Kedy začať s antikoncepciou po pôrode?

vks
22. aug 2009

Dobry den prajem. Dufam ze som dobre zvolila temu.
Som 8 tyzdnov po porode. Cistenie mi skoncilo asi v 4 tyzdni a rada by som zacala uzivat antikoncepciu. Prvu tabletku mam zobrat v prvy den menstruacie.Viete mi niekto poradit ci bude ucinna ochrana ked prva menstruacia je velmi slaba? Dakujem

andrejusa
22. aug 2009

Ja si myslím, že je jedno aká je, či slabá, či silná, lebo antikoncepcia funguje na nejakom princípe a to so silným alebo slabým krvácaním nemá nič spoločné. Účinná je podľa mňa hneď práv tabletka, ale asi radšej vydržte do konca mršky. 😉

vanish1
22. aug 2009

vks, ja by som ti poradila nebrať, ale o tomto táto téma asi nie je, o škodlivosti antikoncepcie ich je tu už kopa 😉

andrejusa
22. aug 2009

ja tiež neviem čím ju nahradím, keď porodím, možno si dám vložiť danu, alebo niečo podobné.

vks
autor
22. aug 2009

Ja som tiez nad danou rozmyslala ale kedze kojim moc som nenavyberala..
V letaciku je napisane ze tabletku mozem zobrat aj druhy den cyklu, takze zrejme netreba brat ohlad na intenzitu, hm?

andrejusa
22. aug 2009

no ja neviem, ale v prvý a druhý deň cyklu sa podľa mňa vyplavuje najviactých hormonov či čoho a preto je to tam tak napísané, so silou mrchy si myslím, že to nič nemá, ale mám tušim niekde číslo na poradňu antikoncepcie, tak ti ho napíšem do IP a skús tam zavolať, aby si bola kľudná.

vks
autor
22. aug 2009

dakujem, to by bolo super.. 🙂

vks
autor
22. aug 2009

Nedvihaju mi to- vikend je ☹
ale som kukala fora a nasla som temu o mojom HA ze mozem zacat uzivat bez MS.

shaula
23. aug 2009

vks - no taky záleží na tom, kdy vůbec menstruaci dostaneš 😉 Já jsem 13 měsíců po porodu, kojím jen velice málo a MS jsem ještě neměla. Antiko jsem dostala hned po šestinedělí (mám Azalii), měla jsem ji začít brát hned bez ohledu na menstruaci. Ale asi si nechám dát nitroděložní tělísko (Mirena), vyjde to levněji, je šetrnější a nemusím myslet na prášky. Akorát se trochu bojím dlouhého krvácení a špinění po zavedení... Dneska si říkám, že jsem si ji měla dát rovnou po porodu. Mimochodem, jsou tělíska vhodná při kojení (určitě vhodnější než orální HA), proč o něm neuvažuješ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre