Druhý krát tehotná krátko po prvom pôrode. Čo robiť?

grenadinka
2. jún 2009

prosim o radu mozno aj o podporu.
velmi rychlo som opat otehotnela, naozaj riesim velku dilemu.
viem ze je to moja a priatelova chyba, ze sme si nedali pozor, ale neviem ci je spravne ochudobit moju dcerku o lasku, pozornost ktoru jej nebudem moct davat ked sa mi narodi druhy prcek 😔
zo zaciatku som sa strasne tesila, ale teraz si zacinam uvedomovat, ze prezivam asi najkrajsie obdobie v zivote. 🙂 ale predstava ze budem musiet dcerku opustit, ked pojdem do porodnice.
no ani po porode to nebude uz take dokonale ako teraz. ☹
mam vycitky svedomia lebo viem ze ta mala fazulka ktoru nosim pod srdcom za nic nemoze.
preto by som velmi chcela aby ste mi napisali, poradili nieco, co by ma pripravilo alebo dokonca aby som sa zacala opat tesit na druhe mimi.
kazdu radu prijmem a budem rada ak ma podpori co najviac ludi. 🙂

nika251
3. jún 2009

Hej, dlllhych par. Uf, uz ledva fucim a modlim sa za rychlejsi priebeh dni nech sa uz maly narodi. 😝

grenadinka
autor
3. jún 2009

nika - asi mas pravdu...
ved ja chcem viac ako jedno mimi. 😀
no az teraz som si vsimla tak ty si uz vo finale 😉
pamatam sa mna ten posledny mesiac uplne sklatil, tak sa este pogulkaj 😀

nika251
4. jún 2009

Grenadinka- no vidis, ved 4-5 dieta sa vam uz podari naplanovat tak ako si zelas. Ten hore tvoje priania plni, len si mu nespravne definovala casovu postupnost 😀

No, ja sa uz fakt gulkam- manzel vravi ze chodim a la kacica domaca 😝

janka79
4. jún 2009

grenadinka: si sa pytala, ci maly za mnou neplakal,ked som sla do nemocnice...toho som sa aj ja bala,ale bol s manzelom a toho poznal...tiez som sa bala,ci ma bude poznat, ale po 4 dnoch ma spoznal a ked ma uvidel, tesil sa...som jeho radost z toho, ze ma vidi po dlhsom case zazila prvy krat,lebo dovtedy som bola stale s nim a tak sa vzdy tesil,len ked dosiel manzel z prace...niekedy som mu uz aj zavidela 😎

dianka3
4. jún 2009

grenadinka

moja,aj ja som mala podobny problem.Vies prva dcera sa mi narodila v 24tt 😔 po pol roka som otehotnela a potratila v 19tt 😢 zas sme sa po pol roku pokusali a tiez som potratila v 9tt. no a v takom kratkom tt my museli robit kyret. a co sme uz vobec neplanovali a ani necakali tak 3 mesiace po potrate som otehotnela a nedavala som nadej ze niekedy babo donosim no a sa mi podarilo aspon do 36tt kedy som porodila.
takze si z toho nic nerob,bud rada aspon malinka bude mat skoro rovesnika 😀 nebude velky vekovy rozdiel bdes mat dve babiky 😉
no a ja som teraz 3tt po porode a tiez sme mali s muzom nechraneny styk hadam nebudu nasledky 😝 lebo uz mam dve baba a bolo by toho moc kedze to prve je chore 😔

poleva
5. jún 2009

rada sa s tebou vymenim 😵
urcite ti neprajem zazit to co my mame, potraty ktore sme prezili
na tvojom mieste by som bola rada, pretoze je kopec tých co túžia a nemajú alebo potracajú
ja som jedna z nich 😢
a radsej mat viac detí aj so starosťami a radosťami ktoré prinášajú ako byť bez nich

mataklinec
5. jún 2009

Ahoj grenadinka, ja som asi pred dvoma tyzdnami si zalozila podobnu temu. Uplne ta chapem, ja mam totiz doma 3 deticky vo veku 11 rokov, 10 rokov a 19 mesiacov, a necakane som zas otehotnela, prave som v 9 tt a bude to nase stvrte babo. Ked som pocula ze som tehotna citila som sa presne ako ty, na potrat by som nikdy nesla ale tiez som sa netesila na babo. ale ked uz sa stalo mame zan zosdpovednost aj ja aj moj manzel, a tiez sa bojim ze nebudem stihat mojho maleho anjelika Davidka. Ale postupne som sa zacala tesit a teraz myslim ze sa tesim rovnako ako pri mojich troch detoch. Tak nezufaj urcite budes rovnako lubit aj druhe babo a lasku im urcite rozdas obom rovnako. Budem ti drzat palce. A kolko si uz tehotna? 😉 😉

leatea
5. jún 2009

moja mama mala tri deti po sebe..rok co rok..a ked sme sa jej vzdy pytali,ze ako to zvladala,tak povedala,ze nam dala hracky a my sme sa pekne hrali a ona mohla robit cokolvek..tak jej to pomahalo,ked sme boli tak rychlo za sebou 🙂
casto to vyzera ako nevyhoda,no deti sa ucia navzajom a vsetko sa tym poctom nasobi 😵

dianka3
6. jún 2009

poleva

a ty si kolko krat potratila? ja trikrat a musela som rodit mrtve babatka 😔 😢

mataklinec
6. jún 2009

Boze Dianka, to je strasne, tak to naozaj radsej vela zdravych deti, ako takyto zazitok, musis byt silna zena ked si to zvladla a to si nuz bola vo vyssom stadiu? 😢

zuziacik83
6. jún 2009

viete, ja mam sesternicu, co takto hned otehotnela, ked mala jej mala len par mesiacov. Teraz uz ma aj synceka. Muz debil ju nechal, respektive odisiel pracovat do zahranicia, ale proste akosi sa mu nechcelo ostat doma pri nej v narocnom obdobi a zjavne si to tam uziva... a ona je zrela na psychiatriu. Akoze je to silna zena, zvlada to, deticky su rozkosne, hraju sa a pomahaju, ale je to strasne tazke. Ked k nej pridem je tam bordel ako v tanku krik rev a sesterka vravi, ze nebyt toho ako jej pomahaju rodicia tak si asi hodi povraz a ja jej verim. Starsia dcera je este aj strasne zive dieta a ked sa zacne zurit tak koniec. Ja nechcem strasit ani nic take, ale neni to zas take jednoduche a uzasne a krasne mat za sebou dve deti.... 😖

mataklinec
6. jún 2009

Zuziacik ja som mala deti za sebou, medzi nimi bolo 15 mesiacov rozdiel, takze zozaciatku mali obe deti plienky, cumle....je pravda ze obcas som bola pred nervovym zrutenim, ale cim boli starsie tym to bolo viac super spolu sa hrali, ucili atd. a starsia dcerka na nej to vidno dodnes, ma 11 rokov a je uplne od malicka vo vsetkom samostatna, musela sa to naucit ked mala este maleho braceka. takze da sa to. Zalezi asi fakt aj na tom ci je zena na deti sama alebo ma muza a aj na tom ake temperamentne su deturence. 🙂 🙂

jujdu
6. jún 2009

Ahoj vsetciii!Potrebujem poradit ostala som prvykrat tehotna a mam z toho vecsie obavy ako to vetko bude prebiehat.S cim mam pocitat v tehotenstve?Dakujemmm

narciska77
7. jún 2009

Jujdu,hlavne tie obavy hod za hlavu, psychika robí strašne veľa 😉 .teš sa s toho že budeš mať bábo a budeš mama 🙂 . ja mam dve detičky,prvé v 20 druhe v 30 rokoch a je to krásne obdobie.Na nete nájdeš strašne veľa o tehotenstve,ale neviem či je dobre to všetko čitať.Potom sa človek veľa pozoruje a to není dobre.Počítať možeš s tým ,ze vela priberieš ☹ ,bude Ti možno zle,kontorly u dr. 😵 ,prvé fotečky z ultr., z ktorých uvidíš,ze si vážne tehotná....je toho strasne veľa,co sa zmení hlavne Tvoj život sa začal uberať iným smerom.Tak si to užívaj ,držím palce aby si to dotiahla do šťastného konca. 🙂 🙂 🙂

dianka3
7. jún 2009

mataklinec
no vies moja prvy bol predcasny v 24tt potom 19tt a nakoniec v 9tt 😢

grenadinka
autor
7. jún 2009

poleva, dianka3- viem, su zeny ktore su na tom horsie ako ja.
prajem vam tolko stastia ako mam ja, no a hlavne vela zdravych deti 😀

dianka3
7. jún 2009

grenadinka
takze ty si otehotnela tiez 3 mesiace po porode? ja 3 mesiace po potrate

miracko
7. jún 2009

Ahoj Grenadinka,
ja t fandím a zuziačik 83 zbytočne nestraš, ja v tom vidím viac pozitív ako negatív a viem o čom hovorím....sú aj horšie veci a deti sú dar, tak ich aj treba brať
Grenadinka, hlavne buď v pohode veď sa ti nič zlé nestalo, máš byť prečo šťastná, maličké všetko vníma aj to ako sa cítiš a nenechaj sa zastrašovať je to celé len o organizácii času a o výchove, a že budeš amť bordel??? Ja mam síce v každej izbe nejakú hračku ale toto neriešim, veď nech sa hrajú..ako sa hovorí, deti čo sa hrajú - nehnevajú...hlavu hore, to zvládneš.. 😀

bubadlo27
7. jún 2009

ahoj grenadinka,
ja som presne tvoj pripad, medzi mojimi laskami je rozdiel rok a 21 dni 🙂
samozrejeme, ze som na zaciatku zostala prekvapena, aj som si poplakala, ale nikdy som neuvazovala nad tym, ze by som mala ist na potrat
tiez som ku koncu riesila otazku, ze ako prezijem bez svojej dcery tych 5 dni v porodnici, ale ani neviem ako sa maly narodil a boli sme hned velka rodina 🙂
teraz ma uz 9,5 mesiaca, v kilogramoch zachvilu dobehne svoju sestru 😀
a ja som si zaobstarala surodenecky kocik, mala sa mi aj teraz este rada pozvozi, a o malom ani nehovorim 😉
ked sa mi ho nehcce vlacit, vytiahnem len jeden, mala sa aspon trocha unavi a ja mam aspon chvilu pokoj 😀

miracko
9. jún 2009

Ahojte, Bubadlo, cau ja mam rozdiel rok a 9 dní 😀 😀 😀 a tiež som to riešila dvojkočíkom, som u nás v dedine živá atrakcia ale no čo, hlavne že sa povozíme, prejdeme a že sme na vzduchu 😀

miracko
9. jún 2009

Bubadlo aj sme boli naraz tehotné, len my sme októbroví, prvý syn 7.10.02007 a druhý 16.10.2008

terina25
9. jún 2009

grenadinka: uffff,tak to ti nezávidím.nechcela by som byť v tvojej koži.akurát minule som sa s manželom rozprávala,že čo by som robila ,keby som za tento rok mala rodiť dvakrát.a aha,niekto taký sa tu našiel.viem ale určite,že na potrat by som nešla.ber to tak,že teraz si to ,,odkrútiš,, naraz a máš pokoj.teda,ak nechcete ešte jedno bábo.Ak sa to už raz stalo,tak to už teraz nerieš,že si tehotná,ale teš sa z toho.určite to má aj svoje výhody 😉 držím palce

grenadinka
autor
10. jún 2009

terina- vies ze to uz naozaj vobec neriesim , chvilami sa dokonca tesim do porodnice, oddychnut si 😀
priatel ma stale pindy ako je jednoduche starat sa o dieta 😲
netvrdim ze jedno je drina, zvladam lavou zadnou, ale chcem aby si to vyskusal. 😝
dokonca skusame odlucenie, boli sme minuli piatok v kine a potom sme si posedeli pri pive s kamosmi.
moja mama drzala straz, a ked sme prisli domou tak sme spali v detskej a mama s maruskou v nasej spalni. 😀
tak som ju videla az rano. 😎
a zvladla som

miracko , bubadlo- ale vy ste mali jednu vyhodu ze vase prve deti uz vedeli chodit 😀
moja bude mat skoro 11 mesiacov a asi bude este captat 😝

miracko
10. jún 2009

Ahojte,
no Grenadinka môj Mirko začal chodiť cca týždeň po 1. narodeninách ale každé dieťa to ma iné, určite si myslím že Matúš začne neskôr lebo je lenivejší...
A toho tvojho krásavca nechaj potom s oboma deťmi aspoň 3 hodiny samého aby videl aký máme " veget na materskej", takéto reči milujem nevravím že chlap sa o dieťa nepostará ale on pritom nič iné neurobí, nenavarí, neožehlí..atď., len sa hrá s deťmi a urobí akurát neskutočný neporiadok 😖

grenadinka
autor
11. jún 2009

miracko- presne toto som myslela, ze ty chlapi sa postaraju ale to je tak vsetko 😀
no a s tym chodeni verim ze maruska bude sikovna, ved ma 4 mesiace a uz sedi 😀

flavi
11. jún 2009

grenadinka, drzim ti palceky, myslim, ze dievcatka vacsinou su "popredu", moja dcera tiez sedela takto skoro a uz 6mesacna sa v postielke postavila a pochodovala tam, 9mesacna vedela chodit a 13 mesacna si dala dolu plienku a vybavene (aj v noci, ale v tomto bola fakt vynimka...), takze su aj take deti a snad maruska bude uz pekne cupkat. ale aj keby nie, podla mna surodenecky kocik potrebovat budes aj tak aspon na rok, lebo aj keby maruska chodila, tak neuvladze dlho bezkat a okrem toho obcas sa musis dostat aj inym smerom, ako chce prave tvoje dietatko :-P
a tiez som toho nazoru, ze na zaciatku je to tazke, ale deti budu mat super vztah a cim budu starsie, tym lepsie pre teba

grenadinka
autor
11. jún 2009

flavi- ooh tak sikovna lucka, dufam ze aj moja bude tak dopredu 😀
aleasi mas pravdu aj nasa mudr mi tvrdi ze chlapci su lenivci- ale to tiez nie je na skodu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre