Krvná skupina novorodeniatka. Povedia ju pri pôrode?

waitinka7
19. jún 2008

Ahojte dievčatá,
chcem sa opýtať, či je pravda, že v dnešnej dobe Vám vôbec nepovedia krvnú skupinu Vášho bábätka, len na špeciálne vyžiadanie, ktoré stojí 3000 Sk. TO som počula, a to je podľa mňa blud. Však to je normálne, že by mali zadarmo a včas povedať krvnu skupinu dieťatka.

certica
19. jún 2008

ja som mala pri obidvoch detoch uvedenu KS v sprave o novorodencovi

marija
19. jún 2008

waitinka aj mne to povedali v porodnici a mala tomala tiez v sprave ked nas prepustali. Cize jej krvu skupinu poznam uz od narodenia ;)

vesi
19. jún 2008

nám to zapísali aj do zdravotného /očkovacieho preukazu čo sme dostali v nemocnici.

certica
19. jún 2008

inac, my sme vsetky 3 rodili na antolskej, takze by mohol prispiet aj niekto odinakadial 😀

alififi
19. jún 2008

aj na kramaroch sa napise do spravy zadarmo 😎

gucz
19. jún 2008

aj v Trnave to napíšu do prepúšťacej správy, ks dieťaťa aj mamičky

lenocka6
19. jún 2008

mne sa zda, ze aj my sme to mali napisane v sprave (trnava).

care
19. jún 2008

Na Kramaroch plati, ze detickam sa KS vysetri len vtedy, ak je mamina krvna skupisna 0 alebo Rh negativ.

lenocka6
19. jún 2008

A inokedy sa nevysetruje? A ked budes potrebovat naliehavo vediet KS ako to zistis?

lalupa
19. jún 2008

ani nam to nevysetrili, vraj nebol dovod, podobne ako care

elise
19. jún 2008

nám to robili automaticky aj v prepúšťacej správe bola uvedená ks malého - tiež som rodila v trnave

lenocka6
19. jún 2008

a kto ti to potom povie, ked to budes potrebovat?

monkula
19. jún 2008

ja som sa pri jarkovi pýtala, bez problémov mi to povedala, a aj pri Chiarke, ešte sme sa so sestričkami smiali, že majú obe deti KS po otcovi...
Okrem toho to musíš mať napísané v správe a očkovacom preukaze...

minkak
19. jún 2008

no u nas to bolo presne tak ako pise care

lenocka ak by sa nieco dialo a potrebuju vediet KS vzdy ju predtym musia zistit,aj v tom pripade ak ju mas napisanu...aj tak sa to preveruje 😉

aj ked ja s tym nesuhlasim urcite by to mali zistit vsetkym detom hned pri narodeni-ako sa to robilo kedysi nam

ked som sa na to pytala,ze z akeho dovodu...-tak vraj preto ,ze je to drahe ☹

diddi
19. jún 2008

ja som sa opytala sestricky, ta pozrela do zaznamov a hned mi to oznamila...podla mna je to povinne zistit KS kazdeho babätka...no a na 5 den to urcite spavia, pretoze beru z päty krv, kvoli stitnej zlaze

zuzka76
19. jún 2008

my sme boli na kramaroch a krvnu skupinu nam povedali a aj bolo napisane v sprave, lenze teraz neviem, ci to robili kvoli tej 0 😕

titkovamiriam
20. jún 2008

ja som mala krvnu skupinu aj v prepustacej sprave aj na ockovacom preukaze

minitrouble
20. jún 2008

ahojte - nam krvnu skupinu nezistovali a ked som zistovala ze preco dostala som odpoved ze uz sa to nerobi lebo vraj v prvom roku zivota sa menia protilatky a tak tie vysledky krvnych testov neboli potom presne - takze sa to uz robi az po prvom roku zivota - a povedali mi to v ruzinove, u mojej detskej doki a u mojej krvnej lekarky 😉 tak asi na tom nieco bude 🙂

michalienka
20. jún 2008

krvnu skupinu dietata som mala napisanu v prepustacej sprave a je aj v ockovacom preukaze,dost dobre nechapem preco az po prvom roku zivota, vsak dieta ma KS od narodenia rovnaku, este som nepocula ze by sa zmenila....... 😒

chcem_byt_dobra
20. jún 2008

Milé dievčatká, minitrouble má pravdu...V krvi detičiek sú totiž aglutinogény, ktoré určujú KS na 100% až po 1.roku života. Neviem, či ja sama by som si dala svoje dieta pichat do žily a vystavovat ho zbytočne bolesti, len preto,aby som vedela, akú má krvnú skupinu. ☹ Na odber treba totiž cca 2-3 ml krvi a nie krv z patičky ako si myslí diddi.Tie papieriky, na ktoré sa dávajú kvapky krvi, sa totiž posielajú do skríningových centier, kde sa vyšetruje okrem vrodenej zníženej činnosti štít. žlazy ešte aj fenylkketonúria a adrenogenit, ochoreniie.Sú to všetko také ochorenia, kedy treba hned začat s liečbou, pretože by mohli vážne mentálne poškodit naše maličké.
No a ked bude moje dieta nedaj bože súrne potrebovat krv, aj tak ju budú musiet kontrolovat a okrem toho robit aj "krížový test",aby sa vylúčila zámena skupín.

horallka
20. jún 2008

Som tri týždne po pôrode, ale krvnú skupinu malého nemám ani v prepúšťacej správe ani i ju nikto nepovedal. Pýtaala som sa detskej doktorky,či to v tých papieroch niekde nie je ale ani ona nevedela. Takže to bude asi tak ako píše chem byt dobra.

lenocka6
20. jún 2008

No nam minule brali krv, kvoli odberom do nemocnice a bola to hroza. Maly ma desat mesiacov a je dost silak, musela som ho drzat ja, sestricka a este aj doktorka. Na prvykrat sa jej to nepodarilo, nechcela tiect. Druhykrat mu namatkovo pichla zilu a zase striekala na meter a maly reval a reval. Tak mi ho bolo luto ☹

lienockaa
20. jún 2008

tak ja KS mojho synceka vysetrenu nemam, nie je to vysetrenie povinne a myslim, ze pokial nema babatko problemy, tak ani nie je nevyhnutne ju poznat hned po narodeni..v urgentnych situaciach sa krvna skupina vysetri velmi rychlo a dokial sa nevie a je potrebne krv podat, podava sa krv O Rh negativ, to je taka, co ju moze dostat kazdy..takze sa nebojte.. 😉

monkap
20. jún 2008

moj syncek mal KS tiez v prepustacej sprave - Zilina

zuzanat
20. jún 2008

ja som rodila v Ilave a KS viem preto, ze mam 0+, tiez tam robia vysetrenia len ak matka ma 0 alebo Rh negativ

roasha
20. jún 2008

malej urobili test hned po narodeni,tam to podmienilo aj to,ze ja som rh neg,a muz rh poz,tak aby vedeli ci mi treba podat rhegu.rooseveltka-BB 😉

fejusa
20. jún 2008

ahoj.tak ja som sa hned v porodnici pytala lekarky na krvnu skupinu malej a to som bola 24hod.po porode.nebol stym ziadn problem

maruskab
20. jún 2008

nasim malym tiez robili vysetrenie KS, rodila som na Antolskej v Ba, no u nas bol jasny dovod- ja som Rh-negat a muz Rh-pozit.
hned po narodeni sa z pupocnikovej krvi vysetruje Astrup /pH, pCO2, pO2, bikarbonaty, BE, saturacia hemoglobinu kyslikom/ a mam pocit, ze na vysetrenie KS sa tiez pouziva tato krv, takze by nemalo ist o ziadny odber navyse. odber z paty ide na screening, ako bolo pisane vyssie.
inak nam tiez doporucili presetrit KS po 1.roku zivota /dovod pisala chcem_byt_dobra/

monkula
20. jún 2008

tak to o tej KS po roku, je pre mňa novinka... 😕 😕

deina
20. jún 2008

Mojmu malemu KS vysetrovali - v Novych Zamkoch - ale ja som RH negativ, neviem, ci to robia kazdemu dietatu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre