Mali ste po pôrode bolesti kostrče?

aniska
17. feb 2008

Baby, mate to tez niektora? Mudra mi na gynde povedala, ze to s porodom nemoze suvisiet, ze vraj som musela nejk spadnut ked sombola mala a si to len nepamatam. Lenze ja si neviem pomoct, uraz kostrce som nemala a tieto problemy mi zacali fakt az po porode...

juliap
17. aug 2010

@pavlazabka asi ti velmi nepomozem, mna kostrc bolela hned po porode cca 3 tyzdne, som sa nemohla poriadne ani narovnat ... kostrc vacsinou naozaj boli po uraze, staci, ze si sa buchla a ani nemusis vediet kedy, ale 3 mesiace je uz dost, ale dr by ta mohol poslat na RTG alebo sono , mozes tam mat cystu a vyriesi sa to malym rezom za 5 minut ... kazdopadne, dr by ti to mal pozriet

lilina1234
18. aug 2011

ja som mal aproblemy s kostrcou pred porodou nekolkko rokov a napraval mi ju jeden pan doktor a potom to prestalo teraz vlastne mam pred porodom a bojim sa ci normalny porod mi nesposobi dalsie komplikacie ci by nebolo lepsie cisarskym , no napravali mi to cez konecnik ale to co som si vytrpela za 4 roky bolesti tak to napravanie trvalo asi 30 sekund a bolest 30 sek´und s porovnanim styroch rokov je malina takze ja som to mala napravene na dva krat po tych 30 sekund:D teda isla som tam aj druhy krat a odvtedy ma to nebolelo takze odporucam napravanie kostrc e je to teda cez zadok bol to taky zvlastny pohyb a tlak na kostrci aj z vonku a vnutra ale hovorim taka chvilka a keby som bola vedela tak to spravim skorej a necakam styri roky
😵

dominica333
9. júl 2012

Aniska....ja som mala tiez bolesti kostrce a nikde som nespadla, jednoducho ma to zacalo boliet z nicoho nic....asi mesiac ma to bolelo a nahodou som to spomenula svojej maserke, ktora mi povedala, ze to znamena, ze mas v tele nejake toxiny, necistoty a tvoje telo to nestiha vyplavovat....odporucila mi piť čaje na precistenie a tiez mi povedala, ze to bude take 2 mesiace urcite trvat kým to prejde...a musim povedať, ze mala pravdu...mesiac aj nieco som pila rozne caje na precistovanie organizmu a prestala ma boliet....mozem odporucit.... 🙂

jabluncanka
10. júl 2012

Bolest kostrče je hormonálního původu.Jakmile se tělo srovná s těhotenstvím a porodem,samo to odezní... 😉

slavicita
12. júl 2012

Ahojte, tak aj ja mám s bolesťami kostrče svoje skúsenosti. Do pôrodu som nemala žiadne problémy, jedine čo ma boleli boli kríže ale brala som to ako povinné bolesti z veľkého bruška...hneď ako som odrodila, som dostala veľké bolesti kostrče, sťažovala som sa doktorovi a ten mi hneď dal injekciu proti bolesti lebo vraj tam mám modrinu ( neviem síce ako to videl ale asi hmatom ) bolesť hneď prešla ale aj potom to slabo pobolievalo niekoľko mesiacov po pôrode...pol roka som mala problémy so vstávaním, vždy som jojkala a ochkala ale nejako som si na to zvykla...potom to prešlo ale dodnes ma trápi, keď napríklad upratujem, vysávam, umývam podlahy, kľačím, zohýnam sa, tak ma začne bolieť kostrč a bolesti trvajú niekedy aj dva dni..keď sa to ukľudní znova som ok...a to, že niektoré múdre hlavy povedia, že to nie je z pôrodu neuznávam lebo predtým som ani nevedela, že mám kostrč ( tiež mi na brucho tlačili dve sestričky ), takže kedy mi tie bolesti odídu netuším..teraz čakám druhé, tak očakávam rovnaký postup a budem dúfať, že mi to odíde čo najskôr..🙂

ferihegy
15. aug 2012

Uf mamičky, ja som mala nielen bolesti kostrče ale aj všetkých kĺbov, začali sa mi odvápňovať kostí a ako sa mi dávala do normálu panva, nemohla som ani chodiť. Som myslela že skončím na vozíku, neskutočné bolesti, malého mi manžel nosil aj na kojenie aj v stával k nemu, ja som bola nemožné. Prešlo to akoby zázrakom zo dňa na deň.

marya
15. aug 2012

Mna po prvom porode bolela kostrc asi aj polroka, vzdy pri vstavani som to citila, potom to same preslo...a po druhom nastastie ma nebolelo vobec nic 🙂

kacenka1111
15. aug 2012

Tak jsem rada, ze tato diskuze je...Mama mi tvrdi, ze to mam od nastydlych nohou, manzel si mysli, ze simuluju....Uz mesic se nemuzu pporadne hnout. Boli me silene, ale fakt silene kostrc, vystreluje mi to do zadecku a leve nohy. Do toho kolena. Kdyz sedim a kojim, nemuzu vstat🙂) Nemuzu se ani poradne sehnout k postylce, nebo kdyz prebaluju, trpim jako blazen.....Auuuuuuuu

nikastaba
4. sep 2012

Ahojte , ja som mala po ťažkom pôrode ukrutne bolesti krizov a kostrce az som cez ne necitila bolesť po veľkom siti...v nemocnici mi vraveli, že to s pôrodom nemôže súvisieť ale po návšteve neurologa, ktorý mi povedal že sa mi pôrodom vyklbil plochy panvovy kĺb a k tomu som mala natiahnute šľachy, mi to napravil, spravil obstrek a po pár dňoch to prestalo boliet 🙂 no a potom som konečne začala cítiť bolesť po siti 🙂 ktorá po šestonedelí našťastie tiež vymizla🙂

marienka30
5. sep 2012

Ahojte, mna tiez bolela a stale boli kostrc po porode. Teraz som uz po sestonedeli, a hrozne ma to boli pri vstavani po sedeni. Ano aj mne hovorili, ze to som musela mat uraz v detstve, lenze ziadny uraz som nikdy nemala. Nemali ste vsetky nahodou aj epidural, ja upodozrievam prave to, lebo to sa picha ku chrbtici a kostrc je vlastne koniec chrbtice, co ked je to epiduralkou?

laurica123
5. sep 2012

@marienka30 ahoj ja som mala to iste po porode nemala som epidaralku..bolelo ma kratko po porode myslim ze zacalo uz v sestonedeli a pokracovalo dlhe mesiace po tom uz som aj chcela riesit ale prestalo to same tiez pri vstavani a sedeni..asi je to normal lebo je to zaberak na telo a ja som vtedy pribrala cez 20 kil

adelajancicekova
4. nov 2012

ahoj ,ja som pred 11 rokmi porodila syna nasilu ma roztahovaly az tak je porod prebehol dobre ale tie bolesti sa nedaly vydrzat .po porode som nemohla chodit ani o maleho sa starat az na 4 den si to vsimla jedna sestricka.tak zacaly robit poriadky mala som oddelenu penvu.potom chcely poslat maleho domov a mna tam chcely po 4 dnoch tam nechat.od vtedy ma boly v driekovej casti a kostrci nemozem dlho sediet ,stat ,lezat.zohybat sa mam problem tazke atd.chodim k doktorovi k doktorom uz 11 rokov.spadla som asi pred 5 rokmi na kostrc aj to tam teras pomohlo ale povedaly ze to mam dobre.nevedia co mi je .uz som bola u neurochirurga a ten mi dal infuzie na zapal sedacieho nervu.doktorka mi hovori ze to mam psichyckeho stavu kazdy nieco robia so mnou jak blbci.chodila som reumatologovi a ten mi daval obstreky do kostrce ale to je drahe a nic mi to nepomohlo zacalo mi ochabovat svalstvo,bolesti sa zhorsily,teras mam ist dalsiemu reumatologovi.som zvedava co zisti mam toho plne zuby len lieky od bolesti ,na uvolnenie svalstva,rehabilitacie 3 krat do roka,seknutia som zufala .poradte mi dakujem

vocko3
10. jan 2013

ahojte som mesiac po cisarskom reze a od zaciatku trpim uz 3 tyzdne bolestami v panve, tie bolesti su hlavne v oblasti kostrce a su neznesitelne otravne. v kazdej polohe, v lahu, sede, stoji vydrzim chvilu lebo to boli. ziadny lekar mi nevie pomoct, vraj vsetko mam v poriadku, krv, moc, rontgen, sono... neviem co mam robit, strasne to boli a neprestava to. mate s tym niekto skusenost? kazdy mi hovori ze to chce cas, no neviem ci vydrzim tu bolest znasat dlhsie.

bubka35
10. jan 2013

ahojte ja som uz takmer 2 roky po porode a tiez ma bolieva kostrc. mala som vyvolavany prirodzeny porod na brucho mi tlacili sestricky a zavedenu epi. pol roka som nemohla poriadne sediet kvoli kostrci a bolestivemu sitiu potom to nejak samovolne ustupilo ale nie je to tak ako pred porodom. musim si davat pozor ako si sadnem na aky povrch ako si lahnem lebo ma ta bolest hocikedy prekvapi. napr. aj po dlhsom tlaceni kocika ☹ ...v podstate ma obcasne bolieva vsetko od pasa nadol a to som pred tehu bola zdrava a pribrala som v tehotenstve len 13kg- momentalne mam menej nez pred tehu.

vocko3
16. feb 2013

ahojte, ja som po porode citila tiez bolest pri kostrci, po 6 tyzdnoch patrania z coho mam bolesti a teploty sa prislo na to ze mam medzi kostrcou a konecnikom absces (to je hnisavy zapal). skoncila som v nemocnici, museli mi to operovat, vycistit a este chodim na preplachy. vraj sa mi mohla ziest nejaka infekcia pri porode, ale nie je to jednoznacne ci to suvisi s porodom.

camelinka
16. feb 2013

ahoj, mam skoro 2 roky po porodu a kostrc me boli porad, hlavne kdyz sedim na necem tvrdym. Po porodu sem mela silene bolesti a nemohla sedet poradne 2 mesice 😔

lenuska36
22. júl 2013

ahojte, ako sa maju vase kostrce? Uz je jul, preslo vam to? Mna bolela od 4.mesiaca tak, ze som sa nevedela v posteli pohnut, paradoxne cim vacsi klud, tym horsie, akoby sa uplne rozpadla... teraz je skoro 6 mesiacov po porode a stalo sa mi to, ze som sa sprchovala s malym, sedela som vo vani, on mne v lone a pustali sme vodu na seba, ma uz vyse 8 kg a na tom tvrdom smalte sa asi nieco stalo, zrazu strasna bolest v kostrci a odvtedy trpim ako pes, ako pisu dievcata, najhorsie sediet a hlavne postavit sa zo sedu.... vidim vsetky hviezdy, kojenie so zatatymi zubami - skusam v lahu aj, ale mam male prsia, moc to nejde, sme 5 a pol mes navyknuti v sede... muz ma nahana k dr, ale vsak ani rtg sa nerobi kojacim...moc sa mi tam nechce, tak som zvedava, ci vam to preslo, ci este cakat...

romantika
22. júl 2013

@lenuska36 ja mela to same, po prvním porodu také 4 kilove dite, jak jsem nebyla roztazena tak proste telo dostalo zabrat. Ja se cekove po porvnim tehu davala dohromady snad 2 roky, cvicila jsem jak blazen mojzisovou, vojtovku, vse na panevni dno. Dobře jsem se citila opravdu tak kolem 2 roku po porodu. Druhé tehu uz při mereni panve jsem pak byla roztazena, takze muze to byt proste od velkého plodu a dlouhe tlaceni. Mela jsem to stejne. Takze cvicit cvict. Ono prave se to objevuje později, jak se telo dava dohromady a místo cviceni clovek zveda tezke dite, spatne zlozvyky při stoji apod.. Nechte si předepsat rehabilitace. Není to n ic neobvykle ale at se o vas staraji. Na cviceni s prckem uz moc casu nezbyva a dr. vam je predepise zadara.

axaris
11. jan 2014

@dominica333 Ahoj chcela by som sa spýtať na tie čaje, z akých byliniek sa skladajú a či ich môžem piť počas dojčenia. ďakujem vopred veľmi pekne🙂
A dievčatá, ja mám skoro5 mesiacov po pôrode a cítim to isté. Ukrutná bolesť pri vstávaní zo stoličky - čím tvrdšie tým horšie. Na boku to cítim tiež. Sedávam na mäkkých vankúšoch no aj tak... A to som nemala ani epidurálku, ani mi netlačili na bruško, malú som vytlačila na 3.krát...to bude asi naozaj tým tlačením hlavičky :(

vocko3
20. feb 2014

Ahojte tak predstavte si ze moje bolesti kostrce sposoboval velky absces ktory sa mi vytvoril po porode medzi konecnikom a kostrcou.vraj asi pri klystire sa urobila ranka a zacalo to tam hnisat.takze to ma cely cas bolelo.nakoniec ma operovali.

bubka35
28. feb 2014

ahojte, som uz takmer 3 roky po porode a kostrc ma uz bolieva len ked sedim dlho na tvrdom. ale uz je to podstatne lepsie este pred rokom to bol brutus musela som si davat pozor ako si sadnem a kam. pomaly to preslo same od seba.

meg_junova
23. máj 2016

Mile zienky, dnes som absolvovala v Rači u jednej renomovanej pani fyzioterapeutky napravu kostrce cez konecnik. Vola sa Alena Opalena a sidli na Nobelovej 34, Ba. Kto by chcel, kontakt si najde na nete. Priznam sa, ze som mala strach, ale 4 roky po porode a nestale bolesti v krizovej oblasti ma donutili zatat zuby a ist 😀 A oplatilo sa! 30minut rozmasirovala svalstvo a pripravovala ho na zmenu, samotna naprava cez konecnik trva tak 10-20sekund, mne to prislo ako velmi kratka doba. Dnes ma boli hlava a cely chrbat mam taky uboleny, ale napisem za par dni.. ako sa citim a ci pomohlo 🙂)))) Dobru noc vsetkym 🙂

iwa251
2. máj 2017

@meg_junova dobrý večer čítala som váš príspevok a chcem sa opýtať ako vám to dopadlo? máte ešte bolesti ?ďakujem vám za odpoveď iwa :*

meg_junova
3. máj 2017

@iwa251 uz nie, po naprave uz necitim bolesti,ale spodna cast chrbtice uz nie je ako byvala... Nemozem sa uz tak zohnut k topankam,mam to stuhnute.

antalea
20. feb 2018

Ahojte som rok od porodu, cisarskym. Boli ma kostrc pri vstavani velmi, a aj pri sedeni. Zacalo to v tehotenstve po porode sa to zhorsilo. Fyzioterapia pomohla ale uplne bolest neodstranila. Ja som mala tu kostrc kedysi davno viackrat silno narazenu a aj prasknutu. Chcela by som znova otehotniet, ake mate skusenosti, ak ste tu niektora taka ktorej tieto bolesti pretrvali a znovu ste boli tehotne. Zhorsilo sa to moc?

monika2712
26. mar 2018

@meg_junova aho , mozem sa spytat ak si este spomenies, kolko stalo naprvanie,a ci z dlhodobeho hladiska to pomohlo? vdaka

mirimikova
12. nov 2018

Ahojte, kostrč s pôrodom rozhodne súvisí a to veľmi...pozrite si napr tieto videa youtube.com/watch?v=FFvs8qll5EA&t=486s ,

https://www.youtube.com/watch?v=zvM-hpbsHW4
radynadzlato
24. júl 2019

@misuuulko88 hrca na zadkum.mozu byt vonkajsie hemeroidy varixy..a prispieva k tomu tlak babatkam Proktolog ti da super mas anesteticku a booest je prec za 3 dni..ale ulava hned po 2natreti. Mne sa sekli odhadom o vahe babatka o kilo...ma 4400 g. na prvorodicku mega prirodzene vraj...a preto hemeroidy a bolest kostrce au...

antalea
26. júl 2019

@radynadzlato aj moja mala 4400 ale nerodila som prirodzene

radynadzlato
28. júl 2019

@meg_junova Ahoj. Prosim napis ci pomohlo. Som necely tyzden po porode. Trochu to ustupuje, ale urcite pojde na napravu cez konecnik, vraj je to jedine iste. Ale fyzioterapeutka to robi? To ma prekvapilo. Ako da dovnutra prst a tlaci? ASi to boli, ze? Neviem ci chcem poznat odpoved :D ale ked som zvladla proktologa, toto bude tiez malina :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre