Meno pre dieťa až po pôrode

avion
17. feb 2013

Ahojte, mozem dat meno babatku az po porode? 😒 Neviem vybrat meno, musim najprv vidiet babo 🙂
Je to mozne? alebo musim nahlasit meno pri prichode do porodnice?

danjelca
17. feb 2013

meno nahlás pred a môžeš kedykolvek potom zmenit🙂)))

janabanana
17. feb 2013

asi by sa aj dalo lebo ja som povedala len pre dievčatko a sestrička chcela aj pre chlapca a ja som povedala že neviem tak povedala že keby náhodou tak povieme potom...

nikolet_89
17. feb 2013

ahoj mna sa pytali hned po porode 🙂

avion
autor
17. feb 2013

a vedeli ste dopredu ake meno chcete dat? Ja vobec neviem... nikdy som nebola tak velmi nerozhodna. Bud sa mi pacia vsetky alebo sa mi nepacia vobec. ☹

sense
17. feb 2013

my mame vybrate meno pre dievca, ale to uz mam velmi davno, proste som to meno raz zacula a sa mi tak zapacilo ze som si povedala ze ak budem mat raz dievca tak sa tak bude volat, a mojej polovicke sa tiez paci, ale ak to bude nahodou chlapec, tak to neviem ako sa bude volat, ale to som dala volnu ruku mojmu chlapovi, nech si vyberie ake sa paci jemu....

erika789
17. feb 2013

Ja som bola rozhodnutá už pred pôrodom. Po pôrode sa ťa sestrička hned opýta , kedže to sa píše na dietatko. Ale ked nie si rozhodnutá môžeš sa dohodnúť s nimi že si chceš meno ešte premyslieť ale do druhého dňa sa musíš rozhodnúť, kedže papiere sa posielajú na matriku. Akurát ked som ja mala malého tam mali taký prípad takže viem že sa to dá, len je dobré ked sa s nimi dohodneš vopred a nepostavíš ich hned pred hotovú vec

nikolet_89
17. feb 2013

@avion ja som vedela hned, chcela som Melaniu ale muz povedal, ze nie tak mame Natáliu 🙂

kristiii
17. feb 2013

@nikolet_89 aj ja by som chcela Melániu ak by som raz mala dievčatko 🙂
@avion u nás v porodnici sa pýtali na meno dopredu-ale len na to akého pohlavie sme čakali a viem že čo rodila holka po mne tak nahlásili Barborku a potom maminka poslala tatina zmeniť to na Vanesu, lebo vraj čo ak bude ráčkovať 😀 Takže ak budú silou mocou niečo chcieť nahlásiť popredu tak im niečo treskni a keď ti donesú malinké a pri pohlade zistíš to pravé meno tak ho zmeníš 😉

katecameron
17. feb 2013

mozes aj neskor da sa to

januliatko111
17. feb 2013

@avion zalezi od konkretnej porodnice, niekde sa pytaju na meno pred (niekde dokonca aj pre obe pohlavia, aj ked vies co cakas) a niekde staci az po. Ja som rodila na Antolskej v BA a pytali sa az po, kazdopadne ci to nahlasis pred alebo po porode, zaväzne je to az ked si to zapise matrikarka 😉 ja som inak tiez vobec nevedela vybrat meno, nakoniec som teda vybrala 🙂 ale musim sa priznat ze dodnes nie som s tym menom stotoznena :-/

barbora59
17. feb 2013

ty mozes dat hocijake meno v porodnici , aj Janko Hrasko. to co zahlasis potom matrike je dolezite, meno ktore dostane v porodnici je uuuuplne jedno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre