Mali ste nejaké komplikácie po sekcii?

monky28
13. feb 2009

Ahojte,mali ste niekto nejaké komplikácie po cisarskom reze?Mne sa stala neprijemna vec,prvu sekciu som mala 2004,to bolo vsetko ok,v oktobri 2008 bola druha sekcia a rana sa mi rozpadla na jednej strane,vinou infekcie,nasledovali ATB,prevazy na chirurgii,bolesti.... ☹ Mate niektora podobny zazitok?

mona1981
26. sep 2012

@tepka nemam sa bat ? ma znecitlivenu trochu aj spodnu cast brucha...

strihalka
26. sep 2012

@mona1981 znecitlivena cast bruccha okolo juzvy je naprosto normlani....pokud mas nekde na tele nejakou jinou jizvu, zksu se ji dotknout , ci to ucitis....

marci1408
26. sep 2012

@m.i.r.i ahojky, ja som mala prvú sekciu pred 14.rokmi. Všetko bolo bez problémov, ale asi po 5. rokoch som si objavila v mieste, kde ma šili, hrčku, ktorá sa potom rokmi zväčšovala. Zo začiatku vôbec nebolela, ale asi pred 3,5 rokom som začala mať silné bolesti v období plodných dní. Keďže som zvažovala druhé dieťatko, tak som si nakoniec hrčku, ktorá bola diagnostikovaná ako Schlofferov tumor (myslím, že tak sa to nejako volá) dala v Košiciach-ŠAci vybrať na chirurgii v čiastočnej anestéze, začiatkom februára 2010 a hneď nato som v marci otehotnela 🙂. Chirurgička mi vysvetlila, že sa mi po prvom pôrode dostalo tkanivo z maternice do vyšších vrstiev a tam začalo bujnieť....je to v podstate endometrióza. Po druhej sekcii som nemala žiadne problémy....zatiaľ. 🙂

tepka
26. sep 2012

@mona1981 ja to doteraz necítim

m.i.r.i
26. sep 2012

@marci1408 dakujem ti velmi pekne za odpoved..mna to tiez zacina boliet presne v obdobi ovulacie..myslela som najprv, ze je to len vajecnik, ale uz to stale viac citim prave tam v oblasti tej hrcky ked mam plodne dni 😖 ale potesila si ma s tou operaciou, my sme sa prave nastahovali do PO, takze som presne rozmyslala nad Sacou a tak veru sa tam zjavne skusim objednat na chirurgiu! dakujem este raz, pojdem uz do toho, lebo je to stale horsie a zacina to pobolievat..☹

janka3a
26. sep 2012

Ahojte, ja som mala sekciu koncom augusta...na 3 den som sa postavila z postele -bola som donutena...na 3 den som mala mlieko a maleho mi nosili asi tak dva dni len na kojenie, potom davali dva dni len na den a na noc si ho bravali....po 9 dnoch sme ostali doma....rana sa mi po cisaraku hoji dodnes..mam vybratych tusim 9 -10 stehov...
Prava strana je napuchnuta a stvrdnuta...a nalavo sa mi spravili dve bubliny, ktore mi mokvaju, vyteka z toho dake cudo a mi to krvaca...nepomaha ani mast, bola mi doporucene HEMAGEL, robim si aj zabaly z repika...vraj sa jazva hoji dva tyzdne....ale akosi u mna to neplati, co by ste poradili??

katka_4
26. sep 2012

ahojte mali ste niektorá po pôrode cisarskym problém s tenkou jazvou? Mne ju doktor nedávno kontroloval a druhé možné tehotenstvo označil za veľmi rizikové ☹ tak som teraz z toho dosť zúfala a fakt neviem či ísť do toho rizika

jankagun
26. sep 2012

@janka3a ahoj,mne zacala rana hnisat 2tyzdne po sekcii a museli ma znovu rezat a potom to uz nemohli zasit(koza uz bola dost narusena prvym sitim) takze som lezala mesiac doma s otvorenym bruchom a len repikom cistila zasypala praskovym cukrom(ten zleptava pokozku,a odporucil mi to lekar) a zacala som brat WOBENZYN ,ale v mesich davkach ako je tam pisane(uzivala som 3x5 tabliet denne) a celkom rychlo sa to zahojilo, a na jazvu si natieram mast Cicaderma...som vyse roka po sekcii ale stale mi naviera a opucha jazva,sakramentsky boli hlavne pri zmene pocasia(lekari mi povedali,ze ak budem mat stastie tak za takych 5rokov to uz citit ebudem,ak nie,tak do konca zivota budu take mierne bolesti)takze odporucam wobenzyn

jankagun
26. sep 2012

@katka_4 ahoj a ako dlho si po sekcii?ja som 13 mesiacov a znovu cakame babatko...poslal ta lekar na sono?ze v akom stave mas zasitu maternicu a ostatne?ak je to tam ok,tak si myslim ze by nemal byt taky problem..a skus este zajst aj k inemu lekarovi,ze ci ti povie to iste 🙂

jankagun
26. sep 2012

@lenka1108 súúúhlasím,tak nejak som aj ja bola po sekcii.tiez znovu rezana a prevazana na prevazy..no bohuzial budem musiet aj druhe babo mat sekciou 😒

jankagun
26. sep 2012

@kacenka75 ahoj,sekcia vobec nie je bezbolestna,necitis len samotny priebeh "porodu" ,ale tie bolesti potom....hmm na par rokov mas postarane(cest vynimkam)..ked si das pri klas.porode epiduralku,tak to zvladnes v pohode 🙂..ja by som urcite radila normalny porod ako sekciu,z vlastnej skusenost 🙂

jankagun
26. sep 2012

@laluchova tak to Ti uprimne (v dobrom) zavidim 🙂 ,mne po vyse roku stale naviera a je zacervenana

katka_4
26. sep 2012

@jankagun ano bola som na sono, vyziadala som si to a tam zistil ze to mam zle zosite 😒 no už som skoro 26 mesiacov po sekcii a planovali sme druhé a radšej som teda šla k doktorovi, či je všetko ok, a žiaľbohu neni 😒 sú ešte nejaké iné vyšetrenia okrem sona, ktorými sa to dá premerať? chcem ísť druhému doktorovi ale nejak to podvedome odkladám, lebo sa bojím, že mi to potvrdí

jankagun
26. sep 2012

a lekar ti nepovedal ako by sa to dalo do poriadku,? je tam problem v tom,ze keby si priberala pocas tehotenstva tak by sa tie jazvy mohli potrhat?.(toho sa bojim aj ja)..hmm neviem ci su ine vysetrenia,mozno by to lepsie bolo vidiet na 3D sone.no nie som si ista..ale urcite zajdi aj k inemu lekarovi(aj ku dvom),nemas sa preco bat.bud to ostane na tom istom co uz vies,alebo to moze byt len lepsie 🙂 ja mam ist na sono buduci tyzden,tak dufam ze je vsetko ok..este ma tam totiz neposlali a to som v druhom mesiaci 😖

jerryjanka
26. sep 2012

po prvej sekcii bez problemov - druhy den som vstala na štvrty som bola uplne ok akoby ma ani nerezali
po druhej - pred 4tt - začiatok ok, po 5 dnoch ma pustili domov, na šiesty den som šla večer na pôrodnicu skontrolovať ranu lebo som myslela že mi to hnisá - a fakt vnutro zahnisané, prerezali, vyčistili - zobrali ster - výsledok zlatý stafylokok, potom som tyžden chodila skoro každy den na preväzy a čistenie, mala som drén, teraz už je to ok, rana nebolí ale v mieste kde som mala hnisavé ložisko mám škaredú jazvu - úplnú dieru akoby dovnutra.
ale druhe tehotenstvo som zvladla uplne v pohode, rana nebolela, nebola tenká jazva dokonca mi povedal doki po pôrode že som to mala super zrastené aj napriek len 1,5 ročnému rozdielu medzi sekciami

katka_4
26. sep 2012

@jankagun no meral mi hrubku steny maternice pri reze a tá je veľmi tenká.. povedal že to by bolo rizikové tehotenstvo a hocikedy by mi to mohlo rupnúť a že by som prípadne musela byť v nemocnici celé tehotenstvo, úplne ma vystrašil.. ja som ani nevedela čo sa ho mám pýtať, bola som taká vyplašená... jazvu mám z vonku peknú zahojenú, nemám žiadné bolesti ani nič také, chválabohu som asi mála z tých výnimiek... máš pravdu, už len ísť za druhým doktorom... verím, že sono ti dobre dopadne 😉

marci1408
27. sep 2012

@m.i.r.i Držím ti palčeky a Šacu vrelo odporúčam. A odporúčam ti pani dr.Krajníkovú. Má chirurgickú ambulanciu hneď ako vojdeš hlavným vchodom do nemocnice a pôjdeš rovno rovno dozadu....nájdeš jej ambulanciu. Venuje sa aj žienkam, ktoré majú problémy s prsníkmi - operuje hrčky v prsníkoch...atď. Je úžasná, milá, pokojná, všetko pekne vysvetlí. Na moju žiadosť ma operovala v čiastočnej anestéze a musím ti povedať, že to bol super zážitok 🙂 tak dobre som sa už dávno nezasmiala....počas celej operácie, ktorá trvala tak 30 min.aj so šitím celý tím vtipkoval 🙂 V nemocnici som bola 4 dni. Myslím, že keď jej povieš, že si ju vyhľadala na odporúčanie jednej veľmi spokojnej pacientky, tak ju to poteší. Mne ju odoručila jedna moja známa-sestrička, ktorá tam pracuje. papa 🙂

jankagun
27. sep 2012

@katka_4 veľmi Ti držím palce.Dobre to dopadne(moja mamka hovorí,že ak niecomu silno veríš,tak sa to tak stane),tak mysli na dobre a ver tomu 😉

m.i.r.i
27. sep 2012

@marci1408 super..si uzasna..aj som sa chcela popytat este ze koho tam oslovit! Urcite dam na dobru skusenost ..dakujeeem

ma.senka
27. sep 2012

ahojte, nasla som tuto temu nahodou, kocky po sekcii ako to mate s menskami? ja 2.-3. den menzesu mam strasidelne krvaky. pred tehotenstvom som mala menzes v pohode. teraz som 4 r. od sekcie, menzes mam pravidelny ako hodinky, ale tie krvaky su des.... nie som po nich ani slaba, ani na odpadnutie, len teda tie vecne spinave nohavice su hroza... sa bojim kdesi chodit, v praci to stale riesim, prezliekam sa atd... neviete nejaku "prirodnu" radu ako na to? pijem aj vodu s citronom, grepy, ale nepomaha to... lieky asi nechcem, predpokladam, ze by to boli akurat hormony a tie teda do seba pchat nemusim.. mozno homeo nejake?... poradte prosim...

inak pisali ste tu o jazvach - ano, mala som ju tiez taku divnu, necitlivu, strpnutu ako keby asi tak 2 roky, dnes uz je to Ok. aj brucho okolo mam uz pruzne. predtym som mala ako keby zositu natiahnutu kozu (vsak ako inak je to v tehotenstve, vsak?) .

m.i.r.i
27. sep 2012

@marci1408 este som sa chcela opytat - a neodporucali ti potom nejaky rok neotehotniet? nie je to ako po normalnej sekcii, ze tam je riziko ruptury maternice? ja by som rada mozno zacala snazilkovat o babo tak o pol roka-maximalne rok...ale vidim, ze ty si otehotnela uz mesiac po tej operacii a vsetko v pohode?

m.i.r.i
27. sep 2012

@ma.senka ja inak som tiez cakala ze po porode budu mesacne krvacania miernejsie a menej bolestive, lebo to mi vzdy mama hovorievala aj vsetky tetky v rodine, ze moje kazdomesacne krce a 7 dni trvajuce silne krvacanie prejde ked porodim..a zial nic take..nemam to az take ako ty, ale tiez to chodi kazdy mesiac ako hodinky, doktor mi povedal, ze mozem rodit jedno za druhym s takym cyklom a som idealny pripad planovania rodicovstva, hehe..ale kazdy mesiac je to 7 dni , z coho minimalne 4 dni je to silne riadne a bolestive...to iste pri plodnych dnoch, okrem tej jazvy teraz mna aj riadne bolia vajecniky, niekedy je to este horsie ako pri menzese..ale no nikdy som to nepripisovala sekcii, lebo moja mama mala 2 sekcie kedysi a jej sa to vraj vsetko krasne upravilo, bolesti zmiernili a aj krvacanie..no asi kazdy organizmus inak reaguje, takze neviem, ci to je prave tym, ze si rodila sekciou

ma.senka
27. sep 2012

myslim si, ze to moze byt tou sekciou, rozrezanou maternicou a predtym naozaj takyto problem som nemala. bola som predtym na kyretazi (missed ab.) a po nej som tiez ten prvy menzes mala strasne silny. bolesti nemam. tiez kamoska ma za sebou 2 sekci, hovorila ze aj ona strasne krvaca. ale ako vravis, isto su zienky, ktore tieto problemy nemaju.

marci1408
27. sep 2012

@m.i.r.i nie, nebol problém. Tá operácia totiž nebola na maternici, Ja som tú hrčku nemala hlboko a teda to vôbec nesúviselo s maternicou. Keď ti urobia usg, tak uvidia, ako hlboko to máš ty, ale nemyslím, že to bude na tkanive maternice. Po operácii som bola pár krát na kontrole na chirurgii a raz som išla na kontrolu ku gynekológovi, s ktorým som konzultovala ďalšie tehotenstvo. Povedal mi, že môžem otehotnieť aj hneď 🙂....a tak sa aj stalo 🙂

janka3a
27. sep 2012

@jankagun ahoj. Dufam, ze to nie je moj pripad...ona sa mi ta rana najsorej scelila, ale namahou, pri dvoch detoch, sa pokazila..dufam, ze nebudu pitvat znova..bez tak mame dost problemov s detmi..a este aby som dopadla podobne ako ty, ze si to mala otvorene istu dobu...ale ten praskovy cukor mozem vyskusat, co to spravi...ja uz mam tych jaziev dost, jedna nayvse ma nezabije, naberiem aspon na krase...ja som inak po naprave kolena, nejednej, ja citim kazdu zmenu pocasia...a rana po sc ma taha...cize, aby som si zacala zvykat....
Kamaratka je po sekcii, a nema ziaden problem, nic ju neboli, netaha...asi bola a je ta stastnejsia....
Mn to ani tak nepride, ze ma cosi boli, len v noci, ked si lahne clovek po celom dni, prebnenej predoslej noci....
Ale, kazda operacia ma rizika..a hlane, ze sa malemu dobre dari...to ostatne, je uz pre mna druhoade...

janka3a
27. sep 2012

@jankagun ja som mala pri prvom spontanny porod...pri druhom sekciu...a lepsi je ten prvy porod, normalne...hoc, sa mi zda, ze som sa skorej zotavila po sekcii, ako po normalno porode, ak nepocitam jazvy...a hoc, mame velmi radi deti, uz som oznamila, ze uz radsej ziadne...radsej si adoptujem nejake dieta....aby sa mozno malo lepsie, ako sa ma momentalne teraz....a bude mat lepsiu buducnost...

jankagun
28. sep 2012

@katka_4 ahoj,tak uz mam za sebou aj ja sono...vraj je vsetko v poriadku 🙂 ..ze uz je to rok po sekcii,takze by sa to potrhat nemalo,zatial je to dostatocne pevne..a este som sa dozvedela ze nie som vo 8.tt ale v 12.tt 😅 ..a konecne som dostala foto!este mi aj babo zakyvalo :D.....dufam,ze taketo spravy budes mat aj ty od toho druheho lekara 😉

katka_4
28. sep 2012

@jankagun tak sa teším s tebou, že to máš za sebou a že je všetko v poriadku 🙂 rozhodla som sa,že pôjdem budúci týždeň k inému lekárovi, kamarátka mi dala kontakt na jedného, ktorý sa zaoberá rizikovými tehotenstvami, lebo je to zbabelé odkladať to... máš pravdu, horšie mi povedať nemôže, už len lepšie správy

lilianocka2016
12. okt 2020

@tijana prosím ako ste dopadli mam ten istý problém

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre