Jazvy po pôrode. Máte podobný problém?

misel
10. okt 2006

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s nastrihovaním pri pôrode a s tým spojenými problémami s hojením jaziev po pôrode? Mne sa všetky, aj malé jazvy hoja keloidom a mám strach z jazvy po nastrihnutí. Jazvy mi zostávajú veľké, vystúpené a bolestivé. Nemáte niektorá podobný problém? Neviem, či je pred pôrodom možné požiadať z tohto dôvodu lekára, aby nastrihovanie použil len vo fakt krajnom prípade, pri hrozbe roztrhnutia sa. Neviem, či by mi vyhoveli.

lodia
10. okt 2006

ahoj,
skus na spytat vopred lekara, ktory ta bude rodit, ak si to budes predom vybavovat..mna nastrihavali a aj dost roztrhali...sili ma asi hodinu, islo o tzv. velke sitie, ale nemaj strach, vsetko vydrzis..hojila som sa dost dlho, ale toho sa vobec neboj, su to len sprievodne javy, uplne bezne pri porode..nemaj strach zo zastrihnutia, ak ho lekar bude potrebovat urobit, tak ho urobi..ide o dieta a jeho zivot..potrebuje sa dostat rychlo von, aby sa nadychlo a nedusilo...a vtedy lekar musi konat rychlo, vobec to nepostrehnes..na hojenie som pouzivala odvyr z repika..a pomohlo..neprijemne skor boli hemeroidy..mala som to privykrat..tak to nebolo prijemne..drz sa a hlavne bez strachu..a bez strachu sa spytaj lekara..

lola55
10. okt 2006

AHOJ Misel

Ja mam podobný problem, pred rokom som absolvovala gyn. operaciu, nerobili mi ju laparoskopicky, ale klasicky rezom (laparotomia). Zostala mi jazva asi 12cm velka, ktora skeloidovala. Cize velka, nepekna, vyzerá ako živé mäso a obcas aj bolestiva. Hlavne teraz ked mi zacina rásť bruško a jazva sa naťahuje... Po konzultácii s mojou lekarkou sme sa dohodli ze rodit by som mala pravdepodobne cisárskym rezom (cez ten istý ako ma minulý rok operovali). Odovodnovala to lekarka tym, ze sa pokusi odstranit keloid na starej jazve a vyhneme sa riziku, ze v prípade nastrihu sa vytvori keloid. Citala som ze ten byva dost problematicky na pošvových partiách, bolesti pri sedení... a taktiez to moze dost poznacit dalsi sex.zivot.

mimec
12. okt 2006

NO, je dosť smutné že ženy po porode trpia dlhý čas, kým sa rany a jazvy nezahoja, ale vždy si povieme, že to stálo za to, ked sa pozrieme do kočíka.
Moja kámo rodila pred tromi mes.Rodila v 37tt a nevládala tlačiť,(mala aj epi.)tak jej pomohla, vraj taká 200kilová sestrička, ktorej ruplo v krížoch, ked sa jej zvalila na bruško malý vybehol ako po masle, bol mierne pridusený, bol aj v inkubátore, sestrička išla na PN a moja kámoška mala natrhnutý aj konečník na ľavú stranu.
Všetko dobre dopadlo a malý je už zdravý a všetko dobehol.
Všetkým držím palce a užívajte tehu.papa 😎

kaciatko81
12. okt 2006

ahoj misel, keloidy su svine, tiez sa mi tak hoja jazvy. dokonca aj znamienka, co mi vyberal plasticky chirurg. skus sa poradit s lekarom, pripadne oslov kozneho. vraj je na jazvy dobra masticka contractubex, alebo tak nejak. nemam oskusane, moje uz boli stare a baby chvalili myslim vitamin E. pisalo sa o tom myslim v teme cisarsky rez, skus pozriet

bibula
12. okt 2006

🙂 myslim,ze sa nemusis tak velmi obavat,lekar ti samozrejme vyjde v ustrety,ale je lepsie,ked ta nastrihne dopredu,jazva je kratsia,pravidelna a lepsie,krajsie sa sije.mne tak spravili pri prvom porode,aj pre dietatko to je lepsie,nema taku "splostenu" hlavicku.
a navyse,uz to miesto ,kde je to pravidelne "ocikavane" sa hoji rychlejsie a lahsie.urcite sa toho neboj.

graziela
9. dec 2008

Ahojte zienky,
ozivujem tuto temu s cerstvou info od mojho gyn., ze mam keloidnu jazvu po sekcii...Bola som tam dnes 1.krat po porode (6 mesiacov), takze doteraz mi vlastne jazvu nikto nevidel a nekomentoval a ja som tu moju jazvu povazovala za celkom peknu (oproti tej po 1.sekcii) a ani som sa nad nou nepozastavovala...nie je sice tenka ako nitka, ale je asi ako povrazok, trochu vypuklejsia, ruzova, ale nerobi mi absolutne ziadne problemy...dokonca sa mi zahojila celkom dobre a rychlo, cca. 2 tyzdne po porode som ju takmer ani necitila...co vlastne sposobuje tieto keloidy?

radunka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre