Je pravda, že každú ženu po pôrode cievkujú?

jablcko1
18. júl 2008

Je pravda, že každú ženu po pôrode cievkujú?! Je to bolestivé?! Ako to vlastne prebieha a kto to cievkovanie robí?! Vďaka

vinifera
25. apr 2009

Necievkovali ani pred pôrodom ani po. Ani žiadnu misu som nedostala. Ráno po pôrode šla sestrička so mnou na wc ko. Pustila vodu do umývadla a šlo to samo🙂)

krasulka
25. apr 2009

mna cievkovali pred tlacenim, asi ten plny mechur vadil.ale ani som nevedela co tam dole robia, az kym som necitila ze cikam sama od seba 😀 😀 samotne zavedenie cievky som necitila. to asi zapricinili tie litre lucky co som vypila na vzdycharni 😎

po porode som sa v noci zobudila na nutkanie cikat a uz to islo v pohode.

martao
26. apr 2009

Cievkovanie nebolí, ani potom.
Po porode nejde niekedy cikať. Ja so mala psychický blok. Poto sestrička išla na chodbu, pustila mi vodu do umývadla a išlo to. Niekedy odporúčajú aj v sprche.

mami.sk
27. apr 2009

mne sestricka po porode povedala ze ak sa do 2 hodin / odkedy ma po porode priviezli na izbu / nevycikam sama tak ma nacievkuju 😒 ale nebolo treba 😉

dominka11
27. apr 2009

mna vycievkovala po pôrode, lebo do tej misky nehrozilo, aby som sa vycikala 😉

giza
29. apr 2009

tak ako pise mami.sk (akoby sme boli z jednej porodnice ze?) sedi aj u mojich 4. deti....neslo to na sale, ale potom uz vpohode, najhorsie to bolo pri prvom....pri druhom som mala pocit, ze i na sale to ide, ale tvrdila mi, ze nie, ze to su ocistky 😒 ....nemyslim si, ze je spravne hned cievkovat ak sa nepodari na sale ci uz pre blok alebo nieco ine, ten cas maju (cca po 2. hodkach + ta sprcha je idealna= a pojde to i samo) a akekolvek zasahovanie naviac nieje potrebne ( ak to nejde ani po 2. hod. tak ano) i ked to mnohe robia super a bezbolestne predsa len sa stavaju vinimky ...

lienockaa
29. apr 2009

necievkovali ma, ani mi nedali limit, ze musim cikat do 2 hodin..do misky som mala hrozny blok sa vycikat aj ja..rodila som v noci, cize som po prevezeni na izbu aj trochu spala, isla som cikat po nejakych 4 hodinach sama, pomohla pustena voda..

katuskapd
6. máj 2009

mna vycievkovali este na porodnej sale, po hodinovom zasivani sa ma ani nepytali, ani misku neponukli, len strcili a tielko. nebolelo to a aj som bola rada, ze ma nenutili 😒

vikuska
12. máj 2009

ahojte,mna tiez po spontanom porode,este na porodnom stole po dvoch hodinach vycievkovali,lebo som sa nemohla vymocit,ale na druhy den to uz bolo v pohode.Kamoska,ktora rodila so mnou,tak ta sa vycikala v pohode,tak ju necievkovali.A teraz pri ciaraku,my pred cisarakom zaviedla sestricka hadicku do mocoveho mechura a moc stekal do sacka.Inac to zavadzanie nebolo velmi prijemne,a taku polhodinku mi to v moc.nechuri zavadzalo,ale potom som si zvykla.Ale bolo to lepsie,ako po tych vsetkych infuzkach,ktore do mna tiekli,behat na zachod a na druhy den po cisarskom mi to sestricka vybrala a potom som uz cikala normalne.

katrin21
12. máj 2009

ja som a cievkovania bala.. ale ani som to necitila... aj pred cisarskym aj po nom, lebo sa mi nedalo vycurat este.... dali mi tam taku sklenená tycinkua bolo.. vobec to nebolelo, ale mozno zavisi od sestricky...

sjuzi
25. feb 2010

Ani mňa to nebolelo, pretože mi i tak ešte účinkovala epidurálka (rodila som cisárskym)... a cikať som nemohla, aj keď mi dali misu a pustili vodu v umývadle 😅

ituska
25. feb 2010

mne ponukli misu, ale nic neslo... 🙂 tak som sama povedala, ze nech vicievkuju vsak co-nebolelo to, vsak vsetko je uplne ochabnute ..len trosku zastipalo,,ale to bolo nic proti celemu porodu, cievkovali ma aj na zaciatku porodu aj na konci,i ked porod treval len hodinu , kedze som mala vela infuzii

quika
25. feb 2010

ja som zazila cievkovanie pri operacii ked som mala 16r a tak to pokaslali, ze som mala krv v moci este tyzden, niekolko tyzdnov to bolelo ze som sa bala cikat a zaniesli mi tam infekciu vdaka ktorej mam za sebou uz 28 zapalov mocoveho mechura!!! na tie zapaly mi zabrali az deviate antibiotika ktore som brala 6 tyzdnov vkuse! Ked mi po porode zacali nanucovat cievkovanie, lebo som sa nevedela vymocit, tak som podpisala reverz ze nesuhlasim, mali z toho velke halo, ale nechapem naco je to dobre, ze vas nutia mocit "na povel" po 20hodinovom porode so zakazom prijimania tekutin - ved som vobec nemala co mocit. Poriadne som sa napila a o 4h neskor som sa bez problemov vycikala. Takze po mojej uzasnej skusenosti radim - nedajte si to robit len tak, lebo predsa len je to zasah do organizmu, moze sa tam vselico pokaslat a a po porode fakt nebudete mat chut riesit este aj zapaly ci bolestive mocenie...

slovakia13
25. feb 2010

tak ja som tiez po porode nemohla cikat....4 dni som bola nacievkovana.samotne cievkovanie ok ,len ma strasne otravoval ten stojan a sacok 😅

luciauk
25. feb 2010

ja som po druhom pôrode mala zápal mechúra. cievkovanie ma vôbec nebolelo. sestrička na urologii bola fantastická. ale možno to je individuálne...

ciefulik
26. feb 2010

ja som mala vždy z cievkovania paniku, aj keď som to nikdy neabsolvovala
cievkovali ma tesne pred vytlačením malej, že im mechúr zavadzia a potom ešte aj po pôrode, že tam mám strašne veľa tekutín...nebolelo absolútne vôbec a 3 hodinky po pôrode som cikala už v sprche v pohode sama 🙂

cvikla969
27. feb 2010

MNA PO PORODE CIEVKOVALI A POTOM ESTE RAZ ALEBO DVA KRAT.MOJ BLOK BOL OD JAKZIVA VELKY,V CUDZOM PROSTREDI A UPRIMNE,SPOLIEHALA SOM SA NA TO.NEBOLELO TO A ASPON SOM NESTRESOVALA....

sakura77
5. feb 2013

coo?ja dvakrat porod,cievka ani raz...

gabuci
5. feb 2013

Cievkovanie po pôrode?Teraz počujem prvýkrát.Mna necievkovali ani raz.Po pôrode 2 hodiny mi nebolo treba a potom ked ma vzali na izbu som išla na záchod a bolo po probléme.Ináč cievkovanie som zažila iba raz.Gynekologička v rámci vyšetrenia minulý rok potrebovala šteril moč,tak mi to spravila.Vôbec to neboleloDokoca ani sestrička nebola vnutri,vybavovala druhu pacientku a ja som robila lekárke asistentku🙂
Ja fakt neviem,ale mne ani šitie nebolelo pri prvom pôrode,v kľude sme sa vyprávali,takého sympatického gynekologa som mala,ešte srandoval,ako sme vybrali meno...či sa nám podarilo dohodnuť sa🙂

zazalienka
5. feb 2013

nečítala som všetko, pardon, len k tomu cievkovaniu.. mala som sekciu a mňa absolútne necievkovali.. od pol noci som nesmela piť, od večera jesť takže ja som nemala ani cievku ani klystír..

ekinkala
8. feb 2013

mna necievkovali pocujem prvy krat ze sa to robi 20 min pred porodom ma doktorka poslala na zachod nech si tam posedim aj som sa vicikala a po porode som hned rano vstala a cikala

maznacik40
22. mar 2013

@deina ahoj nás čaká sekcia 2.4. a mám paniku s toho cievkovania ako to prebieha môžem sa ta opýtať to ti robili pred sekciou

deina
22. mar 2013

@maznacik40, ano, pred a da sa to prezit, je to len chvilocka. Taky divny pocit...

danussskah
22. mar 2013

Ja dva spontanne porody,ziadne cievkovanie...Hlavne na to netreba ani mysliet,lebo psychika je psychika.Ani o ziadnej miske som nepocula.Po 2 hod ma odviezli na izbu a tam v klude som sa vycikala,s pomocou sestry.Ale mohla som si pustit sprchu alebo tecucu vodu.Hlavne nestresuj a nemysli,co bude...Aj tak to bude uplne inak. 🙂

zuzkat1
22. mar 2013

Naco by cievkovali? Nechapem. Ja som nemala problem ist na wcko. Ani s malou ani s velkou potrebou.

maznacik40
22. mar 2013

@deina a je to bolestivé , a musia to robiť

maca_p
22. mar 2013

@maznacik40 nacievkovanie na 24 hod. je lepsie, ako ked ta nutia curat v posteli do serbla... a ked sa ti nepodari do serbla, aj tak ty musia vycievkovat... mam za sebou oba sposoby. a to, ked sa nemozes vycikat v posteli poleziacky, tak to je horoooor.

deina
22. mar 2013

@maznacik40, trosku, nic hrozne. Jazva po cisarskom boli viac.

maznacik40
22. mar 2013

@deina a to nedávaju nič od bolesti 🙂 no psychika robí svoje

lavyrle
22. mar 2013

nie je to pravda. Mna este nikdy necievkovali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre