Koľko vás bolela ruka po vybratí flexily - kanyly z ruky?

katrin21
18. mar 2016

AHojte
som po cisarskom, mala som 3 dni v laktovej jamke flexilu, od prveho dna ma to bolelo, potom mi to po 3 dnoch prepichli na inu ruku na zapastie, tam uz OK... uz je to vyse 10 dni a mna ta ruka v laktovom zhybe boli stale viacej, bojim sa , ze tam mam zapalenu zilu, ale nikto mi to nechce verit.. Po vybrani tej flexily som mala tu cast akoby vcucnutu dnu, priehlbina tam bola, ta uz zmizla, zostala len taka mala v miest vpichu..
Bolest je krcovita, silna, hlavne ked ruku vystieram.... citim tam aj zatvrdnute, ale navonok nemam nejako extra nic nervene, pride mi to , ze je to nieco skor v hlbke.. boli ma ta ruka smerom hore, aj smerom dole k pazuche pozdlz bicepsu....taka tahava siilna bolest, ked idem vystriet ruku, strasne strasne to boli.. ako krč..... rano mi to prislo aj trochu teple...oproti druhej ruke, ale zase nie je to horuce vyslovene...
Mali ste to niekto? je to normalne ,alebo mam nastojit na nejakom vysetreni predsalen?
Pichali mi 12 dni po porode fraxiparin, ale uz som treti den doma ... a bolest neustupuje, skor naopak...

katrin21
autor
18. mar 2016

takto mi to vyzera, to cervenym je kde som to mala a aj stale trochu mam zacervenale... a to zelene je, kde ma to boli a kde to mam tvrde. hlavne tam dole pod laktom to mam uplne tvrde....

katrin21
autor
18. mar 2016

snad to bude vidno

jabadaba
18. mar 2016

@katrin21 nie, nemala som to, hoci mam velmi citlivu zilu. Ak sa spravi hematom, proste riadna podliatina zo zleho vpichu, to zvykne boliet dobry tyzden a riadne, vtedy nie je mozne ruku bezbolestne ohybat. Ale to vidis uz na pohlad, na ruke v mieste vpichu a v sirsom okoli je skareda podliatina vsetkych moznych farieb. Pokial to nemas takto, riesila by som to urcite. Bud na chirurgii ci priamo na cievnom. Nech vylucia poskodenie alebo pripadne zapal zily. Drzim palce. 😉

inom75
18. mar 2016

@katrin21 Ahoj, chcem sa spýtať, či nemáš zvýšenú teplotu. Ja som to mala v nemocnici a keď som povedala, že ma bolí ruka a mám teplotu, tak mi vybrali kanylu a pichli do druhej ruky. Dali mi Paralen a bolo to O.K.

jabadaba
18. mar 2016

@katrin21 inak, skusala si si na to davat nieco ako Reparil Gel? To je na podliatiny a tlmi aj zapaly. Mozno by Ti to pomohlo. Takto z obrazku to nevyzera az tak zle ako opisujes, ze Ta to boli. No kazdopadne by som na tvojom mieste nastojila na vysetreni.

tomasko27
18. mar 2016

@katrin21 Ahoj v januari som lezala v nemocnici a zo spolubyvajucou sme to mali tyzden v ruke.Ona to mala tiez tvrde a take divne ale aj ked to ukazala nijako to sestricky neriesili.Ja som tam doteraz mala v tom mieste vpichu hrcku ale uz mi mizne.Pred 11r som to mala skoro mesiac v ruke a to bol iny masaker.Ruka ma dllllho bolela teda aj modrina,Ani ruku som nemohla zdvihnut.Skus ukazat doktorke ak sa ti to nelubi.

vierocka888
18. mar 2016

Ahoj,ja som bola pred mesiacom v nemocnici a kanilu som mala 3 dni ale poviem ti, tiez som mala pocit akoby mi ta ruka mala odpadnut... len ja som tam mala potom aj obrovsky hematom, bolelo ma to 2 tyzdne, ani som nic v ruke neudrzala, nedalo sa mi ju ohybat.... dost mi pomohol krem heparoid, hematom mi zmizol a aj ta bolest odznievala.... drzim palce aby to rychlo preslo 😉

katrin21
autor
18. mar 2016

@jabadaba nie, podliatinu som nemala, to mam skor na druhej ruke, ale to ma neboli... na tejto sa mi to zhorsilo, ako mi na nej meravali tlak, tym stlacanim sa to podla mna zhorsilo, potom uz som si radsej davala meravat len z druhej ruky, ale bolest zostala....
@inom75 nie, nemam teplotu, ani som nemala za cely cas , vobec.... mne to potom vybrali a dali do druhej ruky, ale nepreslo to... mna to bolelo takto pri zohybani uz ked tam ta kanyla bola.... ked som zdvihla ruku, alebo vystierala ju....

Este rozmyslam, ze aj z postele som vzdy vstavala na tuto stranu a touto rukou som sa zdvihala cez bok z postele po cisarskom, ci to nemam aj presilene, ale to by asi nebolo tam tvrde... neviem
@jabadaba no ved toto, ze nevyzera, ale boli. strasne..... neviem tu ruku vystriet bez bolesti..
rozmyslam nejaky gel gupit,ci nejaky lioton ,alebo co je nazily... mozno aj to , co pisess...
@tomasko27 Ukazala som to 3 doktorom, kazdy ze nic tam nemam...ale co oni vidia dnu?? to tvrde som si vsimla az dnes, resp.vcera vecer, ze tam mam..tak neviem,ci zase ist k tej dr, medzi chorych cakat... dokelu...

sardinka335
18. mar 2016

@katrin21 v prvom rade si na to niečo daj, ničim si si to nenatreba tak čo čakaš? ...na noc natrieť heparoidom alebo ideálne obyčajnou octanovou masťou, prekryť igelitovým sáčkom a zlahka obviazať aby to držalo...a na celu noc...vytiahne ti to bolest aj ,,zapal,, ak tam nejaky je, šak teplotu nemas, ruku nepresilovať, nedvihať nič ťažke. A keby toto nepomohlo ked to budeš robiť neviem do pondelka tak potom by som išla k doktorke s tým ze robila som to a to a nepomohlo. Lekár nie je Paralen...najprv ma človek podniknut nejake kroky doma kedze sa nejedna o ziaden akutny stav a potom sa trmacať k doktorom ked par dni domaca liečba nepomaha. Tu x krát davaš ludom mudre rady a sebe nevieš pomoct?

katrin21
autor
18. mar 2016

@sardinka335 no ty si " mila" . ked radim, tak radim v oblastiach, o ktorych nieco viem... to uz musim vediet podla teba uuuuuplne vsetko a nemam narok sa viac pytat na nic?
Nie som typ, co uteka s blbostami k lekarovi, ale pred par dnami som skoro zomrela , mala som tazku preemklapsiu, cela som bola zavodnena, ruky ,nohy, tvar, nohy aj ruky mi trpli a celkovo som bola na tom zle...vysokansky tlak som mala.... bielkovinu v moci.... preto akutna sekcia v noci.... Tak prepac, ze sa bojim nejakej embolie, alebo trombozy...
Samozrejme, ze si kupim heparoid, ten ma prvy rano napadol, aj ked tam nemam modrinu .. ale zhorsilo sa mi to od vcera vecera do dnes rapidne, tak bolest a aj to zatvrdnutie, tak prepac, ze som este nestihla popri odsavami mliecka pre moje babatko v inkubatore, zmyti hlavy, merani tlaku a celkovo fungovani 12 dni po sekcii utekat hned rano do lekarne a ze som si dovolila sa opytat na skusenosti inych aj ja na niieco raz, ked lekarka vcera nic....... hmm..
Skus sa trochu vcitit do situacie, nez napises ostry komentar... Ja fakt nie som z tych, co utekaju so vsetkym k lekarovi a som pristupna aj inym formam liecby, to by si uz mohla vediet, ked ma tak sledujes 🙂

engeltje
18. mar 2016

uf..píšem príspevok a zmizne..tak ešte raz.. 😀

ja som po kanyle získala tromboflebitídu - teda zápal žíl, na oboch zápästiach, žily boli navreté s hrčami a strašne to bolelo - kanylu mi vymenili až potom, ako som až plakala od bolesti.. doktorka mi poradila kúpiť si heparoid (aj Lioton 100000 je vraj dobrý) a obväzovať, ale že už nebudú žily nikdy v takom stave ako predtým, len zápal sa prelieči, ale že uzlíky-hrče tam ostanú..

doma som užívala vysoké dávky vit. C na posilnenie žilných stien + som si dávala do jedla čerstvo pomleté ľanové semiačka kvôli rozpusteniu trombov - pomáhajú pri "hustej" krvi.. a žily sa mi dali krásne do poriadku, žiadne hrčky neostali, zápal sa preliečil dokonale.. 🙂
v budúcnosti si pri hospitalizácii dám na toto naozaj veľký pozor

katrin21
autor
18. mar 2016

@engeltje aj mne zmizol.... :( prepisovala som tiez nanovo....
velmi pekne ti dakujem za nazor,, super, toto som potrebovala pocut, asi to tak bude... OK, tak nasadim aj C a mame aj lanove semienka, kupim pripadne aj lanovy olej ... krv by som nemala mat hustu, myslim, ale vysledky som nevidela, len viem, ze som bola anemicka.... ale lan neuskodi, je to skvela vec.... a kupim aj heparoid aj ten Lioton ...
Obvazovat tym stahujucim obvazom? mam doma , mozem dat..
Ja som veru mala pocit dnes rano, ze plakat budem, ked som ruku vystierala... normalne som predychavala...

engeltje
18. mar 2016

@katrin21 obe ruky som nemohla používať vôbec asi týždeň, potom pomaličky bolesti ustupovali a dokopy sa mi dali asi do 1 mesiaca - ale mala som ich v horšom stave asi, ak porovnám s obrázkom.. áno, so sťahovacím obväzom som ich preväzovala..
ešte chcem len dodať - tie ľanové semiačka som užívala kopcovitú polievkovú lyžicu čerstvo pomletých 2x denne - viac sa neodporúča, aby sa zase krv nenariedila príliš 😉

betka239
18. mar 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

nechapem moc preco ti to tam opuchlo a zmodralo, to ti co podavali nejake antibiotika?

kakatulik
18. mar 2016

@katrin21 mas asi flebitidu,to je zapalenu zilu.Davaj si tamchladne tvarohove obklady a ono to prejede. 🙂
A ano aj ten Hämatom velmi zvykne boliet a dost trva pkial sa vstrebe.Kup si na to v lekarni nejaku mast,ktora pomaha vstrebat krvne zrazeniny.
Mna to po OP tiez velmi dlho bolelo,ale preslo.

sardinka335
18. mar 2016

@katrin21 tak, ale toto si nepisala v uvodnom prispevku a chceš rady...to je take typicke konikovske povedať ,,polovicu,, a po 2 stranách prispevkov v dozvieme, ze si utiekla hrobarovi z lopaty. kedze to videli 3ja lekari predpokladam, ze to nebude nič dramaticke napriek tomu čo s tebou bolo. Natrieť, zlahka prekryť a obviazať a nepresilovať, nedvíhať nič ťažke nenosiť alebo chod k lekarovi ale pochybujem ze ti povie ine...Ja by som urobila toto a počkala do pondelka a šla k lekarovi. Ja osobne by som si na bolest niečo dala, tak ale tu sa matky boja aj Paralenu pritom sa moze uzivat aj počas tehu aj počas kojenia - 2 denne uškodit nemozu.

kakatulik
18. mar 2016

@katrin21 na trombozu sa mi to velmi nezda,kedze si mala nejaky cas heparin.
Pozoruj to a ked to o par dni neprejde,tak si nechaj pozriet.Az terz som docitala vsetky prispevky 🙂 ...je to oslabene miesto a kedze si mala nazbieranu tekutinu v celom tele,hlavne v koncatinach,tak sa ti odtialto ta voda vstrebava aj trosku pomalsie.
Tan tvaroh daj do chladnicky apotom na to miesto pokial sa ta tekutina z neho nevstrebe.Je to fakt vynikajuci prostriedok na taketo lokalne zapaly.

jabadaba
18. mar 2016

@katrin21 este mi napada Katrin, teda ak vychadzam zo seba a zo svojho strachu o zilu 😅 - ja som vzdy kanylu v zile vnimala velmi rusivo, bala som sa ruku ohnut, vobec sa pohnut, aby som si kanylu nevytiahla a je fakt, ze po case ta ruka dostala zabrat a meravela ako to popisujes. Moze teda byt, ze ju mas aj celkovo namozenu, okrem podrazdenia zily. Skus si ruku premasirovat podchvilou a skus v lekarni aj ten krem ci gel, urcite Ti poradia. Ono to mozes mat naozaj jedno s druhym - bolava zila plus namahane svaly krcovitym drzanim ruky kvoli kanyle. Ak Ti lekari opakovane potvrdili, ze nic, tak sa nestresuj. Prijemne to nie je, poznam a chapem. 😉

8291
18. mar 2016

Vyzerá to ako flebitída,co pri ťažkých stavoch je uplne bežne,ked sa podavaju kvantá infuziek,liekov,nevyzera to vôbec hrozne,ale ruka nesmie bolieť celá,môže byť bolestivá v mieste vpichu a v priebehu kanyly.Ked je aj bolestivá celá ruka,tak po odstranení i.v.pristupu by sa ťazkosti mali zmierniť do minimálne do 24hod.Nazačiatok by som fakt skusila heparoid-trošku stiahne hematóm hoci ho vôbec nemáš veľký a naozaj ictanova masť prekryť a z ľahká previazať-vôbec nestahovať.A určite by som konzultovala lekára,pretože môžeš mať kludne hlbokú flebitídu a môže sa ťahať ďalej.Myslim ze si v starostlivosti hematologa-tak určite by som jemu zavolala.Po kanyle nemôže ruka takto bolieť z odstupom času.Jaaaj naváľalo sa to na teba.No bolesť po kanyle ti uz mohli riešiť v nemocnici,premastit octanim,previazať ach jaj to je roboty

oslo1
18. mar 2016

V prvom rade Blahozelam k babatku.
Kukam na tu fotku volnym okom, cez mobil. To nad vpichom mas taku fialovo cervenu ciarku, co sa ti tiahne tam kde je zila , ze?
Mas tam zapal. Kup si heparoid a natieraj.
Inak, neviem, ake tam mate nasiarky sestricky, ale cannula ked boli, resp muesto vpichu, alebo je zacervenale, tak cannula musi ist von.
Maximalna zivotnost zavedenia cannuly je tri dni. U deti a ludi, ktori sa tazko pichaju, moze byt dlhsie, ale treba to sledovat.
A najdolezitejsie, to mam za sebou ine rozpichane zili po onkologickom osetrovatelstve, iba debil picha cannuly do laktovej jamy, ked na predlakti ma na rovnom povrchu furu inych miest na aplikacie cannuly. Toto neplati v pohotovostnych pripadoch.

kakatulik
18. mar 2016

Ono zalezi od ciev ako takých.Niekto moze mat kynylu aj 5 dni a nic aniekto uz po prvom dni place,ze auaa.To je aj moj pripad.Hlavne v tej cubitalnej jame... 🙂

madlei
18. mar 2016

tak ked toto niekoho boli, tak ozaj nechapem...ja som mala 30cm modrinu po celej ruke, po hospitalizacii v nemocke pri operacii nohy... a ziadny zapal zil ani nic podobne, akurat lekarka skonstatovala ze kovove ihli neboli plne umelin a alergenov a ze vela ludi neznasa tieto umele kanyly, lebo su hrubsie a telo s tym viac bojuje lebo je to pre neho cudzie teleso...vybrali mi to a pichali infuzky cez klasicke ihly...modrina sa zahojila a aj zila zacala fungovat po par tyzdnoch normalne.

katrin21
autor
18. mar 2016

@madlei modrina je ina vec... modrinu som mala aj mam inde, ale ta ma neboli.... tuto sa nieco ine deje, nie modrina...... asi si to nevymyslam, fakt to boli.... ja nemozem za to, ze asi je to v hlbke a neni to povrchovo vidno....
@kakatulik na druhej ruky na chrbate ruky som mala 5 dni kanylu a nic... ale tu v tom zhybe ruky, to sa hybe a to mi nerobilo dobre od zaciatku.. ako mi isla infuzka, az som mala zdurenu tu cast ako konci ihla.... tak neviem, ci to je normalne, ale bolelo to od zaciatku...
@oslo1 ano, tam je vidno jemne taka sikma cervenkasta ciara... neni to modrina, je to len cervene, ako zapalene.... kupila som ten lioton teraz, povedali v lekarni , ze je to silnejsie ako heparoid a inak to iste, tak som kupila to.
a presne... ja neviem, preco to chcu silou mocou pichat stale do tej jamky, kde sa to stale namaha, obyba.... na chrbate ruky som nemala s tym ziadny problem potom uz... ale tu je to des.. a to nie som jedina, kamoska mi hovorila, ze ona vzdy bojuje so sestrickami, aby jej to nedavali tam, ale inde a oni nechcu.. lebo tu su velke zily a dobre sa im to tam asi triafa, alebo co.... ach jo.... a potom ti este nikto neveri, ze ta to boli....
Mne sa to stalo aj pri prvom porode, ale tam som to assi nemala take zapalene, tam kde to vybrali , bolest presla, bolelo ma to len ked tiekla infuzka.. ale teraz ma to prave boli uz vyse tyzdna po vybrati

kakatulik
18. mar 2016

@katrin21 normalne to nie je,ale ako sama pises,tam sa ta umela hmota ohyba a mozno aj bola trosku nalomena infuzka tiekla trosku para. A to boli. Ale teraz je to jedno uz. Natieraj,rob obklady a chlad a sleduj. Prejde to.

katrin21
autor
18. mar 2016

@betka239 dostavala som infuzky prevazne magnezia niekolkokrat denne.. + ked ma isli operovat, tak neviem, ci tam nieco tiez netieklo.... potom aj ine veci, ale to uz do druhej ruky...
@kakatulik presne tak, inde mi tak nevadi, ale tu hned to boli, je to moc namahane miesto, asi preto.. este aj z postele som stale chodila cez tu ruku, takze.... stale sa to zohybalo , vystieralo...

katrin21
autor
18. mar 2016

@kakatulik dakujem za podporu, uz to mam obviazane.. natrete,,,uvidime....snad to pojde k lepsiemu...

katrin21
autor
18. mar 2016

@8291 no, prave uz ma to boli az pomaly k pazuche, ale pockam do zajtra, ak to nebude lepsie, tak skocim pripadne na pohotovost potom, lebo predsalen, je to lava strana, blizko srdca... aby sa ten zapal nesiril nejako moc blizko neho....to uz by nem bolo asi dobre....
Hematolog ma neriesil vobec, nemala som dovod na to... cele tehotenstvo prebiehalo OK, az na posledne dva tyzdne .... takze hematolog sa mnou nezaoberal... to len po operacii nam preventivne pichali ten fraxiparin...

kakatulik
18. mar 2016

@katrin21 fakt skus ten 8aroh. Ten kremovy. Zabal do nejakej gazy alebo niecoho podobneho a nechaj az pokial to neuschne. vyhod a opakuj. Sledua ci ta ruka nestraca faradu,nie je velmi studena,alebo horuca. to bude ta zila. Vedie az hore.

janinah
18. mar 2016

ak by ti nepomáhal heparoid,tak si kup Višňovského balzam...ale lepšia by bola návšteva chir. amb.

ariannazara
18. mar 2016

To proste hocico otvorim hocijaky prispevok vzdy sa tu najde niekto kto musi mudrovat to v kazdej jednej teme ... inym pomahas a sebe nevies 😃😃😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre