Mali ste po pôrode bolesti kostrče?

aniska
17. feb 2008

Baby, mate to tez niektora? Mudra mi na gynde povedala, ze to s porodom nemoze suvisiet, ze vraj som musela nejk spadnut ked sombola mala a si to len nepamatam. Lenze ja si neviem pomoct, uraz kostrce som nemala a tieto problemy mi zacali fakt az po porode...

zucha
17. feb 2008

aniska, mna bolela kostrc uz pocas posledneho mesiaca tehotenstva. Naviac pri vstavan zo stolicky. A mozem povedat, ze to mam stale. Hovorila som to aj mojej gynekologicke. Ta mi povedala, ze to moze byt, prwtoze kostr dostane riadne zabrat pri porode. Ale zlomene by to nemalo byt, lebo to by som sa zevraj nemohla ani hybat. Malo by to prejst casom. Uz mam vsak po porode viac ako dva mesiace a zmenu nevidim. Pockam este mesiac a pojdem s tym k normalnemu doktorovi. Ale jednoznacne to suvusi s tehotenstvom a porodom.

zabka1003
17. feb 2008

Mňa veľmi bolela kostrč tak týždeň po pôrode, a poznám veľa báb, ktoré s tým mali problémy, takže jednoznačne to s tým súvisí..

aniska
autor
17. feb 2008

aha, no ja som 5 mesiacov po porode, a boli stale, skor sa mi vidi ze sa to pozvolna zhorsuje.
jj, tak aj u mna, najviac to boli pri vstavani. je to neprijemne aj ked sedim, ale nie tolko
By ma teda zauimalo kolko toho casu na to treba?

aniska
autor
17. feb 2008

este ma nieco napadlo.. mohlo by to suvisiet napriklad s tym, ze mi tlacili porodne asistentky na brucho? Vam tlacili?

dari
17. feb 2008

aniska, mna tiez bolela, najhorsie to bolo prve 2 dni. Potom uz v pohode. A na brucho mi tlacili. Takze ta bolest urcite suvisi s porodom, ale teda 5 mesiacov ? 😢 Urcite by som zasla za lekarkou, pripadne aj za inou. Ta bolest bola velmi neprijemna takze fuuuuha taku dlhu dobu....

karotky
17. feb 2008

Aniska..............počkej ještě měsíc a pak to začmi řešit s ortopedem nebo si zajdi na rehabilitaci. 😉
Já jsem se do půl roka(po porodu)necítila ve formě,ale pak (skoro) všechny trable skončily jako mávnutím kouzelného proutku. 😵

aniska
autor
17. feb 2008

dari je to velmi neprijemne, lenze co ked mi mudra povedala ze to chce trpezlivost.. a len trpezlivost tak trpezlivo trpim jak blba. jj su blba. ta mudra je totiz vyhlasena v sirokom okoli ako to najlepsie k comu sa clovek moze dostat, tak som tomu verila a dalej nepatrala. pri malom si moc neviem predstavit dochadzat na rehabku, ovsem asi si to budem musiet nejak zaradit

hellosona
18. feb 2008

mna tiez boli kostrc, ked dlhsie sedim... 😒
na mna tiez asistentka riadne tlacila, az som nemohla dyxat, ale podla mna to s tym nesuvisi... skor s tym, ze ja mam uzku panvu a nejako sa to tym porodom roztiahlo, alebo co...

jabrunko
18. feb 2008

ja som mala tiez po prvom porode bolest v oblasti kostrce, este pocas sestonedelia. Potom asi v polovici druheho tehotenstva. Vtedy mi fyzioterapeut poradil kostrc spevnit. takze som nosila taky spevnovaci pas, co sa nosi aj v tehotenstve. Dokonca su aj cvicenia na spevnenie krizovo-kycelneho sklbenia /neviem ako sa povedia kycle slovensky 😀 / Skus si pozriet nejaku knizku cvicenia pocas tehotenstva a po porode.
na internete som nasla par cviceni napriklad na posilovanie panevniho dna...skus napriklad www.novinky.cz a tam do vyhladavania daj Posilování pánevního dna nejen po porodu ... su tam celkom jednoduche cviky

kaceenka81
19. feb 2008

jé holky vy mi mluvíte z duše!mě bolí kostrč taky od porodu chodím na rehabilitace ale nepomáhají a navíc mi sestra z rehabek říkala že to může být i třeba cysta nebo nádor-kráva.vyděsila mě. ☹ ale byla sem na rentgeně a nic a ona prý že by to chtěla nějaké další vyšetření.že to z porodu nebude...já si ale myslím že jo.

elgon
19. feb 2008

ahojte ja som sice este nerodila ale co sa tyka kostrce mam velke skusenosti nakolko som sa trapila s bolestami niekolko mesiacov a zadny lekar mi nepomohol ak vas budu posielat na rehabilitacie ani nechodte je to strata casu jedine co vam na 100%zaberie je manipulacna liecba cez konecnik do tyzdna som bola ako rybicka.ak vam niekto bude tvrdit ze to boli neverte vobec to neboli je to iba trosku neprijemne a lekari to nechcu robit ja som z nitry a bola som u 7mich lekarov ktori okrem toho ze do mna pchali rozne lieky a poslali ma na rehab. neurobili nic pomohol mi chiropraktik

paolin
19. feb 2008

ahojky! taky me dlouho po porodu bolela kostrc. urcite to muze byt porodem, jak mimi tlaci hlavickou. muze to byt skriply nerv nebo posunuta panev. do kupy me dal az maser. tak at je lip! 😉

liaah
20. feb 2008

ahojte kocky, tak ja mam osobnu skusenost s bolestivou kostrcou po porode 😒 lekari ma nechali lezat na boku, nez mi uplne zajde branka a akosi na mna zabudli a tym ze mi mala asi pol hodku tlacila na kostrc, tak sa mi vychylila, na co sa prislo az tyzden po porode, ja som mala hrozne bolesti, ani sediet, o stati ani nehovorim, hrozne, plakala som od bolesti, nakoniec som sla do dalsej nemocky, po znamosti, lebo tam kde som rodila na mna cumeli ze co chcem, ved je normalne ze ma vsetko boli 😠 😠 😠 ze to som nemala ist rodit 😠 ja som vtedy nevedela ze to je kostrc, som im len vravela ze to je jak keby kost, fakt hroza. Ked som dosla k dalsiemu lekarovi, uz som si musela v cakarni lahanut na sedacku, co som tam plakala, no nakoniec ma zrengenovali, cez konecnik vysetrili a pichli epidural a odporucili mi suche teplo, cize fen a byt zabalena v dekach, tak drzim palce, neprajem tu bolest ani najhorsiemu nepriatelovi 😉

mery.luu
23. mar 2008

Ahojky,
tak mě začala kostrč bolet až při samotném porodu - když jsem tlačila, slyšela a cítila jsem bolestivé křupnutí v kostrči. Bolel mne pak každičký pohyb ještě asi půl roku po porodu, nemohla jsem ani pořádně sedět. Nyní jsem těhotná znovu a kostrč dává o sobě vědět už nyní v těhu. Bolí to při pohybu (vstávání, sedání, lehání...) a bolest vystřeluje do levé hýždě a dolů do stehna i nahoru do zad. Nebolí to ale pořád, jen občas....Tak už trnu hrůzou, jaké to zase bude po porodu...

demetria
24. mar 2008

ja som tiez mala problem s kostrcou, dokonca do poslednej chvile nevedeli, ci ma budu rodit normalne, lebo vraj zavadzala 😉 , obe porodne asistentky co mi boli pri porode mali za sebou podobny zazitok s tym, ze im kostrc pri porode museli zlomit, aby mimco dostali von, tak ma dost pripravovali na to, ze to moze byt aj v mojom pripade.
nakoniec to skoncilo tiez takym bolavym lupnutim v kostrci pocas II.doby porodnej. vraj sa len vyklbila a vratila spat. cca mesiac po porode som o nej este vedela (kratko po porode ma bolela viac ako sitie) a potom to cele ustalo a vobec o nej neviem. som zvedava, co bude pri tomto druhom porode.

aby som nezabudla, ja som roky mala bolesti brucha, ktore davali do suvisu s vychylenou kostrcou, ale k manipulacii sa nikto nemal a po porode mi presli. takze porod mi ju zrejme posunul tam, kde mala byt 🙂

nevesta
24. mar 2008

Ahoj, mna bola cca 2 mesiace, potom to preslo. Na 100% to bolo porodom. A preslo to same od seba 😉

sasiki
25. mar 2008

Ahoj, mňa tiež veľmi bolela, prvé dve noci po pôrode som kôli tomu takmer nespala 😒 Ale asi po 2 týždňoch to bolo OK.

piroska
26. mar 2008

ahojte babulky, precitala som si Vase prispevky a som velmi rada, ze mozem aj ja prispiet k tejto teme - bolest kostrce po porode.musim Vam iba potvrdit, ze to urcite resp. na 100 %suvisi s porodom. nikdy predtym som takymito bolestami netrpela az teraz po porode mojej dcery - mala ma uz 2 roky a ja statocne trpim tuto hroznu bolest naozaj uz dva roky ☹ . popri tom ma sedave zamestnanie a tak pri vstavani zo stolicky mam ukrutne bolesti, ale uz su na nevydrzanie a tak som sa rozhodla, ze to musim dat do poriadku. bola som u ortopeda , ktory ma vysetril a kedze este stale dojcim 🙂 jedine co mohol predpisat je laser a cvicenia na posilnenie panvoveho dna. a tak som akurat dnes bola na rehabilitacii, kde ma znovu vysetrili a potvrdili, ze uvedena coccygodinia - bolest kostrce je od porodu. aplikovali mi aj lokalne laser - nechcem to zakriknut, ale akoby bolest trochu ustupila a pri vstavani to uz nie je take hrozne. No ale este sa nemam cim chvalit. caka ma 10 dni rehabky, cvicenia, ultrazvuk a laser a ja len pevne verim, ze sa to upravi a bolest zmizne. preto aj Vam radim, skuste s tym zacat nieco robit co njaskor, pretoze cim neskor sa to zacne liecit, tym to moze byt komplikovanejsie ☹ drzim palce a po absolvovani rehabilitacie s s Vami podelim s mojimi pocitmi, resp. uspechmi
papa

lenkabu
27. mar 2008

Mně bolela v těhu hodně a teď po porodu taky...při chůzi a po delším sezení...po kojení jsem ráda že se zvednu.Koukám že někoho se to drží i půl roku po porodu...no potěš 😅

lenickak
23. jún 2008

Ahoj. Tak to také znám. Oba kluky jsem rodila zadečkem napřed a oba mi kostrč vykloubili. Naštěstí máme skvělého doktora, který mi tu kostrč dal zpět. Ted mám zatím klid, jen občas ji cítím. Je to prý normální a docela časté. Ale za to mimi to stojí, co říkáte? 😉

yenn
23. jún 2008

Taky jsem mela pohnutou kostrc, bolelo to jako prase asi 3 mesice, zlate siti. Fakt jsem si ctvrt roku poradne nesedla. Rekla jsem to kamosce fyzioterapeutce a ta rikala, ze se to napravuje pres konecnik. To jsem s diky odmitla a rozhodla se cekat. Uplne ta bolest zmizela asi po 6ti mesicich po porodu

tomickoval
24. jún 2008

Tak já to mám taky.Už jsem 4měsíce po porodu a pořád to cítím,ale jen když déle sedím.Ale tak 2m jsem trpěla jak pes.Jsem nemohla sedět,když jsem vstávala tak mi musel manžel pomáhat,kojit jsem nemohla v sedě ani náhodou no hrůza.A ani na boku jsem nemohla déle ležet pořád jsem se převalovala v porodnici jsem nesnesla ležet ani na zádech.Jak píšete zlaté šití.Moje obvodní říkala že to je z porodu.

jitdan
26. jún 2008

Ahojky, tak me boli kostrc uz od 2.mesice tehotenstvi. Dr. mi rekla, ze je to normalni. ☹ !!!
Pripadam si jako zelva.......Kdyz ji otocite na krunyr, tak uz neni schopna se sama obratit. A to same jsem ja, kdyz si na ni lehnu, tak se sama proste se nezvednu....A co bude tedy po porodu......?

larisska
1. júl 2008

ja som kvoli silnej bolesti kostrce pri tehu musela rodit sekciou,lenze mna bolela aj lonova kost niekedy som sa nemohla postavit z postele,tak moj gynekolog skonstatoval,ze bude najlepsie ak porodim takto

alicenka
1. júl 2008

Takze ja som sice mala nejake pady, kedze som jazdila na koni. Boli aj nejake pady, chrbtica ma pobolievala tiez, a tak som sa kamoskou nechala ukecat na jedneho ludoveho liecitela, ktory mi napravil chrbticu. To som uz bola tehotna v nejakych prvych tyzdnoch, ale este som o tom nevedela. Tehotenstvo bolo uplne v pohodicke az na ten posledny mesiac, ale ten je asi u kazdej zeny taky narocny. No a po porode zhruba po mesiaci ma tak isto priserne zacala boliet kostrc, nevedela som si sadnut, do toho este palila jazva po nastrihu, no proste strasne. Tak ma teda muz zobral znova k liecitelovi a ten mi ponapraval chrbticu tak uzasne, ze po tyzdni som uz nic necitila...

misuuulko88
8. feb 2010

Ahojte ja som v 34tt tehotenstva a uz ma 4den boli kostrc-trtáč...je to fakt neznesitelna bolest...nemozem ani spavat,len na boku a o zdvihani ani nehovorim....ani sediet nemozem pomaly...a spravila sa mi aj hrca na zadku..ma niektora taketo tazkosti a skusenosti?prosim o radu,lebo uz nevladzem

marketka.27
8. feb 2010

misulko, bolest kostrče mne provázela téměř celým těhotenstvím, začalo to hned zpočátku ještě než jsem začala přibírat. Poradit ti můžu jedině sezení na balonu a vyhýbat se židlím jak jen to půjde. Trošku mi ještě přinášelo úlevu si kleknout a sedět si na patách, ale dívám se, že jsi už 34tt, tak nevím, jsestli ti to ještě půjde 😉 Jinak nepomohlo nic, až porod. Občas to ještě trochu pobolívá, ale zanedbatelně.

annalena
8. feb 2010

misulko, tiez som si tym presla, od cca 32 tt, nic moc. 😝 Spavala som na boku a objimala kojenecky vankus, ktory som si zacvakla aj medzi kolena (mam taky velky). Tak to nebolelo. A tak ako pise marketka, pomohol az porod. 😒

alexiss27
12. mar 2010

ahojte dievcata ja som dva roky po cisarovi, mala som rodit normalne ale po 10 hodinach trapenia maleho naposlednu chvilu zachranili cisarok, a od vtedy to zacalo, prvu mensturaciu som dostala rok po porode a to taku ze som musela nastrihat maleho plienky a pouzviat miesto vloziek, co trvalo kazdych 28 dni cca 5 - 6 dni. No na konci minuleho roka sa to akosi vsetko zvrtlo, v septembri som mala naposledy menstruaciu dalsiu som cakala za 28 dni ako vzdy, no neprisla tak som bola vysmiata ze som asi tehotna nakolko chceme dalsie dieta 🙂 ked som si dala test tak bol negativny ale nejako ma to nerozhodilo pretoze pri Jurkovi som bola tehotna 2,5 mesiaca a az potom som mala pozitivny test 😀 , tak som cakala do decembra no stale nic a tes bol tiez negativny, tak mi 31.12.2009 pichli prvy krat v zivote vyvolavacku dostala som to za 3 dni. Take akruat opat 6 dni, ked mi to skoncilo tak som zasa cakala 28 dni na dalsie...no tie neprisli ani o 28 dni ani neskor az po 40 dnoch ked som uz chcela ist k lekarovi som dostala take slabucke spinenie ako ked sa vajicko uhniezduje , no zasa nic....a tak je to do dnes stale nic, navyse od toho ako mi to zacalo znova meskat ma strasne boli kostrc, ale neuveritelne, nemozem sa poriadne ohnut, maleho obriadit, obut sa ,ked sedim tak vidim vsetky hviezdy a ked sa mam vecer obratit v posteli je mi do placu...v pondelok idem k zenskemu aj k obvodnej som zvedava co mi povedia.
Inak na margo tej mestruacie asi sa vam to bude zdat cudne ale asi budem v prechode...podla coho tak sudim ?
Stara mama z maminej strany bola v prechode v 35, mama mala 40 a sestra 33 no a ja budem mat tento rok 33...sestra chodila k zenskemu a nechcel jej to verit no zmenila doktora a uz to bolo jasne ako facka ze je to dedicne.takze tak...som zvedava na pondelok...

pavlazabka
17. aug 2010

Ahoj holky, adnimka mi doporučila zeptat se tady, tak kopíruju svůj dotaz, který jsem včera založila, děkuju za vaše případné rady. Btw. docela jste mě uklidnily, že to bude snad tím porodem, už mě napadaly všechny možné hrůzné varianty, jak tady některá z vás psala, že ji na RHB řekli nádor 😒
Nemáte prosím některá zkušenost s bolestí kostrče a tím, co vám pomohlo? Jsem už 9 měsíců po porodu, kostrč mě bolí tak cca 3 měsíce. Je zvláštní, že po porodu jsem s tím problém neměla, ale asi tak v pěti, šesti měsících po něm mě při vstávání a sednutí ta kostrč začala bolet. Snažím se protahovat, ale žádný velký úspěch. Vlastně ani netuším, co by to mohlo být. Rodila jsem přirozeně, celkem dlouho jsem tlačila, prcek měl téměř 4 kg. A vcelku se mi i na konci těhotenství pánev "rozjížděla". Navíc je malý celkem cvalík, ale netuším, jestli to může být z toho. Nemáte zkušenosti? Díky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre