Krvácanie po pôrode (problémy s čistením). Čo robiť?

jujka
12. okt 2007

Ahoj všetci,
som štvrtý týždeň po pôrode a mám podľa mňa veľké problémy.tretí týždeň po pôrode som začala silno krvácať ale až tak, že zo mňa lialo. išla som k dr. a spravil sono. niečo vo mne zostalo ale placenta to nebola. vyčistili ma a na druhý deň som išla domov s tým, že už nebudem krvácať iba špiniť. od vtedy stále krvácam niekedy slabšie inokedy silnejšie.dnes na kontrole po sono mi povedal, že ešte to neni čisté ale ešte raz čistiť je zbytočné. PROSÍM o rady čo mám robyť, alebo o skúsenosti s vyčistením ak máte. Ďakujem pekne za každú odpoveď.

yara2
7. aug 2008

ahojte - kde sa picha ta injekcia na urychlenie ocistovania??

yara2
7. aug 2008

to mi nikto neodpovie? ☹

cathrin
7. aug 2008

yara2, do zadku 😉

titkovamiriam
7. aug 2008

PRESNE TAK 😉

yara2
8. aug 2008

uff dobre. uz som sa zlakla,ze niekde dovnutra zospodu

nikollette
23. apr 2009

Baby som 2 mesiac eod porodu a stale krvácam ☹ 😕 😕 javascript:addEmoticon('😕','vBody')
chela som ist vcera aj dnes k mojmu gynekologovi no ma dovolenku... co mam robit? ☹ 😒

popelka.miri
23. apr 2009

Já jsem po třetím porodu krvácela cca 8 týdnů. Měla jsem ale přirostlou placentu, tak asi proto.. Ale ještě dlouho potom jsem špinila. Jestli tě nebolí v podbřišku a nekrvácíš silně, tak je to prý normální..Ale kdyby se přidala horečka a celkově ses cítila špatně tak mazej na pohotovost..! 😉

nikollette
23. apr 2009

Ja som mala horucky aj som vracala, zimnica a tak.. pred tyzdnom.. to som bola u lekarky, dala mi antibitotika.. vtedy som este nekrvacala ale.. ja akt neviem.. trochu ma pobolieva brucho, som nejaka zoslabnutá 😒 😕

popelka.miri
23. apr 2009

Nikollette, dělala ti ta doktorka sono dělohy? A začala jsi krvácet teď nějak víc? Jestli jo, tak bych to radši ještě u tý dr. zkusila 😒

nikollette
23. apr 2009

Ked ma prepustali z nemocky vsetko bolo OK...
nekrvacam nejk moc, ale predsa... a moj doki ma dovču 😒 na kontrole po šestonedli som este nebola..

popelka.miri
23. apr 2009

Já se bála po posledním porodu, že ve mně něco zůstalo, dlouho jsem krvácelo, pobolívalo mě břicho, ale teploty jsem neměla. Přesto mi gynekolog udělal pro jistotu sono a zjistil, že mi tam ještě kousek zůstal a říkal, že to necháme jestli se to dočistí samo. Ale nesmí to být větší krvácení a s bolestma 😕 . Kdyby tě to břicho přece jen víc bolelo, tak se neboj a zajeď si klidně na pohotovost, oni tě pošlou na gyndu a určitě ti to sono udělají 😉 . Lepší trochu plašit (stejně to zaplatíš, tak co 😉 ),než něco zanedbat. Teď musíš být hlavně naprosto zdravá pro své děťátko 🙂 🙂

nikollette
23. apr 2009

pred tyzdnom som nekrvcala.. teraz krvacam.. tak neviem.. ale necitim ze by to bola menstruacia.. vtedy su to take ine pocity.. uvidim.. keby tam dnes moj lekar bol, uz by som bola o cosi mudrejsia.. so kelu, mam ja ale smolu.. ked sa ja uz vyberem k lekarovi to je co povedat.. a akurat tam neni.. 😒

popelka.miri
23. apr 2009

Já si teda myslím, že když jsi 2 měsíce po porodě a už jsi nekrvácela a teď zas jo, tak to asi v pořádku není. Možná by bylo lepší, kdybys na tu pohotovost zašla, co říkáš? 😅 Jestli kojíš plně, tak bys menstruaci takhle brzy dostat neměla. Já kojila pokaždé a nedostala jsem to několik měsíců vůbec a po prvním porodu až po roce! A očistky po porodě by se měli zmenšovat, ne zmizet a pak zase začít..Já bych to riskla, toho doktora, i když jiného 😒

nikollette
23. apr 2009

Rozmysalm ze sa ozvem svojmu porodnikovi co ma rodil, ci vo mne neico nezabudol 😅
alebo ja fakt neviem.. ved mi robili ultrazvuk, a bolo to ok, tak nechapem 😨
alebo pockam do pondelka a pojdem k svojmu gyn...

popelka.miri
23. apr 2009

Koukám, že jsi pěkně nerozhodná a bojíš se, že budeš zbytečně otravovat 😅 . Ale uvědom si, že ti doktoři ví, že ženský po porodu a prvorodičky hlavně jsou přecitlivělé a nemají zkušenosti 🙂 . Tak zkus aspoň zavolat do nemocnice nějakému gyndaři a prostě se ho zeptej co tě trápí a jestli máš přijet nebo ne a máš jasno 😉 🙂. Moje babička vždycky říkala: "líná huba, holý neštěstí" 😀

nikollette
23. apr 2009

Ved hej ja viem.. ale enchcem otravovat.. presne ako si napísala..a myslím ze pockam do pondelka,ak to nebude horsie.. dík za rady a názory 😉

peta.cz
23. apr 2009

Já měla taky silnější krvácení - byla jsem asi týden po porodu a najednou jsem jeden den začala krvácet dost hodně tmavou krví, tak jsem naběhla na ambulanci a nic na sonu nenašli, jen víc krve v děloze, tak mi dali injekci na to zavinování a dost mi to pomohlo, přišlo mi, že mě i po tom míň bolel spodek. Já jsem tedy měla revizi hned po porodu kvůli hematomům v pochvě, takže když mě propouštěli, tak mi říkali, že kdyby cokoliv, tak ať hned naběhnu na ambulanci..

popelka.miri
23. apr 2009

No právě, to je ono. Jen se nebát a radši se dvakrát zeptat, než to nechat být a pak třeba ležet kvůli nějaký blbosti v nemocnici, než být doma v pohodě s mimčem 🙂

komisakpd
12. máj 2009

pridavam sa do temy..som 4 tyz po porode..a idu zo mna kusy..tkaniva..dnes som bola u gyn a na sone nasiel nejaky 16 mm neviem co..dal mi ascorutin a kanavit a ze ked sa mi to nepolepsi za par dni tak mam ist do porodnice nech sa na to pozru..asi vo mne nieco zabudli...joj tak rada by som bola keby sa to ocistilo samo..bojim sa pripadneho cistenia ☹

giuli
13. máj 2009

ahojte,ja som rodila 8.4 cisárskym ,krvácala som v kuse a silno,po dvoch týždňoch ,keď sa to nezastavovalo,tak som šla na kyret,nejak to nepomohlo a úplne som prestala krvácať,špiniť presne mesiac od pôrodu,vraj som tam mala nejaký polyp,no už som bola od tej straty krvy totálne vyčerpaná,mala som pocit úplnej slabosti,teraz je už OK...

popelka.miri
13. máj 2009

komisakpd, neboj se, dělají to v narkoze. Takže nic neucítíš a za chvíli je hotovo 😉

bertica.h
13. máj 2009

ja som kojila 2roky.Plne som kojila pol roka.
Po porode som krvácala asi 2-3týždne iba.Potom som dostala 2mes.po porode menzes.Gynekologička mi ani neverila.Nikdy som UM nedokrmovala..proste som kojila a MS prišla takto skoro.Ale kojila som iba z jendého prsníka..neviem či to bolo tým..

A po tých 2mesiacoch menzes,pravidelný,ako hodinky.

lada82
13. júl 2009

Ahoj,
mesic po druhem porodu jsem stale spinila a znicehonic jsem zacala krvacet silenym zpusobem, az me odvezla zachranka. Krev doslova lila + srazeniny. Ztrata minimalne pul litru krve jednorazove- dle zpravy sanitaku.
V nemocnici vse v poradku - na sonu nic, deloha cista, porodni zraneni v poradku, zanet z krve nepotvrzen, nemam bolesti, nemam horecky, jen jsem zeslabla a unavena z deti a z krvaceni. Revizi zamitli. Dostala jsem antibiotika pro jistotu, par injekci, a do 3 dnu melo krvaceni ustat. Dnes je to uz 5 dnu a krvacim dal, a opet se to zhorsuje. Zitra jdu k doktorce a mam z toho hruzu.
Nevite, co by to mohlo byt?
Myslite, ze odesly nejake zbytky a ted to samo prestane? Nebo muzu mit nejakou krevni poruchu? Jsem uz z toho uplne na prasky.

eldzina
13. júl 2009

Neboj. ja som mala to iste po 3. tyzdni, no je aj pravda, ze som sa viac namahala. a popri detoch ... no teraz mi to konecne ustava, uz len spinim a aj to pomaly prestava, tak dufam, ze uz bude vsetko v poriadku. Verim Ti, ze si z toho "na prasky", to som bola tiez. vela oddychuj a aspon na den - dva niekoho zapriahni k detom. Ono sa to cisti maternica, no nech Ti pre istotu zajtra zas spravi dr. sono, aby si bola kludnejsia a dufam, ze tam nic nenajde, co by tam uz nemalo byt. 😉 drzim palce 😉

lada82
13. júl 2009

jsi moc hodna, dekuju! vsichni mi tu take tvrdi, ze je to z te namahy s detmi - tchyne si odvezla na 2 dny Davidka a mam odpocivat... zitra uvidime u Dr.... diky!!!

vranka4
13. júl 2009

lada,ja som mala podobný problém,len skôr,na štvrtý deň po pôrode dvojičiek som začala nadránom intenzívne krvácať,to som mala byť v ten deň prepustená,obrovské zrazeniny,no hrôza,sestrička nechcela budiť lekára-slúžil primár,že počkáme do rána 😀 ,od rána kopec vyšetrení,sono,odbery...až som predpoludním skončila na kyretáži v celk.anestéze(zvyšky placenty),podvečer sa to prevalilo znova,ale po 2 injekciách sa to ukľudnilo,ostala som ešte 2 dni na pozorovaní,tiež som prežívala veľký strach,napriek bezproblémovému tehotenstvu a pôrodu,to bola jediná komplikácia 😒 no dúfam,že keď máš ty vyšetrenia v poriadku,tak to ustúpi,budem ti držať palce,aby si čoskoro bola fit 🙂

lada82
13. júl 2009

vranka, dekuju... dam vedet, jak dopadnu... treba tam ted neco na sonu videt bude a kyretaz me nemine :( uvidime

ewinka1706
13. júl 2009

ahojte baby.prosim vas vsetky o radu alebo skusenosti. Ja som zacala krvacat mesiac po porode, trvalo to 6dni a o tyzden nato znovu krvacam uz stvrty den. vsetci doktori, teraz ako naschval maju dovolenku.tak sa bojim, ci je vobec normalne tak skoro dostat menstruaciu a tak rychlo posebe.este som nebola po porode ani na kontrole, mala som ist teraz, ale ma dovolenku.mate nieko prosim podobnu skusenost??, dakujem vopred za vsetky vase odpovede.

lada82
13. júl 2009

ewi, mne rekli, ze nekdy se hormony zblazni, a ze i to moje krvaceni klidne uz mohla byt menstruace, ale vzhledem k tomu, ze u prvniho ditete prisla az po 8 mesicich kojeni, tak nakonec rekli, ze to neni pravdepodobne... je to trapeni, co? me uz to tak stve :(( drzim palce

ewinka1706
13. júl 2009

lada takze myslis, ze to este nieje menstruacia???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre