Môžem mať klasické nohavičky po pôrode v Ružinove?

nikollette
15. jan 2009

Chcem sa opýtať, či je možné mať na sebe klasické nohavičky, po porode na oddelení šestonedelia?? Budem rodiť v ružinove, tak či máte nejaké skúsenosti, ako je to tam??? Vdaka

angua27
15. jan 2009

nikollette, podľa mojich informáciá, Ti nikde nezakážu nosiť normálne nohavičky. je to Tvoje rozhodnutie. ale zo skúsenosti Ti poviem, že budeš rada, keď budeš môcť "vetrať" a nemať dole nič. 😉

achojka
15. jan 2009

Ja som sice rodila na antolskej, ale pokial ta nikto nevidi, mozes mat aj klasicke nohavicky, a cez vizitu si ich das dole.....

achojka
15. jan 2009

na antolskej sme mali oblecene normalne nohavicky

alline
15. jan 2009

Ahojte a jednorazove mozu byt aj cez vizitu?

angua27
15. jan 2009

ja som rodila na Kramároch a cez vizitu nemohlo byť nič. iba vložka. pretože pri vizite Ťa kontrolujú, takže musíš byť pripravená všetko ukázať. 😀

dadulka19
15. jan 2009

normálne nohavičky môžeš mať 🙂 ,ale u nás,keď bola primárska vizita nemohli byť.No tie popôrodné áno,to mu nevadilo 😎

vieruna
17. jan 2009

Nam v Ruzinove vzdy prisli povedat, ze ide vizita a mame sa povyzliekat, dokonca nam pripomenuli, aby sme sa osprchovali 😀

sirinka
17. jan 2009

myslim ze mozu, ale su total zbytocne a neprakticke... 😉 pretecies takmer na sto percent a tie sietkove lahko preperies a hned su aj suche, kdezto tie klasicke asi budse musiet vyhodit, ked ich nebudes chciet krvave niekde skladovat par dni...

maca793
17. jan 2009

nohavičky klasické môžeš mať ja som po pôrode mala aj tangá, ale na vizite som bola bez nohavičiek len s vložkou medzi
pri cisárskom reze vraj sa nohavičky nemajú 3-4 dni nosiť aby sa rana zahojila ale ja som mala nohavičky lebo bez sa nedalo chodiť. bol to blbý pocit aj napriek tomu, že som mala domáci úbor.

grososova
22. apr 2009

Vizity sú nepríjemné ked na vás kukajú aj dvaja 😠 Tiež sme boli pripravené bez nich.Dávala som si ich oba ked sme išli papat.Lepšie je byt bez nich počas dna na posteli aby sa to dole lepšie hojilo. 😕

ejusaaa
23. apr 2009

My sme po porode nemohli mat ani klasicke ani poporodne nohavicky,skratka ziadne,lebo ze by sa lahko chytil zapal a ozaj budes rada ked budes mat vlozku,budes ubolena a stokrat tu vlozku vymienat..ja som mala dost ked som sla domov a vtedy si davala nohavky 😝

kobolova
23. apr 2009

Mozno hlupa otazka, ale ked ste nemali nohavicky, na com ta vlozka potom drzi...? 😅

majkomajka
23. apr 2009

kobolova - vobec to nie je hlupa otazka. aj mna by to zaujimalo 😖 Ved ta vlozka vam nohavickami zaroven prilieha na telo tak ked krvacate tak nie pod seba, nie?

danka5
23. apr 2009

Pred 10 rokmi ešte neboli bežné sieťkované popôrodné nohavičky. Normálne sme mali zakázané - tak sme všetky chodili šuchtavo s nohami spolu tak, aby vložka nevypadla. Vtedy sme mali zakázané aj vložky tipu - ultra absobčné. Museli to byť obyčajné veľké buničinové vložky zo sanitasu bez kúska igelitu - aby rana mohla dýchať.
Teraz si utčite vezmem tie sieťkové nohavičky. Ti buničinové vložky neboli zlé, určite to malo prvé dni svoj význam.

ejusaaa
23. apr 2009

Ako danka vravi,v podstate ajtak rychlo ani normalne chodit nebudes vediet po porode,len tak suchtavo,takze vlozka nevypadne,lebo pojdes z nohy na nohu.A ja som tam mala aj vseliake moderne vlozky 🙂 ,ale tie tam neboli dobre,len tie klasicke z lekarne,poporodne,boli ta cely clovek a tieto su velmi setrne.

sakura77
23. apr 2009

aj ja som mala tie sietkovane normalne z lekarne,samozrejme na vizitu dole a vlzky sa mi osvedcili tie najvacsie "hovada" nocne 😀 ale je lepsie mat viacej druhov a vyskusat co ti najmenej vadi,ked sice vtedy vadi ozaj vsetko 😒

mhas
24. apr 2009

okrem toho "vetrania" odporúčam časté sprchovanie, hoci aj každú hodinu, stačí "zdola". to pomáha pri hojení.

vinifera
24. apr 2009

Tak napr ja som po pôrode chodila normálne. Hned ako som sa vyškrabala z postele čo bolo asi 9hod po pôrode. Po 12 som normálne sedela🙂 Používala som normálne nohavičky. Pekne držali vložku. Vložky som mala z lekárne. Popôrodné vložky alebo aj gynekologické sa volajú. Sú priedušné, akurát, že nemajú ten lepiaci pásik. Tak vždy ked som šla na wcko mi svacla do záchoda🙂

petka_s
25. apr 2009

ahojte pridam sa aj ja..
ja som tiez bola v pohode po porode,
najprv take dva dni som mala tu poporodnu vlozku bez nohaviciek..a potom som nosila svoje,im to bolo uplne jedno,ale ked je vizita,tak je pravda,ze vtedy zena nema nic..
inac,mne sa tak zapacili tie poporodne,ze aj ked som mala normalnu menzes som si take mekucke kupila 😀
no a co,ved som na materskej,a musim si dopriat pohodu 😀 😀 😀

cka
26. apr 2009

Ahojte zienky...fasa vesela temicka...takze, ja mam teoriu riadne zmaknutu, ale prax sa ukaze o mesiac 😀 vlozka sa vraj drzi medzi nohami silou vole a stehnami....esteze nemam nohy do O... xixi, ale kupila som si 5 takych nohaviciek sietovanych, aj tie velke vlozky v zdrav. potrebach, takze budem snad to uzivat. Dufam, ze budem vladat si to aspon obliect. 🙂)) takze prax na mna caka...ahooojte.

sophie1981
26. apr 2009

ahoj...tak ja som mala nakupene aj jednorzove nohavicky, aj vacsie bavlnene, aj neviem ake, ale nakoniec som bola prve 3 dni bez, lebo som mala dost velky nastrih a rana ma velmi bolela bez nicoho, nieto mat na tom nohavickami pricapenu vlozku... 😝 😝 ...ale potom som hned presla na obyc. bavlnene... 😉

fodorka33
26. apr 2009

no tak ja som nosila v nemocke normalne svoje-zobrala som si take starsie a v pohode a ked isla kazdy rano vizita tak predtym nohavicky dole a len vlozku medzi nohy.ja osobne si neviem predstavit zeby som chodila po chodbe a vstavala k malemu len s vlozkou medzi nohami...ale sak uvidite...

martao
26. apr 2009

Presne zobrať staršie nohavičky, hlavne volnejšie, kvoli šitiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre