Kedy môžem začať chodiť do posilovne po cisárskom?

vieroslava
22. mar 2007

Ahojte,
chcem sa spytat kedy mozem zacat chodit do posilovne po cisarskom s tym,ze brucho nebudem zatial vobec cvicit a ostatne len s malymi vahami?
Velmi ma boli cele telo a doma sa neviem prinutit cvicit-ja mam rada cvicenie na strojoch.
A takisto ma zaujima kedy mozem ist prvy krat na plavaren a teda aj do virivky a sauny.
Dakujem za odpovede

escada17
3. apr 2007

to sama uvidis, ako sa budes hojit...posilovna iste nie tak skoro, teda ak myslis dvihanie tazkych veci...ono sa mozes citit fit a v skutocnosti este nebudes...ja sama som mala cisarsky a budem mat zase, zacinala som pomaly a opatrne...aj ked viem, ze to brusko zmaknute dost stve..plavanie, virivka, sauna podla mna ok- ale nejake cinky- asi sotva tak skoro..

bellasandra
4. apr 2007

Tak ja som zacala cvicit len na spodnu cast tela, s tým ,ze som nezatazovala brucho po mesiaci , co sa týka brucha, no tak az tak po 3 mesiacoch 🙂

yanikovamamina
4. apr 2007

Ja som v porodnici dostala zopar jednoduchych cvikov hned. Potom som postupne pridavala a bolo to fajn.Ale s bruskom som cakala dlho, asi aj pol roka, mna to stale bolelo. Lekarka hovorila, ze ak citit boliet nejaky sval, je lepsie necvicit, lebo ten sa potom nepouziva a nahradia ho ostatne, co sa potom tazko dava do poriadku.

escada17
4. apr 2007

baby, inak sa vam celkom celkom stiahlo brusko do takej podoby, aku ste mali predtym?

tomaslavka3
4. apr 2007

Necvicila som vobec,aj ked mi lekar doporucil.Na toto som si nenasla cas.Rez ma este polroka po porode boli a to len ked ma prsat.Dost slaniny mi ostalo,ale dufam,ze casom sa to upravi.

escada17
4. apr 2007

tomaslavka- ty mas trojicky? Jeeeeeeeej, mali ste to v rodine? Ja som si vsimla, ze mne ostal viac otvoreny pupok, teraz cakam zase babatko, tak si namyslam, ze sa to mozno upravi po druhom porode nejako...

tomaslavka3
4. apr 2007

Mam.Nikto,len dvojicky.Ale to uz stare generacie a to z oboch stran,na ktore sa pomali zacalo zabudat.Takto to priroda zariadila.Ja som po normalnom porode schudla hned,toto sa mi zda uplne ine.Aj vzhladom na to,ze som pribrala 20kg a vtedy len12kg.

escada17
4. apr 2007

no aj 20 nie je tak vela na trojicky, ja som pri dcerke pribrala 23 kil, ale schudla som ich tiez rychlo- za dva mesiace...zadrziavala som vela vody...aj teraz sa bojim, ze budem...v akom tyzdni si rodila? Inak blahozelam ! 🙂 ja som chcela dvojicky, ale u nas zase nikde nie su ani z mojej ani z manzelovej strany...😢

kili
4. apr 2007

to cvičenie by aj mňa zaújmalo. Chcela by som sa dostať do formy do leta. Myslíte, že je to možné? Do ničoho sa totiž nevpracem, strašne som nabrala na zadku.
A ako dlho trvá, než sa stiahne bruško aspoň ako-tak, nemusí byť úplne ako predtým. Lebo aj keď niečo prevlečiem cez ten big-zadok, tak to nezapnem v páse. Musím furt nosiť tehotenské nohavice.

escada17
4. apr 2007

kili, kolko si od porodu? Ty mas dvojicky len tyzdnove/ jeeeej, tak to sa nedivim, ze este tehu nohavice. Brusko mne slo najma kojenim , ja som neskutocne rychlo chudla, vobec som to necakala. mala si tiez cisarsky teda?

tomaslavka3
4. apr 2007

Dakujem.Mna nikdy v zivote nenapadlo,ze by sa mi narodilo viac deti naraz.Ale je to nadhera!Rodila som v 35tyzdni,este by som vydrzala,ale riziko odtecenia plodovej vody bolo velke.Tak sa to ukoncilo.Neviem odkial si,ale ja dnes budem co-to o porode rozpravat v Skutocnych pribehoch na jojke.

rainbow
5. apr 2007

ahojte, ahoj slávka 😉 , včera som bola s vilom, učili sme sa anglinu, zachvilu z neho bude profik 😉 😎

rainbow
5. apr 2007

včera ma tak všetci strašili o porode, že už od polnoci nespim a už nezaspim 🙄

tomaslavka3
5. apr 2007

Ahoj.Som rada,ze to donho ide.Vies oni maju pravdu,bud pripravena,ze porodne bolesti su hrozne.Samotny porod neboli.Nerozmyslas o epiduralke?Ty sa ukludni,lebo nevies aky porod ta caka.Niektore zeny maju lahky,ini tazsi.Tak sa nestresuj.Dnes budem na jojke v skutocnych pribehoch,tak kukaj,pripomen aj mojmu bratovi.

rainbow
5. apr 2007

ok, dúfam, že stihnem, posledné dni mám rozlietané, len mama mi včera hovorila, že mi kleslo brucho, ja sa pripravujem psychicky na bolest, a zase ja viem bolest ovládat, nepripúštat si ju, ale čo ja stresujem, obdivujem také maminy ako vy,po viacerých detičkách, skor ma desí, že nemám nič prichystané, teda pokúpené mám všetko, len poprať, požehlit a tak... ale už teraz budem mat viac času tak si to zorganizujem
epiduralku asi nie

yanikovamamina
5. apr 2007

Ja mam na porod fantasticke spomienky, hoci len v nemocnici sme trcali 16 hodin a potom epiduralka a potom cisarsky. Ku koncu som uz len chcela spat a nieco zjest a nedali mi nic. Ale kludne by som sla este raz- bol pri mne muz a super porodnicka aj gynekolog.

Inak, rainbow, ked budes uz v porodnici, tak uvidis, co a ako. Ja som za ziadnu cenu nechcela pda, chcela som riadne bolesti a trpiet a vsetko hadzat o zem a nadavat muzovi. Nakoniec to nebolo take dramaticke a ked ti povedia, ze nieco treba ,tak treba.

yanikovamamina
5. apr 2007

Inak slavka a kili, blahozelam a obdivujem, zelam vsetko dobre.

Ja som chudla strasna pomaly, pribrala som 16kg a prvych 10, jasne, slo hned prec ale tych dalsich 6 tak pol roka, to bolo nekonecne, nezda sa to tak vela ale tvar som mala napuchnutu ako popichanu od vciel a brucho, ze sa ma pytali, ci som zase tehotna. Som rada, ze sa uz zmestim do normalnych siat, snad vam to pojde rychlejsie.

froschka
11. apr 2007

ahojky
a co poviete na orbitrek...mozem na nom cvivit ? tak asi mesiac po cisarskom.... 😅

bellasandra
11. apr 2007

Froschka- no ja neviem, ja by som to brucho nechala mesiac po cisárskom este na pokoji. Ja som zacala cvičit brusáky az po 3 mesiacoch, ale aj to bolo také divné. 😉

froschka
11. apr 2007

no orbitrek som asi nevystihla spravne myslim tu masinku co je ako stepper plus mas aj paky na ruky cite akoby si lyzovala......zatazene je cele telo....hmmmm no jo snad zo mna kila opadnu aj bez cvicenia a do buduceho leta budem na svojej vahe pekne pruzna....
odbivujem zeny co aj po 3 detoch maju postavy ako 16tky he ale ja som asi ina kategoria...

bellasandra
11. apr 2007

Froschka- nic si z toho nerob- ja mám este 10kg navyse 😝 No cvicit mozes, len treba s tzm bruchom opatrne. 😉

froschka
13. apr 2007

bellasandra no joooo a mozno nebudem mat ani cisarsky ale to by sa musel stat zazrak 😀

nadhera
13. apr 2007

dnes som bola na kontrole u svojho zenskeho a kedze som po porode uz OK,mozem aj opatrne brusaky - ale mam dat pozor na svalovku. to znamena nic neprehanat. mam naviac este 3kg, len smola, ze vsetko v brušku a zadnici. 😀

emjee
24. júl 2008

sandraa • 1d • Dnes o 14:26
Viete mi poradiť koľko po cisárskom reze sa môže začat cvičiť?chcela by som si spevniť moje mlandravé bruško len neviem či je na to už vhodný čas...som 6týž po sekcii....malý mi celý deň spinká tak mam čas 10min na brušáky a ak sa dá už by som s cvičením aj začala diky....

gabkazabka • 1d • Dnes o 16:10
Ahoj Sandraa,
tak presne aj mna trapi tato otazka-kedy zacat cvicit,pozeram,ze mame rovnako narodene babatka.Brusko mam riadne ovisnute a aj ked mam o 4 kg menej ako pred tehotenstvom,maloco si zapnem.... 😢 takze poradte,kedy mozme zacat cvicit?

erikasadek
26. júl 2008

no neviem ako vy nam dovoluju cvicit vo francuzku po dvoch mesiacoch a aj to su specialne cvicenia najprv na podporu svalstva okolo mocoveho mechura aby ste nemali problem z unikom moca apotom sa zacina pomale 10 tyzdnove posilovanie brusneho svalsva ale nie brusaky to je zakazane aj po normalnom porode treba ich posilovat pomaly aby sa dostali na spravne miesto ked zacnete s normalnymi brusakami hned tak vam svalstvo nabehne nespravne a uz sa to neda napravit vysledkom su odstavajuce brucha ktore uz aj tak ostanu existuju aj specialne poporodne videa na cviky odporucam vam je to super

danu
20. aug 2009

ladybirdie • 54tt • Dnes o 09:51
Ahojte. Kedy zacat sportom po cisarskom reze? Ja som 3 mesiace po porode a dost my chyba pohyb. Pred tehotenstvom som chodila behat a chcela by som zase zacat. Neviete nahodou, ci mozem alebo nie?

miluska.h • 1d • Dnes o 10:59
ahoj ladybirdie, myslim, ze lahke cvicenie by si mohla, ale beh je podla mna dost vysoka zataz na telo. Ak kojis, tak behat by si podla mna nemala vobec, lebo do mliecka by sa mohla dostat kyselina mliecna. Ja som po sekcii vyse 4 mesiace a este sa na cvicenie moc necitim, ale pomalicky musim zacat, lebo brucho mam stale ako tehotna 😉 inak lekari odporucaju zacat mierne cvicit az po tretom mesiaci po porode. Rekonvalescencia po sekcii trva az pol roka, niekedy aj viac.

danu
8. jan 2010

jespera • 1d • Dnes o 16:37
Ahojte,
vie mi niekto povedat ci je mozne 2 mesiace po cisarskom plavat, pripadne brusaky ...? Mate niektora skusenost?

loki01 • 1d • Dnes o 16:50
No to doufam, protoze ja se chystam hned po sestinedeli 😀 Snad jo, jizva se hoji 4-6 tydnu. Pokud ti nehnisa nebo neco tak si myslim ze ano

miriam11 • 1d • Dnes o 17:33
ahoj jespera,
musim Ta sklamat, ale nie je to mozne takto skoro po CR plavat a uz vobec nie robit brusaky. Mne to lekar zakazal a povedal, ze rozhodne by zena mala plavat po 6 mesiacoch od porodu a brusaky tiez tak. odporucaju skor mierne cviky, ziadne dvihanie noh a namahanie brucha. Ono sa to vraj nezda, aj ked sa budes citit fit, ale vnutro brucha si nevidis a ozaj by si sa nemala prepinat nejakymi brusakmi. 🙂 Ale mozno iny lekar by povedal nieco ine.... neviem, ale ja osobne davam na neho. Cvicim mierne, aj ked ma stve stale to velke brucho......... ☹

bibione • 1d • Dnes o 17:57
ja som sa tiez pytala dokiho a on mi povedal,ze nech si dam este chvilu pokoj cca mesiac a mozem zacat s cvicenim,jasne,ze to nemozem hned prehanat,ale po pol roku az? hm...to sa mi moc nevidi...a plavat by preco nemohla? sak to nema s bruchom nic spolocne 😅

loki01 • 1d • Dnes o 18:08
ja jdu plavat a pak vam reknu jestli se krvi zalil bazen 😀

jespera • 1d • Dnes o 18:20
Baby neblaznite ze 3 - 6 mesiacov ?? ako sa potom mame dat dokopy a vyformovat to sadielko co ostalo..?

bibione • 1d • Dnes o 18:40
loki...to by som este neskusala 🙂 ..este musis krvacat zo spodu...a tampon si preboha nedavaj...to nejsu kramy 😀
tych 6mes je pritiahnutych za vlasy...baby,skuste cvicit,zapajat pomalicky brusne svaly a kazda sama uvidi co jej to robi a ako sa citi 😉

adkauk
2. nov 2010

Ahoj, ja som po cisarskom 3 a pol mesiaca a ked som minule chcela zacat s cvicenim, musela som prestat, lebo som citila pod jazvou pichanie.Ale uz to aj mne lezie na nervy, ze nemozem zacat.Skusim po 4 mesiaci.pa

anieli_1
21. nov 2010

@adkauk ahoj aj ja som po cisarsko a co som sa rozpravala s dr tak mi vraveli ze sa maternica uplne zahoji po roku ale podla mna je to individualne moj maly ma 8 mesiacov a doteraz mavam bolesti lebo tam mam zrasty.......ale ak sa bude citit ok tak mozes ale podla mna by si to nemala len nejak prehanat.......:Dja som chcela zacat so zubmou ale asi som zas tehu tak to budem muset zas odlozit:D

adkauk
22. nov 2010

Ahoj.Dakujem ze si reagovala a zaroven gratulujem k novemu prirastku, uz to vies naisto?Aj my planujeme, ale asi az o dva roky, no este uvidime.Asi mas pravdu, netreba prehanat, nechcem si urobit horsie ako lepsie, len ma stve ze pomaly chudnem, nie som zvyknuta na tolko kil, nemala som tolko jest 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre