Fyzické zmeny, ktoré na vás zanechalo tehotenstvo

katka1981
5. mar 2009

Ahojte, chcem sa spýtať do akej miery sa dá telo po pôrode vrátiť do pôvodného stavu. Širšie boky, hrudník, zmeny na bradavkách a dvorcoch...

deina
5. mar 2009

Zostali mi sirsie boky, ako sa panva roztiahla (myslela som, ze sa to vrati spat, ale nevratilo sa uplne 😅 ) v tehotenstve, ale ostatne je tak ako predtym. Viac menej, bruchu by neuskodilo zopar brusakov...

katka1981
autor
5. mar 2009

Ja mam sirsie boky a stve ma to, no najviac sa mi tam uklada tuk, tak sa bojim ze potom budem ako skrina. O kolko cm sa ti roztiahli, ci nevies presne?

geegee
5. mar 2009

ja som sa po prvom porode zmenila asi tiez len v panve. A po druhom...ehm...no zosili ma kadejako - doktor si zabudol okuliare /to nie je zart/, takze aj tak to vyzera ☹ 😢

deina
5. mar 2009

Katka, to neviem, nemerala som sa - len podla rifiel si myslim, ze je to tak, mozno take dva tri centimetre?

Geegee. 😨 😖

katka1981
autor
5. mar 2009

deina, joj to je pohoda, si ma ukludnila.

jamaat
5. mar 2009

Ja si myslím, že to záleží aj od toho, akú postavu máš pred tehotenstvom, a že je to aj génmi. Rodila som pred 13 rokmi, teraz som zase tehotná. Pred prvým tehotenstvom som mala postavu, že by mi drvivá väčšina dievčat a žien závidela. Úzke boky, štíhly driek, plné prsia. Po tehotenstve sa to už do takého ideálu nevrátilo, hoci som aj cvičila. Driek sa mi rozšíril asi o 5 cm, prsia sa trošku zmenšili a už neboli také pevné, brucho mi tiež trošku zostalo. Len boky sa vrátili na pôvodný rozmer. Nesťažujem sa, aj po pôrode som vyzerala tak, že mnohé 18-ročné slečny mohli závidieť. Ale úplne naspäť sa to nevrátilo.
Teraz som teda opäť tehotná. Aj keď som pribrala 11 kíl, nemám na sebe nejako viac tuku, neviem, kam sa to všetko uložilo 🙂 Boky sa mi však rozšírili o 7 cm a sama som zvedavá, nakoľko sa to vráti späť.

mercy
6. mar 2009

Toto fakt neriešim🙂Po pôrode som schudla a potom šlo doma ešte desať kíl dole, to viem.

bzucinka
6. mar 2009

Schudla som viac ako pribrala..tzn 9hore, potom 12dole..teraz som tam ako predtym. Ostala mi jazva 😉 a mensie prsia (od kojenia). Brucho ako predtym,zadok mensi,nohy chudsie,panva rovnaka..Asi najviac tie prsia dostali zabrat. A dvorce sa vratili do povodneho stavu a sfarbenia. A este mam tu ciarku cez brucho aj ked uz svetlu. A aby som nezabudla...zuby a vlasy vrrrrrrrr 😠 ale hlavne nech je babo oka to je ovelaaaaaaaaaaa dolezitejsie. 😉

wali
6. mar 2009

mne sa zmenil tvar prs, uz su take proste ine, neviem to presne definovat. a mam pocit, ze som ich mavala "plnsie" predtym ako som bola 1x teho. asi to bude kojenim, ze ostali take maksie. inak brucho aj boky v pohode, aj ked to trvalo dlhsie nez sa to vratilo spat. uvidime ako dopadnem po druhom tehu 😅

mami.sk
6. mar 2009

no každopádne, mne tehotenstvo fyzicky veeeeľmi prospelo 😀 😀 😀 keď som išla rodiť mala som o 3kg viac ako pred tehotenstvom 😉
celučičkých 9 mesiacov som prezvracala a tak si malinká brala z mojich tukových zásob 😀 😀 😀 chvalabohu
v pôrodnici som nechala 8 kg a doteraz ďalšie 3 kg dole tak postavu mám lepšiu ako pred tehu 😉 ale kedže to nebolo predtým nejaké slávne tak dúfam, že sa to ešte zlepší 🙂
akurát strie na bruchu sa už do pôvodného stavu asi nikdy nevrátia 😒no aspoň že vyblednú

najviac som sa bála ako dopadnú zuby ale chvalabohu ani počas tehu / asi tým, že som si umývala zuby min. 5x denne 😀 / ani teraz ani jeden kaz. akurát vlasy sú také ako bez života ☹

nikollette
6. mar 2009

Žiadne!!! 😀 😀 😀
som len 2 týždne po porode, ale mam postavu ako predtým.. vsetky kila su dole, navyse mam len jedno jediné kilo 🙂 pred tehu som mala 49kg, pribrala som 13kg, a teraz mam 50kg 😉
Už len bruško troska spevniť pár brusakmi, lebo neni velke,ani gram navyse na nom neni, len troska spevnit, aby bolo vsetko ako predtým 🙂
a strie sa tiez nestihli objavit..
ale podla mna vsetko zavisý na genoch 😉

katka1981
autor
6. mar 2009

Baby ako pozeram, same dobre spravy, tak dufam, ze budem na tom podobne ako vy. (Vlasy nie su problem, to sa da do poriadku, ja som mala problemy zo stitnou zlazou a uz som chcela parochnu, potom sa to zlpesilo...)

katka1981
autor
6. mar 2009

nikolette, ty si asi nikdy netrpela plnsou postavou, ze? Ty si mohla jest co si chcela a nepribrali si? No modelka este aj s krasnym babom, aj ja chcem. Len ja som 49 kg mala asi tak v 14.tiych, alebo 12.-tich...

llaayllaa
6. mar 2009

no baby,ja som pred tehu mala 48kg,ale ani neviem ako a počas tehulkovania sa mi podarilo pribrat až 26kg 🙂 ,aj ked hned po porode zo mna naštastie odišlo asi 13kg,dalších 13kg zostalo na mne,7kg sa mi už konečne podarilo zhodit,ani neviem ako,ale ešte tých dalších 6kg,no neviem neako to u mna z váhou postálo,tak sa asi musím snažit viacej 🙂 ,strie sa tiež ako by stále zmenšovali,aj ked ich je stále dost,no a k tomu všetkému sú mi skoro všetky moje veci malé 🙂 ,ale aj napriek tomuto všetkému to stálo zato 😀

nikollette
7. mar 2009

Katka, dakujem, ale zase modelka nie som..
NO veru, mohla som zjest co som chcela, hlavne nezdravý kaloricky McDonlad to u mna istil< skoro na dennom poriadku.. a to osm tam vedela zbuchnut iné porcie 😀 😀 😀

katka1981
autor
7. mar 2009

zial moja strava tiez nie je ukazkova, snad ked budem kojit sa znormalizujem

katka1981
autor
7. mar 2009

Niki, aku velkost oblecenia davas Christopherkovi?

maca793
7. mar 2009

ahojte, mne sa usadil tuk v partiách, ktoré tak nemávidíme. a brucho mi ostalo aj po 3 rokoch on narodenia Karolínky ovisnuté. ale dá sa to. vlstne mám ho také, ako po pôrode dvojčiat. prsia mám také isté ako pred prvých tehotenstvom len s tým, že sa dosť pri dvojčatách naduli a popukali, ostali mi strie všade kde sa to len dá.

ditka1
8. mar 2009

ja som skoro taka ako pred tehu,troska brušo ovislo,ale uz sa to normalizuje,odpuchla som a dala dole ani neviem ako 12kg,to som sa strasne bala,ze ako budem vyzerat po porode 😉 som celkom spokojna,este 7kg a bude ok,kojenim sa chudne,boky sa mi zacinaju tiez tvarovat dost rychlo to ide nie?po porode som len 3tyzdne 🙂

patkovamamina
15. jan 2013

maminky dokázala ste niektorá aj schudnúť stých bokov ktroré vám ostali po tehotenstve ? Ak áno poradte
Dakujem 😉

dai
15. jan 2013

@katka1981 ahoj katka, mne sa postava zmenila - ale skor teda k lepsiemu - ja som mala take tie presypacie hodinky - pas 56cm, boky 100cm🙂 pritom vaha 50kg... po porodoch mi pas skocila na cca. 65cm ale boky sa zuzili na asi 95cm - a to by som teda este mala nejake to kilo schudnut...prsia sa mi z B - krasnych pevnych, zvaecsili na C - uz nie takych pevnych ale su stale pekne -aspon muz je spokojny a ja tiez😀
ja si myslim ze keby mam trochu pevnejsiu volu a viac cvicim a lepsie papam tak by sa ta postava dala este vylepsit, aj ked teraz som uz celkom spokojna... podla mna postava sa da vratit do povodneho stavu hlavne cvicenim ale pravidelnym... a zdravou stravou... tie prsia uz asi do povodneho stavu vrati len plastika

dai
15. jan 2013

@patkovamamina uz si schudla na svoju normalnu hmotnost? ak ano, tak musis cvicit na boky a das to... skus nejaky aerobic, nieco co spaluje tuky plus posilnovanie - najlepsie by si asi spravila keby to konzultujes s trenerom...

patkovamamina
15. jan 2013

áno mám dohodnúté konzultácie od februára musím to dať dole lebo sa neviem na sebe vynadivat :( otras nosím síce konfekčnú velkosť s/m ale vydúva mi to tam dole vobec sa mi to nepáči držím si váhu 56kg pred tehotenstvom čiže pre 4 rokmy mala 52 myslím že to nieje také strašné ale tie boky :D má riadne trápia

dai
15. jan 2013

@nikollette na genoch a na pocte porodov😀 ja som po malej bola na tom ako ty, az nato ze z porodnice som sa vratila chudsia ako pred otehotnenim... pri malom to uz take fajne nebolo - neschudla som v porodnici nic, ani kojenim... takze som si to pekne musela odmakat😉

reisi
15. jan 2013

Po prvom dietati ziadne zmeny, postava super, jasne cvicila som. A to som 9 mesiacov odlezala s nohami hore a pribrala 22kg. Boky a zadok som mala ako kamion. Teraz po druhom uz zmeny su, stale nemam povodnu vahu, tiez som pocas tehotenstva pribrala 22 kg. Este mam 3 navyse a potrebujem spevnit a to bude len ked budem cvicit 3krat tyzdenne, zatial nestiham. 😝 druhe tehu mi vidiet hlavne na pokozke, uvolnena. Vlastne tych 58 kg by mi ani tak neprekazalo keby mam telo pevne, vycvicene. Takze makat .

katka1981
autor
15. jan 2013

@dai, juuuuj toto je odpoved na davnu otazku 😀 56cm pas? ty brdo, to nechapem.

katka1981
autor
15. jan 2013

Ja som aj zabudla, ze som dala taku otazku. Ja som po 7 tyzdnoch bola chudsia o 5 kg ako kes som zistila ze som tehotna, ale ja som mala zvysenu cinnost stitnej zlazy, potom po liekoch som pribrala asi 14 kg, a dietou som schudla krasne az pod vahu co som mala pred otehotnenim, teraz som zas pribrala, u mna je to o tom ako mi je, su obdobia kedy sa prejedam a potom kedy zas chudnem 🙂 Ale zaklad je ze mi tehotenstvo nezvacsilo nic, zeby som mala sirsiu kostru alebo tak, cize je to o pevnej voli. Takze pohoda 🙂

zu2za3na
17. feb 2014

Ahojte.som pomerne mlada mamina a po porode som zostala taka zmenena. Visi mi koza na bruchu, mam vela strii aj velke aj male, prsia som nemala nikdy dokonale ale teraz su ako zele, bradavky su nizko a ostali vacsie ale stale somstihla a niekedy si pridem aj atraktivna niekedy je to pravy opak. Manzel ma lubi, syn vyrasta do krasy ale mne je niekedy smutno za mojim bruskom... skoda, ze na niektorych ludi to tak vplyva...

blackcat8885
1. apr 2014

Ja mám rok po pôrode stále +4kg inak žiadne zmeny na mne nevidno ani žiadne necítim

maribell
1. apr 2014

ja som sa po porode dostala do uplne povodnej formy ..akurat tie prsia po kojeni trochu padli 😀 ..inak ked mam podprsenku tak by nikto netipoval ze som rodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre