Koľko ste sa zotavovali po pôrode?

katka1981
1. apr 2009

Ahojte, prosim Vas napiste mi Vase skusenosti, kolko ste sa zotavovali po porode. (druh porodu, kolko dni ste mali bolesti, ci Vas nastrihli, alebo nie, kedy ste mohli sediet, kolko trvala najvacsie bolest, a kedy ste sa dostali do povodneho stavu, popripade rozmery narodeneho babatka).

denduska
1. apr 2009

ahoj katka, takze
porod prirodzeny, nastrih ano, sedela som uz v ten den na makkej posteli v pohode, na stolicke na plavacom kolese, najvacsie bolesti asi tie prve dva tri dni po porode, ale to som uz na posteli mohla byt aj v tureckom sede 😀 a do konca sestonedelia to bolo myslim uplne ok, len si uz velmi ani nepamatam 😅
a babeno 52 cm a 3380 g

katka1981
autor
1. apr 2009

denduska a teraz si na tom v pohode? Alebo este vies ze si rodila, myslim pozostatky, nejake neprijemne pocity, ci bolest.

petka_s
1. apr 2009

tak ahoj kati,
ja som mala bolesti tri dni,cele tehotenstvo katastrofa,babo malo sice 2800 a 51 cm,no ale trapilo ma riadne,zasivana som bola poriadne hlavne zvnutra,ale bola som po velmi dobrej prichyckej stranke,a tak som po porode skoro ziadne bolesti nemala,sedela som,aj na wc som bola v pohode,narozdiel od mojich spolubyvajucich,ktore trodili do 5 hodin,a bolesti mali riadne.
takze ja som stastna,dokonca sme sexovali uz na 9-ty den po porode 😉
ja som mala tie bolesti fakt tri dni,nejedla som nespala,a totalne som nevladala,
bolesti som mala maximalne v stredu o 12.tej,a mala sa narodila o 19-tej.

neboj ja som sa velmi bala,
no po porode som totalne ozivena,hned som sa sla aj osprsit,proste parada.
hned by som sla znovu 😀

zuzula25
1. apr 2009

ja som rodila spontanne bola som nastrihnuta,bolelo to statocne,hadam to trosku polavilo ked som prisla domov.v nemocnici tvrde hnusne postele,jedla som len tak po sediacky na pol zadku.ale ked som prisla domov,tak uz to bola zo dna na den lepsie.pocas sestonedelia som to citila hlavne ked maly plakal a ked mala byt zmena pocasia.teraz uz necitim vobec nic,ziadne nasledky,ani jazvu uz njie je ani vidno-ja som mala dost hnusny porod,necedela som vytlacit maleho a rozmery 3850/54.a teraz je to vsetko uuuuple super 🙂 😎

katka1981
autor
1. apr 2009

petka_s, gratulujem dufam, ze budem na tom podobne. Da sa nejako predist potrhaniu, ci velmi naivna otazka, ze?

katka1981
autor
1. apr 2009

Babenky piste, zatial mi robite velku radost, dakujem Vam, myslim, ze to pomoze aj inym buducim mamickam.

ilijanka
1. apr 2009

petka_s-na 9-ty deň??? 😕 to fakt?

petka_s
1. apr 2009

ilijanka-to uplne vazne!
bala som sa ,no zacalo to pomalicky,a potom sup sup,bolo to super aj orgazmus som zazila prvy krat inak!
to potrhanie,no z vonku sa ta predist-ked sa zena nastrihne,ale zvnutra nie-ja som to ale niejak necitila. 🙂 😉

denduska
1. apr 2009

petka_s, cooo? to ja ked som sa po porode sprchovala a kukla som dole len som bola vyhukana ze co tam mam za dieru! 😀

katka, my sme pockali pekne az do konca 600nedelia, este ma to potom pobolievalo obcas, obcas nie, obcas len taky neprijemny pocit trosku..teraz ale mozem povedat ze urcite je vsetko OK 🙂
ale vies co mi ostalo - ja som kontrakcie necitila vobec v krizoch, ale v bedrovych klboch, bolo to fest neprijemne a doteraz ma obcas presne tak zaboli...dufam ze mi to neostane cely zivot 😠

a ja som ani nerozmyslala ci nastrih alebo nie, aj tak tam dojde k natrhnutiu aspon trosicku a ked je to nastrihnute, lepsie sa to sije, aj lepsie hoji. Teda aspon ja som mala taky pocit 🙂

bammbi
1. apr 2009

katka, ja som nastrihnuta nebola (porod nebol na slovensku), a s pomocou porodnej asistentky som malu vytlacila bez natrhnutia. Hned po porode som v pohode sedela, bolesti ziadne. Chodenie na zachod tiez hned v pohode. Babo - 3310g, 49cm
Netrap sa, touto anketou si nepomozes, lebo to, ako dopadnes ty sama, sa nijako ovplyvnit neda. Ak budes rodit na Slovensku a si prvorodicka, nastrihnutiu sa pravdepodobne nevyhnes, takze ani poporodna bolesti asi nie... Rozsah bolesti aj zotavovanie je individualne. Je to prirodzene, rychlo sa to hoji a pri babatku na vsetko rychlo zabudnes, ver mi! 😉 Vela stastia!

bammbi
1. apr 2009

sex na 9ty den po porode je sialenost, hlavne ak - ako pises, Petka- si bola poriadne zasivana zvnutra.
Ved si tym mohla potrhat tie vnutorne stehy a ist na opakovane zasivanie - bohovsky risk...

Urcite odporucam minimalne 6 tyzdnov pauzu, nic vam tym neujde...

katka1981
autor
1. apr 2009

Ja nebudem mat ziadnu chut, ja sa nebojim ze by som nieco urychlila.

jarula25
1. apr 2009

rodila som normalne,nastrihnuta som bola ,sedela som v pohode uz hned a na treti den som ani nevedela ze som bola sita,bolo to v pohode a vlastne si bolest ani nevsimas ked sa pozeras na ten krasny uzlicek ktory mas vedla seba 😉 teda ten moj uzlicek mal 4000g a 54cm 😉 a sex??no ten bol asi tak 3 tyzdne od porodu bez problemou a super 🙂

pookie
1. apr 2009

Porod spontanny, bez analgetik 😒 mala mala 3540g, nenastrihnuta, ale som sa dotrhala tak ma sili a bolesti boli len par dni, aj to iba pri sedeni.
Denduska a asi ako dlho si "tam mala dieru"? Lebo ja som sa odvazila pozriet sa asi az po 2-3 tyzdnoch a tiez by som to tak mohla nazvat, este ani teraz sa mi to nepozdava no bola som uz na kontrole po 6 tyz. a vraj je vsetko ok. Neviem ci sa to vrati do povodneho stavu...

katka1981
autor
1. apr 2009

Ja sa prave bojim aj tej diery ci vobec niekedy nieco pocitim alebo ani nebudem vediet ze sa nieco deje.

jahodka11
1. apr 2009

katka, porod prirodzeny, nastrih.....poriadne som si nesadla asi 2 tyzdne, ale nic hrozostrasne....do konca sestonedelia ok....potom ma este jazva pobolievala pri zlom pocasi asi2 mesiace a teraz uplne v pohode, ani neviem,ze som rodila 🙂

denduska
1. apr 2009

pookie, len par dni 😉 to som bola zas doma vyhukana, ze ako sa to rychlo stiahlo, a ze zenske telo je zazracne 😎 doma som normalne chytila zrkadlo a som sa obhliadla, lebo som chcela vidiet ako stoja tie stehy a ci to nie je zapalene.
a sex - praveze mi to pripadalo ze mi tam nieco viac zosili a ze zrazu je to tam nejake uzsie nez bolo. Bolo to ako zase "prvykrat" (lenze ja som bola vydesena uplne takze som mala normalne krc). Ale potom uz OK.

pookie
1. apr 2009

Asi budem musiet nabrat odvahu a obhliadnut to znova 😀 No ale ak mi dr. povedala ze je to ok tak snad uz neutrpim sok 😉

vinifera
1. apr 2009

Ahoj Katka. Ja som tiež🙂) ale 1984
Pôrod prirodzený. Ako prvorodičku ma nenastrihávali. Mala som len tie vnútorné stehy. 12 hod po pôrode som vpohode sedela. WC tieež bez problémov. S tou nechuťou na sex by som si nebola istá, mna brali chute už na tretí den. No ale čakám do konca šestonedelia... 7 dní po pôrode som už v pohode šoférovala. By som aj skôr, ale 4 dni ťa držia len v nemocnici. Môj malý mal 3350 g a 54 cm - dlhý a chutý jak tážden pred výplatou 😀

katka1981
autor
1. apr 2009

Baby ja az nechapem ze skoro vsetky ste tak super dopadli. Ja mam hrozostrasne predstavy ako dopadnem ☹

emjee
2. apr 2009

tak napisem aj ja, lebo zatial tu mas odozvy len od normalne rodiacich 😀
ja - cisarsky rez, prvy den odoznieva spinal, takze vela toho necitis, akurat lezis na chrbte a mas problem sa otocit na bok, ked ti prinesu babo na dojcenie
druhy den ta postavia, poslu do sprchy a presunu na inu izbu (na antolskej) a uz si pre nich chodiaci pacient - tento den sa musis naucit ako vyliezat a zliezat na nehorazne vysoku postel
treti den uz mas drobca nonstop pri sebe a nemas cas mysliet na seba a svoju ranu, vstavanie a lihanie este robi problem, ale da sa
stvrty den ak nemas ranu zapalenu, tak ani nevies, ze si rodila 😉 (aj ked podla jednej porodnej asistentky si nerodila, lebo cisarsky rez nie je porod 😝 )

deina
2. apr 2009

U mna tiez cisarsky - v uplnej narkoze (predcasny porod v 32tt) a asi ako u Emjee, prvy den som len lezala (to bolo v den cs), na druhy den niekedy poobede ma postavili a sestricka mi pomohla na inu izbu (tiez tam bola priserne vysoka postel) a lezala som, ale bola som pozriet aj maleho (na voziku), na treti den som uz chodila a stvrty den uz zacal byt fajn. Az na to, ze som na operacnej sale prechladla a akosi nikomu nedoslo, ze to moje pokasliavanie nie je len zo sucheho vzduchu a katetera (bol to zapal pluc).

Tyzden po cs som uz ani nevedela, ze som rodila, uz ma nic nebolelo.

emjee
2. apr 2009

este mi napadlo, ze sitie mi vybrali na 6.den (den porodu sa nepocita), ten drotik sa mi zachytaval do nohaviciek, takze jedine to mi snad pripominalo, ze tam dole nieco mam 😀

lante
2. apr 2009

Takže u mňa bol CS v spinály (aj teraz bude). Bola som prvá v ten deň. Asi pol hodinu po dovezení na izbu začal odznievať spinál a okolo obeda (3 hodiny po Vilkovom narodení) boli účinky spinálu definitívne fuč. Ešte mi po privezení na izbu dali na brucho vrecko s piesom (asi na 2 hodiny). Malého mi na priloženie doniesli prvý raz po tých troch hodinách od narodenia a potom každé tri hodiny. Šitá som bola iba svorkami (14ks). Nemala som pocit, že sa mi niekde zachytávajú, skôr sa mi zachytávali hadičky od redenov. A popravde ich vyťahovanie bolelo najviac zo všetkého.....ani jazva nebolela ani z polovice tak.

petka_s
2. apr 2009

denduskai-ja som sa tiez bala,ze co tam bude,a uplne v poho to vyzeralo-teda aspon u mna..
ale priatel to po prvy krat citil take vacsie,ale potom sa to uz zmiernilo..

bammbi-no ono ja som bola v takej phode po porode,a strasne mna priatel pritahoval-a aj ja jeho,
bala som sa ze co to urobi,to je jasne,ale slo to pomalicky,a nic ma nebolelo,tak v pohode. 🙂

martinka13
3. apr 2009

Ahoj Tak pekne postupne Porodila som chlapceka s vahou 4 kg a 51 cm. Prirodzenym sposobom, s nastrihom Najhorsie boli prve 3 dni, ale hlavne kvoli tomu, ze som mala dost male brusko, krpec bol cely v krizoch a este tyzden som chodila prehnuta dozadu ako kacka kvoli kostrci 🙂 Na 4. den sme sli domov V pohode som si sadla asi na 10. den Porod som mala podla mna lahky

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

Ahoj Katka,
porod- prirodzeny a podla mna lahky
nastrihnutie- ano,
sediet a chodit som mohla v ten isty den ako som rodila ale bolelo to asi tak tyzden, no dalo sa.
po porode som krvacala takmer 12 tyzdnov ale v pohode som sa citila uz asi tak tri tyzdne po porode.
syn mal 51cm a 3590g ked sa narodil

dominka11
22. máj 2009

Ja som mala prirodzený pôrod, bola som nastrihnuta a aj potrhana všade. Kubko mal 4150g a 52cm. Pôrod bol ok, akurát sme mali trochu problemy, ked bol taký velky. Mal opuchnutu hlavičku. Do týždna som bola v pohode, najhoršie boli prvé 3 dni a zliezanie z tých hnusných vysokých postelí.

petra1985
22. máj 2009

ahoj kati🙂 ja som rodila prirodzene, nastrih asi bol asi isto ked ma sil a sil a sil🙂 ani som sa nepytala radsej kolko mam stehov.. bolesti som mala take prve dva tri dni ale chodit a sediet sa dalo uplne v pohode treba sa casto sprchovat, po siestich dnoch ked som isla z nemocky uz som bola ok trosku este stipalo tam dole ale to fakt len trosku a mala mala 3000g a 49cm

tinus20
22. máj 2009

ja som mala cisarak,takze boles bola vacsia ako pri prirodzenom porode,trvalo mi 2 tyzdne kym som bola celkom OK,prve dni som sa nevedela ani hybat a to uz ne starat o babo ☹ supli mi ho na 2hy den na izbu a staraj sa...prosila som nech ho zoberu a nechali mi ho tie sestricky z novorodeneckeho asi nevedia co je to za bolest,trvalo mi 10 min,kym som isla na wc a to bolo na izbe 😔 😔
,ked som sa prebrala z narkozi tak som nevedela ci mam plakat od bolesti alebo co...ale vdaka liekom na bolest som to prezila celkom fajn aj ked som stratila mlieko co ma mrzi
po mesiaci a pol som ani nevedela ze som mala rozrezane brucho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre