Ešte stále som nedostala po šestonedelí menštruáciu

nikolasko
14. aug 2006

Ahojky chcela by som sa spýtať ake máte skúsenosti s menzesom po šestonedelí. Ja ho zatial nemám že vraj preto lebo stále dojčím

aktak
14. aug 2006

myslim ze menzes nemusis mat aj nekolko mesiacov, ja by som bola rada keby som dostala co najneskor 😀

nikolasko
autor
14. aug 2006

aktak ani mne nechýba

kattum
14. aug 2006

nikolasko, to je normalne, tak ako vravi aktak, aj potom to bude nepravidelne, tak sa nezlakni

miriam
14. aug 2006

Hmm, a ja som to dostala styri tyzdne po porode, aj ked dojcim. 😢 Ale to som asi skor z tej statistickej mensiny.
Po troch mesiacoch od porodu (kedze dojcis) si nemusis robit ziadne starosti, ze si este nemala menzes - skor si to uzivaj. Ale pozor, neznamena to, ze nemozes otehotniet. 😉

nikolasko
autor
14. aug 2006

Ja si z toho žiadnu hlavu nerobím len som chcela vedieť akémáte skúsenosti vy a dakujem

zuzu13
14. aug 2006

Ahojte, ja som prvýkrát dostala menzes po 15 mesiacoch od pôrodu. Bolo to mesiac po tom ako som prestala kojiť. Nádherné obdobie. Dúfam, že aj teraz vydržíme.

nikolasko
autor
14. aug 2006

Viac mi však vaí vypadávanie vlasov počas dojčenia je to fakt hrozné mam obavi že budem čoskoro plešatá a aj manžel ma začal porovnávať s našim psom 🙂

zuzu13
14. aug 2006

Skús si uvariť odvar z lopúcha, al. v lekárni(drogérii) si pýtaj vodu do vlasov. Mám to odskúšané.

nikolasko
autor
14. aug 2006

také niečo som už mala a nezabralo Počas tehotenstva mi nevypadol ani vlas a teraz... ☹ pred tým mi padali a používala som také nejaké ampulky z biofarmi asi sa po nich zase poobzerám ale pochybujem že to zaberie

barunka
14. aug 2006

aj mne padajú vlasy a začali, keď mala Simonka cca 3 mesiace. a zatiaľ nezaberá nič.

elesa
15. aug 2006

Ahojte..o padani vlasov viem svoje..mame ich plny byt🙂 Nekonecne nieco...skusala som vselico, ale nezabera to..a to uz dost dlho nekojim. Snad to ustupi samo...

ervotoc
15. aug 2006

ved vlasy sme uz tunak niekde spominali
hm ja som ani to sestonedelie nekrvacala,asi len vyse tyzdna,tiez este nic,vuuubec nic 😀 ani mi to dvakrat zrovna nechyba...

nikolasko
autor
15. aug 2006

elesa viem o čo hovoríš aj my máme plný byt vlasov

ervotoc
15. aug 2006

baby mate dosť železa?vitaminov?hm,?mineralov?atd.nikolasko pozrela som foto,maly jaky smejko,tiež smajlik 🙂

nikolasko
autor
15. aug 2006

Ja kedže dojčím beriem calibrum mami a ano on sa smeje skoro stále nedoplníš aj ty album o nejaké novinky pochvál sa ako rastiete

mamina2
16. aug 2006

nikolasko - ja dojčím už 6 mesiac a tiež stále nič. S dcérkou som to dostala po 6 mesiacoch, keď som začala vynechávať kojenie a prechádzali sme na tuhú stravu.
a s tými vlasmi - aj môj manžel nevie koho má obviňovať viac kvôli vlasom mňa či našu psicu 😀

ervotoc
16. aug 2006

mam na deviatej strane album,no vcera som spominala,doplnim,len co budem mať novy program,mi to zacalo blbnuť 😒 som z toho fnuk,lebo mam nafotenych,vsade furu foto a nie a nie uložiť...snad uz coskoro... 🙂

nikolasko
autor
16. aug 2006

ervotoč pracuj na tom lebo myslím že je sa čím pochváliť 😉 už musí byť riadny chlapisko

ervotoc
16. aug 2006

hehe to hej,dalsie body mu je malé,ja mam pocit ze on tie vecičky nestiha ani poničiť,to snad nie je možne,parkrat a páápa chutnym vecičkam, 😒 😀 ale pozerala som Nikolasko pred chvilou album,tiez je velky chlapik,si pridala fotos,to bude po tatovy? 😉 🙂

nikolasko
autor
16. aug 2006

To teda je asi pôjdem po materskej rovno na invalidný dôchodok má 3,5m a 7kg no mám čo nosiť a ešte sme si ho naučili pestovať tak si to vieš predstaviť ☹

ervotoc
16. aug 2006

he tak to veru viem,ale mozem ta aj ukludniť nas drobcek 😀 bol tiež mazel na rukach vysmiaty,ono to ale postupne bude lepšie,sice štrajkuje zas v kočiku,to je vacsinou na rukach,do klokanky sa uz dlhsie nevopcha 😀 ale je to uz stonasobne lepsie,uvidiš po takom4mes,v piatom je to uz sranda,lebo liezol,objavoval,a taaak,

nikolasko
autor
16. aug 2006

v to dúfam lebo v poslednej dobe sa mu prestáva páčiť aj v kočíku vydrží tam asi 20m.a potom len na rukach je ticho tak ked budeš vidieť na klokočine mamu ktorá nesie zlobra a tlačí kočík tak som to ja a na to lezenie sa už moc moc teším

melory
17. aug 2006

ak sa mozem vratit k teme je individualne kedy zena dostane menzes ale ked dojci nemusi dostat vobec. ja som rok dojcila a az ked som zacala od 6 mesiaca pridavat stravu az vtedy sa mi spustil menzes. slaby a bezbolestny. ked som s dojcenim skoncila uz som mala silny s bolestami.

ervotoc
17. aug 2006

hehe Nikolasko tak to mi tiež zamavaj ked uvidiš valibuka na rukach a babenku s vyplazenym jazykom,to budem ja hehe 😀 ale myslim,verim,ze ked uz konecne vybereme ten šporťak,ze ho to bude aj baviť a obsedi už snad coskoro v tom kočiku takto len vymyšla chvilu leži,potom sedi,potom sa zvali na brucho,no maly kolotočar 😀 furt vymyšla... 😀

zuzanasimona
2. sep 2006

Nikolasko ajoj. Aj ja kým som kojila malú tak som menzes nemala. Ono je to tak asi zariadené prírodou.

mracik
3. sep 2006

Záleží aj od toho ako často žena dojčí. Ja som malého dojčila takmer stále deň - noc, asi každých 20 min. Menzes som dostala až po jeden a pol roku, keď som išla do práce a osem hdín v kuse som nekojila
Inak dojčenie som používala namiesto antikoncepcie,

tundika
6. sep 2006

Mracik, aj my sa spoliehame na kojenie ako na antikoncepciu, co mi teda moj lekar neodporucal 😨 . A vlastne ako by zena spoznala, ze je tehotna pocas kojenia, ked kramy nemat je vtedy normalne. A este jedna otazka,aky je prvy menzse? normalne krvacanie ci len spinenie? ja som uz mala 2 x taky 2dnovy hnedy vytok.

mracik
6. sep 2006

Tundika prvý pol rok ak plne dojčíš (čiže žiadne čajíky) aspoň každé tri hodiny cez deň, a každé štyri v noci, je možnosť otehotnenia asi 1%.
1. menštruácia vtedy väčšinou prichádza pred ovuláciou, takže ak si ešte nemala menzes, nemala by si byť na 99,9% tehotná
Neskôr je dobré sledovať krčok maternice a hlien, ale ak si to predtým nerobila, je to dosť ťažké rozoznať.
Bazálna teplota si lieta kade tade, takže podľa toho sa nedá orientovať.
Ja som mala prvú menštruáciu trochu slabšiu, potom to už bolo ako predtým.

jaja25
23. sep 2006

.Po prvom synovi som dostala menzes po siestich mesiacoch. 2 mesiace na to som otehotnela s druhým. Filipko má teraz 4 a pol mesiaca a ešte som nemala. S tou bazálnou teplotou máš pravdu. Lieta ako si zmyslí.

nathalie111
23. mar 2007

Je mozne,ze dvakrat som menzes mala a teraz mi meska alebo vynecha???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre