Krvácanie po pôrode (problémy s čistením). Čo robiť?

jujka
12. okt 2007

Ahoj všetci,
som štvrtý týždeň po pôrode a mám podľa mňa veľké problémy.tretí týždeň po pôrode som začala silno krvácať ale až tak, že zo mňa lialo. išla som k dr. a spravil sono. niečo vo mne zostalo ale placenta to nebola. vyčistili ma a na druhý deň som išla domov s tým, že už nebudem krvácať iba špiniť. od vtedy stále krvácam niekedy slabšie inokedy silnejšie.dnes na kontrole po sono mi povedal, že ešte to neni čisté ale ešte raz čistiť je zbytočné. PROSÍM o rady čo mám robyť, alebo o skúsenosti s vyčistením ak máte. Ďakujem pekne za každú odpoveď.

kamila3
12. okt 2007

jujka: nic se neboj a zustaň v pohodě.Myslím taky že je zbytečné znovu dělohu čistit,ona je sama o sobě mocná a má výbornou schopnost se sama čistit.já sama jsem takové problémy neměla ,ale opravdu se neboj.kdyby se ti přitížilo tak za doktorem ještě zajdi,ale určitě by to mělo pomalu odznívat a měla by si jen špinit.Jinak je pro tebe moc důležité teď být v klidu a v pohodě,máš dítě a to vyžaduje velkou péči je to veliká starost.Ale taky je to veliký dar a radost tak se zkus odreagovat a spíš se radovat z toho co máš.Ono to šestinedělí je moc krátká doba a rychle uteče tak se snaž užívat si to co to jde.Mohla by si zkusit i nějaký čaj pro maminky po porodu a na hojení ran ,ale nemám konkrétní tip.Tady na koníkovi ale holky hodně pijí různé čaje i bylinkové tak ti jistě poradí.
držím palce Kamila

cathrin
12. okt 2007

ahoj jujka, no ja som zažila presne to isté ako ty. Zo mňa ale začalo liať na 8. deň od pôrodu, tiež som mala nejaký ten humus v maternici (zatiaľ neviem, čo to bolo, lebo zatiaľ nemám výsledky z histológie), ale kyretáž mi mohli robiť až na 4.deň lebo som schytala z toho zápal. No a pri prepustení z nemocnice mi robili sono a tiež mi zistili, že nie som vyčistená na 100%. Na kontrolu mám ísť budúci týždeň, tak som zvedavá, že ako dopadnem, či sa to vyplavilo samé alebo to tam stále ešte mám. Mne však povedal lekár, že pokým nebudem nejako silnejšie krvácať alebo mi nestúpnu teploty, tak je to o.k. Inak ja som prestala krvácať 4.týždeň po pôrode......

susik77
12. okt 2007

ahoj jujka, z cajov je vyborny kontryhel-slovensky je to tusim alchemilka zltozelena

mimma
12. okt 2007

Ahoj, Jujka, po vyčistení sa v maternici aj naďalej vždy nachádzajú malé útvary- sú to poväčšine len krvné zrazeninky, ktoré sa vyplavia prirodzenou cestou. Určite už budeš v poriadku. Mne pre istotu ešte pichali injekcie na sťahovanie maternice, aby sa to vypudilo, ale pokiaľ malú kojíš, tak aj to je dobré cvičenie pre maternicu- pri kojení tiež dochádza ku sťahom maternice.Mňa čistili po spont. potrate a to 2krát v priebehu troch dní, lebo mi tam čosi ostalo, pre to potom radšej tie injekcie...ale to neni tvoj prípad, tak sa drž, chce to čas. 🙂

jujka
autor
13. okt 2007

Ďakujem, že ste mi napísali, Cathrin daj vedieť ako si dopadla čo ti dr povedal.kde si rodila a kam chodíš k dr.? ja v antolskej.

lenka34
13. okt 2007

Kontryhelový čaj doporučujem - ja som si ho už kúpila, zatiaľ ho pijem sem-tam ale po porode budem pravidelne 2xdenne štvrťlitra

cathrin
16. okt 2007

jujka, no ja som rodila v B. Štiavnici, ale keď som odtiaľ odchádzala, robili mi sono a že vraj bolo všetko o.k. Kyretáž mi robili už tu v Nitre a to bolo teda strašne veľa rečí, ako ma v tej štiavnici dobabrali, tak neviem 😠
Inak na kontrolu sa chcem objednať tento týždeň, tak dám potom samozrejme vedieť....Inak u nás v septembrovkách to mala ešte jedna baba, tá rodila v BA, ale neviem presne kde...

jujka
autor
18. okt 2007

Ahoj cathrine, ja som bola dnes u dr. ale teraz v dunajskej spravil sono a že vomne ešte stále niečo zostalo dal injekciu na krvácanie a to niečo by sa malo vyplavyť. teraz skúmam pri každom wc či sa vyplavý to niečo 😒 zajtra dá ešte jednu.pondelok idem na kontrolu a keď sa to nezlepší kyretáž znova.

cathrin
19. okt 2007

jujka mne pichali tie injekcie pred prvou kyretážou 2x denne a nepomohlo 🙄 , tak dúfam, že tebe to pomôže. A ešte krvácaš? Ja idem na kontrolu až 9.11. lebo môj lekár má plno objednávok, tak som veľmi zvedavá. Dúfam, že to bude o.k. a že druhý zákrok už nebude potrebný. A už máš výsledky z histológie, že čo to tam zostalo? A aké veľké máš tie "čiastočky"?

jujka
autor
19. okt 2007

ahoj,
dnes mi pichli ešte jednu zdása mi, že je to už o niečo lepšie ale stále krvácam.pondelok idem na kontrolu.jetam "iba" jedno asi 0,7x1,5 veľké.výsledky ešte niesú, ale dúfam že začiatkom týždňa to bude.

cathrin
9. nov 2007

ahoj jujka, no čo,ako si dopadla?
ja som bola dnes na sone a všetko je o.k.,maternica čistá 😵
dúfam,že si aj ty v poriadku

mywiel
18. máj 2008

Ahojte, ako dlho sa zena spontanne cisti ak nema problemy? Ja mam rodit v lete a moj manzel uz planuje grilady pri bazene, len si neviem dost dobre predstavit behat v plavkach s vlozkou... 😅 Viem ze 600 nedelie je cas kym sa to vsetko zahoji, ale krvacanie trva kolko 2 tyzdne ci menej? Dakujem.

certica
18. máj 2008

mywiel, to ti nikto neprezradi. kazda to ma inak. ja som napr. mala obidva porody sekciou, po prvom som sa cistila 6 dni, teraz som krvacala a spinila takmer 4 tyzdne

dididi30
18. máj 2008

tak niektore zeny tyzden a niektore ked koja tak sa len cistia.....ja som sa cisltila cely rok , to bolo hrozne..este po sestonedeli ma nemohol lekar vysetrit bo som furt mala mendzes ☹ teda mala som tyzden, potom 2 dn nic a tak vselijak...hruza...

certica
18. máj 2008

dididi, preboha! rok?? 😕 😲 , to by som sa radsej zabila 😀 . ved si uz musela byt chudokrvna...

lienockaa
18. máj 2008

mywiel, kazda zena je ina, co porod, to rozne dlho sa cistia..ja som mala ocistky skoro 7 tyzdnov..😝 a to pritom ziadny humus v maternici neostal,mne robili sono aj ked som z porodky odchadzala a bolo ok, rovnako ako aj po sestonedeli bolo tiez ok..ale pri dalsom porode by som si priala kratsi cas cistenia, keby sa da.. 😀 😀

dididi30
18. máj 2008

certica no sak som aj bola chudorkvna a najhorie na tom je ,ze mala je do teraz chudorvna, ma byt nejake hodnota 12 a ona ma 6 , liecime to, ale nejako nic moc....ale inak je v poho 🙂
som zvedava ako to bude s tymto drobcom, ale chudokrvna niesom,takze by to malo byt ok

mywiel
18. máj 2008

Boooze 7 tyzdnov no ja som dufala, ze za 2 to bude skoncene... ☹ Tak to plavky toto leto nehrozia. 😠

certica
18. máj 2008

dididi, 100% to bude teraz ine 😉 . inac, ty si asi cely ten rok kojila..? a mala si aj normalne mrchu, ci len tie ocistky?

mywiel, no akcna zena si ty, ked planujes 2 tyzdne po porode bazen party 😀 😎 . hovorim, ja som po tyzdni bola ok, mozno budes mat stastie aj ty, len to je take, ze v podstate nevies, ci nahodou.... mozes dva dni byt v pohode a zrazu zakrvacas. ved v najhorsom hodis kratasky 😉

mywiel
18. máj 2008

Ja ani tak neplanujem to skor moj manzel... 😀 😉

certica
18. máj 2008

ze pozdravujem... 😉 😀

dididi30
18. máj 2008

certica, praveze som nekojila , kojila som mesiac bo mala grckala a musela som jej nahodit nutrilon ar, to je ten zahusteny no a mliecko nepije do teraz...mala som aj mrchu aj ocistky, hruza...ale nic patologicke mi nenasli tak je dobre....
veru s tymi plavami, no este ze som porodila koncom augusta, tak som sa nemusela vytrcat 😀 al teraz to bude horsie 😒

verulka
18. máj 2008

myvel, ja som po 1.babu krvacala po navrate z porodky tyzden...tiez mi nic neostalo v maternici. Tweraz som prestala na 3.den po porode, ale ostala mi zrazeninka, tak som o tyzden zacala nanovo krvacat a teraz to pomalicky prestava..ale myslim, ze este min tyzden budem...ale je to indi-vindi...
iked u mna by bola vlozka mensi problem pri plavkach 😝 😅

ilijanka
20. máj 2008

čaute, ja som krvácala po pôrode celých 6 týždňov- postupne to ale slablo, na konci už len také minimálne špinenie, tiež to bolo v lete, no zážitok, tampóny som sa neodvážila používať ani ku koncu, lebo som sa bála infekcie, ale ja som si myslela, že to má tých 6 týždňov trvať- keď sa hovorí šestonedelie 😉 , tak som to brala že v norme.

olivova
10. jún 2008

ahojte, ja som krvacala 10 tyzdnov, potom som tyzden nic, na to som dostala menzes , tyzden zasa nic a teraz znova spinim. Najnovsie rozmyslam zavolat lekarovi, neviete , ci je normalne? Bola som na kontrole, vsetko ze bolo ok (sono mi nerobili), a teraz sa zacinam bat.

kacka.va
10. jún 2008

já měla očistky asi 3 týdny

lienka55
9. júl 2008

Ja som krvacala asi 3tyz.po porode,a potom to bolo uz len slabucke spinenie.

gurti
29. júl 2008

mali ste niektorá po ukoncenom sestonedeli krvacanie po styku? Ja som skoro tri mesiace po porode. S drahym sme sa uz parkrat milovali, zo zaciatku bolesti, bo som dost pozasivana, no teraz uz v poho, len som mala potom trosku krvavy vytok. Myslite, ze to moze byt este nejaka ranka na krcku? Na kontrole po sestonedeli som bola hned ako mi skoncili ocistky, no cytologiu mi bude lekar robit az na jesen pri preventivke, no som z toho dost mimo, ci to nie je nieco vaznejsie, preto sa pytam, ci ste to tiez niektora nemala.

ketyh
29. júl 2008

ahojte,mam tiez otazku.ma niekto z vas problemy s vajcovodmi?Ja krvacam bud kazdy druhy mesiac alebo v kuse dva mesiace (ako teraz) dr.mi oznamil ze mi jeden vajecnik vynechava,takze sa uvidi ci bude druhe babo,lebo akurat sme sa zacali snazit 😒 .Krvacam tak stredne,nic hrozne,ale bez vlozky alebo tamponu som nebola uz cca mesiac a pol.Mam toho akurat tak plne zuby. stalo sa niekomu z vas nieco take??
za odpovede dakujjem 😉

soni78
6. aug 2008

ahojte, tiez mam problem s "cistenim" po porode....ale co lekar, to iny nazor...moja lekarka ma vystrasila, ked som bola na kontrolu 7 tyzdnov po porode...ze nemozem 7 tyzdnov krvacat....ze to nie je oki, poslala ma do nemocky, kde mi ale zase ina lekarka povedala, ze to je individualne a ze je to este v poho....dostala som injekciu, zacala som silno krvacat a o 2 dni na kontrole a UZV mi nasli "zbytky" po porode, tiez nie velke, ze 1cm x 0,8 cm...tak neviem, dali dalsiu injekciu, ze nech to vyjde same...a o 2 tyzdne kontrola...cize v pondelok, no "tesim sa"....teraz uz ale asi 3 dni krvacam slabo...len obcas, takze neviem ci to vyslo, alebo vyjde...skor si mylim, ze nie.... 😲 😠 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre