Gázové popôrodné nohavičky. Podľa čoho vybrať veľkosť?

janocka77
6. mar 2009

Mozno je moja otazka hlupa ale mam dilemu! Kupila som si sietkovane-gazove nohavicky - velke balenie 25ks za 26E velkost S a mam teraz obavu, ze som urobila chybu vo velkosti! Pred porodom som nosila velkost S ale sa bojim, ze ma budu teraz tlacit a chcem sa pokusit ich vymenit za vacsie cilslo. Podla coho ste si vyberali velkost??? ja som v 35tt a zatial som pribrala 11kg - teraz mam 63kg.

certica
6. mar 2009

janocka, v pohode ti budu stacit 😉 . oni su poporodne, takze s tym sa rata, ze nebudes S ako S 😀

cessy
6. mar 2009

janocka77 ja som pocas tehu pribrala 18 kg. mala som kupene velkost S a boli mi dobre, ved ich skus na ruky natiahnut a uvidis kolko poddaju. pred tehu som mala 53 a na konci 71kg...
ja myslim že ti budu stacit.. 😉

janocka77
autor
6. mar 2009

Dakujem! ukludnuli ste ma 🙂 neotvorila som ich lebo som uvazovala, ze ich vymenim za vacsie no nevedela som cilso... Tak si ich teda necham. V nakupnom zapale som si hned kupila mega balenie a ani neviem ci mi bude tolko treba. Tieto nohavicky pomahaju zahojeniu rany z sitia, ze?

cessy
6. mar 2009

janocka77 ja som mala kupene 2 bal. po 3 kusy..mne nevyhovovali, prijemnejsie mi boli klasicke bavlnenne nohavicky...neviem prečo ale ja som sa v tom neprijemne citila. mozno niekomu inemu vyhovovali. ani popôrodna vlozka mi v nich dobre nedrzala. v bavlnenných som si bola taka istejsia...mozno to bol len nezvyk

janocka77
autor
6. mar 2009

no tak ja mam 25ks, parada! mozem rozdavat v nemocnici 🙂 neviem, zvycajne som rozvazna pri nakupoch no tentokrat som sa zrejme nechala oblbnut v lekarni...

cessy
6. mar 2009

no a ci pomahaju zahojeniu rany, tak neviem, lebo aj tak tam budes mať vlozku a az potom nohavicky,su sice take sietkove ale veru neviem, ja som nepostrehla neake problemi ked som si dala bavlnenne..

cessy
6. mar 2009

fuha to mas fakt ake maxi balenie....
inak mne ich aj ukazala predavacka, led som ich kupovala

nikollette
6. mar 2009

Oni su uplne elastické, urcite ti budu stacit.. a tolkooo kusov, no pekne..
ja som s nimi bola velmi spokojn a po porode, dobre drzali vlozku, a boli priedusne...
aj ked v nemocke je najlepsie ked lezis iba na ostro 😀 a vlozku mas medzi nohami aby si sa vetrla.. rana sa skor hoji...

petra1985
7. mar 2009

janocka urcite si na tom lepsie ako ja.. ja som si ich kupila a prisla som na to, ze su OBROVSKEEEE ked som ich kupovala asi som bola v oblakoch a predavacka predavala jak besna ani ma neupozornila na velkost v podstate sa ma ani nepytala aku velkost mi treba tak som si myslela, ze su univerzalne (chodim ku nej vzdy vie, ze sa nerozumiem do toho, ze som prvorodicka) jej to bolo jedno hlavne, ze preda.. ked som ich doma rozbalila som myslela, ze ooodpadnem 😀 ale neboli drahe tak som bola kludna.. len ma to stvalo dost ani som nevedela, ze existuju ona sama mi ich ponukla ci som si uz kupila.. tak som sa nechala zlanarit a tak som dopadla

klaudia74
7. mar 2009

Ja som s nimi bola tiež veľmi spokojná, kúpila som si 2 bal. po 4 ks, takže som ich minula v podstate v nemocnici. Janocka, mozno budes mat zasoby aj k druhemu porodu. 🙂

lalupa
7. mar 2009

ja som mala tusim chicco mamma mia, balenie po 4ks, uplne stacilo, daju sa preprat, velmi prijemne

lienockaa
7. mar 2009

janocka,budu isto stacit, ja som bola pribrata +11kil, pred porodom som vazila nejakych 67 kil, nohavicky Ska mi stacili, to boli nejake obycajne z lekarne neznackove..25 kusov asi neminies, ale ja sa priznam, ze som ich prve dni po navrate z porodky nosila aj doma, kvoli sitiu..😉takze som minula asi 1Okusov, boli jednorazovky, tak som vyhadzovala po pouziti do kosa..

emjee
8. mar 2009

ja som mala gazove aj take akoby papierove - tie papierove boli lepsie, lebo som mala sc a do tych gazovych sa mi zachytavali drotiky 😝

zuzana581
9. mar 2009

Ahojte. Nechcem sa tak trapne pýtať, ale keď som ja rodila, tak som o žiadnych popôrodných nohavičkách nepočula a tak sa chcem opýtať, či môžete rovno po pôrode teraz už mať nejaké nohavičky. My sme totiž nemohli. Museli sme mať iba vložku bez akýchkolvek nohavičiek a tak chodiť. Väčšinou sme si dávali, ale keď to lekár zistil bolo zle. Teraz je to iné?

klaudia74
9. mar 2009

Zuzana, neviem ako je to inde, ale kde som rodila ja, tam každé ráno pred vizitou chodili sestričky a vykrikovali: "Mamičky, vyzliecť si nohavičky a ľahnúť do postele, začína vizita!" Takže je to už asi každému jasné... Neviem, či niektoré mali aj klasické nohavičky, ja som mala popôrodné a neľutovala som, lebo sú voľné, netlačia a sú priedušné. Určite sa to dá zvládnuť aj bez nohavičiek, viem že predtým to tak bolo v pôrodniciach, ale ja som sa takto cítila lepšie - aspoň o to som sa nemusela starať, keď som sa otáčala v posteli alebo liezla dole, aby mi vložka nepvypadla, aj bez toho som mala čo robiť... 😀

zuzana581
9. mar 2009

No jasné, že to je určite lepšie s tými nohavičkami. Síce sa to dalo vydržať bez nich, ale ak je to už iné a sestri to takto berú tak super, lebo vtedy aj oni zakazovali. Ja som si len teraz pripadala jak majka z gurunu, lebo som až pri tejto téme zistila, že také niečo je. Vôbec som o tom nepočula a išla by som do pôrodnice zasa bez nohavičiek a asi by som tam bola už jediná 😀 .

felixko
11. mar 2009

aj ja odporúčam tieto nohavičky, mne ich poradila kamoška, sú priedušné, aspoň sa rany lepšie hoja, určite lepšie ako klasické a tiež sa úplne ľahúčko vyperú, takže sa môžu používať opakovane a nie ako klasické, ktoré keď zašpiníš od krvi /čo je po pôrode veeelice ľahko/ natrápiš sa, pokým ich vyperieš

svistinka
14. mar 2012

ahojte, chcem sa spytat kde ste ich kupovali (v lekarni?)a kolko asi stoja?

esstela
14. mar 2012

@janocka77 kup si gazove nohavičky zo zelenym pruškom,tie su najlepšie a nebudu ta tlačit

esstela
14. mar 2012

@janocka77 ..tieto nahavičky nenapomahaju hojenie šitia,ale su len fixačne,teda držia vložku,aby ti nespadla a su lepšie udržovatelne,pekne sa peru a hlavne hned su suche a nemusiš v porodnici ničit svoje ,ktore sa nedaju dobre vyprat

esstela
14. mar 2012

@svistinka su v lekarni a stoja 0,9O cent jedny,potrebuješ aspon troje

elienka
14. mar 2012

@janocka77 hi hi že 25 ks. to ich pomaly môžeš začať tu cez bazár predávať. Ja som mala 3 a pekne sa dali preprať a rýchlo schli (aj keď ja som mala cisarák, tak neviem či to malo nejaký vplyv na rýchlosť ušpinenia či ako)

magali
14. mar 2012

no tych 25ks to je fakt moc, predavacka ti mohla povedat ze tolko netreba.. ja som kupila v lekarni, u nas to predavali na kusy a kupila som tusim dvoje a stacilo, presne ako tu uz niekto napisal, daju sa preprat a rychlo uschnu.. ale ked ich mas tolko, tak mozes rovno vyhadzovat, ked sa ti zaspinia 😉

mataharyy
14. mar 2012

Já kupovala u prvního porodu v porodnici, gázové elastické se zeleným pruhem v pasu a byli výborné a tuším velikost univerzální (tam je normálně prodávali u sestřičky), pak jsem rodila na Slovensku a teda tvářili se dost nevraživě když měl někdo kalhotky a to jakékoliv, ale já jsem byla z toho nervózni že je nemám, tak jsem si dělala věci po svém, však doktor tam nohama nešuntal aby mu vložka nevypadla 😝 😀 Stejně jako jsem si brala na noc vložky dvě... Jedna sestra se sem tam rozčilovala, ale to byl její problém 🙄 😉 Jináč 25. kusů je opravdu dost, já měla troje ty gázové a pojistku ještě troje od tuším molimed-u či od koho (tam se to dělilo na velikosti), ale ty jsem nepoužívala, nevyhovovali mi, tyto jsem po každém použití přeprala za pár minut byli suché a bylo 😉

esstela
14. mar 2012

pišem svistinke,nohavičky kupovat podla velkosti,ale S nie,lebo su male,predsa je ešte bruško velke a tieto fixačne nohavičky na to nepočitaju,lebo su vyrobene len špecialne pre tehotne,.Najmenšie su sietove s modrym,potom vačšie s hnedym a najlepšie su zo zelenym pružkom

esstela
14. mar 2012

@esstela preklep,malo to byt,že nie su vyrobene špecialne pre ženy po porode,ospravedlnujem sa

svistinka
16. mar 2012

zohnala som tie so hnedym pruzkom, je to velkost L a je tam napisane, ze na obvod 50-120cm. 1ks ma vysiel 0,74E v lekarni , tak som si zobrala 5ks.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre