• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Krvná skupina novorodeniatka. Povedia ju pri pôrode?

22. februára 2013 
moja malá nemá krvnú skupinu uvedenú nikde ani v prepúštacej správne ani v očkovacom preukaze. Dokonca neviem ani krvnú skupinu môjho muža. On ju tiež nikde nemá uvedenú. A to sme študovali celú jeho zdravotnú kartu od narodenia až po teraz. Ked menil lekára tak sme ju mali doma a hladali sme to a nič sme nenašli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. jún 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na tej zmene KS po roku moze byt kus pravdy, totiz - rodila som na Antolskej a v prepustacej sprave uviedli KS, ale tiez odporucili kontrolu KS po prvom roku.
20. jún 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nasej malej vysetrili krvnu skupinu, lebo ja som rh neg. a manzel pozitiv, takze aby vedeli ci mi maju pichnut rhegu. rodila som na antolskej. a to ze po prvom roku ju mame dat znova vysetrit, to je pre mna novinka :confused:
2. júl 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tento tyzden som sa od porodnej asistentky dozvedela, ze krvna skupina novorodenca sa tu v LM nezistuje. Takze mamicky vobec nevedia, ake krvne skupiny maju ich drobci. Az keby nastal daky pripad, ze dieta potrebuje krv alebo tak...by the way...nie je to neskoro:????
5. júl 2008 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna musia vysetrit krvnu skupinu minimalne, ked je matka rh negativna a otec rh pozitivny
5. júl 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, je to pravda s tým, že nepovedia krvnú skupinu bábätka. ja som si za to volala do pôrodky a tam mi primárka povedala (novorod. odd.), že akú mám Ks ja. som jej povedala, že B rh +.. hneď na to mi povedala, že to ani malej nevyšetrovali, že len tým matkám vyšetrujú krv bábätka, keď matka má krvnú skupinu 0 a tiež akúkoľvek krvnú skupinu, ale s rh -. my sme to s dr. mojej malej vyriešili tak, že keď jej brali krvičku na testy na alergiu a tak, tak sme tam vsunuli aj krvnú skupinu. lebo na to, aby som si o to ja bezdôvodne požiadala, tak na to sme peniaze nemali. a takto viem ks mojej malej a zadarmo. bohužiaľ ks zdedila po tatinkovi a má AB rh -. :unamused:
5. júl 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivetka, teraz čítam, čo si písala. veď ale to v ba robia až po vyšetrení ks dieťatka? lebo u nás sa tá injekcia rh- matke pichá hneď po narodení dieťatka. je to kvôli prevencii. aby sa pri druhom tehu netvorili protilátky proti bábätku. :astonished:
5. júl 2008 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam A plus, manzel ma A plus a maly ma v kartoteke napisane A minus :confused:

je to mozne??
5. júl 2008 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame s manzelom, obidvaja 0+ a ze maly moze mat jedine 0, takze asi ma 0, inak viem, ze mu urcite nebrali krv, jedine na ten screaning z päty
5. júl 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Liliandex, je to mozne, lebo pri urcovani sa berie krvna skupina az po strarych rod., vase dieta by mohlo mat teoreticky aj nulku.
5. júl 2008 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na Kramaroch urcuju ks babatkam len vtedy ak je matka rh negativna. A robia to aj vtedy ak vedia ks otca.
5. júl 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Ja som rodila v starej nemocnici v presove a malemu pri screaningu zistili aku ma KS, vsetci traja mame rovnaku KS 0 Rh pozitiv, ktoru ma maly zapisanu v zdravotnej karte,v ockovacom preukaze, dokonca aj v prepustacej sprave z nemocnice :slight_smile:
No nie som si ista, ale myslim, ze ja som uz pocas tehotenstva vedela, aku KS bude mat maly,pritom moje tehotenstvo bolo v uplnom poriadku :slight_smile:
Dolezite je,aby babatko bolo zdrave :slight_smile:
5. júl 2008 o 21:23  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jejke: dobrá stránka...tak vidíš lilandax, je to možné...
6. júl 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
waitinka - kukla som.. a fakt :wink:
6. júl 2008 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelik, no nic mi nepichli, lebo dcerka je rh negativna. takze nebolo treba :wink:
6. júl 2008 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivet, ja som to písala preto, lebo v zv pichnú hneď po narodení dieťatka matke tú injekciu. ešte pred tým, než sa zistí ks dieťatka.
6. júl 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme tiež mali krvnú skupinu napísanú v správe o novorodencovi, keď nás prepúšťali...ale ja som sa na ňu aj pýtala, kým som bola v pôrodnici...a normálne mi ju povedali...nebol s tým najmenší problém... :wink:
8. júl 2008 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
liliandax nic si z toho nerob ja mam A -rh pozitiv manzel ma tu istu a mali na 0
31. aug 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja mam A+ moj muz B+ a moj prvy syn AB+ a druhy O+ , je to v poriadku, je to normal, ale je pravda ,ze na zaciatku to zarazi.
1. sep 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam to zapisali do ockovacieho preukazu aj v prepustacej sprave to bolo rodila som v Ruzinove ale maliby to robit automaticky po narodeni ked odoberaju krv na krvny obraz a to robia kazdemu babatku hned po narodeni z pupocnika.....
1. sep 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som rodila v ruzinove a krvnu skupinu nevysetrili, na moju otazku, ze preco, vraj vysetruju iba ak ma matka KS 0, moja pediatricka ma potom odporucila na laboratorium a ze si musim za to zaplatit, neviem kolko, tipujem okolo 200sk. bezplatne vraj vysetruju len pred operaciou. :angry:
1. sep 2008 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby co ak mame s muzom rovnaku krvnu skupinu?
4. sep 2008 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aj dieta bude mat taku... inac no problem
4. sep 2008 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V NZ nevysetruju krvnu skupinu pokial su obaja rodicia pozitiv....
4. sep 2008 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez rodila v ruzinovskej a krvnu skupinu malej zistovali, lebo ja mam rh negat a muz je pozit, tak kvoli protilatkam, ale inak sme sa tam na to pytali a bezne sa vraj krvna skup. v porodnici nezistuje, jedine na poziadanie a vraj sa plati za to.
4. sep 2008 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som rodila na antoskej a tam vysetrili krvnu skupinu babatka automaticky

Lulu a aku skupinu mate?
9. sep 2008 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v správe o novorodencovi by mala byť, ale mne ju, vzhľadom na "bijúce sa" RH faktory povedali vždy....
17. feb 2013 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám krvnú skupinu tiež povedali, aj v práve bola uvedená automaticky
17. feb 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok