Krvná skupina novorodeniatka. Povedia ju pri pôrode?

waitinka7
19. jún 2008

Ahojte dievčatá,
chcem sa opýtať, či je pravda, že v dnešnej dobe Vám vôbec nepovedia krvnú skupinu Vášho bábätka, len na špeciálne vyžiadanie, ktoré stojí 3000 Sk. TO som počula, a to je podľa mňa blud. Však to je normálne, že by mali zadarmo a včas povedať krvnu skupinu dieťatka.

alex21
20. jún 2008

moja malá nemá krvnú skupinu uvedenú nikde ani v prepúštacej správne ani v očkovacom preukaze. Dokonca neviem ani krvnú skupinu môjho muža. On ju tiež nikde nemá uvedenú. A to sme študovali celú jeho zdravotnú kartu od narodenia až po teraz. Ked menil lekára tak sme ju mali doma a hladali sme to a nič sme nenašli 😝

ssissi
20. jún 2008

Na tej zmene KS po roku moze byt kus pravdy, totiz - rodila som na Antolskej a v prepustacej sprave uviedli KS, ale tiez odporucili kontrolu KS po prvom roku.

ivetah
2. júl 2008

tak nasej malej vysetrili krvnu skupinu, lebo ja som rh neg. a manzel pozitiv, takze aby vedeli ci mi maju pichnut rhegu. rodila som na antolskej. a to ze po prvom roku ju mame dat znova vysetrit, to je pre mna novinka 😕

waitinka7
autor
5. júl 2008

Tento tyzden som sa od porodnej asistentky dozvedela, ze krvna skupina novorodenca sa tu v LM nezistuje. Takze mamicky vobec nevedia, ake krvne skupiny maju ich drobci. Az keby nastal daky pripad, ze dieta potrebuje krv alebo tak...by the way...nie je to neskoro:????

ivetah
5. júl 2008

podla mna musia vysetrit krvnu skupinu minimalne, ked je matka rh negativna a otec rh pozitivny

anjelik85
5. júl 2008

ahojky, je to pravda s tým, že nepovedia krvnú skupinu bábätka. ja som si za to volala do pôrodky a tam mi primárka povedala (novorod. odd.), že akú mám Ks ja. som jej povedala, že B rh +.. hneď na to mi povedala, že to ani malej nevyšetrovali, že len tým matkám vyšetrujú krv bábätka, keď matka má krvnú skupinu 0 a tiež akúkoľvek krvnú skupinu, ale s rh -. my sme to s dr. mojej malej vyriešili tak, že keď jej brali krvičku na testy na alergiu a tak, tak sme tam vsunuli aj krvnú skupinu. lebo na to, aby som si o to ja bezdôvodne požiadala, tak na to sme peniaze nemali. a takto viem ks mojej malej a zadarmo. bohužiaľ ks zdedila po tatinkovi a má AB rh -. 😒

anjelik85
5. júl 2008

ivetka, teraz čítam, čo si písala. veď ale to v ba robia až po vyšetrení ks dieťatka? lebo u nás sa tá injekcia rh- matke pichá hneď po narodení dieťatka. je to kvôli prevencii. aby sa pri druhom tehu netvorili protilátky proti bábätku. 😲

liliandax
5. júl 2008

ja mam A plus, manzel ma A plus a maly ma v kartoteke napisane A minus 😕

je to mozne??

maryam
5. júl 2008

my mame s manzelom, obidvaja 0+ a ze maly moze mat jedine 0, takze asi ma 0, inak viem, ze mu urcite nebrali krv, jedine na ten screaning z päty

stvura
5. júl 2008

Liliandex, je to mozne, lebo pri urcovani sa berie krvna skupina az po strarych rod., vase dieta by mohlo mat teoreticky aj nulku.

xstelinka
5. júl 2008

Na Kramaroch urcuju ks babatkam len vtedy ak je matka rh negativna. A robia to aj vtedy ak vedia ks otca.

maruskak
5. júl 2008

Ahojte. Ja som rodila v starej nemocnici v presove a malemu pri screaningu zistili aku ma KS, vsetci traja mame rovnaku KS 0 Rh pozitiv, ktoru ma maly zapisanu v zdravotnej karte,v ockovacom preukaze, dokonca aj v prepustacej sprave z nemocnice 🙂
No nie som si ista, ale myslim, ze ja som uz pocas tehotenstva vedela, aku KS bude mat maly,pritom moje tehotenstvo bolo v uplnom poriadku 🙂
Dolezite je,aby babatko bolo zdrave 🙂

jejke
5. júl 2008
waitinka7
autor
6. júl 2008

jejke: dobrá stránka...tak vidíš lilandax, je to možné...

liliandax
6. júl 2008

waitinka - kukla som.. a fakt 😉

ivetah
6. júl 2008

anjelik, no nic mi nepichli, lebo dcerka je rh negativna. takze nebolo treba 😉

anjelik85
6. júl 2008

ivet, ja som to písala preto, lebo v zv pichnú hneď po narodení dieťatka matke tú injekciu. ešte pred tým, než sa zistí ks dieťatka.

asitka
8. júl 2008

my sme tiež mali krvnú skupinu napísanú v správe o novorodencovi, keď nás prepúšťali...ale ja som sa na ňu aj pýtala, kým som bola v pôrodnici...a normálne mi ju povedali...nebol s tým najmenší problém... 😉

kojzarik
31. aug 2008

liliandax nic si z toho nerob ja mam A -rh pozitiv manzel ma tu istu a mali na 0

erikasadek
1. sep 2008

ahojte ja mam A+ moj muz B+ a moj prvy syn AB+ a druhy O+ , je to v poriadku, je to normal, ale je pravda ,ze na zaciatku to zarazi.

bubatinko
1. sep 2008

nam to zapisali do ockovacieho preukazu aj v prepustacej sprave to bolo rodila som v Ruzinove ale maliby to robit automaticky po narodeni ked odoberaju krv na krvny obraz a to robia kazdemu babatku hned po narodeni z pupocnika.....

sirinka
1. sep 2008

ja som rodila v ruzinove a krvnu skupinu nevysetrili, na moju otazku, ze preco, vraj vysetruju iba ak ma matka KS 0, moja pediatricka ma potom odporucila na laboratorium a ze si musim za to zaplatit, neviem kolko, tipujem okolo 200sk. bezplatne vraj vysetruju len pred operaciou. 😠

lulu21
4. sep 2008

baby co ak mame s muzom rovnaku krvnu skupinu?

sirinka
4. sep 2008

tak aj dieta bude mat taku... inac no problem

stvura
4. sep 2008

V NZ nevysetruju krvnu skupinu pokial su obaja rodicia pozitiv....

pipka
4. sep 2008

ja som tiez rodila v ruzinovskej a krvnu skupinu malej zistovali, lebo ja mam rh negat a muz je pozit, tak kvoli protilatkam, ale inak sme sa tam na to pytali a bezne sa vraj krvna skup. v porodnici nezistuje, jedine na poziadanie a vraj sa plati za to.

andy75
9. sep 2008

ja som rodila na antoskej a tam vysetrili krvnu skupinu babatka automaticky

Lulu a aku skupinu mate?

anjelik_majka
17. feb 2013

v správe o novorodencovi by mala byť, ale mne ju, vzhľadom na "bijúce sa" RH faktory povedali vždy....

nikinka1111
17. feb 2013

nám krvnú skupinu tiež povedali, aj v práve bola uvedená automaticky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre