Menštruačný cyklus po pôrode

expertka8
10. okt 2006

...zdravím vás maminky...
...viem,že menštruačný cyklus po pôrode sa upravuje do najbližšieho roka...aké máte VY skúsenosti???
...prežívate každý mesiac aj vy "hara-kiri" v tejto oblasti???..je normálne,ak sa sa cyklus pohybuje v rozmedzí +/- 2 týždne???

mikalove
13. dec 2008

ja som 7 mes. po porode a ešte som menzes nedostala,kojím,som zvedava ako to bude,predtym som mala menzes uplne bez akychkolvek bolestí brucha al. hlavy,ale viem že sa to može po porode zmeniť 😕

larakroft
13. dec 2008

Holky, já si teda po obou dětech nechala brzy napsat AK (po prvním v Norsku Conludag, po druhém v ČR Cerazette), kojila jsem plně prvního rok, druhého asi 7 měsíců, pak ještě až do 21 měsíců staršího, mladší je kojený pořád. AK jsem vysadila asi rok a3 měs. po porodu a MS přišla asi za měsíc, dva, celkem ve stejné intenzitě a (ne)pravidelnosti jako před otěhotněním. Po druhém dítěti AK stále beru a jsem bez MS.

jaja25
14. dec 2008

Ja som druhého kojila 10 mesiacov a až ked som prestala úplne, tak som dostala. 😒

jajak
16. dec 2008

ja som dostala menstruaciu 4 týždne po pôrode

minea
16. dec 2008

První ms 12,5 měsíce po porodu. Kojím stále.

jajak
19. dec 2008

ja tiež kojím a menštruácia prišla 4 týždne po pôrode

luciauk
19. dec 2008

ako vám závidím. ked som nekojila, tak som dostala menštruáciu po 6t a odvtedy každý mesiac.
teraz kojím a dostala som 3,5 mesiaca po pôrode a odvtedy každý druhý mesiac ☹

mybambulky
19. dec 2008

Ja som prvu men dostala po 9 mes po porode a odvtedy chodila ako prislo... nejako extra som si to nevsimala no teraz mi meska vlastne ani neviem kolko lebo cyklus nemam ziaden. Ani pred tehu nebol pamatam ze raz mi meskal aj 9 dni - som uz dufala ze som tehu a zrazu bola tu.

Teraz nie je vhodna doba na dalsie babo tak co myslite moze mi meskat pretoze este kojim - hoci mala uz ma 16 mes???Tehu test bol v utr. negativny a vcera som bola aj u lekara a vraj skor ako tehu by mal prist menzes ale zatial sa nic nedeje...
vdaka za kazdy nazor 🙂

lucinka1104
19. dec 2008

myb ano cyklus môžeš mať rozhádzaný aj z toho, že stále kojíš, nagatívny test neznamená , že nie si tehu,ale keď to aj dr povedal, že asi to tehu nebude. Prečo ti nepichol vyvolávačku? Bola by si si na istom.

J ainak kojím a mrchu som dostala,keďmal malý takmer 6 mesiacov t. j. 2.10 a odvtedy nič

mybambulky
20. dec 2008

Som tam bola ked mi pravdepodobne meskal len 3 den tak z toho nerobili tragediu - v podstate sa ma len spytala ci ak budem ci to chcem riesit co som samozrejme zamietla. Dnes si kupim test a budem to musiet vydrzat pozerat ci tam bude jedna ci dve ciarky...
A este moze sa stat ze mi aj napriek tomu ze kojim 2-3 krat cez den a 3-4 krat v noci vobec jeden mesiac nepride a na buduci ano? stretli ste sa s niecim podobnym???

mybambulky
22. dec 2008

tak ja to skusim este raz - i ked si dopisujem sama so sebou 🙂 takze dnes je pravdepodobne 8 den mesk. menzes a test znova neukazal nic teda ukazal jednu ciarku... citala som snad vsetko co je tu popisane a to sa uz testom akoze neda verit? som tehu i ked boli dva testy neg??? Ja som ina ja nechcem byt teraz tehotna... takze ja cakam na jednu ciarku kto este?

michru
27. dec 2008

Ahojte mamičky 🙂

michru
27. dec 2008

ja som rodila cisarskym, kojila som asi mesiac, potom mi mliečko zo dna na den odišlo ☹ . Tak naš malý papká Nutrilon.
No a ja som dostala červenú prvý krát teraz nedavno 18.12.08 a ešte včera som mala menšie krvácanie.
Asi preto mam takú dlhú červenú, lebo po porode som krvácala silno iba v nemocnici, potom ked som isla k mojej zenskej po týždni ako sme boli doma na kontrolu, tak mi pichla injekciu na stahovanie maternice, vtedy som tak slabšie krvacala jeden den.

michru
27. dec 2008

A prajem Vím krásne sviatky s vašimi ratolestami 🙂

alexeja
28. dec 2008

Ja som maleho kojila tri týžne a stratila som mlieko tak mi mali papa nutrilon.Menzes som dostala po šesto-nedeli o tri tyžne a potom presne o 28dni a teras som ho ani nedostala. ☹

bambusko
28. dec 2008

mybambulky, tiez nemam ziadne cykly, ms +/- autobus. este kojim, mala som od porodu ms 2x, rozdiel medzi 45dni. a uz je to za par dni zase tolko, skoda penazi na testy. svagrina cely cas, co kojila, nekrvacala, asi 15 mesiacov, potom ked prestala kojit stale nic, tak jej gyn pichol vyvolavacku.

adulik16
28. dec 2008

Ahojte,ja som rodila cisarskym, nekojila som vobec a menstruaciu som dostala hned po sestonedeli,mala som ju styri dni uplne bez bolesti,co nebolo predtym zvykom a dalsiu som dostala po dvoch tyzdnoch a uz ju mam asi 10ty den, je to sice len taky hnedy vytok, ale je. Snad sa mi to skoro upravi, aj ked mi doktor hovoril, ze to moze trvat aj rok.

oraia
1. jan 2009

ahojte...ja som mala od porodu 1.8.2008 nedavno 3 mrchu ...a straaaaasne silnu, nikdy v zivote som take silne nikdy nemala aj ked som si myslela ze su dost silne...ale teraz akoby sa zo mna chvcelo vyliat vsetko ...

stankatt
1. jan 2009

ahojte, ja som nekojila, mrchu som mala skoro 3mes po porode a odvtedy nic... test negativny, tak neviem... 😒

michru
2. jan 2009

stankatt, nemusíš mať obavy, ja tiež nekojím a s mrchou som na tom tak sko ty.

fim
3. jan 2009

Ahoj. Já rodila císařem, vůbec jsem nekojila a za těch 11 týdnů mám už třetí mrchu. První přišla hned v 6. týdnu, druhá po 23 dnech a třetí po 15. Takže mi to už pěkně leze na nervy. Co se týče síly, tak 1. normální, 2. tak silná, že jsem se bála, že ještě chvilku a musím snad vykrvácet a poslední mě akorát obtěžuje, pže je děsně slabá..... Bolesti jsem u nich neměla, ač před HA jsem měla mrchu vždycky šílenou. 😉

duracelka
3. jan 2009

Ahojte dievcata....pridam sa do diskusie...Ja som Dajanku kojila do 6 mesiacov, ale ani 9 mesiacov po porode som mrchu nedostala, tak som isla na gyndu a tam mi pichli vyvolavacku. Menzes sa sice dostavil asi do tyzdna, ale uz ho mam presne mesiac a citim sa ako stečená z krvi... ☹ myslite, ze je to normalne? Moze to byt tym, ze som zacala brat po 1x HAK?

zuzana17
3. jan 2009

Ahojte, ja sa tiež pridám. Ja ešte stále kojím /bude to už 11 mes./ a stále som mrchu nedostala, neviem kedy príde, až som si od nej odvykla, neviem ako si na ňu zase zvyknem keď príde.

mikalove
3. jan 2009

ja kojím 8 mes. a ešte nemám a ani nechcem mať 😀 ,presne ako hovoríš zuz17 ,sme si odvykli..

scenery
4. jan 2009

Ahojte,ja som plne kojila cca 7 mesiacov a kojila do 2rokov; menzes som dostala po skoro 12 mesiacoch a potom bol uplne pravidelny, temer bez bolesti. Teraz som 2 tyzdne po porode (este stale na vlozkach 🙂) a tdufam, ze ked cistenie skonci, tak sa historia bude opakovat 🙂). Inak, mimochodom, vedeli ste, ze nase "predkyne" nekrvacali kazdy mesiac- bolo by to plytvanie a zhorsovalo to sancu prezit...mudra priroda

miriamka
25. feb 2009

Ahojte,
prvu mrchu som dostala mesiac po tom co som maleho prestala kojit...len teraz mam hrozitansky dlhy cyklus,a neviem,upravi sa to same?

denisocka
11. mar 2009

ja som dostala ked mal 13.mesiace presne,a teraz druhu,presne ale od vtedy ( 21.2.) stale špinim,už som z toho na prašky že čo to,najhoršie to znaša manžel ale v piatok idem na gyndu bo ja som taka posera,boh vie čo to je

sonicka25
11. mar 2009

Ahojte,ja kojim ties este stale a mrcha nikde ☹ priala by som si pre malu sestricku 😵 ale to musime pockat asi az ked malu odstavim a mrcha sa konecne dufam dostavi 🙄

masinka
11. mar 2009

ja som dostala mrchu 5 tyzdov po prvom porode, a to som kojila vo dne-v noci. Dalsi mesiac som ju tiez dostala a potom mi endokrinolog skusal znizit davku hormonov na stitnu zlazu, tak mi cyklus zacal blbnut a upravil sa ked som zase zacala brat vyssie davky. A potom som zase otehotnela.
Malu som kojila 23 mesiacov, chutilo jej vzdy - bez ohladu na mrchu alebo tehotenstvo, odstavila som ju ja ked som bola v siedmom mesiaci.
Pred tehotenstvom som mavala silne bolesti pred a prvy den mrchy, po porode sa to zlepsilo, ale zacala som mavat bolesti pocas ovulacie. som zvedava ako to bude teraz po druhom dietati

aska
15. mar 2009

ahojte prosim mohla by ste mi niektora poradit?????prvu mrchu som dostala 3 mesiace po porode ked som prestala kojit, potom dalsia mrcha dosla po 22dnovom cykle skoro 😅 teraz som cakala na mrchu niekedy okolo 22.3. problem je v tom ze 12.3. na 20 den cyklu som myslela ze som dostala mrchu normalne krv bola aj na vlozke cize nie spinenie, asi tak za hodinku dve som isla na wc a mrcha nikde myslela som ze sa to rozbehne ale nic, odvtedy nekrvacam 😨 nerozumiem co to bolo mate daktora skusenost s niecim podobnym?? 😅 velmi pekne dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre