Jazva po nástrihu a jej hojenie

lea002
13. jan 2013

Ahojte. Cakam prve dietatko a tak som dost zvedava. Ake mate skusenosti s jazvou po nastrihu - ako dlho sa to hoji, ci to velmi boli a ako dlho, alebo ake metody ste skusali na co najrychlejsie zahojenie??

chudadka
13. jan 2013

@lea002 Mna to moc nebolelo,ale na hojenie som pouzivala kamilky,alebo potom sa da este v lekarni kupit rosalgin,ten je urceny na hojenie porodnych ran,tiez som ho mala a urcite pomaha.

marduliena
13. jan 2013

Mna to dosť bolelo a robila som si repíkový kúpel pomohol

martinaxx
13. jan 2013

Ja som mala z lekárne taký sprej dermo prophyl,ale zas taká strašna bolesť to nebola-predstavovala som si horšie 🙂

althejka
13. jan 2013

ja som nepouzivala nic,iba cistu vodu. sprchovat sprchovat sprchovat vlaznou vodou po kazdej potrebe. a vlozky s papierovym pvrchom, vsetko ine mi tahalo stehy.mala som ich asi 7 vonkajsich.

zvedavamt
13. jan 2013

Moju sestru po prvom dost zasivali a pominala dva tea tree olekjy kym sa jej to zahojilo.
Po druhom uz to bolo lepsie, ale hlavne sa jej lepsie hojilo lebo uzivala zelene potraviny, tak bola za par dni vpoho. Pokial je v tele vsecko v poriadku, ziadne prekyslenie a premnozene kvasinky,tak sa hocaka rana zhoji rychlo. Natierat, macat odvonka nestaci,ak telo nema dost vyzivy na zahojenie.
Kto chce vediet viac,nech sa opyta

lusia222
13. jan 2013

Ja som nastrihnutie citila ale v porovnani s kontrakciami to bola len taka slabotka 🙂 za dva tyzdne po porode uz budes mat stehy urcite vypadnute a uz budes celkom fit. Pouzivala som odvar z repika a prikladala som si ho aby sa mi rana zahojila a aby mi repik vytiahol hnis,pripadne aby sa rana nezahojila. Drzim palce 🙂

betis84
13. jan 2013

mna tiez nastrihl ivobec som to necitila potom na druhy den ked som si sadla tak to pobolievalo ale dalo sa to vydrzat a po pard noch to bolo viac neprijemne ako bolest ale do tych dvoch tyzdnou.Ja som sa len sprchovala nic ine.

lea002
autor
14. jan 2013

Dakujem za rady. A poculi ste uz o pouziti fenu? Teda fenovat jazvu? Vraj sa to hoji rychlejsie za sucha.

kvietok73
14. feb 2013

Ahoj..ja som pouzivala toto a pri zahojeni pomohlo..http://www.docsimon.cz/zbozi/dermochlorophyl-sp... Avsak, som uz skoro 15 mesiacov po porode, jazva ma stale boli, pri styku ju velmi citim a aj ked zvazujem dalsie dietatko, tak nastrihu sa bojim milionkrat viac ako celeho porodu a kontrakcii....A najhorsie je, ze neviem, ako si mam pomoct :(

magdalienkalienka
16. jan 2014

Ja mám ten istý problém ako kvietok 73 - jazva bolí hoci som rodila pred takmer 3 rokmi. Lekár ma arogantne nastrihol bez opýtania napriek tomu, že som mala v pôrodnom pláne, že nechcem nástrih a dal mi vopred sľubu, že to nespraví.

Nepýtajte sa, čo si máte dať na nástrih, najlepšie je predísť nástrihu, pretože škody môžu byť nezvratné. Riešenie je rodiť v nemocnici, kde nerobia nástrihy ako na bežiacom páse napr. v Rakúsku, v Čechách alebo aj doma !

diankak
16. feb 2014

Presne ako pise @magdalienkalienka. Treba urobit maximum proti nastrihu. Je to nasilie konane na zenach!!!! Nastrihy nie su potrebne v drvivej vacsine pripadov. Ja planujem cvicit s epi-no a rodit idem do vyskova len preto aby respektovali moj porodny plan...

radulka77
7. mar 2014

Ahojte žienky, rodila som dve detičky, pri oboch som mala nástrih, niekedy keď sa dieťatko tlačí veľmi rýchlo, je nástrih lepší aby vás tlaky nedotrhali.. to sa šije a hojí oveľa horšie ako menší nástrih, ale ak sa dá predísť nástrihu tak to je super, ženy niekedy rodili podstatne dlhšie aby sa pomaličky otvorili do dostatočných rozmerov pre prechod hlavičky, no osobne si to neviem predstaviť ešte zdržiavať keď prídu tlaky a to som pri oboch pôrodoch (absolvovala som ich vo Zv) prešla fázou keď som predýchavala a napriek hrozným tlakom som NEMALA tlačiť.. toto si myslím že by mala žena vydržať čo najdlhšie aby sa postupne otvorila.. niektorá máme to svalstvo pružnejšie niektorá nie.. je to individuálne, ale fakt by som to už dlhšie nevydržala netlačiť :-/ Nástrih sa mi zahojil prvýkrát za dlhšiu dobu, 2x som si aplikovala produkty na hojenie a tlmenie bolesti a bolo to rýchlejšie a bez strachu z návštevy wc a pod. Ak by ste chceli poradiť čo konkrétne dám info do IP aby niekto nemusel riešiť že robím reklamu 😉 želám hlavne pohodový priebeh a užiť si ten jedinečný moment keď prvýkrát uvidíte svoje dieťatko 😉) Rozhodne stojí za všetku bolesť, ktorá potom rýchlo pominie 😵

iwqa
15. mar 2014

ahoj, až tak to nebolelo ako skôr to bol taký nepríjemný "ťahavý" pocit tam dole, na rýchle hojenie ti odporúčam Dr Müller Dermo-chlorophyl spray 30 ml, ostávaš po ňom trocha zelená 🙂 ale mne osobne pomohol

dobromila1111
15. mar 2014

Mne pomáhal veľmi repik a samozrejme sprcha..

vincp
15. mar 2014

@lea002 No ja som za nastrihy - moj maly bol dost velky a nie som ziadne tintitko, ale bez nastrihnutia by som sa na 1000% roztrhla s prepacenim az po konecnik. Za nastrihy som aj napriek tomu, ze sa mi rana hojila mesiac skoro - zahojena vdaka repiku bola ryxlo, len bolestiva a mala som velky opux po siti . Pomohol Heparoid krem a po kazdej potrebe a kojeni osprxovat a natierala som si to odvarom z repika. Nenexaj sa hlavne vystresovat antikampanou proti nastrihovaniu...to uz o xvilku bude ako antikampan proti ockovaniu a Kristellerovej expresii. Pred porodom som cvicila, posilnovala svaly o kt. som ani nevedela a nastrih bol aj tak potrebny.

bartaloska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshine85
4. aug 2014

@diankak chcela som sa spytat, ze ti nakoniec spravili nastrih alebo si sa mu vyhla...

diankak
4. aug 2014

@sunshine85 ahoj, nemala som nastrih, nezelala som si ho a tak mi ho ani neurobili...mala som sice nejaky kozmeticky steh ale tak to som ani nevedela ze mam...

sunshine85
4. aug 2014

@diankak super 😉 aj si pred porodom nejak cvicila? ci ako sa ti toto podarilo?

diankak
4. aug 2014

@sunshine85 vies co, ja som zastanca toho, ze kazda zena vie porodit bez nastrihu, len personal musi chciet... a to si zober, ze som nijako pred porodom necvicila, lebo maly isiel o 2tt skor, tak som nestihla, a tlacila som hadam pol minuty a bol vonku, ziadne ze pomalicky aby som sa nepotrhala, siel von ako gula 😀 takze neboj, ak bude asistujuci personal trosku pomahat, masirovat hradzu a vediet pocuvat svoje telo, pojde to aj bez neho.

loislane
4. aug 2014

Cvič, aby si sa nástrihu vyhla. Ja som používala epi-no, nacvičila som 28 cm, malá mala obvod hlavičky 34 cm a napriek tomu som to dala bez jediného škrabanca. Inak som mala pre istotu nachystaný gel od Nobilis Tilia. http://www.bioshop.sk/porod/mithra-nobilis-tilia/, a na umývanie hydrofilný olej Intima od Hadka.

demeterka
4. aug 2014

@lea002 ja som s nastrihom nemala ziadnem problem, dokonca som bola rada ze mi to spravili lebo sa mi rychlo ulavilo a krpec bol hned vonku, ziadne trapnie 🙂 Uz som po prvom porode mala odskusane ze mi fungovali homeopatika na rychle hojenie ran. Staphysangria 9CH, vrelo odporucam, hned na druhy den som si vpohode sadla na postel, isla na velku potrebu, normalne sedela v jedalni na stolicke pri obede, a´ostatne mamicky sa tam krtuli na pol zadkku co ich to tak bolelo. Po tyzdni som ani nevedela ze som rodila.

natuska87
4. aug 2014

@lea002 Ja som pouzivala iba to predomnou spominane sprchovanie a zasadne detske mydlo...hojilo sa to rychlo.Na sedenie som si davala pod seba detske nafukovacie koleso...ale je pravda, ze to bolo pred dvadsiatimi rokmi...su asi "pokrokovejsie" metody...ale stale to citim , napr. pri menzese, pri zmene pocasia...

luciarobi
4. aug 2014

Ja som si po prvom porode dávala rosalgin ale oveľa dlhšie sa mi ti hojilo ako po druhom, kde som si nedavala nič len často sprchovala vlaznou vodou a "vetrala" 🙂 vtedy to ani nebolelo a rýchlo sa to zahojilo 🙂

meindzi2
4. aug 2014

ja som mala s nastrihom velky problem. skoro 4 mesiace som si robila masaz hradze, ale v nemocnici to nikto nerespektoval a preventivne ma nastrihli. viem presne, kedy to doktorka urobila. neviem, ci by bol potrebny alebo nie, kedze to urobili skor, ako to bolo skutocne treba. mne sa rana hojila cele sestonedelie, hnisala, stehy /vonkajsie ani vnutorne/ sa mi vôbec nevstrebali, mala som naozaj velke problemy, sadla som si az po siestich tyzdnoch...pouzivala som repik, harmancek, sprchu a este aj nejaky krem, na ktorého meno si zial uz nespomeniem. po zahojeni som jazvu este par tyzdnov citila, ale v sucasnosti je to uz v poriadku.

deshek
15. aug 2014

Myslim ze najlepsia je prevencia - teda robit vsetko preto, aby ta pri porode nenastrihli....velmi dolezity je porodnik - ci je zastanca nenastrihov,ja som pouzivala aj epino balonik, a sedacie kupele v malinovych listoch pred porodom a samozrejme masaz hradze. rodila som v Hainburgu,nastastie ma nenastrihli a nemala som ani ziadne ine porodne poranenia , napriek tomu ze dcerka mala 3880 g. hned som chodila,sedela..

sunshine85
12. okt 2014

@deshek kupele v malinových listoch? ja viem tak, ze sa z nich pije caj 🙂 tak ako teda?

margarita
12. okt 2014

ja som vsetky 3 deti porodila s nastrihom a prezila som to, pri prvej som si robila sedacie kupele v repiku, ale pri druhom a tretom som uz objavila dubovu koru, a to je teda o 200 percent lepsie nez repik, zahojena som bola po par kupeloch.
nie som zastanca nastrihu len tak zo zabavy, ale svojmu porodnikovi absolutne verim, ze by ma nenastrihol ak by na to nemal dovod, a nase obrie deti by ma bez nastrihu asi potrhali... 😀

lusi24
12. okt 2014

Ahoj neviem ako to je tak no mna nenastrihli a natrhla som sa moc a to sa mi hojilo vyše mesiaca

jvlo
12. okt 2014

@lea002 Jaaj, toho som sa aj ja bála. Aj počas tlačenia som zvrešťala na lekára, nech sa ma neopováži nastrihnúť 😀 Nakoniec musel, lebo dcérka mala 4 kg. Mna to bolelo asi 2 dni, na druhy som si už v pohode čupla. Potom ma to len trochu ťahalo. Od porodu som sa cely mesiac vždy po návšteve WC osprchovala...ale to už len tak preventivne....Keď si teraz spomeniem aká hysterka som bola 😀 Ale je to individuálne, aký máš prah bolesti a aký dobrý je lekár...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre