Menštruačný cyklus po pôrode

expertka8
10. okt 2006

...zdravím vás maminky...
...viem,že menštruačný cyklus po pôrode sa upravuje do najbližšieho roka...aké máte VY skúsenosti???
...prežívate každý mesiac aj vy "hara-kiri" v tejto oblasti???..je normálne,ak sa sa cyklus pohybuje v rozmedzí +/- 2 týždne???

rova
10. okt 2006

Jelikož jsem kojila plně do 5-6 měsíce, vůbec jsem v té době menstruaci neměla. Až po pár týdnech příkrmů jsem jí začala dostávat, ale velice slabě a jen na 3-4 dny. Teď, 14 měsíců po porodu to mám stále strašně nepravidelné a slabé..

expertka8
autor
10. okt 2006

...mňa lekár po pôrode uisťoval,že cyklus bude omnoho prijateľnejší..vzhľadom k tomu,že pred pôrodom to bola riadne "silná káva" 😅
..ale kdeže... 😒 ..cyklus je rovnako silný a intenzívny ako pred pôrodom...

...museli ste niekedy "využiť na naštartovanie" aj vyvolávačku../Agolutin/???

mracik
10. okt 2006

záleží aj od toho, či kojíte a koľko.
Ja som mala prvú MS 1 a pol roka po pôrode, keď som znížila intenzitu kojenia. Najprv boli asi dva cykly dlhšie, MS slabšia, ale potom sa to tiež "rozbehlo". Ale luteálnu fázu som mala kratšiu počas celého kojenia.

atam
13. okt 2006

Myslím,že je to u každého individuálne,výnimky potvrdzujú pravidlo.Ja som po 1. i 2. pôrode dostala m. asi keď mali dietka 8 mes. a boli nepravidelnosti. (hormóny robia svoje)Teraz ju ešte nemám.
Ale poznám baby,ktoré aj napriek plnému dojčeniu dostali m. hneď po šestonedelí.

verulka
13. okt 2006

Ex, ja som dostal mrchu hned po 6nedeli, pri plnom kojeni...Ja som od bolesti skrabala steny a tak to ostalo aj po porode...zmena nastala iba miernulinka...Az ked som brala HA, bolo to ok. PRestala som a stare bolesti a intenzita je spat. S tym uz asi nic nezrobim

laurajana
1. nov 2006

baby tak tato tema sa tyka mna, ja som este tyzden od ukoncenia sestonedelia a dostala som menzes a to plne kojim, dufam, ze nemozem prist o mliecko, ktoreho mam dost...uf to by ma mrzelo... 😒

katka2
2. nov 2006

laurajana tak toho sa nemusis bat, tvorbu mlieka to neovplivni 🙂

bellasandra
2. nov 2006

Baby chcem sa spytat, ako dlho sú ocistky po cisárskom reze ? Uz mám po 2 týzdne, a stále krvácam a dost silno 😅

snilko7
2. nov 2006

bellasandra, mne trvali tri týždne a zo dňa na deň zmizli. tiež po cisárskom

sunnysan
2. nov 2006

bellasandra, ja som po cisarskom krvacala dost silno asi 3 tyzdne a potom este skoro 3 tyzdne slabo, takze asi 6 tyzdnov dokopy...

mirko06
10. nov 2006

je fakt, ze prvy menzes som mala az 5 mesiacov od porodu. inak predtym som stale lietala na injekcie od bolesti, pretoze tabletky mi nezaberali a menzes mi trval aj 10 dni. teraz ho mam sice nepravidele, ale zato uplne bez bolesti ale taky silny, ze sa prve tri dni bojim aj prudko postavit 🙂 tak som zvedava, co sabude diat dalej.

ramzesa
10. nov 2006

Ja som po prvom porode dostala po 14 mesiacoch. Prve dve boli akoby neboli, vobec som o nich nevedela. Tretia a stvrta uz normalne a potom som bola tehu 😅 . Mala ma uz nieco cez 4 mesiace a este stale nic (dufam, ze tak skoro ani nebude 😅 ). Obe deticky som aj plne kojim. Ziadny cajik, ziadne prikrmy...

alzbetka
10. nov 2006

bellasandra ja som po sekcii krvacala slabych 6 tyzdnov, prve 3 tyzdne dost silno a potom bolo zo dna na den slabsie

ritaklea
22. apr 2007

ahojte, necitala som prispevky ale mam jeden problem. pomaly mi koncili ocistky a som 6 a pol tyzdna po porode a aj ked ocistky celkom neskoncili zacala som poriadne krvacat. nie som si ista ci je to menstuacia, pretoze akosi som po roku na to zabudla. stretli ste sa niektora s pripadom nastupenia menstruacie hned po sestonedeli?

vavka33
22. apr 2007

Exp,ja som po prvom porode mavala taky silny menzes ako aj pred nim a strasne bolesti pri nom.Po druhom porode som mala zatial menzes raz,ale silny,no bez akej kolvek bolesti,ani som ho necitila.to bolo prvy krat od mojich 14tich rokov 😉

escada17
22. apr 2007

ahojte, ja som kojila len 2,5 mesiaca -nahle som stratila mlieko, ale menzes som dostala hned po sestonedeli-napriek kojeniu. Otehotnela som, ked dcerka mala 20 mesiacov a dovtedy som mala menstruaciu pravidelnu, ale skratil sa mi cyklus z 28 na 25 dni a netusim, kedy som mala ovulaciu, lebo stratili sa aj znaky, ktore som poznala ako typicke pred prvym otehotnenim. tak neviem, ci to este niekedy bude presne ako hodinky...vavka, aj mne zmizli tie bolesti- pred prvym porodom som to mavala, a uz ani taky silny u mna nebyval.

lienka55
9. júl 2008

Mne prva menstruacia dostavila po 5mes.po porode.Maly ma teraz 10mes. stale ho dojcim, a menzes mam hrozne nepravidelny,myslim si ze to bude asi tym dojcenim.Inak ho mam po porode dost silny.

lenulka81
10. júl 2008

Malá má 4měs. a ještě nic.Až na růžový nepravidelný výtok.Ale ten je asi kvůli nitroděložnímu tělísku.Protože kojím,tak jsem nechtěla hormonální antikoncepci.Musí se brát hodně přesně a po porodu jsem ráda že si vzpomenu na jiné věci.Zapomínala bych je určitě brát.Asi 2měs po porodu mi zavedl Dr DANU.Jinak v pohodě.U prvního dítěte jsem to dostala asi v 10 měs po porodu,taky jsem kojila.

flufla
10. júl 2008

Ahoj, já plně kojím , beru antikoncepci a menzes nemám a nechybí mi

karot
13. júl 2008

U mě se 1.MS po porodu dostavila těsně po skončení šestinedělí(kojila jsem do 5.týdnů).Oproti těm předešlým se mi zkrátila z 6. na 4.dny a je bezbolestná. 😵

dari
13. júl 2008

u mna po prvom aj druhom dietati prisla presne po troch mesiacoch a pravidelna ako hodinky. Pri plnom kojeni. Pred detmi bola velmi bolestiva a teraz skoro vobec. 🙂

mirka8429
15. júl 2008

ja som dostala menstruaciu den pred ukoncenim 600 nedelia a zatial mi dosla presne na 28 den..klop klop tak dufam ze ten cyklus mi aj ostane.lebo pred tehu som ho nemala nikdy pravidelny a mala som strasne bolesti..teraz zatial bolesi minimalne tak uvidime ako to bude dalej...a to plne kojim...

leila
15. júl 2008

ja som si riadne oddychla od kramov, prva menstruacia mi prisla az 9 a pol mesiaca po porode 🙂 vtedy som znizila pocet kojeni za den, takze to s tym zrejme suviselo 🙂

katka.m
15. júl 2008

Dievčatá, ja som čosi počula, že je lepšie dostať mrchu skôr, lebo potom sú nejaké väčšie problémy v prechode. Viete o tom niečo? Nič konkrétne som sa nedozvedela, tak neviem.

lienka55
15. júl 2008

Mamicky ktore kojite a mate uz menzes stalo sa vam ze vam vase dietatko odmieta pit vase mliecko,vraj ma uz inu chut pri kramoch?Mne sa to stalo vzdy ked som dostala tak mi maly nechcel jest.Poculi ste o tom nieco alebo mate takuto skusenost?

iva211
15. júl 2008

Ja to mám veľmi zvláštne prvú a poslednú (zatiaľ) so dostala ešte keď som kojila po 4.m.od pôrodu teraz už vyše mesiaca nekojím a stále nič.

flufla
16. júl 2008

ahojlinka, já teda je špinila, ale malý se mi u prsu vzpíral byla sem z toho hotová, netušila sem, cose děje). Prý je mlíčko hořké a je dobré vypít sladkou smetanu, mě to fakt pomohlo, a prcek si zase pknš pomlaskával

marianeta
16. júl 2008

Ahojky
Tak ja som prvu MS dostala po 8tyzdnoch a bola riadne silna az som sa bala ci sa mi nieco vo vnutry nepotrhalo kedze som rodila cisarom.Potom som zacala brat ten cerazette.PO mesiaci som dostala znovu a kedze trval skoro dva tyzdne tak dalsie balenie som nezacala brat no a co mi MS skoncil po tyzdni som doastala znovu. Asi to bude tymi tabletami takze uvidim ako sa to bude vyvyjat,ale pozitivne je pre mna,ze uz nemam tie ukrutne bolesti co som mala pred tehu.

lenulin
20. júl 2008

No já jsem akorát 6týdnů po císaři plně kojím.3týdny jsem krvacela ale slabě a teď už mám třetí týden jen takový žlutavý výtok někdy i růžový na intimce a tak si říkam jestli to pořád ještě souvisí s očistky.A taky se bojím toho, že kdybych dostala menzes už teď, že by mi malý nechtěl pít.Tak se chci zeptat, jak tady některé píšete,že opravdu to mlíčko špunti nechtěli jestli to tak funguje u všech, že když člověk dostane menzes, tak to malí nechtějí.

certica
20. júl 2008

lenulin, ja som po obidvoch porodoch dostala ms hned po sestonedeli, resp. teraz este nieco skor. pri prvom krpcovi som odvtedy mala uplne pravidelny 28dn. cyklus a teraz som mala dokonca dalsi menzes po 20 dnoch - u obidvoch chalanov pri plnom kojeni a nepostrehla som, ze by mi odmietali pit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre