Druhý krát tehotná krátko po prvom pôrode. Čo robiť?

grenadinka
2. jún 2009

prosim o radu mozno aj o podporu.
velmi rychlo som opat otehotnela, naozaj riesim velku dilemu.
viem ze je to moja a priatelova chyba, ze sme si nedali pozor, ale neviem ci je spravne ochudobit moju dcerku o lasku, pozornost ktoru jej nebudem moct davat ked sa mi narodi druhy prcek 😔
zo zaciatku som sa strasne tesila, ale teraz si zacinam uvedomovat, ze prezivam asi najkrajsie obdobie v zivote. 🙂 ale predstava ze budem musiet dcerku opustit, ked pojdem do porodnice.
no ani po porode to nebude uz take dokonale ako teraz. ☹
mam vycitky svedomia lebo viem ze ta mala fazulka ktoru nosim pod srdcom za nic nemoze.
preto by som velmi chcela aby ste mi napisali, poradili nieco, co by ma pripravilo alebo dokonca aby som sa zacala opat tesit na druhe mimi.
kazdu radu prijmem a budem rada ak ma podpori co najviac ludi. 🙂

murinka
2. jún 2009

ahoj grenadinka.ja mam momentalne 2-mesacnu dcerku a zrejme si manzel vcera nedal pozor-takze tiez trpnem 😖 ALE-tesim sa zo svojej malej dcerky,ktora ma teraz velmi potrebuje 🙂 som rada,ze ju mam.pevne verim,ze aj ty mas radost z tej tvojej a si na nu patricne hrda,ale neboj sa-ked budes mat dve deti,budes ich lubit bez rozdielu na to,ci si otehotnela tak skoro alebo nie-to male v brusku za to nemoze,ze sa narodi.chcem ti povedat,aby si sa tesila-s priatelom budete mat dietatko,ktore bude len a len vase!pre mna osobne je to uzasne,ked si pomyslim,ze nase dieta je len nase a patri len nam 🙂 tes sa!kolko zien by chcelo mat dieta a nemozu z roznych dovodov. vase dietatko bude pre vas darcek pod stromcek!tvoja dcerka bude na vianoce-v case tvojho porodu uz velka ,,slecna,,-neboj sa-ved ty tym,ze pojdes do porodnice ju neopustas 🙂 ak mas o nu velky strach tak ju nechaj pri niekom,komu doverujes.viem,ze je to pre tebe tazke ale tes sa-na ten maly zazrak!drzim palce 😉

jabera
2. jún 2009

grenadinka, chapem tvoje rozcarovanie, ale celkom urcite to zvladnes a este budes aj rada, ze mas dve deti tak kratko po sebe. urcite nemusis marusku ochudobnit o lasku! ved to by kazdy, kto ma viac deti musel lubit svoje deti menej ako ti, ktori maju jedno. a to je jasna blbost. a ked pojdes do porodnice, uz bude dost velka na to, aby par noci zvladla bez teba. vraj je potom dobra taktika taka, ze sa venujes tomu dietatu, ktore je prave hore a ak su obidve, tak tomu, ktore je nespokojnejsie. neboj, zvladnes to. a o 2-3 roky mas klud, lebo deti sa budu hrat spolu a ty len budes sledovat, ci je vsetko ok, ale na zabavu si vystacia same. uvidis, este to len bude dokonale!

pensadorcallisto
2. jún 2009

Akoze na druhe mimi sa netesis, lebo budes musiet opustit uz vtedy rocnu dcerku na 3-5 dni?
Mi to pride ako dost smieny argument...
Ale nech... Tiez si predstavujem, co keby som teraz znova otehotnela?
Urcite by sme sa tesili, ak keby to bolo tazsie..Predsa len 2 mensie deticky su ovela narocnejsie ako ked mas 2 s niekolkorocnym odstupom ako teraz ja.... Tes sa, nic ine zatial robit nemusis a ako pise jabera, o 2-3 roky sa vyhraju aj same a ty to budes mat ovela jednoduchsie ako s jednym, ktore od teba vyzaduje neustalu pozornost... Cim viac deti, tym je to jednoduchsie... Hahaha 😉

emily3
2. jún 2009

Ahojko chcem ta tiez povzbudit, dieta je velky dar a nozete byt stastni rodicia ze ste zdravi a mate zdrave dieta a ze sa vam podarilo znova zacat novy zivot, nemusis sa bat, ze prve dieta o nieco ochudobnis, ked sa budete s dcerkou o tom rozpravat, a ked ti bude rast brusko, moze sa aj mala ropravat so svojim surodencom...a druhe dieta bude tahabe tym starsim. Moja svagrina ma tri deti po roku, zaciatky boli narocne, ale tera je to fajn...a maju este dalsieho po 9 rokoch...
viem ze si to nevies predstavit dve deti, presla som si tym, tiez mi to bolo zvlastne, teraz cakame stvrte a rozdiel budeme mat 20 mesacny, tiez si to velmi neviem predstavit, lebo najmladsi bude v obdobi odnaucovania sa plienok, a bude musiet sa osamostatnit aj spanim, chceme ho dat detom do izby, zatial spi s nami. ale deti velmi rychlo rastu a bude uplne iny ked sa babo narodi ako teraz.
nebud smutna, mas spravne pocity, ze ako to zvladnete a pod...ale bude to az o devet mesiacov.
nase deti sa velmi tesia na dalsieho surodenca, neberu to ako tragediu, nevnimaju tie nase dospelacke problemy... 😉 😉
vecicky, kocik a vybavu mas po starsom...a uz vies ake to je byt mamou. 😉

grenadinka
autor
2. jún 2009

pensadorcallisto- viem ze je to strasne hlupy argument, akoze budemala par dni bezo mna.
ale aj tak mam zly pocit, ved vies nebude asi jednoduche ked bude maruska naucena na vela pozornosti ci uz z mojej strany alebo zo strany pribuznych.
a myslim ze tomu ani nie rocnemu dietatu nevysvetlim, ze teraz pockaj musim ti nakrmit a prebalit surodenca.
co ak to bude brat ako trest?

emily- tak to spania sa nebojim, lebo mala je naucena spat sama a celu noc a ked bude novy prirastok v noci strasit tak mozem marusku presunut do detskej, ktora este nie je ani dokoncena.
ale snad to stihneme 😅

murinka a jabela- viem ze to zvladnem, lebo budem musiet 😔
ale som asi trochu sebec, lebo naozaj sa bojim ze to krasne obdobie ked mi bude maruska behat za ritou a opakovat kazde slovo, nebudem schopna vnimat to tak intenzivne akokeby bola sama.
stale sa snazim rozmyslat pozitivne ale naozaj to niekedy nejde.
dufam ze sa z toho dostanem.
ved mozno je to len taka kriza.

ani jedna z vas nemala nikdy take pocity?

deborah1
3. jún 2009

Grenadinka,to sú naozaj iba pocity.Keď budeš mať 2 deti,budeš sa o ne starať rovnako dobre ako o jedno-ibaže všetko budeš robiť dvojmo 😀 ,ale lásku nebudeš musieť deliť,tá sa ti zdvijnásobí,neboj 😉 Dokážeš sa venovať obom deťom naplno,i keď niekedy budeš možno trochu viac unavená.Ale poviem ti,že sa ti to vráti,keď budú večšie,budú si veľmi blízke-aj naši chalani,prví dvaja sú po 2 rokoch a 2.a 3. po roku-a najma títo dvaja sa vedia tak spolu zahrať,porozprávať,aj keď sa vedia aj poklbčiť,ale majú sa veľmi radi.
Neboj sa,bude to krásne,tvoje obavy prejdú,teraz ti to je také nové.

grenadinka
autor
3. jún 2009

deborah- dakujuem za peknu myslienku, dufam ze sa mi ta laska zdvojnasoby. nechcem byt zla matka.

asi je to skutocne aky zaludny pocit, mozno keby som neprecitala tychto par nazorov tak by som sa stale trapila rovnako.
zacinam to brat ako to je, a za par dni sa mozno budem tesit 😉
doma si o tom nemam s kym pokecat, priaqtel ma sice podpori vo vsetkom co chcem urobit ale ja sa chcem rozpravat, nechcem len pocut"neboj ved sa tes"
a ked som mu povedala ze neviem ci dieta chcem tak mi povedal "mne nevadi ak pojdes na potrat" a to mii tiez nepomohlo 😅

jabera
3. jún 2009

grenadinka, tak si pomoz, kym sa s tym uplne nezzijes. no, na potrat uz ist nemozes a je to vybavene! cize cakas babo. sakra, ved je to uzasne! vies, ze ti zavidim? caka ju ta sice perne dni a hlavne noci, ale ovela viac radosti. za chvilku zacnes citit pohyby a uz to bude zasa ine. je tu tema "dve deti skoro po sebe" ci tak nejak sa to vola, tak sa tam mrkni, mozno si najdes nieco, co ti pomoze. a vazne, nikto, ani rodina, ani vy, nebude marusku menej lubit. to si mozes byt ista. tak uz sa tes...

grenadinka
autor
3. jún 2009

jabera- dakujem za podporu, viem o tej teme, ale neviem ci je to vhodne tampisat.
mozno sa bojim odsudenia

jabera
3. jún 2009

chapem ta, to je jasne, ze sa ti to moze stat. ale ked s s tym uz vysporiadas, tak sa tam trebars mozes delit o pocity... ja ti poviem pravdu, keby nam to financie umoznili, hned by som chcela druhe babo... aj ked toto mi dava obcas dost zabrat... ale mala by som to za sebou a hlavne by som tie deti proste mala. takto sa bojim, ze sa k druhemu nedopracujeme a to mi je luto..ver mi, ze keby si isla na potrat, vycitala by si si to. keby to naozaj neslo, tak by si ani nevahala a nenechala by si si to. ale zjavne sa to da zvladnut, tak uz sa to snaz tak brat. uvidis, coskoro sa s tym tak vysporiadas, ze uz to budes brat ako prijemnu realitu.

grenadinka
autor
3. jún 2009

jabera- tak ja hlavne dufam ze to druhe mimi bude tak dobre a spokojne dieta ako maruska 😅
ty by si chcela dalsie dieta hned?
nebala by si sa?

petrahy
3. jún 2009

mozno si teraz myslis ze je to tazke ja mam dve deticky skoro po sebe mala je v septembri a maly vo februari 😀 takze rozdiel 1 rok a 4 mesiace. Poviem Ti asi som to moc neriesila ked som odisla do porodnice dostal manzel kluce od noveho bytu a prestahovali sme sa takze z porodnice som isla do noveho. Nechapem ako som to vsetko mohla zvladnut ale nelutujem to bolo to narocne ale detom som sa venovala ako to len islo robili si zle ale aj sa vedeli zahrat zazila som aj casy ked som musela ist so starsou do nemocnice a maly ostal s otcom doma zvladli to lepsie ako som si myslela. Nemaj z toho zbytocny strach zvladnes to a ked budu väčši velmi sa od seba budu ucit takze co naucis starsie dieta to mladsie sa to nauci od neho viacmenej same. zaciatok je tazsi ale da sa to. ani ziarlivost medzi nima nebude velka to sa skor prejavilo ked sme cakali tretie dieta a dost ma to zaskocilo. Rozpravaj sa sbabetkom ze bude mat surodenca a vsetko bude fajn 🙂 😉 🙂

helenkasabinka
3. jún 2009

grenadirka ja pevne verim,ze to hravo zvladnes....drzim ti palce aby si to zvladala hravo........aj ja by som velmi chcela druhe dietatko uz teraz ale stale premyslam nad tym ci mam este pockat alebo sa uz zacat snazit kedze nam dost dlho trvalo kym sme splodili Sabinku 😒

a dokonca mam uz len jeden vajickovod a tak moja sanca na otehotnenie je velmi minimalna a tak som uz pri prvej poprosila pana Jonasa o vypocet plodnych dni a vdaka nemu mame dcerku a tak chcem poziadat zasa o vypocet a mat dalsie miminko cim skor 🙂 ale zasa u mna je ten rozdiel ze Sabinka ma uz 1 rocik ale ja ti moc drzim palceky a zvladnes to

a vybrala si nadherne meno pre druhe dietatko JOHANKA.-je ozaj krasne 😵

jabera
3. jún 2009

grenadinka, aj by som sa trochu bala mat hned druhe, ale chcela by som. byvila som sa o tom s mojou mamou a ona mi povedala, ze "proste tak trochu kasles na to, ktore zrovna neplace" hahha, ale asi to tak naozaj je. ja verim, ze sa to da a pokial mas est aj niekoho blizkeho, tak uz neni o com. aj ti marusku niekto vezme von, aj si oddychnes vtedy trosku. kopu veci budes mat jednym vrzom za sebou. a hlavne, budes mat dve velke radosti zo zivota. aj starosti, to je jasne, ale tie radsoti to vzdy predbehnu...

danka5
3. jún 2009

grenadinka: Tvojej Maruške nemôžete dať viac! Dieťa okrem rodičovskej lásky potrebuje spolupútnika. Viem o čom hovorím, mám dve staršie sestry - jednu o rok, druhú o dva roky. Viem, o čo je ochudobnená moja dcéra, keď sa dočká súrodenca až po 10 rokoch a vždy ma to trápilo, hlavne, keď som sa bála, že nebude mať vôbec nikoho. Druhá dcérka nebude mať navyše žiadne malé dieťa v okolí, prvá dcéra má aspoň rovnako starých bratrancov a sesternice. /S tretím bábom sa neodvážim počítať - za pár mesiacov mám 38 rokov./
Na začiatku to budeš mať určite ťažké, ale ver tomu, že potom sa to všetko vynahradí a šťastie, ktoré budeš prežívať so svojou rodinkou bude dvojnásobné. Držím palce!

mia114
3. jún 2009

ahoj grenadinka
aj ja mam maly rozdiel medzi drobcami, maly ma 22mesiacov a mala 7mesiacov, takze je medzi nimi 15mes rozdiel.
ked som druhy krat otehotnela bola som trocha mimo, ze tak skoro, a tiez som bola mimo co s malym ked budem v nemocke, ako to zvladne a tak. No poviem ti , ze to bolo uplne v pohode, ked som bola v nemocke tak som ani nemala cas mysliet na to, ze je drobec bezomna doma, kedze som mala malu pri sebe a bola som strasne stastna 🙂
Ked sme prisli domov maly bol uzastne, vobec neziarlil na malu, hned sa s nou mazlil 🙂
Urcite to je tazsie mat take male deti po sebe ale da sa to pekne zvladat 🙂 ked vidis ake krasne deti mas a ako sa lubia tak si povies, co to je, ze si viac nevyspata. A je pravda, ze druhe dieta sa vela uci od prveho.
Moj maly ma strasne rad malu 😵 strasne rad ju hladka, a mazli ju, je vidiet , ze ju ma rad 🙂
A uz sa tesim, ked budu starsi a zahraju sa spolu, potom si povies ake je to dobre mat taky maly vekovy rozdiel medzi nimi 🙂 🙂
takze sa tes z toho, ze cakas druhe babetko. Ved kolko je mamiciek co nemozu mat deti, a ty mas stastie, ze budes mat uz druhe 🙂
drzkam palce 🙂

grenadinka
autor
3. jún 2009

petrahy- tak mi mame stahovanie uz pol roka za sebou, ale dik za podporu.
ako si zvladla to obdobie ked si bola v porodnici. manzel to doma zvladal s mimi 😅

grenadinka
autor
3. jún 2009

helenka sabinka- boze to ma mrzi, ale to uz tak byva ze ked moc ludia po detoch tuzia tak to ide vzdy tazko,
ja som tiez dva roky nemozla otehotniet, ale potom sa zadarilo, aj to moje prve mimi mi trochu stoplo karieru 😕
ale to mi nevadilo.teraz som sa pomaly chcela zas zaradit do prace aspon z domu, ale uz to nema zmysel.
prajem ti aby ste co najskor otehotneli, ja by som tiez chcela vela deticiek, ale neplanovala som to tak rychlo 😅

vikkinka
3. jún 2009

grenadirka, medzi mnou a bratom je presne 15mesiacov cize tiez maminka otehotnela hned po mne, ako prvej, no a popri tom si v 34rokov vlastne este dorabala externe skolu, nevravela ze to bol med lizat, ale to aj hlavne ta skola bola pritaz... No ja ti poviem pohlad mna aka som teraz stastna, ze mam brata "skoro" v mojom veku... sice sme sa aj klatili, ale stali sme pri sebe a ochranovali sa od malicka a nasi stale spominaju ako sme sa navzajom prezyvali a ako sa spolu hrali, ze som si z neho robila kocurika, a su to naozaj nezabudnutelne spomienky na utle detstvo. Tak to ber aj z tejto stranky, ze mozno Maruska bude trosku zo zaciatku ziarlit, ale zvykne si a bude mat svojho braceka alebo sestricku za kamarata a aj tebe sa neskor ked uz budu trosicku vacsi ulavi ked sa budu vediet spolu zabavit a ty si budes moct aspon nachvilku oddychnut.. Ja cakam prve, tiez dievcatko a nechceme dlho cakat na druhe, presne pre toto... chcem aby malo surodenca tak ako ja a necitilo sa obcas same vo svete dospelych... Dufam ze zacnes uz mysliet optimistickejsie..., snaz si ho uz predstavovat, ako sa na teba bude usmievat ako sa s nim aj s maruskou hras a uvidis ze sa ti vycari usmev na perach... drzim palce

grenadinka
autor
3. jún 2009

jadera- ak mam byt uprimna tak si neviem predstavit ako dam niekomu marusku a poslem ich von. 😢
mam s nou velmi silny vstah, bola bezo mna len dve noci, ktore som ja prelezala na pohotovosti, a nad ranom som podpisovala revers. 😅
ani nechcem mysliet na to ze si uz nebudeme take blizke

grenadinka
autor
3. jún 2009

danka- aj tak som uvazovala, ze maruska bude potrebovat niekoho ako kamarata.
ale ako argument mi to akosi nestacilo, lebo teraz je v nasom vela deti v jej veku.
ale bude to dobre, ja som tiez nikdy nemala surodenca v mojom veku, brat a sestra su starsi o 11 a 12 rokov. 😲
tak ty sa asi tiez chystas mat dve deti za sebou, ako dlho chces pockat po porode?

grenadinka
autor
3. jún 2009

mia-ved to ma najviac podporuje ze su zeny ktore by vrazdili len aby mohli mat jedno dieta 😒
a ja budem mat hned dve, je to pekny pocit vediet ze dieta sa narodi ked nam teraz vsetko vychadza.
inak by som sa bala financii, aale teraz sa zacinam tesit.
uz som oobzerala surodenecke kociky, postielku, uz som si kupila aj nove kosielky 😀
fakt mi pomaha ked vidim kolko zien by chcelo tiez deti po sebe. 🙂
len dufat aby bol drobec rovnako dobry ako maruska

nika251
3. jún 2009

Ahojte. Grenadinka- kym pojdes do nemocnice mala uz bude starsia a ta predstava ze ides do porodnice uz nebude taka neznesitelne tazka. Navyse toho ze dceru ochudobnis osvoju lasku - to nebude tak. Jedna baba u nas v novembrovkach nam tehulkam na podobnu dilemu povedala, ze materinska laska sa nedeli ale nasobi.
Ked bude mat mala rocik, uz to bude trosku o inom dietati ako teraz.

Moj syncek chodi od 8mych mesiacov na celu nedelu k svokrusi, je tam strasne, strasne rad, a co je najlepsie, nechybame mu vtedy. Treba malinku sem-tam dat starym rodicom ak takych ma, trosku nechat s ocinom, nech si zvykaju. Ale to az ked bude mat trosku viac mesiacov aby si to aj ty brala lahsie. Nas maly u svokrovcov aj spal aspon 5x a nejako mu nevadilo ze tam mamina a tatino nie su. Ved ho lubia skoro tak ako my, daju nanho pozor az az, tak preco nedopriat dietatu aj starych rodicov?

Teraz cakame druheho syna- chceli sme este mensi rozdiel- (1,5roka 😀) ale akosi sme vysli z cviku 😀 a tak bude rozdiel az 20mesicov. Rozdiel som chcela z toho dovodu, ze medzi mnou a bratom je 1 rok a dva mesiace a rak ako pisala vikinka- bolo to cosi uzasne. Jasne pre mamu zaberak ale pre nas to najlepsie. Mala som brata, ochrancu, kamarata - skoro az dvojca. Hrali sme sa spolu, vystrajali, mame spolocne zazitky.
A pravdu povediac- dieta ti bude ziarlit trosku na surodenca aj ked bude rozdiel rok, dva, pat, osem. Vzdy to bude dakto kto deli pozornost rodicov.
Neboj sa, o take dva- tri roky si to uz budes velmi pochvalovat. Deti sa ti budu hrat spolu, takmer spolu pojdu do skolky, skoly. Bude to dobre.

grenadinka
autor
3. jún 2009

vikkinka- vies prave to ma odradilo od potratu, ked som uz vazne myslela na potrat, vtedy som sa pozrela na marusku a pomyslela som si: a co ak aj druhy prcek bude tak zlaty a mily. dokazala by som prist o nieco tak krasne ako je moje dieta? 😢
zacinam to brat lepsie , je to tak a uz to ine nebude.
ked som zistila ze som tehotna tak som sa strasne tesila, bola som si ista ze to zvladnem.
taketo myslienky mam len dva tri tyzdne, ale asi so mnou mavaju hormony. 😀
uz sa tesim az budem citit pohyby.
a mam strasne super doktora, a hned pri druhom sone mi ukazal ako fazulka rasie 🙂 , je strasne dobry pocit byt tehotna.
najviac sa bojim posledneho mesiaca, ale niak to zmaknem

mia114
3. jún 2009

grenadinka, je super ze tvija mala je dobrucka 🙂 moj drobec bol vzdy uplakane babetko, takze som sa moc nevyspala.A ked som bola tehotna obcas som nevladala, ale tesila som sa moc na moju bambulku 🙂
Aj ja som si kupila surodenecky kocik sa velmi mi pomohol na zaciatku ked bola mala malinka. Teraz uz chdim s jednym kocikom a drobec chodi vacsinou pesi, kupila som si skejtik a ked je drobec unaveny tak sa povozi na nom.
Ja mam v mojom okoli vela kamosiek co malu dve detyi po sebe v kratkom case.Ked sa stretneme na ihrisku tak je to stranda, tolke baby so surodeneckymi kocikmi 😀 ludia obcas na nas kukaju ked ideme 4ri vedla seba 😀
Je urcite aj par dni, ked som zufala, a obcas zakricim na drobcov , no zachvilku si poviem, ako ich lubim, a prejde ma, ze je to obcas tazsie 😉

grenadinka
autor
3. jún 2009

nika-viema uz ideme nacvicovat, ideme v piatok do kina a vecer ulozim marusku u mami a my sa vratime az neskoro vecer, tak ideme trenovat 😀 a spajat prijemne z uzitocnym 😀
a ak mam byt uprimna tak strarych rodicou ma maruska senzacnych akurat ze moja mama to uz neberie az tak naruzivo ved ma uz sedem vnucat 😲
ale ma ju rada aj sa s nou pohra, len uz nie je taka akcna, uz ma aj svoj vek.
ale kazdy bude musiet prlozit ruku k dielu 😉

grenadinka
autor
3. jún 2009

mia- to je mile take stretka s tolkymi detmi 🙂
tebe je uz sebastianko velky a nemas problem ze je az moc zivy a nechtiac moze nelke ublizit, nebojis sa takych situacii?
nemusi to chciet naschval, ale co ak mu nieco na nu spadne, alebo ak na nu nedajboze stupi? 😲 nestalo sa ti take nieco este?

nika251
3. jún 2009

Presne tak, neboj sa, bude dobre. Mne je teraz trosku tazsie- tehotenstvo mam ok, syncek je akcny az az takze som dost unavena ale da sa to. Manzel mi vela pomaha, svokra tiez, v sobotu rodicia takze da sa. Ale som strasne rada ze sa nam to takto zadarilo, prvy rok bude o hubu ale ked uz maly zacne chodit a hrat sa so starsim tak uz bude hadam lepsie. Sice som sa vzdala myslienky na dovolenku v priebehu troch rokov ale nevadi, potom si to vynahradime ako rodinka. Uz sa velmi tesim az budem mat dve deticky a tou hrbou lasky nebudem zavalovat len starsieho ale aj mladsieho. Takze moja pozornost sa rozdeli. Aj to bude dobre. Lebo takto mam obcas pocit ze na starsom lipneme az moc. Aj ked on je dost samostatny, my asi nie 😀 a takto sa budeme venovat aj druhemu a jeho nechame trosku viac dychat. Navyse, kym pojde do skolky tak bude uz ostrielany v ,,bitkach,, o hracky 😀

mirulik23
3. jún 2009

ahoj grenadinka... ja ti poviem moju skusenost... mam kamaratku ktora je z rakuska vydala sa za slovaka a planovali si ze tak budu zit takto spolu samy dvaja.... a o par rockou budu mat male... to o par rockou prislo kusok skor... mala sa im narodila tak po roku manzelstva a po par mesiacoch ako bola mala na svete znova otehtnela.... teraz ma mala tabea tri rocky a mala emily ma dva rocky.. v zivote som nevidela take nieco nadherne... tieto dva male prcky si tak pomahaju.. tak sa spolu hraju... vzdy si spolu "upratuju" svoju izbicku... rozpravaju sa.... a vzdy VZDY spolu...

preco sa bojis ze nebudes prvej dcerke davat tolko lasky??? kde je to napisane??? ved ked mas rada jedno budes mat rada aj dve spolu.... a neboj sa isto to zvladnes.. vies aky vztah spolu budu mat... ??? nebudu to surodenci... ale hlavne kamarti.. budu si viac doverovat..... ved budu skoro rovesnici...

nemas sa coho bat... isto to bude krasne... aj s dvoma detickami... drzim palceky neboj nic... 😉

grenadinka
autor
3. jún 2009

nika- pekny nazor, ale naozaj si mysli ze z dvoma detmi si pojdete uzivat dovolenku 😀 ?
tak to si viem predstavit ako maly uvidia more , vela ludi a rozbehnu sa ako krdel. 😀
no asi to nebude az taky oddych.
ale drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre