Menštruačný cyklus po pôrode

expertka8
10. okt 2006

...zdravím vás maminky...
...viem,že menštruačný cyklus po pôrode sa upravuje do najbližšieho roka...aké máte VY skúsenosti???
...prežívate každý mesiac aj vy "hara-kiri" v tejto oblasti???..je normálne,ak sa sa cyklus pohybuje v rozmedzí +/- 2 týždne???

katmi
20. júl 2008

ahojte.. ja som dostala MS hned po 600nedeli.. a trvala mi 9dni 🙄 skoro ma porazilo,lebo pred otehotnenim mi MS trvala max 4dni..
mala mi odmietala pit, ale potom si asi chuda zvykla.. vraj ked sa koji a dostane sa MS,tak mlieko je horke..

certica
20. júl 2008

katmi, mne trvala 14 dni s 2-dnovou pauzou medzi 😅 , potom tyzden klud a zase 3 dni ms 😝 .
a ja zjem inac vela sladkosti, takze tu horkost mozno prebiju 😀 ,

lenulin
20. júl 2008

No vidím že to bude asi individuální.Tak uvidím já jsem před otěhotněním měla menzes na počasí ni jsem nemohla otěhotnět nedozrávali mi vajíčka, tak teď jsem zvědavá co se mnou těhu a porod udělá

miselin
20. júl 2008

Ja som skoro tri mesiace po pôrode a menzes som ešte nemala, tak som zvedavá, že kedy sa dovalí. 😝 No len dúfam, že budem mať len maximálne 5 dní lebo inak ma švihne 😖

zuzula20
21. júl 2008

Ahojte, ja by som sa chcela opytat ako je to s menstr. bolestami po porode. Nez som otehotnela, mala som obrovske bolesti a bojim sa ze to bude po porode rovnake. neviem si ani predstavit starat sa v takych bolestiach o babo 😖

lienockaa
22. júl 2008

zuzula20- u mna ziadne bolesti, menzes som uz mala 3x..a to pred porodom som bez injekcie na bolest nemohla byt, kolkokrat aj z roboty som musela odist kvoli MS bolestiam..takze mne porod v tomto smere pomohol.. 😉

zuzula20
28. júl 2008

Lienockaa ale si ma potesila, ja som tiez bez injekcie nemohla existovat. Nastastie je manzel zdravotnik, tak mi ich pichal doma a nemusela som nikam v tych bolestiach letiet na urgent.
Tak dufam, ze aj u mna to bude rovnake.Ale ako tak pozeram, dlho si si od menzesu neoddychla.

mimakro
28. júl 2008

Prvý "normálny" menzes som mala asi po 4 rokoch od otehotnenia (tehotenstvo, pôrod, tehotenstvo, habituálny potrat, tehotenstvo pôrod, poprotim nejaká antikoncepcia) a mala som pocit, že vykrvácam. Bola som tak asi tri cykly (30-35dní na cyklus, čo bol môj predtehotenstký štandard), ale objavilo sa moje staré známe špinenie pred aj po menzes, tak som zase na HAK, lebo inak sa to riešiť nedá. Ak nechcem chodiť s vložkou 20 dní do mesiaca. ☹

lienockaa
29. júl 2008

zuzula20-no neoddychla..☹ prisiel napriek tomu, ze plne kojim..dostavil sa 9 tyzdnov po porode a odvtedy uz 3x, ale nepravidelne, strasne nepravidelne, tak ze raz za 23 dni, potom zase za 14 dni a podobne..clovek nevie dna, ani hodiny..asi tak.. 😝 no ale podla gynekologov vraj ked dokojim, tak sa to zvykne vratit do starych kolaji, co sa tyka pravidelnosti..tak ja dufam, ze ano..

frufrunka
29. júl 2008

Lenulin, já po císaří krvácela 8 týdnů... Pořád jsem nevěděla, jestli jsou to očistky, nebo jestli mi volně navázala menstruace, podle dr. to byly očistky. Menses jsem dostala až po 4 měsících, i když pořád plně kojím. Prcek mlíčko nijak drasticky neodmítal - nebo to možná bylo tím, že jsem krkavčí matka 😀 a až tolik jsem to neřešila. Dvě kojení tomu moc nedal, ale já si říkala, že až bude mít hlad, tak se prostě nají a taky že jo. Teď mám menses už podruhé a na chuti mlíka to asi vůbec není znát, mrňous na to nic neříká. Kamarádky holčička prý vůbec nějakou menstruaci nezaregistrovala, baštila pořád jak o život, takže pravidlo to asi není...

petja
31. júl 2008

Jsem skoro 9 měsíců po porodu,pořád kojím a stále bez menzes...gyndr říkal,že po skončení kojení do 2 měsíců menzes přijde...tak pokud budu kojit 2 roky,nevim nevim,jak uděláme bratříčka... 🙂

alcatko.j
31. júl 2008

Ja jsem mela menzes naposledy 1.7.2006 😅
Rodila jsem v dubnu 2007 a pak jsem 14 mesicu kojila, ms se nedostavila, pak jsem radikalne kojeni omezila a cekala na 1. ms po porodu, ta se ovsem nedostavila..byla jsem tehotna, ted jsem po revizi a jsem zvvedava, jestli do 6 tydnu ms dostanu nebo ne 😔

emfi
1. aug 2008

Ahojky. Ja som 7 mesiacov po pôrode, stále kojím, ale aj užívam antiku Azaliu, ktorá sa berie bez prestávky, takže menš. som zatiaľ nemala a neviem či pri tých liekoch aj budem , ked sa berú nepretržite.
Neberie ju niektorá z vás a aké sú vaše skúsenosti?

andy80
1. aug 2008

Ahoj holky,

bohužel jsem neměla to štěstí a první dítě jsem nekojila, neměla jsem ani kapičku mléka, MS se dostavila ihned po šestinedělí, byla dost silná a trvala asi pět dní.

Teď po druhém porodu jsem kojila jen částečně do 6ti týdnů pak se mi mlíčko ztratilo. Měla jsem ho málo. MS se do měsíce po přestání kojení nedostavila, tak jsem byla na injekci, aby se MS dostavila. Ta se do tří dnů dostavila, ale nyní mám MS už 15 den a dost silně. Občas mi bývá špatně, motá se mi hlava a je mi prostě divně. První den MS jsem začala brát HA, tak nevím, co dál. Můj gyndr. má dovolenou, tak nevím, co mám dělat. Jestli je to normální, nebo mám jít radši někam jinam. Nemáte s tím některá zkušenosti?

janula2008
1. aug 2008

Tak my kojíme už jen tak 3x denně a menzes zatím stále nikde 😕 😕 .Snad to nebude tvůj případ alcatko 😀 .

alcatko.j
1. aug 2008

Janul, nevim, jestli jsedm se spatne nevyjadrila..ja jsem nepodstoupila revizi z duvodu, ze bych nechtela byt tehotna, protoze tehotenstvi bylo necekane a neplanovane..miminko se prestalo vyvyjet....tak snad to nebude u vas muj pripad..nebo..klidne jo, ale ne ten konec 😔

ifulinka
1. aug 2008

Emfi.. Beru stejnou antikoncepci jako ty a ms se mi dostavila 2 mesice po porode.. A to kojim. 😒

kitty68
1. aug 2008

ja mam ms i pri kojeni kazdy mesic 13 teho 😒 a kojim jako das

nikitka26
1. aug 2008

Já MS dostala cca 3 měsíce po porodu a to jsem plně kojila (jenže s dlóóóhou noční pauzou, tak mě ani nepřekvapila), další 2 měsíce po první a pak už jsem jela pravidelně á 28 dní a přitom jsem pořád kojila 😉 Teď už nekojím, malej se před 14 dny odstavil sám, tak uvidím jestli MS bude chodit pravidelně, ale vlastně je to jedno, pač si chci dojít nechat napsat HA 🙂

sirinka
1. aug 2008

ja som hned po sestonedeli zacala brat HA a kvoli problemom som ju musela po 10 mesiacoch vysadit...o dva tyzdne prisla menstruacia, to bolo 11 mesiacov po porode a po mesiaci a tyzdni dalsia...boli celkom rovnake ako pred porodom, aj migrena bola ta ista kua 😖 . stale kojim a dost intenzivne...

mirka8429
5. aug 2008

tak ja som dostala MS hned po 600 nedeli..mala som ju 2 krat a presne po 28 dnoch..ale teraz mi mala dojst treti krat a stale nic... 😒 nie zeby mi chybala ale...chodim vsade s vlozkou lebo neviem kedy to pride a ci to pride

miselin
8. aug 2008

Ja som ms dostala po 3 mesiacoch a kojím, ale keby bolo po mojom tak ju nemám vôbec

cazadora
10. aug 2008

tak já dostala ms když jsem po 3,5m přestala kojit tak 14 dní nato, první trvala měsíc(katastrofa) další přišla 14 dní po té první a od té doby jsou pravidelné tudíž u mě jedna přesně po 28 dnech a druhá po 28-30 . první ta měsíční byla slabá a ta poslední celkem normální jinak ty ostatní byli brutálně silné celkem bez bolestí. kéž by se síla snížila a bolesti nepřišli 😅

krista
10. aug 2008

Mirka8429 to jsme na tom stejně, hned po šestinedělí přišla mrcha 2x přesně po 28mi dnech a ta třetí už nepřišla, čekám na ni od května 😅 Plně kojíme a budu se snažit co nejdýl, tak uvidíme kdy dorazí 🙂

lucinka1104
28. okt 2008

ja som dostala po 5 mesiacoch prvú trvala 3 a pol dňa zajtra mámdostzať druhú tak som zvedavá či dorazí.... 😝

mirjanka
30. okt 2008

Já kojila dva a půl roku...a to na plný úvazek, protože syn se snažil ostatní příkrmy bojkotovat...menzes jsem měla pravidelně od šetinedělí ☹

michaela1984
31. okt 2008

já jsem zatím menstruaci nedostala a doufám že dlouho nedostanu, stále plně kojím tak asi tím 😎

lucinka1104
7. nov 2008

tak mne tá mrcha nedorazila 😒 neviem či sa mám tešiť, alebo stresovať , že zase bude nepravidelná ako pred otehotnením

saska.t
28. nov 2008

Kocky, uz nekojim skoro 2 mes. a menstruacia mi stale nedosla je to normalne?

katbo
13. dec 2008

ahojte baby ja som po porode mam 5mesacne dieta a mam uz druhy mesiac menzes a idem od bolesti odpadnut a silny hrozne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre