Koľko ste sa zotavovali po pôrode?

katka1981
1. apr 2009

Ahojte, prosim Vas napiste mi Vase skusenosti, kolko ste sa zotavovali po porode. (druh porodu, kolko dni ste mali bolesti, ci Vas nastrihli, alebo nie, kedy ste mohli sediet, kolko trvala najvacsie bolest, a kedy ste sa dostali do povodneho stavu, popripade rozmery narodeneho babatka).

katkabod
6. jún 2009

Ako tak citam, ako niektore baby boli raz dva fit, nadobudam dojem, ze som to asi riadne ,,vyfasovala,, porod spontanny, teda vyvolavany, lebo som sa velmi pomaly otvarala, babo 3490 a 49, nastrih po konecnik, nesedela som 5 tyzdnov,lebo mi to doma prasklo a taku tu moju typicku silu a energiu som mala asi tak po 2-3 tyzdnoch, hoci neviem to posudit, lebo ma dost brzdilo to, ze som mohla len stat alebo lezat, prvy sex po 4 mesiacoch, aj to z rozumu, nie z tuzby 🙂 , uz mi bolo luto manzelika aj ked bol taky zlaty a trpezlivy a myslim, ze cim neskor, tym horsie by to bolo a naozaj, tym ,,prvym razom,, sa ten psychicky strach prelomil, trochu to bolelo, ale teraz je to uz super, lepsie, ako pred porodom 😉 len jazva pobolieva pri zmene pocasia.

titkovamiriam
8. jún 2009

3 porody vsetky prirodzene s malym nastrihom.akurat v nedelu mal marek tri roky tak som si zaspominla a kludne by som isla na dalsi 😀 😀.po par hodinach som sa mohla ist umyt.mat deti pri sebe/marek mal problemy tak musel ist do inej nemocky,no uz su to len traumatizujuce spomienky, komplikacie som ziadne nemala do troch dni vsetko ok.po sestonedely sex bez problemov.

sakura77
8. jún 2009

juj,ani nehovorte-porod "spontanny"-akurat ze som mala desne kontrakcie a nic sa neotvaralo,nezaberali ani "urychlovace"po 14 hodinych to kooonecne prislo,maleho som uz nevladala vytlacit,ked som videla ze sestricky sa uz znepokojene pozeraju po sebe,tak som usudila-teraz alebo nikdy -potlacila som tak ze ma dotrhalo zvnutra zvonka -na hodinove sitie-nesadla som si poriadne dva tyzdne-ze ťuťu-muťu ani nahodou ,az po nejakych 10tyzdnoch-chudak manzel,noo-a to maly bol "maly"49cm

juj a teraz sa bojim co bude-bez epi ani nahodou 🙂

katkabod
8. jún 2009

Sakura akoby si moj opisovala, vyvolavacky donekonecna a otvaranie ziadne. A bolesti statocne cele hodiny. Presne tak, pri druhom bez epi ani za svet, ale to vies, ked sa nestihne, tak si to aj tak zasa uzijeme naplno...A inak tiez bola nasa mala 49ka. Ja som sa ani nemohla dotrhat, nastrihol ma pre istotu este som len vyliezla hore a to tak ,,kvalitne,, ze mala mohla ist kludne aj bokom keby sa jej zachcelo, miesta spravil dost... ☹ Co uz.

munu
8. jún 2009

katka ja ta asi nepotesim mojim prispevkom..ale ja som rodila v anglicku, takze teba sa to zrejme netyka...
ja som sa roztrhla krizom krazom pri porode, takze som bola zasivana zvnutra aj zvonku.. od prvej kontrakcie aj po porod to trvalo 12 hodin.. ale samotne tlacenie len 10 minut.. mala som epiduralku, kedze som mala neznesitelne bolesti a prirychlo som sa zrazu otvorila... a maly mal rozmery 3288g a 50cm..
no a problemy po porode mam doteraz, ani sex este s muzom nemozme mat, pretoze ako ma zasili zvnutra, tak sa mi to tam zle pozrastalo a teda nemam to tam hladke, ako by to malo byt, ale hrbolate a musim ist v juni, (uz som objednana) do nemocnice na vypalovanie.. aby som to tam mala zasa hladke.. sposobuje mi to teraz problemy, ako nemozem si cupnut, lebo citim tahavu bolest a tiez klaknut na koleno.. tiez pritom pocitujem tu tahavu bolest.. a sex nepripada teraz do uvahy, pretoze to picha a boli, len co sa manzel snazi vojst dovnutra... 😔 tak musim len cakat do 26.juna a potom ma snad uz daju do poriadku.. vraj to je rychle a nebudem po tom zostavat v nemocke.. len pojdem tam, vypalia mi to a idem domov vraj.. tak mi drzte palce.. nieje mi to dvakrat prijemne a radsej o tom ani nic nehladam na internete, lebo sa nechcem dopredu znepokojovat tym, ako to robia a ci to je bolestive, alebo nie a tak dalej.. 😢 len dufam, ze budem vporiadku po tomto zakroku......... bude to vlastne nieco ako esteticka uprava, teda plastika.. len ze to nieje operacia, ale vraj rychlo to urobia, tak uvidim.... 😖

berus222
8. jún 2009

ja som mala porod rychly, za 2 hodky a na prve zatlacenie. ale to zasivanie stalo za to.trvalo 3/4 hodinu a som jak vysivany obrus. 😀 😀 konecne mi vypladali stehy, tak normalne sedim a existujem. ale neviem, ci este niekedy budem schopna normalneho sexu s manzelom 😅

frola
8. jún 2009

ja som rodila do vody a pritom sa vacsinou nenastrihava ale ja som potom musela byt sita na dva stehy takze este v pohodicke to dopadlo 🙂 potom veru som sedavala na plavacom kolese lebo to dobre bolelo ale velmi mi pomahali caste vlazne sprchy. potom uz ani neviem kedy mi stehy vypadli a bolesti nejako sami odisli do dvoch tyzdnov. babo: 3050g a 50cm

murinka
9. jún 2009

ja som mala normalny porod,bola som nastrihnuta ale len minimalne a tiez minimalne zasita,pretoze dcerka mala 3250g a 49cm.po porode som normalne sedela asi na 7-8den,lebo stehy trocha boleli.ale inak sa na porod nestazujem.strach som z porodu mala ale porod nebol az taky strasny ako som si ho predstavovala.drzim palce-zvladnes to! 😉

sidus
9. jún 2009

Prvý pôrod - po 12 hod. bolestí, som bola otvorená na 2 cm, potom mi pichli takú injekciu, že som sa do 2 hodín otvorila úplne, ale bolo to prirýchlo. Malá bola na moju postavu dosť veľká (mám 157cm), takže som ju nemohla vytlačiť, tak mi ju doslova vytlačili z brucha, bola som dotrhaná, zvnútra aj zvonku, mala som posunutú kostrč a opuchnutý mechúr, tri dni som mala vývod, čo som sa nemohla vyčúrať 😝 Na zadku som sedela asi po 2 mesiacoch.

Druhý pôrod - bez vyvolávačky, o dva týždne skôr, úplne super, malý vyšiel von na 4 zatlačenia, šitie iba zvonku, zotavenie asi za týždeň.

jabera
9. jún 2009

katka, porod prirodzeny, bez nastrihu, ale 3 stehy som mala, trosku to tam asi prasklo. bolelo to len pri chodzi asi tyzden. sedela som okamzite uplne v pohode. ozaj bezproblemovo som sa citila po vsetkych strankach asi po troch tyzdnoch. bartik mal 4210g a 55cm.

rybka17
6. jan 2010

konecne tema kde je viac pozitivnych ako negativnych prispevkov a hlavne = k veci!!! ale dlho nik neprispel takze baby co to uz mate za sebou piste piste nech viem co ma caka 🙂

nivalis
6. jan 2010

Porod prirodzeny po 26hodinách kontrakcii, ale len posledne 4hodky boli neznesitelne 😀 otvorila som sa len na 8cm no mala sa uz tlacila tak sa islo rodit! Nastrih-ano- a k tomu mimo kontrakcie lebo mala uz chcela von+aj tak som sa roztrhla, kedze babo malo 52cm a 3850g!!!Anjelik vysiel von a vsetky silne bolesti prestali 🙂 sedela som este v ten den na posteli, s vankusom aj na stolicke 😉 prvy tyzden som to este citila, druhy uz len obcas a po 4 tyzdnoch som bola komplet fit!- bez bolesti, bez krvacania... skoro ako predtym 😀 😀 😀 nie je sa coho bat!!!

ester83
7. jan 2016

@katkabod @sidus @dominka11 @pookie
Baby potrebujem sa niečo opýtať, práve vás. Môj pôrod bol celkom v pohode, asi preto, lebo som bola vyčerpaná, som nejako nepociťovala bolesť, ale sestrička mi musela pomáhať tlačením na maternicu. Môj pôrod môžem ozaj označiť, ako ten čo bol v pohode. Ale rodila som nejakých 12 hodín. Ide však o to, že som bola pri pôrode potrhaná až ku konečníku (malý mal cez 4 kg a 53 cm). Teraz však rozmýšľam, ako to bude s druhým pôrodom. To budem opäť takto potrhaná, keď tam mám tu jazvu, alebo to nemusí tak byť. Ako to bolo s vašimi ďalšími pôrodmi?

dominka11
9. jan 2016

@ester83 ahoj, nemusis byt zakonite opat potrhana. Mna nastrihli do opacnej strany, takze ja mam jazvu nalavo aj napravo. Inak porod som mala super, rychly a po porode som na druhy den normalne fungovala.

katka1981
autor
9. jan 2016

@dominka11, ze idem odpisat a to je moja otazka 🙂 Zotavovala som sa asi 3-4 dni, nestrihali ma, nesili, dole ma bolelo ako svalovica od bicykla, vsetko dopadlo super, kazdemu prajem taky porod.

beatrix1985
9. jan 2016

Povedali mi, ze nemam tlacit, ale to sa nedalo sa potrhala som sa. Hodiny som mala rovno pred sebou, zasivala ma 55 minut. Stale som sa jej vypitovala kolko este. Nemala som epiduralku, ani klistyr ani holenie. Kontrakcie som mala kazde 3 minuty . Bola som prvorodicka. Syncek sa narodil na tretie zatlacenie. Dost dlho ma rana bolela a nemala som chut na sex, bolo mi uz muza luto, aj ma to trocha bolelo. Obavam sa dalsieho porodu, zatial niesom tehotna, takze nemusim na to mysliet.

riqueza
9. jan 2016

Porod som mala velmi rychly 😊.od 1 kontrakcie to cele trvalo asi 4hodiny.cvicila som s epinom takze nastrih mi dr. neurobila a mala som len 2stehy.fit som bola takmer hned 😊.

gabika2580
29. jan 2016

Pôrod rýchly, šitie hrôza.. Trvalo dlhšie ako pôrod.. Asi 4 týždne som nevládala ani chodiť ani sedieť.. Prvý týždeň po porode som preplakala, pretože má to strasne bolelo... Odvtedy je všetko fajn. Bábo 3790 a.51 CM..

kondaska1
29. jan 2016

Sekcia - zotavovala som sa iba pocas pobytu v nemocnici 4 dni. Ako som dosla domov, uz bolo po zotavovani, 3 hodiny nato som kolenacky umyvala kupelnu pred navstevou 😀

sonicika
29. jan 2016

ja som 4 dni po poorode resp. v den prepustenia isla so starsim synom na cyklo túru kým mladé spalo

slavinocka16
29. jan 2016

Ja tiež 4.dni v nemocnici. Prišli sme domov a začal sa hotoví kolotoč povinností. 🙂

asimama
29. jan 2016

po 3 tyzdnoch som si mohla opatrne sadnut.po 4 som uz sedela..ale bol to des..prvy cisarsky.bol asi v tomto maximalne super..

candii
29. jan 2016

Spontanny porod, nastrihnuta az po konecnik .. po 2 tyzdnoch som uz sedela bez problemov.. maly mal 3040g 🙂

kondaska1
29. jan 2016

Este som zabudla dodat, bolest bola asi 2 dni, potom uz iba take tahanie pri vstavani a lihani si, inak uplne super, uz ako sa clovek rozchodi tak je to fajn. Ked som na 4 den dosla domov nic ma neobmedzovalo a fungovala som uplne normalne, bolesti takmer ziadne. Maly mal cez 3600g, pribrala som dokopy okolo 9kg a za dva-tri tyzdne po porode vsetky kila boli fuc a napchala som sa do starych rifli. Asi som mala stastie 😊

winnerka
29. jan 2016

Na 6. Den po pôrode som uz sedela na svojom koni 😀 😝

magduska2
29. jan 2016

Tak napíšem aj ja. Prvý syn ( teraz takmer 7 r) 3600/51cm, pôrod vyvolaný po 2 týždňoch odpustenim vody, podaný oxitocin pôrod rýchli cca hod.so všetkým, nastrihnuta - zosita,veľa krvi som stratila .. Sedieť som sedela ale bolelo, myslím že ešte dva týždne som chodila ' na rozčapky ' aj tak krvácala. Sex až po 600n.
Druhá dcéra ( takmer 3roky) 3900/52 cm, prenášaná,taktiež pôrod vyvolaný.. Veľmi rýchli, nenastrihnuta- nesita 😀krvácala som 3 dni cítila som sa perfektne, mohla som zliest priamo zo stola a odísť 😀 sex asi po týždni. Cítila som sa super.. Akurát je fakt že som sa hneď vo všetkom až moc rýchlo zabehla, čo už by som dnes neurobila, bola som veľmi slabá.zistila som to keď som prenášala staršieho trebárs do postele.. Zvládla som to až po 3 mes.takže nech sa cítiš akokoľvek dobre nepodcenuj 600nedelie a dobre sa zregeneruj 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simaaprilova
29. jan 2016

Ja som rodila pred 3mesiacmi cerstve skusenosti...dcerka 3490 g a 51cm.porod 3,5hod od prvej kontrakcie(som prvorodicka).porod prirodzeny,nastrihnuta az do tramtarie us aj potrhana.sitie 55 minut.hojenie rany dva tyzdne a to sa mi dva stehy aj zapalili lebo boli moc utiahnute a spravilo sa mi dive maso okolo a to mi gyn vypalovala.ale nebolelo ma to.ani ta rana,ani sitie,ani zotavovanie a na moje pocudovanie ani porod🙂rodila by som kazdy den🙂

alby2014
29. jan 2016

Porod vyvolavany, lebo maly mal v pake, ze sa ma narodit...od prvej kontrakcie presne 4 hodiny, uplna pohoda..hovorim, ze kto vravi,ze porod boli,tak nezazil oblickovu koliku TO JE BOLEST. Cvicila som s aniballom, maly sa narodil na tri zatlacenia, bez natrihu, jeden maly steh. Citila som sa skvelo okamzite, mala som pocit, ze zidem zo stola a umyjem im tam okna.Maly sa narodil o 12.40 o tretej ma preniesli na izbu, osprchovala som sa ( kupelka na izbe)o piatej doniesli maleho a tom hned kojila posediacky, ked ma druhy den navstivila mama, ansla ma sedeit na stolicke, noha cez nohu s malym na rukach a skoro odpadla. ..fyzicky som bola OK uplne uz pri odchode z porodnice, maly je dobre babatko, pekne spi ( ak nie je chory, alebo daco) a cele sestonedelie prespal od kojena po kojenie...cize som sa citila plne odychnuta a super. Ja fakt kazdej zene zelam porod a setonedelia ako som mala ja a dufam, ze dalsie porody budu podobne.

tamaram283
8. feb 2016
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

mna tiez dlho zasival aj mi slzy potiekli, hojila som sa dlhsie bola som nevrla dost, sex ani pomysliet. moja mama mi kupila wobenzym to je dobre po operaciach, ze sa richlejsie zotavis a tak. pomohlo, slo to rychlejsie a po mesiaci a tyzdni sme to s manzelom skusili a vsetko slo ako pomasle🙂 mama mi vravela pred porodom ze ona sa zotavila velmi richlo, som si myslela ze to bude ako s menopauzou, ze ako je to u mamy tak cca to bude aj u dcery a nic.. tak neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre