Krvácanie po pôrode. Aké by malo byť?

jjankaa30
23. aug 2010

Chcela by som sa opýtať, ako to je s krvácaním po pôrode. Dcérku som porodila minulý týždeň, asi 4 dni som krvácala, potom som mala už len hnedý výtok, ktorý bol dosť hustý. Ten postupne ustupuje, no od včera nanovo krvácam. No nie je to také klasické krvácanie, ale také nárazové. V jednej chvíli cítim, že tá krv zo mňa vytečie a potom pol dňa znova len slabý hnedý výtok. Od môjho prvého pôrodu ubehlo už viac ako 10 rokov, takže si nespomínam, aké to bolo predtým. Ak ma tu nejaká mamička s týmto skúsenosť, prosím, poraďte.

olifcek
23. aug 2010

takto to moze byt kludne 6-8 tyzdnov

zuzana76
23. aug 2010

@jjankaa30 je to roznorode, ja som po druhom porode, krvacam uz 5 tyzdnov jasnou krvou, ktora pripomina menstruaciu, pocas celeho sestonedelia som nekrvacala len asi 3-5 dni, inak stale a niektore dni sa az priam leje zo mna. Zajtra nastupujem do nemocnice na kyret. Inak je maternica cista, bez rezidui, ale musia urobit reviziu maternice. Ak sa ti krv sfarbuje do hneda je to dobre, znamena to,ze rany vo vnutri maternice sa hoja. Najskor sa asi 4-8 dni krvaca jasnou cervenou krvou, potom hnedou a potom na zlto, to su uz len take akoby hlieny. Pri prvom som ziadne problemy nemala, teraz sa to krvacanie neda zastavit a to mi uz napichali niekolko injekcii na stiahnutie maternice , plus Kanavit.

flamenga
23. aug 2010

ja som sa čistila 7 týždňov s prestávkami (dva dni nič, potom zase krvácanie, potom zase pár dní pokoj...) Teraz už mám cca 2 týždne pokoj, tak dúfam, že to tak už ostane 😠 😀

felixko
23. aug 2010

@jjankaa30 ja som mala podobný problém, aj keď to samozrejme nakoniec problém nebol, to krvácanie zase časom ustalo a znovu som začala len farbiť, mať hnedý výtok.

helenkasabinka
23. aug 2010

ja som po porode ziadne krvacanie-cistenie nemala ale o 3 tyzdne po porode zo mna zacala strasne valit tmava krv ale to doslova zo mna vypadavali zrazeniny velke krvy pripominajuce pecienku a mala som bolesti akoby kontrakcie☹ ☹ ☹ a nakoniec na sone zistili,ze v maternici mam kopec zvyskov z placenty a maternica nestiahnuta a tak nasledova kyret a 3 krat transfuzia krvy kvoli strate krvy z toho krvacania 😒

lussy666
23. aug 2010

jasne, neboj, je to v pohode...len ziadny strach a usivaj babo🙂

janka2732
8. nov 2010

Ahoj ja som rodila pred 5 mes.tiež som neskutočne krvacala za 5 min.mi premolka cela vložka niekedy som sa nemohla ani pohnut z domu ale naraz to prestalo. 🙂

qwerty01
8. nov 2010

ja som to mala presne rovnako, tiez som sa zlakla, ze co to je, ale nakoniec to ustupilo do tych 6 tyzdnov

maggiore
8. nov 2010

ahoj, som síce neni mamička, iba skoro mamička 😢 no ale to je jedno ... len keď som bola v nemocnici, tak tam prišla mamička, čo rodila pred 10 dňami a krváca, tak išla na pohotovosť a zistili, že jej nevybrali celú placentu, tak jej urobili znovu kyretáž ... určite sa baby sledujte a choďte k doktorovi, aby bobo všetko OK ... a všetkým mamičkám prajem všetko dobré!!!

slavenka123
15. aug 2013

ahojte som 5 tyzdnou po porode a krvacam ako keby pri menstruacii vcera zo mna liala ruzova krv a dnes uz krvacam vie mi niekto poradit co to moze byt

anexis
15. aug 2013

je to; ndividualne, mala som spolubyvajucu v nemocnici, ktora po dvoch dnoch vobec uz nekrvacala
ale toto co spominas mi pripomina stahovanie maternice...ja som taketo mala vzdy pri kojeni zo mna doslova tieklo, asi po dvoch tyzdnoch to prestalo

novaadka
26. júl 2019

Ja som po prvom porode krvacala 8 tyzdnov. Krv postupne hnedla ku koncu a na zaciatku vzdy pri kojeni narazovo vytieklo viac krvy. Teraz po druhom porode som krvacala 5 tyzdnov, siesty tyzden to pachlo ako pokazene maso a na konci siesteho zomna vysiel kusok este cohosi taka gulka asi 3cm asi kusok placenty a potom to uz nepachlo a krvacala som dalej az do 9 tyzdna a potom 2 dni nic a potom este trochu. Dufam, ze uz to ustalo. Gynekologicka mala dovolenku, tak v pondelok ma konecne pozrie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre