Menštruačný cyklus po pôrode

expertka8
10. okt 2006

...zdravím vás maminky...
...viem,že menštruačný cyklus po pôrode sa upravuje do najbližšieho roka...aké máte VY skúsenosti???
...prežívate každý mesiac aj vy "hara-kiri" v tejto oblasti???..je normálne,ak sa sa cyklus pohybuje v rozmedzí +/- 2 týždne???

bibulienka
23. feb 2010

lusiviki....bud rada- aspon mas pokoj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ...menstruacia moze byt velmi nepravidelna, alebo moze uplne chybat pocas obdobia dojcenia...tak si to uzi... vela maminiek ti ticho zavidi.. 😀 😀 😀

latvia
23. feb 2010

ticho v dobrom zavidim lusiviki 😀 😀 ja ked som prestala kojit, dosla menstruacia 😖

bibulienka
23. feb 2010

ja tiez zavidim...kojim malu 7x denne a menzes mam uz 3mesiace 🙄 🙄 🙄

latvia
23. feb 2010

😒 no ,to je pech... ja som ale v podstate stastna, lebo pred porodom dom mala krute bolesti prve 3 dni, fungovala som na injekciach a infuziach s analgetikami aby som nejak bola schopna fungovat a teraz ma nic neboli 😵

collette
23. feb 2010

Ahojky,

tak já dostala první menzes 14 dní po konci šestinedělí. Jak hodinky. Ale je to podle mně dané hlavně tím, že nekojím (mlíčko není) ☹

Co mě spíš zaráží, je intenzita. První menzes byl tak aby se neřeklo, dokonce bez bolestí. Tak jsem jásala, že to je ta slibovaná "úprava po porodu". Houby s octem! Podruhé jsem byla první tři dny jak řezník a břicho bolelo jak mrcha. Před těhotenstvím jsem "jela" na tampóny a jistila se intimkou. Teď jsem měla tampón, velkou vložku, co jsem používala v šestinedělí, protože mi byly příjemné, a zakončovala jsem to klasickou menstruační vložkou, abych neprotékala úplně skrz. Pamatujete si ten pocit, když jste se po porodu poprvé zvedly z postele? Jak jste měly pocit, že to z vás crčí? Tak to bylo přesně ono. Ani jsem neměla odvahu někam jít. Teď čekám, co mi předvede další cyklus 🙄

Řekněte mi, prosím, že se to zlepší 😅 Já vím, že to k našemu životu patří, ale já se vždycky při menzes cítím jak šmudla a teď to bylo ještě horší ☹

latvia
23. feb 2010

pockaj na dalsiu menstruaciu a ak sa to nezmeni tak chod na kontrolu ku gyn. kedze si mala placentu acretu, aby si mala istotu ze je to ok

collette
23. feb 2010

latvia - nemyslím, že by to byl problém s placentou - šla hned za malým a dle všeho byla kompletní. Ale počkám a kdyby něco, zajdu ke gynekologovi.

latvia
23. feb 2010

😀 😀 dokeluuu, uz si mylim temy 😀 prepac, som si ta poplietla s inou holkou 😀

collette
23. feb 2010

latvia - v poho 🙂 Dle fota v našich profilech bychom se mohly poplést i vzájemně 😀 😀 😀

erian
23. feb 2010

holky, prosím vás je nějaký rozdíl v tom, jestli se rodí normálně nebo císařem? před otěhotněním jsem měla občas MS docela s dramatickým průběhem něco jako latvia a tak jsem vkládala do porodu naděje, že se to spraví, akorát teda nevím, jestli to platí i po té sekci...

mitinka
23. feb 2010

ahojte baby,
potrebujem poradit.Som 4týždeň po cisárskom a stále krvacam,... pri malej pri prvom porode som krvacala 2týždne a potom 2týždne špinila a teraz už krvácam 4týždeň a vypadávali zo mňa aj dost velké kusy,ale prestalo to.Nekrvácam silno od začiatku,len tak jemne.Myslíte že je to normálne aj keď kojím naplno?? mám taký blbý pocit ☹ ☹ ☹

latvia
23. feb 2010

ja by som este pockala do konca 600nedelia, ak by sa to zhorsovalo tak by som sla za gyn. ono, ci je to cisar alebo klasicky, vacsinou je krvacanie cca tych 6tt

ditta
23. feb 2010

ahoj,já jsem po císaři krvácela 4 týdny a ještě potom 2 týdny špinila,takže šestinedělí jak se patří 😝

collette
23. feb 2010

mitinka - stejně jako je jiné každé těhotenství, je jiné i šestinedělí. Krvácení je normální, zvláště když plně kojíš. Kojení podporuje tvorbu oxytocinu, který vyvolává stahy dělohy, která se tak rychleji zatahuje. Takže si možná všimneš, že víc krvácíš po kojení. Někdy to i sakra bolí 😅 Když jsem odcházela z porodnice, tak mi bylo řečeno, že mám vyhledat lékaře v případě, že by krvácení bylo silnější než silná menstruace a měla teplotu. Tak to snad bude ok. Navíc by to musel být extra mizernej doktor, aby si nevšiml při sekci, že tam zůstal kus placenty 🙄 Jinak Timko má krásnou papulku 😵

latvia
23. feb 2010

collette, mne sa nezda ze mitinka hovorila o vypadavani kusov placenty 😉 skor to boli kusy zrazenin krvi

hanka.knizkova
24. feb 2010

Holky mám dotaz..v červnu 2009 sem porodila,do prosince 2009 plně kojila svoji dceru,takže sem menses neměla,v lednu sem kojit přestala a ted v únoru sem dostala první menses od porodu..jenže to mám už 12 dní a pořád strašně krvácím,vložku mám tak na hodinu,tampon tak na 2h..je to normální? 😕

latvia
24. feb 2010

no, uplne normalne sa mi to nezda....skus zavolat svojmu gyn.hlavne ak mas pocit ze to neprestava...12 dni krvacat je uz dost...

collette
24. feb 2010

latvia - já vím 🙂 Ale zbytky placenty mohou způsobit krvácení a koagulaci (sraženiny)...

collette
24. feb 2010

hanka - no nazdar, to bych asi taky začala panikařit ☹ Ta intenzita mi připomíná můj poporodní menzes, ale 12 dní je teda fakt na můj vkus dost ☹ Mně přišly dost i ty mé tři 😅 souhlasím s latvií - žhavila bych drát...

latvia
24. feb 2010

collette 😀 ja len ze by pri cisarskom musel byt fakt slepy kebyze zabudne na kusok placenty 😉 aj ked, v medicine je vsetko mozne 😅

collette
25. feb 2010

latvia - no jasně, kamarádčin tatínek přišel o ledvinu, ale na předoperačním sonu ji bez problémů našli a dle lékaře byla bez jakýchkoliv zjevných patologických změn 😀 Nebo spíš 😠 ?

latvia
25. feb 2010

😀 😀 😀 😀 zeby narastla? 😀 😉 takto situacie su fakt neprijemne, ale horsie je ked doktor zahlasi mamicke na ultrazvuku....nevidim druhu rucicku 🙄 🙄 🙄 🙄 samozrejme ze ju tam ma, namiesto toho aby ju pohladal alebo nechal starsieho nech ju najde tak kydne takuto vetu 😝

flamenga
14. sep 2010

ahojte....

po ukončení kojenia som cca do troch týždňov dostala mrchu... bola normálna.... no teraz som 12-ty deň cyklus, teda nejakých 6-7 dní po mrche a znovu je tu slabé krvácanie.... je to normálne? Alebo to mám už teraz riešiť gynekologičkou? 😖

monci78
28. sep 2010

Ahojky, tak ja som na tom tiež tak, som po porode dva mesiace a stale krvacam. najskor sestonedelie som sa cistila mesiac, potom tyzden nic a na to prisiel riadny menzes a trva uz treti tyzden, volala som svojmu doktorovi a kazal mi brat ascorutin tri dni, no nepomaha ani to, a vecer som este viac zacala krvacat, mam aj zapal mocoveho mechura, neviem ci to moze mat suvis stym, ale predpokladam ze hej, uz ma to ale nebavi, mala ste to niektora??? ☹ Bojim co mi budu robit, strasia ma cistenim...

mija777
30. okt 2010

@flamenga ahoj,ja to mam teraz presne ako ty...Zatial som mala len dva cyklusy.No po skonceni mrchy mi za par dni dorazi take slabe krvacanie...Minule to prebiehalo tak,ze 1den spinenie,1den nic...Potom zase spinenie..potom zas nic a tak dokola.Po nejakych 4-5dnoch to preslo.A tento cyklus sa to opakuje,len s tym rozdielom,ze spinim 3dni v kuse a aj ma trochu boli podbrusko... 😒 Ako si to riesila?Upravilo sa ti to?

maca8
30. okt 2010

Ahoj ja som 10 mes.po porode stale kojím- prve špinenie som mala koncom augusta- potom každých 10 dní- 5 dní špinenie alebo slabé krvácanie.zatial sa to opakovalo - a potom 3 týždne vkuse slabé krvácanie- bola som u gyn. vraj je to normálne-mne sa to nezdá.

mija777
30. okt 2010

@maca8 Docitala som sa,ze cyklus sa da do poriadku do roka od porodu...som zvedava...Mne sa ale ten moj cyklus tiez nezda,takze sa v dohladnej dobe objednam u dr. a uvidim co mi na to povie.

hlavinka
20. jan 2011

Mne se vratila MS asi po roce a cyklus byl celkem pravidelny, +-3 dny (pred porodem byl pravidelny na 100% i bez HA).

norikk
24. jan 2011

ahojte, je normalne, ze mam menzes po 17 dnoch??? uz treti v poradi od porodu....druhy bol neviem po kolkych ale urcite nie tak skoro...a to plne kojim

kattikina
19. apr 2011

baby som 2 mesiace po porode a este som nedostala menzes a to ja nekojím bola som u dokyho a povedal ze ci nie som tehotná ze mám vysoko sliznicu skoro ma ... ze tehotná tak som hned robila testy a to 2 a su negatívne ze ak sa nedostavý do týždňa tak mi ju vyvolaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre