Mali ste nejaké komplikácie po sekcii?

monky28
13. feb 2009

Ahojte,mali ste niekto nejaké komplikácie po cisarskom reze?Mne sa stala neprijemna vec,prvu sekciu som mala 2004,to bolo vsetko ok,v oktobri 2008 bola druha sekcia a rana sa mi rozpadla na jednej strane,vinou infekcie,nasledovali ATB,prevazy na chirurgii,bolesti.... ☹ Mate niektora podobny zazitok?

vivusika
13. feb 2009

Ahoj, ja som mala prvu sekciu 2003, druhú november 2008 a zatiaľ všetko v pohode. Ale jedna kamarátka má podobné problémy ako ty. Porodila o týždeň neskôr ako ja a čo viem od nej, tak užívala trojo ATB, ranu má stále zapálenú a mokvá jej to. Nie je to určite nič príjemné, držím palce, nech sa to čím skôr zahojí 😉

monky28
autor
13. feb 2009

To je dost divoke-troje ATB,ja som uzivala Amoksiklav,doma som si ranu vyplachovala repikom,pomocou striekacky a u lekara mi to robili Betadinom-jodovy roztok,dasa kupit v lekarni.Tak nech sa to kamaratke skoro zahoji.Ozaj nic prijemne.

katullka
13. feb 2009

monky, ja som mala len jednu sekciu a na stastie bez problemov, ale v porodnici bola so mnou na izbe jedna mamicka, ktora mala ranu brutalne zapalenu a tiez brala snad 3ATB, mala stale vysoke teploty. No oni jej to vobec nechceli otvorit, ze to musi same.. 😝 😢 No hrozne si vytrpela.
Tak Ti prajem skore vyzdravenie!!!Drz sa!

danu
13. feb 2009

ja som mala jednu sekciu v roku 2007 rana sa mi cca po tyzdni otvorila na 3 miestach mokvalo mi to bolelo, isla som chirurgovi dal mi na to nejaku masticku na noc prelepit a cez den len vetrat trvalo to cca mesiac nez som mala vsetko zahojene, atb ziadne

zuz11
14. feb 2009
maca793
14. feb 2009

našťastie ja som bola bez následkov a ranu teraz ani nevidno 😵

akejka
14. feb 2009

monky:
stalo sa mi presne to isté ako tebe. 1. SC bol O.K. (pred 7 rokmi) , 2. SC - po týždni navrela rana, zo stredu tiekol hnis, pohotovosť, ATB, preväzy, ošetrovanie, celé šestonedelie mi rana hnisala a chceli ma nanovo zoperovaťˇ. Vďaka dr. Scholtzovi z Antolskej sme to zachránili odvarmi z repíka a z dubovej kôry, 2x týždenne dezinfekcia rany, 2x denne som si to preväzovala a chodila som celé leto s obviazaným bruchom.
Mala som v rane zlatého stafylokoka...

laluchova
14. feb 2009

ako to tu tak čítam možem byť rada, že sa mi rana krásne zahojila a už ju po 9 mesiacoch ani nie je vidieť...

matilde111
20. aug 2011

@akejka, @vivusika prosím vás mohli ste kojiť keď ste brali ATB, a ako to znášali dedičky. Mám rovnaké komplikácie...:/

vivusika
20. aug 2011

@matilde111 jéj, to nie ja, to kamarátka... ale snáď v pophode 🙂

matilde111
20. aug 2011

@monky28 ahoj, prosím ťa, ako to u teba dopadlo s tými ATB, a čo bábätko? Muselo brať tiež niečo? A mohla si pri tom kojiť. Ja mám tiež stafilokoka a už 6 týžden mi vytláčajú hnis, ATB som zatiaľ nebrala, ale už sa ku tomu schyluje, lebo neprišlo ku žiadnemu zlepšeniu.

diid
20. aug 2011

mne tiez polovica rezu mokvala, mala som aj mensi zapal, brala som atb a tych 10 dni som nekojila, odsavala som mlieko a vyhodila. Tiez som zo 3 tt vytlacala hnis problem asi nastal preto lebo som nosila gate ktore presne mali gumicky na reze, az potom mi povedali aby som kupila tie velke staromondne aby gumicka bola skoro pod pupkom. Babetiek sa ta infekcia netyka.

duplinka
20. aug 2011

Ahojte. Tak ako to tu čítam, to aby som sa začala báť. Podľa všetkého bude druhá sekcia a ako tak čítam, väčšinou sú s ňou problémy.... 😒 Tak dúfam, že mňa to nečaká. 🙂

matilde111
20. aug 2011

@diid a kojiť, keď si brala ATB ti zakázali, nemá sa to? Alebo je lepšie nekojiť? Moja detská dr. mi povedala, že babätko musí užívať probiotiká ak budem brať ATB? Čo poradili tebe? V pondelok ich asi budem musieť začať brať. A bábätko si neodvyklo od bradavky?

diid
21. aug 2011

@matilde111 ja som radsej mlieko vyliala a davala UM, kedze mam dvojicky a aj tak som nemala dost mm takze som striedala mm a um. Po atb. som znova presla na MM a pili z flase, nekojila som. Dr. vravela ze mozem kojit, lenze 10% z atb. prejde do mlieka a dieta casto moze mat hnacku, infekciu v ustach alebo zaludocne problemy. Mozes vyskusat ako babo zareaguje, ak bude hnackovat alebo bude nespokojna mozes prejst na UM a potom znova kojit. dieta nezabudne pit z bradavky.

diid
21. aug 2011

@duplinka vobec nemusia byt problemy. Ja som to prehnala s chodenim, kedze som mala dvojicky a ziadnu pomoc, hned ako sme prisli domov kazdu noc som vstavala kazdu hodinu z postele, velmi to bolelelo, tyzden by som mala byt v klude len sa to nedalo. Ak by bolo jedno nechala by som si ho v posteli a tak kojila. Tiez som spominala tie gate, nosila som take, ktore rovno zarezavali do rany, treba kupit vacsie take po pupok. na tom mieste, kde bola infekcia doteraz mam 1 cm jazvu, ale to mi vobec nevadi kedze je to uplne dole pod nohavickami, co vadi viac je koza navyse ktorej sa nemozem zbavit.

gaby21
21. aug 2011

@duplinka Ahoj, cisarskeho sa neboj, ja som uz na druhy den zacala chodit, na treti, som uz mala mlieko a na stvrty som uz bola uplne v pohode, vsetko je to o psychike, ja som stale myslela na maleho, bolest som takmer vobec nevnimala,chcela som sa strasne rychlo zotavit kvoli nemu, takze treba mysliet pozitivne a vsetko bude fajn, ja by som inak uz rodit nechcela 🙂

duplinka
21. aug 2011

@gaby21 ahoj, ja sa cisárskeho nebojím, malú som mala cisárskym, bojím sa druhého cisárskeho kôly rane. Mám nadváhu, tak aby neboli nejaké komplikácie. 🙂

romualdo
16. okt 2011

ahojte žena mala prvy cisarsky je to eštelen osem dni ma začervenanu ranu a pod nou nieke hrudy povedali jej že je to zrazena krv a vobec nešpini nevite nam niektora pomoct

cukor
16. okt 2011

....ranu netreba umyvat, nech sa to zahojí.a velmi nech sa nenamáha.pokial nemá bolesti a teplotu netreba asi robit paniku.a to špinenie je velmi individualne.po šestonedelí aj tak bude musiet k svojmu gynekologovi takze klud a vychutnávajte si dietatko.

tepka
17. okt 2011

ja neviem mne sa na jednej strane teraz urobil taky previs asi 6cm je to nadute a z vnutra tvrdšie ale ked to chytím tak to necítim..nehnisa nebolí ale neviem čo to je či je to ok 😒 či s tym ísť k Dr?hmm 😖

tijana
8. nov 2011

@tepka Ahoj kolko si po sekcii? Bola si u lekara? Ako si dopadla?ja ma nieco podobne, vcera som bola na sone. najprv sa mi nalavo na bruchu cca 1 cm nad jazvou urobila ako keby nebolestiva hrcka a brucho na tej strane mam vydute tak že to vidno voľným okom. Na sone mi zistil, že mam nad vnutorným sitím nejake tkanovo cca 3 cm velke a vramci toho tkaniva 3 male utvary ktore sku kalcifikovane s vaskularizaciou ...zajtra idem za chirurgom. Inac mam pocit že sa mi to zvacsilo a minimalne ma to boli ...a strasne sa bajim ☹

tepka
8. nov 2011

Ja som 4týždne aj dačo..hej hej bola som že to je ok že pokym to nehnisa alebo nebolí nečervenie je to ok..že z vnutra je tam štich či čo a že ako to zrasta to vťahuje troška do vnutra..tak takBoháča ti verím do kelu a ty si kolko po sekcii??tak čo to je akože? 😒

kacenka75
7. jan 2012

Zdravim vsetky mamicky aj buduce rodicky, aj prvorodicky 🙂 ,

chcem sa opytat niektorej z Vas, ktora mala spinalne cisarsky rez, ci mala bolesti po porode, ci ju bolel ten zasity rez a chcem sa opytat aka je to bolest /tupa, paliva, ostra,vystelujuca, rezava/. Mne povedala jedna, co rodila v celkovej anestezii, ze akoby ju strasne niekto dobil do brucha. Inak nie som zatial buduca rodicka, ale rodit prirozdene je podla mna sadizmus a zverstvo voci zene samotnej. Ja som este nerodila, ale nechcem si ani predstavit tie bolesti. Uz to, lezim a ochkam od bolesti niekolko hodin ma privadza do sialenstva. Nech kazdy rodi ako chce, ale ja by som urcite isla spinalne sekciou.

Chcem sa podakovat ludom, ktori vymysleli takyto priebeh porodu, ze zena moze rodit bezbolestne,. tomu cloveku by mali dat Nobelovu cenu, je to neskutocny poprok nasej doby., Dokonca som pocula, ze vymyslaju umele maternice, no uvidime o 50 rokov, nase drti budu rodit mozno uplne bezbolestne.

lenka1108
12. mar 2012

@kacenka75 mam za sebou aj normalny aj cisarsky porod.a mozem ti povedat ze radsej 100 tazkych prirodzenych porodou ako jeden cisarsky.pri normalnom porode som mala bolesti ale po po epidurale som necitila nic a mam na porod nadherne spomienky.na druhy den som sedela, behala ako keby som ani nerodila.a vsetko bolo super.
po cisarskom som 4 dni chodila ako matoha v hroznych bolestiach a do toho som mala stafilokoka.druhy krat ma rezali po necelom tyzdni a cistili ranu.potom som mala krvnu zrazeninu.to vytlacali.po 3 tyzdnoch som dosla domov.a dalsi mesiac som chodila na prevaz.normale som chodila asi po 2 mesiacoch od rezu.a este aj teraz jazva zaboli.
takze cisarsky v mojom pripade nikdy viac....

m.i.r.i
2. aug 2012

@tijana ahoj...chcela by som sa ta opytat ako si dopadla ty s tou hrckou..uz je to pomaly rok ako vidim..mne sa prsne nieco take iste spravilo teraz, co som uz 2.5 roka po porode..doteraz nic ale asi pred 2 mesiacmi sa mi na lavej strane nad jazvou zacala vytvarat taka hrcka, uz sa mi to zda vacsie, je to tvrde, neboli, ale mam normalne vydutu tu jednu stranu, uz to je aj vidno..ako si to ty nakoniec poriesila? mam ist s tym za svojim doktorom ci za chirurgom? rada by som niekedy este druhe babo, tak nech mi to hadam daju nejako do poriadku 😖

tijana
2. aug 2012

@m.i.r.i Ahoj, tak u mna bol postup nasledovný. Navstivila som chirurga, ten ma poslal na USG, zaver Shlofferov tumor - tj. že sa nevstrebali stehy a okolo nich sa zacalo tvorit tkanivo. Navrhol stehy vybrat, mala to byt klasicka operacia ale nakoniec mi to spravili ambulantne, este chvilku mi to hnisalo, ja som si to stale babrala a až nakoniec doma mi este vysli dalsie 2 stehy. Už je to teraz OK - zarastene 🙂

mona1981
26. sep 2012

@tepka Ahoj...som 4 den po sekcii a mam tej isty problem ako ty pred rokom ...rana ma znecitlivenu na jednej stane mam vypuklinu ktoru si necitim na dotyk...na druhej strane ma rana svrbi asi to je tym ze sa hoji ,,.nekrvaca mi rana nehnisa len ju mam znecitlivenu ..ako si dopadla ..bolo to nieco vazne coho sa musim bat?

tepka
26. sep 2012

@mona1981 bolo to ok doteraz mam take hrbolce a není to pekne vobec

mona1981
26. sep 2012

Ahojte...som 4 den po sekcii a mam tej isty problem ...ranu ma znecitlivenu na jednej stane mam vypuklinu ktoru si necitim na dotyk tak isto mam znecitlivene brucho......na druhej strane ma rana svrbi asi to je tym ze sa hoji ,,.nekrvaca mi rana nehnisa len ju mam znecitlivenu .poradte lebo sa dost bojim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre