Menštruačný cyklus po pôrode

expertka8
10. okt 2006

...zdravím vás maminky...
...viem,že menštruačný cyklus po pôrode sa upravuje do najbližšieho roka...aké máte VY skúsenosti???
...prežívate každý mesiac aj vy "hara-kiri" v tejto oblasti???..je normálne,ak sa sa cyklus pohybuje v rozmedzí +/- 2 týždne???

mukky
26. mar 2009

Ahojte,tak ja som po porode mala menstr.pravidelnu,no dnes som ju opat dostala po 16stich dnoch 😲 😒 teda ak to menstruacia je,lebo ziadne bolesti ani predvest niecoho,len krize trosku citim.Mam obavy co to je,uz si namyslam to najhorsie... ☹ inac ju dostavam na 31 az 33 den....hmm,neviem co si mam o tom mysliet,a este stale kojim...mam strach ci to krvacanie nie je nieco ine...

graziela
29. mar 2009

Ahojte,
prosim vas, mate niektora skusenost s tym, zeby vam po porode (ked kojite) zachybala alebo sa oneskorila menstruacia?
Ja som uz takmer rok po porode, menzes mi prisiel uz 2x, vzdy presne na den a ani pred otehotnenim som nikdy nemala s cyklom problemy...Teraz mi meska uz 5.den, tehotenstvo vylucujem, za posledny mesiac sme mali (bohuzial) styk len 1x(hoci cez plodne dni) aj to s pouzitim prezervativu ( viem, ze to nie je 100% ochrana)...pre istotu som si dnes urobila a teh. test, ktr. vysiel negativne...Dalsie babätko uz neplanujeme, hlavne zo zdr. dovodov, 2 zdrave deticky uz mame...
Niekde som citala, vraj po porode pocas dojcenia (aj s pribudajucim vekom) je normalne, ze sa cyklus moze zmenit, predlzit alebo menzes moze aj vynechavat... Viem, ze svoju rolu v tom zohrava aj stres, no ja citim uplne v pohode, som doma na materskej, stres nejako nepocitujem, takze toto zrejme nebude pricina... budem rada, ked napisete svoje vlastne skusenosti, ako to bolo s vami po porode....dakujem

mami.sk
29. mar 2009

graziela,
ja som mala menzes prvykrat po porode dva dni po skonceni sestonedelia 😒 skoro som odpadla lebo plne kojim a dufala som ze si par mesiacov oddychnem 😀 a druhykrat som dostala vcera a to s 2 tyzdnovym meskanim 😉
takze mozne je vsetko a vraj ta uprava cyklu aj dlhsie trva.
tesim sa aspon tomu ze som nemala ziadne bolesti / skoda len ze tvar sa mi vyhadzala tak isto ako pred porodom/ 😝 😝 😝

lulu24
29. mar 2009

mami.sk:pozeram,ze mame deticky rovnako stare a aj ja som dostala prvy menzes dva dni po sestonedeli a dalsi sa este nedostavil i ked som ho ocakavala 🙂 tiez plne kojim tak som zvedava....

mami.sk
29. mar 2009

lulu, no nie je to na porazenie? 😀 teraz som stale v strehu a neviem kedy to pride 😀 😀 😀
a dojcis?

lulu24
29. mar 2009

mami.sk, tak to ti poviem 🙂,moj drahy bol z toho taky vyplaseny,ze ma prinutil spravit si teh.test 🙂(ani sa mu necudujem,po porode som totiz dostala vakcinu proti rubeole a prizvukovali mi neotehotniet do 3 mes.),ale aspon som aj ja kludnejsia a uz len cakam... 🙂 ano a maleho kojim,tak mozno preto neprichadza a neprichadza 🙂

graziela
30. mar 2009

Caute babenky,
tak som rada, ze nie som sama, kto preziva take stresy... 😅
Ale priroda to veru mohla zariadit aj nejako rozumnejsie...Taketo stresy musime mat...Lulu a robila si si aj test? Kolky den po meskani? Dufam, ze na tie testy sa da spolahnut aspon v 99,9%... 😒

sarkal
30. mar 2009

Ahojky tak já pře těhu měla ms celkem nepravidelnou a teď po porodu.Ta samá katastrofa,teď mám místo ms jen špinění,respektive ona to asi ms je,ale hrooozně slabá 😅
Takže tak moje zkušenost.Jinak občas se mi stane,že uprostřed cyklu mám špinění,mívala jsem to i před těhu a nezjistilo se proč,ale obavy mám pořád to je jasný.Dr. říkal,že až se mi ms upraví,že mám přijít na cytologii,ale to si počká..tak doufám,že příště už to bude lepší a na cytologii dorazím,jistota je jistota.

lulu24
30. mar 2009

graziela ano,test som si robila asi 8 den po meskani..ja mam stale taky pocit,ze to dostanem(bolest v podbusku aku som mavala aj pred tehu)a nic sa nedeje..mozno je to ozaj tym ,ze kojim...

graziela
30. mar 2009

No babenky,
tak ja som sa dockala.... 😀 😀 😀
Ako som dopisala posl. prispevok, kontrola na WC a je to tuuuu 🙂 🙂 🙂 Uz par dni ma tiez pobolievalo v podbrusku a dnes to prislo...No, ale poviem vam, ja take stresy veru nechcel prezivat kazdy mesiac...az tak velmi by som sa nebala, kebyze mame len 1 dietatko a bola by som zdavotne ok...Zajdem si za gyndosom a skusim nejake horm.atk, potom by sa hadam aj cyklus mal upravit...chcela by som este maleho kojit tak do roka, uvidime, mozno este do leta potiahneme, takze na mliecko by to az taky velky vplyv mat nemalo...

majsan
31. mar 2009

ahojte moj maly ma 8 mesiacov a este nemam menstruaciu.pobolieva ma dost casto v podbrusku a sem tam mam taky ruzovy vytok ale zatial nic.

mukky
31. mar 2009

dievcata len sa niekedy neteste,ja som otehotnela a mala som menzes,takze som mesiac nevedela ze som tehotna 😀 😀 😀 ale my sme babo chceli a otehotnela som hned 🙂

hejdita
1. apr 2009

ahoj
tak mne by i celkem zajimalo jak nastoupila vam mrcha pokud ste muj pripad a to tak ze prvni cisar druhy prirozene......protoze pri klarke mi prisla po 3 mecicich od porodu a su celkem zvedava kdy prijde mrcha ted....a ci bude pravidelna nebo ne protoze pred 1. otehotnenim byla pravidelna nebolstiva jenom v ovulaci bolest na vajecniku (asi podle toho ktery ovuloval) po porode nepravidelna i s malou blesti na vajecniku a tak su zvedava jak to bude....brala bych ji takou jako sem mnela nez sem po 1. otehotnela. pravidelnou a s tou malinkou bolesti pri ovulaci abych vedela plodne i neplodne dni a tak vsechno kolem toho 🤐 😅

majsan
18. sep 2009

ahojte baby ja som este od porodu menzes nemala az ked som sla ku gynekologovi v juny toho roku mi ich vyvolal mala som 2 krat hned po sebe a odvtedy nic.maleho stale kojim ale iba 3 x cez den 2x v noci.teraz neviem ci mozem ostat tehotna aj ked kojim a nemam menstruaciu alebo ako to je? s manzelom sa nam smyklo a bojim sa.len v tom bude problem ze nemam menzes tak nebudem ani vediet ci som tehotna.

misicka85
18. sep 2009

Ahojky,

tak do půl roku jsme plně kojila,takže jsem ms neměla. pak jsme najeli na příkrmy s tím že už kojím jen 2-3x denně a ms jsem stejně ještě nedostala. A přesto jsem min. týden zjistila že jsem těhotná 😀

shaula
18. sep 2009

Majsan - nechápu proč ti gynekolog vyvolával menstruaci, když kojíš... 😕 Na to já bych tedy nepřistoupila. Při kojení je normální, že nemenstruuješ (některé ženy ne, některé ano), obzvlášť když kojíš tak hodně (5x za den je u 13měsíčního dítěte tedy sakra hodně!). Já taky ještě menzes neměla, i když už kojím jen maličko a rozhodně bych si ji vyvolávat nenechala, není k tomu žádný důvod. Gynekolog když při kontrole zjistil, že nemám menstruaci, tak se mě jen zeptal, jestli ještě kojím a hotovo.
Těhotná být samozřejmě můžeš, ovulace proběhne vždy dříve než menstruace 😉 Takže pokud jsi otěhotněla v prvním cyklu, tak žádnou MS ani nedostaneš. Pokud máš podezření, že bys mohla být těhotná, tak si udělej těhotenský test.

shaula
18. sep 2009

Misicka - no jo, ono kojení není antikoncepce 😉 Ale gratuluji, i když já bych do toho takhle brzo nešla. Tedy pokud by šlo o "náhodu" tak samozřejmě ano, na potrat bych nešla 😝 , ale plánovaně určitě ne 😕

misicka85
18. sep 2009

Shaula-to samozřejmě vím že kojo není antiko... my jsme dítko plánovali aby byli od sebe tak o 2 roky, o Adélku jsme se snažili 2,5 roku tak jsme tak nějak předpokládali že ani to druhé nevýjde hned no a vidíš to 😀

majsan
19. sep 2009

ahoj shaula.mne vyvolaval preto lebo 10 mesiacov po porode som dostala normalne kontrakcie.nevedela som z coho to je az nakoniec mi zistil ze som mala nieco v maternici asi cisty a tak mi dal dupston a po nich som dostala menstruaciu aby som sa vycistila a odvtedy nic.boli ma v podbrusku a najhorsie je ze ani neviem kedy mam plodne dni.

dzio2
5. okt 2009

ahoj babenky prosim vas ja som dostala menstruaciu vcera moja dcera ma 2mesiace uz nekojim nemam mlieko ale krvacam velmi vela a mam strasne bolesti vnoci som sa 4krat prezliekala lebo mi to pretieklo od vcera som vkuse na valetole od bolesti ked sa postavim hrozne to zomna buchne na kontrole po sestoned som uz bola neviete mi niektora poradit co stym?dakujem ☹

comi
5. okt 2009

Baby mohla som dostať MS 5 týždnov od porodu, ked nekojím? Lebo čistenie mi skončilo pár dní od porodu a teraz znovu také slabučké krvácanie , tak neviem či to je MS 😒

liki205
5. okt 2009

no ja by som sa chcela opýtať že či je možné že napriek tomu že mi už končí šestonedelie stále viac a viac krvácam, dokedy je normálne aby som krvácala po porode? a pritom kojím ...

jihajiha
16. okt 2009

Ahoj, já dostala MS 5 týdnů po císařském řezu, doktorka se divila, protože plně kojím, ale prý se to stává, že to přijde tak brzy.

slunicko.lucinecka
15. jan 2010

ahoj holky
potřebovala bych poradit ohledně cyklu.... ms bych měla dostat příští víkend nejdřív (jelikož sem měla cykly 40-45 DC , s kontryhelem 28-29 DC/od porodu a všecky tyto cykly sem ještě kojila/) teď je to teprv první celej cyklus co nekojím, takže vůbec netuším, jak to teď bude...ale už dva dny cítím prsa (minule před ms mi z nich ještě teklo mlíčko, tentokrát teda už z nich neteče, ale bolí), občas v kříži, sem "nenažraná" a pálí mě žáha po každým jídle.... tak to mám asi 2 dny a ms mi většinou dorazila po 3 dnech těchto "příznaků" jenže mě to příjde hrozně brzo
tento cyklus na snažení "prdím" takže ani nevím který den cyklu sem ms čekám nejdřív po 28 dnech, což by mělo být příští víkend, tak mě to trochu zmátlo, když sem sotva 20DC.... a s těhotenstvím nevím, tento měsíc sme měli doma "tichou domácnost" a tuleníčko bylo jen 2x...

syraell
15. jan 2010

Tak ja jsem prozila krásných 8 měsíců bez menzes 😉

ba80
15. jan 2010

ahojte, ja este stale kojim a bez mrchy som uz dllllllllllllllllllllllho... 🙂

monula12
22. feb 2010

zienky, aku pouzivate antikon. som 7 tyzdnov po cisarskom, nekojim a menzes zatial nic

hathor1231
22. feb 2010

baby, kazdy mesiac,strasne silne! krvacam 7dni a dalsie dva spinim 😠

mitinka
22. feb 2010

ahojte baby,
potrebujem poradit.Som 4týždeň po cisárskom a stále krvacam,... pri malej pri prvom porode som krvacala 2týždne a potom 2týždne špinila a teraz už krvácam 4týždeň a vypadávali zo mňa aj dost velké kusy,ale prestalo to.Nekrvácam silno od začiatku,len tak jemne.Myslíte že je to normálne aj keď kojím naplno?? ☹ 😔 😕 mám taký blbý pocit ☹

lusiviki
23. feb 2010

AHOJKY LIDIKCY .... jsem tu nova a chtela by sem se vas zeptat na ¨par vecii 😒 😒 . Mam 9 mnesicni mimnko ktere stale krasne kojimm .. mlika mam hodne a jsem rada ze kojim. Ale to nwni twn problem o kterem chci psat . Ten problem je ze sem menstruaci nedostala uz 8 mnesicu , po prvi kdyz moji mali bylo mnesic jsem to dostala a od te doby porad nicc... a nic a uz je to 8 mnesicu poradi mi nekdo co si o tom mam myslett ... dekji moccc ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre