaaa a to prečo nechceš?

silvikaaa
autor
25. máj 2013

@danjelca neviem nieje mi to prijemne ,,, nekojila som ani prve ,ale taky problem som nemala 😨
@jania023 ne nedali mi zatial nic 😒

danjelca
25. máj 2013

@silvikaaa aha..no je to jasne že tvoa vec ja len že..kojenie nie je v prvom rade o príjemnosti🙂
mne to tiež nebolo-takmer tri mesiace a teraz? je to supeeer!normálne kojenie milujem:D

bettypo
25. máj 2013

@silvikaaa dostala si lieky na zastavenie? Ak nezaberaju su aj homeopatika ricinus comunis 15 ch. Mlieko odsat iba po troske ak sa nebude dat vydrzat ☹

atrami
25. máj 2013

nebudem sa pýtať prečo nekojíš. Treba sa spýtať lekára na zastavenie laktácie. Viem, že je ricinus comunis 30 na zastavenie laktácie. Rovnako ako tesné sťahovanie pŕs.

danjelca
25. máj 2013

ja Ti radiť nebudem lebo pre mňa je zastavovanie mlieka takááá škoda..opačne by som ti poradila 😀

sirinka
25. máj 2013

@silvikaaa no ladovy salat a neodstriekat je najlepsia cesta k zapalu, v prvom rade, pokial si bola rozhodnuta vobec nedojcit, mala si sa na to pripravit a nastudovat si, co robit po porode. teraz si odstriekni vzdy tolko mliecka, aby sa tlak v prsnikoch uvolnil, aby neboli bolestive, ale nevyprazdnuj ich uplne. len najnutnejsie. pouzivaj pevnu podprsenku. bolo by vhodne, aby si odstriekane mliecko aspon z prvych dni dala babatku aj ked z flasky, je v nom vela dolezitych latok pre mimino. mozes takisto poziadat lekara o zastavenie tvorby mliecka liekmi. existuju aj homeo ricinnus communis, alebo Calcarea carbonica CH3 10 granúl tri dni za sebou, potom Pulsatilla CH5 2x5 granúl denne a Lac caninum CH15 2x5 granúl denne. obmedzit prijem tekutin. Salviovy caj.

silvikaaa
autor
25. máj 2013

@bettypo vsak to, ze je to na nevidrzanie , iked skusam po trosicku , ale nejako to nepomaha , este asi pockam a budem po trosku vitlacat a ked to neustupi pojdem znovu k dok. 😢

sirinka
25. máj 2013

@silvikaaa osobne ti neodporucam s tym velmi vyckavat, mliecko musi ist von, zapal pride z hodiny na hodinu, ani nevies ako...skus rucne, co je ale tazke pri velmi naliatych prsnikoch, odsavacku, alebo jednoducho priloz aspon na par dni babatko, uvidis, ci vobec bude vediet sat. najprv si nahrej prsniky v sprche teplou vodou kruzivymi pohybmi.

jania023
25. máj 2013

@silvikaaa to si musis pytat inak ked neodsavas tak to boli ale ked ti daju lieky tak sa za 7yzden mlieko zastavi...ale ak chces kojit tak uz nemas cim

carodejnica
25. máj 2013

Jaj, ja viem, asi to schytam a asi by som si mala zahryznúť do prstov, ale fascinujú ma tieto životné paradoxy. Ja som plakala v pôrodnici, lebo sa mi syn nechcel prisat, lebo "skúsil" fľašu, s revom som 3x denne volala laktacnej, že co mám robiť, nakoniec sa mi pošťastilo dojcenie rozbehnúť.
Proste je to tak asi vo všetkom niekto nemôže a chce, a niekto môže a nechce.
Ja viem, že každý ma právo voľby, ale čo by si vybralo babo, keby mohlo? Aspoň raz to neskusis?
Na druhej strane bude určite ľúbené, aj bez dojcenia, takže držím palce a prajem všetko dobré.
Určite sa porad s lekárom, myslím že by ti vedeli pomôcť. 🙂

kattrin5
25. máj 2013

Toto nepochopim ako niekto moze nechcet dojcit..a ze dojcenie je neprijemne...fuha no krasa

danim
25. máj 2013

@silvikaaa sama sebe zle robis.. daj decku materske mlieko a 1. ono dostane to najlepsie co moze dostat.. + dalsich X vyhod, a ty sa vyhnes tomu, ze dostanes zapal.. lebo ked nebudes kojit, ho fakt dostanes !!! ( nechcem ta strasit... ale zapal, hrce.. a neskor aj pod noz... vazne .. nie je to ziadna sranda.. ) tak s tym cosi rob. a KOJ. ako chapem, ze 3.den po porode je v hlave v tele totalny chaos.. poznam.. ale vzchop sa, a koj, pomozes hlavne sebe. a ze ti to teraz nie je prijemne ? no si 3 dni po porode.. si zchaosena cela.. premoz sa teraz a ono sa to ustali. budes najstastnejsia na svete, ze si to zvladla. ( teraz neries, ze si prve nekojila )... teraz sa ti narodilo druhe dieta a tomu sa v tvojom tele vytvorilo pre neho mliecko. daj mu ho prosim ta.... velmi ti drzim palce.. ( na hrce som ti uz napisala radu... + ked budes dieta prikladat, problem si odstranis, a hod ten sunar pod postel )

linda20111
25. máj 2013

@silvikaaa ani ja neviem pochopit, preco nechces kojit, to tvoje vysvetlenie je dost slabe.. podla mna je to lepsie nielen pre babo, ale aj pre teba - pohodlnejsie, nemusis vstavat a z postele a ist babatku robit papanie.. taktiez netreba ziadne flase umyvat, sterilizovat... zo zaciatku kojenie nieje prijemne, kedze to moze par dni trochu boliet, ale oproti porodu je to nic 🙂 nechcem ta presviedcat lebo sama sa rozhodujes, ale keby si sa rozhodla predsa kojit, tak by ta ani prsia neboleli, babatko si vycmula kolko potrebuje a vsetci su spokojni 🙂 ale ak silou mocou nechces kojit, tak to treba povedat lekarovi. existuju take lieky ktore davaju napr zenam, ktorym zomrelo dieta na zastavenie laktacie.

danim
25. máj 2013

ona je podla mna teraz v takom soku, ze ma problem.. a nevie co teraz.. proste ten chaos tych dni po porode.. lebo ved sme zazili.. o to viac ju to prekvapilo, ze pri prvom to nezazila.. a kojenie si zrusila.. podla mna ona potrebuje pomoc a podporu a zvladne to... velmi drzim palce

milota164
25. máj 2013

ja si tiez myslim , ze kojenie je pre dieta to najlepsie. A hlavne ked mas mlieko tak je ho velka skoda :( A ze ti kojenie nie je prijemne , to ani mne nebolo na zaciatku , ale ked sa s babom zosuladite a bude sa ti tvorit tolko mlieka kolko bude potrebovat tak je to super a lacne , prakticke a uvidis , ze nakoniec aj krasne 🙂

horana
25. máj 2013

Co s prsiami po porode? To uz je mi len otazka - ved pouzit ich na to na co ich priroda vlastne cele stvorila, na ten jeden jediny dovod preco ti narastli! 😎
Prekvapenie: na ukazovanie v obtiahnutom tricku to nebolo 😝

tea333
25. máj 2013

@silvikaaa ani neskusis dojcit, lebo, ty vlastne nevies, teda je ti to neprijemne, co ti asi povedala suseda, lebo si nikdy nedojcila. Mne nie je prijemne prebalovat okakane plienky.

dorothy77
25. máj 2013

@silvikaaa a ako si to mala pri prvom?

denisafono
25. máj 2013

@silvikaaa ak si treti den po porode, tak to si asi este v nemocnici, ci si rodila doma??? Ak si v nemocnici tak cink na sestricky nech poslu lekara a povedz to personalu, nech ti nieco daju na zastavenie laktacie. Ja som kojit chcela az tak strasne velmi. nemala som dost mlieka ani na 5-6den v nemocnici, ale malej ani za toho ..... nechceli dat UM a ani nedali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre