Cytológia po pôrode. Čo znamená medzi 2-3?

majusienka
4. apr 2008

Ahojte, po 4.mesiacoch po pôrode som bola na preventívnej prehliadke a na cytológii. Volala som si výsledky a vyšli mi medzi 2-3. Doteraz som mávala vždy 2. Má niekdo podobné skúsenosti? Čo to znamená medzi 2-3?. Ďakujem

zabka1003
4. apr 2008

Majusienka a kojíš?
Mňa lekár upozorňoval, že pôrodom a kojením môže byť nález skreslený, tak sa tým veľmi netráp..
a 2-3 nie je až také zlé..

lusiana999
4. apr 2008

Ahoj aj ja som mala cytologiu 2-3 po porode bola som aj od 21.týždna zašitá aby som nepotratila a tiež sa bojím a okrem tooho stále po porode streptokoka skupiny B ktorého už neviem ako sa zbaviť už som vybrala 2 druhy antibiotik a nič

majusienka
autor
4. apr 2008

Áno Zabka 1003 kojím, môj syn je plne kojený. Len ma to vystrašilo, som taký strachopud. Uvidíme ako sa bude ďalej postupovať

ikke
14. máj 2008

majusienka • 6. máj 2008 o 15:54
Ahojte,
prosím má niekdo skúsenosti s cytológiou po pôrode, ktorá mu vyšla inak ako pred pôrodom, ja som bola po 3.mesiacoch na cytológii, tá mi vyšla medzi 2-3, 3b, Opakovane mi bol robený ster a znovu mi vyšla medzi 2-3 ale už 3a. Mal niekdo podobný výsledok? Aký bol postup? Svoje dieťa kojím.
Ďakujem

kikafilipko • 1d • 6. máj 2008 o 17:53
ahoj, ja s týmto nemám moc veľké skúsenosti, len mne raz robili cyto a tá mi vyšla ak si dobre pamätám nie veľmi dobre mala som tam nález ascus asch-to som si zapamätala, lebo dr ma strašil, ale potom mi robili opakovane a už to bolo ok, dr ti nepovedal čo bude s tým robiť? Neviem či v takomto prípade nerobia akési zmrazovanie pretože kamoška bola na takom niečo, ale tie výsledky čo máš ty mi nič nehovoria, inak to zmrazovanie sa robí ambulantne. No veľmi so ti nepomohla, ale určite nejaké baby ešte napíšu, neboj bude to v poriadku

besova • 1d • 10. máj 2008 o 20:46
Ahoj majusienka ..
Tebe na tie vysledky lekar nic nepovedal??
Ja idem teraz tiez na cito po porode, a poviem ti mam strach, mna pred 5rokmi operovali koly zlej cito.. ale neplas sa, talezi to od vela veci..

mimakro • 2d • 10. máj 2008 o 20:53
majusienka, po prvom pôrode som mala IIb-III. Lekár mi zobral aj ster na kultiváciu a povedal, že bunky vraj javia príznaky zápalu a preto môže byť cytológia zlá. Mal pravdu, z výteru vyšli pozitívne asi 4 kmene baktrérií (asi preto, že som mikrobiológ ), hoci som nemala žiadne problémy (výtoky, svrbenie a pod.). O pol roka som mala prísť na kontrolnú cyto a vtedy to bolo už OK (II). Vraj som na tú cyto po pôrode bola skoro. Bolo to na kontrole po šestonedelí (bola som 6 týždňov po pôrode). Ondrejka som dojčila. Na tie baktérie mi zabral Fermalac Vaginal (laktobacily). Vaginálne antibiotiká som nebrala. Ak je cyto opakovane zlé, robí sa konikzácia - z krčku sa zreže to miesto, ktoré je nejak pozmené. Ale o všetkom vždy rozhodne lekár. Ak niečomu nerozumieš, treba sa spýtať

jaminaa • 1d • 10. máj 2008 o 20:55
Ahoj majusienka,
Mne tesne pred otehotnenim vysla nie moc dobra cyto myslim ze 3b, ale kedze som otehotnela Dr povedal , ze teraz s tym aj tak nic nebudeme robit. Dalsia cyto bola 6 mesiacov po porode uz to bola 2. Takze hlavu hore

ika00
21. jún 2008

Ahojte,
kedy, po akej dobe od pôrodu Vám bola cito robená.
Ja plne kojím a lekar mi stále hovorí, že je ešte čas ... len aby ...

ikke: na akom fóre bola ešte téma otvorená? Fórum pôrod asi skôr sledujú čakateľky na pôrod a nie už maminy .... môj názor.... ale dúfam, že sa nikto "chytí "

carisma25
9. júl 2008

ika ja som bola na kontrole po porode po 3 mesiacoch a doki mi urobil cytologiu, vysledky este nemam ☹

preco ti doki nechce urobit ked kojis? ja tiez este kojim...myslis ze vysledky budu skreslene?

certica
9. júl 2008

no ja som tiez dost zvedava na cyto. vzdy som totiz mavala I. , len naposledy na zac. tehu II. ja som nebola este ani na kontrole po 600-nedeli, rada by som to uz spojila s cyto. tiez kojim...

lubicos
10. júl 2008

ahojte keď máte také skúsenosti s cytológiou po tehotenstve, tak mi možno pomôžete, ja som teraz tehotná, a neviem či sa mám obávať alebo nie, keď mám CIN I, som na začiatku tehotenstva a mám strach. Doktor mi chce urobiť výštik tkaniva z krčka, a nie je to riziko. Neprídem o bábätko, a aké to môže mať následky keď to prípadne odmietnem. Nemám nikoho v okolí, kto o tom niečo počul. Doktor ma nechce asi vystrašiť tak nechce o tom podrobnejšie hovoriť, že počkáme na výsledok terajšieho steru a potom sa uvidí. Ale ja mám strach. On sa totiž vyjadril že to môže byť aj niečo vyššie ako cin I.

martinkastanko
27. jan 2010

Ahojte. Mám 26 rokov a rodila som 14.9.2009. V decembri som bola na cytológii a vyšiel mi výsledok 3 a. Na kontrolnú cytológiu idem zase v marci. Nevie mi niekto poradiť, pomôcť? Čo to znamená výsledok 3 a ? Je to moc zlé? Ako sa to lieči? Ďakujem

latvia
15. feb 2010

no, uplne skvely vysledok to nieje...skusim ti pohladat aj klasifikaciu....a kontrolny odber ak sa zhorsi, tak pravdepodobne pojdes na odfiknutie casti krcku

latvia
15. feb 2010

I. skupina – PAP I – normálny obraz. Stačí kontrola o rok.
II. skupina – PAP II – normálny obraz, môžu sa vyskytovať aj zápalové zmeny. Stačí kontrola o 9 mesiacov alebo o rok.
III. skupina sa rozdeľuje na dve podskupiny – PAP IIIa a PAP IIIb. Bunky v týchto skupinách už nepatria do II. skupiny, ale ešte nevykazujú jednoznačné príznaky rakovinových zmien. Takýto nález treba preliečiť a skontrolovať po preliečení, alebo o 3 –6 mesiacov.
IV. skupina – PAP IV –pri takomto náleze sa už v bunkách nachádzajú zmeny svedčiace pre začínajúcu rakovinu /tzv. carcinoma in situ/. V tomto prípade sa doporučuje konizácia /vyrezanie časti krčka a jeho podrobnejšie vyšetrenie/.
V. skupina – PAP V – bunky sú už jednoznačne rakovinovo zmenené. Jedná sa o rakovinu krčka maternice. V takomto prípade ďalší postup závisí od pokročilosti ochorenia.

latvia
15. feb 2010

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Advisor...

predosly prispevok bol z tejto stranky 😉

jasminet
16. feb 2010

mne po porode tiez vysila cyto na 2-3 (pol roka po porode) a vraj s otaznikom. doktor mi nasadil nejake cipky s jodom a na kontrolu v marci. tiez som vzdy mala vysledky na 2. uvidime, ci uz budu lepsie. 😅

zuza.m
28. jún 2011

ahojte baby,dnes som bola pre vysledky cyto.dr povedala že zle vyšiel ster a že ma posiela na onkogynekologicku ambulanciu aby mi urobili podrobnejši ster.dost som sa zlakla som 10tt ,mam jedno skoro 3ročne dieta.do vtedy som mavala vysledky dobre ,chodim na pravidelne kontroly,velmi sa v tych značkach nevyznam ale čo som odsledovala tak bolo popisane IIIa,
na vymenom listku mam napisane že žiada o expertnu kolposkopiu pre OC ster ASCH v gravitide -I trimester.
nemal niekto ničo podobne ??ako prebehla liečba či sa mam obavat ??je to velmi zle alebo sa to zvykne zvyšovat hormonmy??

luuca1
23. nov 2011

ahojte baby chcem sa spýtať dnes mi dr oznámila že mám ylú cito náley HSIl zodpovedá PAP IV, v piatok idem na kolposkopiu a biopsiu, veľmi sa bojím prosím nemali ste niektorá niečo takéto???

luuca1
6. jan 2012

@martinkastanko ahoj chcela by som sa opýtať ako ti dopadla vtedy dalšia cyto tiež mám 3 a a LSiL
dakujem

rybka77
6. jan 2012

Ahojte kocky. Chcem sa opytat ako je to s ockovanim proti rakovine krcka po porode. Da sa to vobec?? Mate s tym niektora skusenosti? Akurat viem,ze je na trhu nova vakcina do 44alebo 46roku zivota.

martinkastanko
28. jan 2012

@luuca1 Ahoj. Ďalšia cytológia dopadla dobre, tuším na dvojku, už si to moc nepamätám. Odvtedy nemám žiadne problémy.

nejra
28. jan 2012

@rybka77 no ak mas uz raz virus v sebe, tak ti je ockovanie uplne na nic...

nejra
28. jan 2012

@rybka77 u mladych dievcatiek ktore este nezacali s pohlavnym zivotom ockovanie moze byt ako ta ucinne...dolezita je prevencia-teda hlavne pravidelne kontroly

ivi_kiwi
12. dec 2012

a čo PAP IIIb počas tehotenstva?

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miocuore
28. feb 2013

ahojte,chcela by som sa vas spytať,som tehotna prve dva tyzdne a cytologiu mam medzi 2-3 a bola som na druhov vysetreni vysledky budem mat o 2 tyzdne.Chcem sa spytat ak by som mala cytologiu 3 tak mi tehotenstvo musi doktorka prerušiť,ževraj dieta by nemalo nasledky,ale ja.Prosim vas napište mi ci je to pravda.Ak mate stym skusenosti napiste mi.Velmi tuzim po dietati.Dakujem

oblecenieavecicky
24. sep 2014

Baby, máte skúsenosti s výsledkami cytológie medzi 2-3 po sekcii? Ster mi robil lekár tesne po šestonedelí, dcéru plne dojčím. Teraz mám ísť na opakovaný ster a ešte niečo, ale bola som taká vystrašená, že neviem čo mi to sestrička povedala... Čo bude ďalej? Som vystrašená.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre