Je pravda, že každú ženu po pôrode cievkujú?

jablcko1
18. júl 2008

Je pravda, že každú ženu po pôrode cievkujú?! Je to bolestivé?! Ako to vlastne prebieha a kto to cievkovanie robí?! Vďaka

jankapo
18. júl 2008

Jablcko, ak sa dokazes vycikat sama, tak ta nezacievkuju...Podo mna dali misu a kazali sa vycikat, no nehrozilo, akosi som nedokazala ovladat svaly tam dolu...potom som ich par dni nedokazala udrzat... 😀 Tak ma cievkovali a pohoda...mas to dolu aj tak citlive, jednu cievku nepocitis. Asi ako pichnutie injekcie...Neboj nic. Robi to porodna asistentka a co tam dolu robi, neviem, vlozi cievku do mocovej rurky a cez to vyjde moc a potom vyberie a mozes oddychovat bez nutnosti cikat... 🙂

sirinka
18. júl 2008

myslim, ze sa to standartne skor nerobi...ja som curala aj pocas porodu aj po nom bez problemov 😝

monkula
18. júl 2008

ako myslíš, po pôrode? Bezprostredne? Mňa hneˇzacievkovali, pretože som mala plný močový mechúr a placenta sa nedala vytlačiť... Tak to urobili a hneď to išlo ako po masle 😀 A nebolelo to ani trošku...
A na izbe ma potom po dvanástich hodinách vyhnali z postele, že ježíííš, nesú vám malú a my sme vám nezobrali krv tak som utekala a to myslím doslova za sestričkou, potom na izbu... 😀 😀 ešte som si vyslúžila poznámku, že som ako laňka, či to bábo patrí mne... 😀

kisska
18. júl 2008

jablcko - mna cievkovali pred, ale rodila som cisarskym. Nie je to velmi prijemne, ale ani nic strasne, ale naozaj je to vyhoda, ze nemusis chodit na zachod. Mne to na druhy den same vypadlo a to som musela este par hodin volat sestricku aby mi priniesla misu. Vycikat som sa vedela, ale nevedela som chodit (alebo aspon tak rychlo zliest z postele a dostat sa kam bolo treba) 😉

luciar79
18. júl 2008

tak ja o cievkovaní po pôrode počujem prvý raz. ešte na pôrodnom stole podo mňa dali misu ale sa mi nechcelo, aj keď púštali vodu do umývadla.Teda vlastne chcelo ale nejako to neišlo. tak mňa dali na izbu a za pár hodin som zvonila že mi treba cikať 😀 Nepoznám tu žiadnu rodičku, ktorú by cievkovali.

Mňa cievkovali pri inej príležitosti. nebolelo to, len cikanie potom štípe. 😝

kila
18. júl 2008

Aj ja o tom počujem prvý raz... 😕 ja som dostala pod riťku po pôrode misku ale nemala som čo vycikať... 😅 a keď ma previezli na izbu, potom som už išla sama na wc...

zuzanocka
18. júl 2008

ani ja som o tom nepocula... ja som sa po porode sama pytala cikat, sestricka mi dala misu, no trosku som sa musela posnazit, ale islo to... aj s kopou krvi 😒 ale potom som uz mohla oddychovat 😝

srnkamt
18. júl 2008

mna cievkovali hned ako som malu porodila a doktor ma zasil,je to dost neprijemne,nevedela som sa sama vycikat,cievkovala ma uz len sestricka doktor to urcite nerobi,neni to ani nic strasne ale ani prijemne urcite by som to druhy krat zazit nechcela...

emjee
18. júl 2008

ja som este nerodila, ale cievkovanie mam uz za sebou - neboli to a je to ulava, ked sa inak neda

krajcoanka
18. júl 2008

tak ja som mala cisarsky a po nom ma cievkovali, lebo som sa nevymočila ani do misy. Ale aj tak po cievkovaní tam toho moču moc sestrička nemala, lebo som pred pôrodom 2 dni a 2 noci nič nepila a nejedla 😖 😠

majada
19. júl 2008

mna tiež po pôrode cievkovali ani som to necítila a nebolo to ani nepríjemne...

lienka55
19. júl 2008

O cievkovani po porode pocujem prvy krat,ale uz len pocut o tom vo mne vyvolava hrozu.To musi byt podla mna neprijemne,ja som to nastastie nezazila.Po porode dala sestricka podomna misu a do tej som sa trosku vymocila.Bolo to bolestive mocenie a velmi to stipalo.

miselin
19. júl 2008

Mňa tiež cievkovali po pôrode a vôbec som to necítila a doktor bol vedla z toho, že mi vycievkoval 1,3 litra tak len kukal, že kde sa to vo mne zobralo.

katmi
19. júl 2008

mna cievkovali,ale pri porode.. pretoze som mala infuziu v ruke, a od rana som bola a wc iba raz,kedze ma o pol 4chytili bolesti a o pol 9 som uz bola na sale.. takze ma vycievkovali,aby sa mi uvolnil moc.mechur a mala mohla lepsie zist dole porodnymi cestami.. a mna to bolelo.. ako keby som mala zapal moc.ciest 😖 take rezanie osm citila..

katka.m
19. júl 2008

Keď mi dali misu pod zadok, tak som ho mala nahor a vôbec to nešlo. PA mi oznámila, že keď to nezvládnem, tak ma musí nacievkovať. Dosť ma to vystresovalo a ja som sa tak snažila ☹ Potom prišla iná PA a tej zaplo, že do kopca sa ide dosť ťažko a napolohovala lehátko smerom dole a bolo po probléme. Pri prvom pôrode toto odo mňa nechceli. Mne toto všetko skutočne vadilo a vyľakalo.

deina
19. júl 2008

Mna cievkovali pred porodom, ale to bol cisarsky - este som nepocula o cievkovani po porode. 😕 Nebolelo to, aj ked to nebolo bohvieco, ale myslim, ze horsie by bolo vstat a ist na zachod po cisarskom.

lyrra
19. júl 2008

mna necievkovali ani pred ani po porode, ani misu mi nedavali. Po porode ma priviezli na izbu a sestricku som mala zavolat, ked som sa chcela ist vycikat, ona isla so mnou na vecko, pustila v umyvadle vodu a pockala, ci to pojde, ked to islo, dalej to neriesila 🙂

blcha
19. júl 2008

mna tiez cievkovali hned po porode nebolo to nic hrozne len to tak stiplo.

maca793
19. júl 2008

mňa cievkovali len po cisárskom reze, pri normálnom pôrode nie, je to nepríjemné a to dosť. 😔

minitrouble
20. júl 2008

suhlasim s emjeee - cievkovanie je najma ulava - ja som rodila normalne ale komplikovane - cievkovali ma pocas celeho porodu a este aj po nom a az do druheho dna lebo mi to jednoducho neslo - a plny mechur - tak som bola stastna ze ma cievkuju - a poviem vam pravdu ze v tom stave mi bolo cumafuk ze ci ma cievkuju a uz vobec som nepremyslala nad tym ze ci to je prijemne alebo nie - fakt jedine co mozem k tomu napisat je ze nekonecna uuuulava 🙂

zdenus
24. júl 2008

mna cievkovali po porode, lebo to spontanne neslo, mala som otlacenu mocovu ruru, rodila som rano o 5,50 hod a kedze do vecera zo mna nic neslo, tak ma vycievkovali, neskutocna ulava, lebo som len pila, pila a vsetko ostavalo v mechure 😉

pampuliacik
27. júl 2008

caute, pridavam svoju skusenost- mna cievkovali pocas porodu, ked mi zakazali tlacit. myslela som ze vyletim z koze nemoct este tlacit 😒 ale bolo to asi potrebne, lebo som mala plny mechur. cievkovanie som necitila alebo mozno nejake slabe stipnutie, ani neviem, pri tej bolesti sa to nejako stratilo... po porode som mocila do misy, uz ziadne cievkovanie...

lenko
27. júl 2008

mňa cievkovali po pôrode 2x, kvôli komplikáciam. Pri bolestiach čo som mala, som nič necítila.

k.a.t.k.a.
27. júl 2008

mňa cievkovanie šteklilo 😀 a robila mi ho nejaká študentka čo mala práve prax tak sa jej to podarilo na druhý krát 😅

miinka
1. okt 2008

mna museli cievkovať asi do dvoch dní po pôrode. nevedela som cikať ☹ dostávala som potom injekcie

zuza80
1. okt 2008

cievkovanie nebolí,trošku štípe. Porod je milionkrát bolestivejší.

mihanka
3. okt 2008

cievkovanie trosku stiplo, menej ako injekcia... maraton kontrakcii je oproti tej pol minutke nic... 😉

venora
15. okt 2008

u nás v nemocnici cievkujú ak sa nevieš spontánne vymočiť. Mne to nešlo. Cievkovanie vôbec nebolí, je to fakt úľava a po pôrode aj tak nič necítiš.

marrrka
6. mar 2009

pls po cievkovani vam nezostali nejake nasledky? ja mam pocit ze ano :( sa mi zda, ze som necitliva na klitorise :((((((((

lyenka
6. mar 2009

ja mavam dost casto zapaleny mocovy mechur, takze cievkovanie doverne poznam 🙂 bolestive je to len vtedy ked som mala silny zapal, uz potom kontrolne cievkovanie ani nie je citit, cievkovali ma a aj ked som krvacala v 20tt a lezala v nemocnici, pred a po porode ma necievkovali, hned po porode som isla na zachod

marrrka: to s cievkovanim nema nic spolocne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre