Nástup do školy mesiac po porôde

mixa89
10. júl 2016

termín mám 21.augusta,mozno skor,mozno neskor,myslite ze budem schopna koncom septembra zacat externe studium ? co znaci kazdy piatok sobotu od rana do vecera plus cesstovanie skoro 100 km tam a spat? ..neviem ci sa precenujem,alebo podcenujem,zaujimaju ma vase skusenosti,ako ste vy napriklad sklbili pracu ci studium s novym zivotom s babetkom ..? Chcela by som aj kojit,mozem hned zo zaciatku kombinovat nutrilon s materskym mliekom ? ake su vase skusenosti?

tyelde
10. júl 2016

dať sa to dá určite, mala som spolužiačky aj na dennom štúdiu čo otehotneli, porodili a študovali ďalej...pokiaľ sa ti má o deti kto postarať, tak sa to isto zvládnuť dá

pribinak
10. júl 2016

Ked di to dobre zorganizujem a budes mat doma podporu tak sa to sa ;)
Dnes to nie je nic výnimočne, ze mamičky študujú aj s bábätkom

Naco chces davat UM? Ved di doma odsajes svoje materské mlieko, das do chladničky ci mrazničky a ten kto sa bude o babatko starať mu ho da vypiť

tajka1986
10. júl 2016

@mixa89 externe studium je v tom krasne,ze vlastne tam ani nemusis byt pritomna. Kvoli tomu by som sa netrapila 🙂 Tak ci tak ti celodenna prednaska neda skoro nic a budes sa to musiet naucit doma. Takze studijny matros si zozenies aj s poznamkami od spoluziakov pred skuskou a mas po starosti. Ak by bola prezencka,ospravedlnia ta kedze mas doma novorodenca...hlavne klud a nohy v teple 🙂

bajana
11. júl 2016

Pokial nebudes mat nejaky extremny porod (ktorych je malo) , tak z tvojej strany nevidim problem. Horsie je to samozrejme s dietatom. Podla mojho nazoru je dlhodoba kombinacia dojcenia a pitia z flase neudrzatelna a je jednou z najcastejsich pricin odstavenia dietata. Samozrejme, ze su vynimky, ale nepoznam taku, ani v terminovych skupinach. A udrzat laktaciu dlhodobym odsavanim je pre mna heroicky vykon.
Takze ja by som si obehla vyucujucich, vysvetlila situaciu a poziadala osobne o vynimku, aby som prvy semester nemusela tvrdnut na prednaskach. Potom od februara to uz bude ine.

sibalka21
11. júl 2016

@mixa89 Dat sa to da, len ci to budes zvladat popri takom malom dietati.... To uz uvidis casom...

janickacrazy
11. júl 2016

@mixa89 Určite sa to dá, poznám dievča, čo otehotnelo v 16 a malo individuálny študijný plán a chodilo na denné štúdium a ani školu vobec neprerušovalo a tiež dochádzala do školy vlakom 50 km. No ona nekojila vobec nemala mlieko. A tiež mala šťastie na úplne dobručké bábo, žiadne koliky a aj v noci jej pekne spalo, takže to mala fajn. Horšie je to, ked je dieťatko náročné a často sa budí, ale verím, že to zvládneš. 😉

sardinka335
11. júl 2016

@mixa89 študovať sa dá, ale chce to zeleznu disciplinu a pomoc od rodiny. Co sa prednašok týka, nepíšeš aky odbor ideš študovať, nepoznáme ani aky si študijny typ - niekto je ,,taky talent,, ze nad knihami vela času nepresedi a iní to do hlavy inak nedostane len sedením nad poznamkami, knihami. Ja osobne aspon zo začiatku určite odporučam na prednašky chodiť - treba spoznat vyučujucich a ich moresy, je fajn mat aj nejake spolužiačky na ktore sa da obratit v pripade potreby. Ja som študovala pri 2 a 4 ročných a pomahala mi mama kym som nemala pre dceru školku, soboty manžel sa staral cely den. Bez ich pomoci by som do toho asi ani nešla. Učenie na skušky po večeroch alebo proste ako sa dalo. Zažila som aj take, ze zatial čo bola kočka na prednške tak jej mamina kočikovala....samozrejme vela zavisí aj od toho ake je dieťatko. Ja mam napr. teraz velmi uplakane batola takze študijne ciele som odlozila na neskor. Tak uvidíš ako to bude.

atomica87
11. júl 2016

Podla mna sa to da zvladnutcak sa chce. Ja som otehu v predposlednom rocniku vysky. Studovala som architekturu, ta sa da studovat len denne, tak som si vybavila individualny plan. Od vsetkych babiek sme boli 300km, manzel v praci, ja sama na dieta, dva nesiace po porode som zostatnicovala a po 4mesiacoch som stihla aj diplomku odovzdat. S malym som este aj na konzultacie chodila vlakom lebo som ho nemala komu.nechat....tak hlavu hore, prajem vela sil a odhodlania

dionyzka
11. júl 2016

@mixa89 moja dcera sa narodila 7.9., semester zacinal 21.9. Riesila som to tak, ze na prednasky som nechodila, moji spoluziaci ma zasobovali materialmi, isla som iba na skusky. Letny semester som uz normalne chodila kazdu sobotu, cestovala som do skoly autom. Dieta bolo len kojene - takze cely tyzden som odstriekavala mlieko a mrazila, aby mal manzel, co dat dcere papat pocas mojej nepritomnosti.
Stihla som urobit vsetky skusky, napisat aj zaverecnu pracu, zvladnut statnice.

Ak to mam zhrnut, nikomu to nedoporucujem, bol to neskutocny stres, bola som z toho velmi vycerpana. Porod bol tazky, dlho som sa liecila, dcera velmi nepokojne babatko, pomoc ziadna :/

atomica87
11. júl 2016

@dionyzka s tym stresom je to pravda. Na to sa treba fakt pripravit. Boli chvile ked som bola totalne zufala, zuriva, vycerpana, nevyspata...neraz som si aj poplakala a mala chut to vzdat....

mixa89
autor
11. júl 2016

Zienky,dakujem vam velmi za povzbudive skusenosti,viem ze to nebude lahke,studujem predskolsku pedagogiku co zahrna aj 2tyzdnovu prax kazdy semester,tak sa aj toho obavam,ako to bude..inak studium zvladam dobre..zatial 🙂

lavia
11. júl 2016

@mixa89 určite sa to dá zvládnuť, len treba mať odhodlanie a rodinu, ktorá pomôže. Mne sa narodila dcéra v štvrtom ročníku na medicíne uprostred semestra. Musíme mať 100% účasť na praxi v nemocnici, no našťastie dva dni ma zapísali spolužiaci a inak som nič nevymeškala. Manžel je zatiaľ s dcérou na rodičovskej. A kojím doteraz (skončila som piaty ročník). Stačila mi odsávačka a túžba kojiť čo najdlhšie. Žiadne umelé mlieko. A učím sa vždy, keď sa dá 🙂

sue
11. júl 2016

@mixa89 dcera sa narodila tyzden po zacati skuskoveho obdobia. Na prvej skuske (110km od bydliska) sme boli 17dni po porode. Dceru von kocikovala stara mama, medzi dvomi skuskami som ju isla nadojcit a prebalit.
Bol to zahul, riadny, rovnako ako statnicovat a pisat diplomovku, ale dali sme to.

Drzim palce.

saurian
11. júl 2016

Ja som rodila v 1. a 3.rocniku na externom, čo sa týka školy to sa dá zvládnuť. Problém bolo práve kójenie - síce som si odsala mlieko, že maly bude mat čo jesť, ale po pól dni mi doslova isli prsia vybuchnut. Takze buď šiel tatinko s malým so mnou na skúšku a medzitým sa kočíkovali, alebo prišli cez obed aspoň sa nakojit, alebo som v škole odsávala. Toto bol nás jediný problém, ostatne sa dalo vcelku v pohode.

lienka2201
11. júl 2016

Ja som tiez 2 mesiace po porode pokracovala v externom studiu a to som dochadzala z DE na SVK. Je ale pravda, ze sme mali asi len 3-krat 2-dnove prednasky a potom uz len na skusky. Maleho som kojila 2 roky 🙂 Nebol to med lizat zvladnut to, ale vsetko sa da, ak sa chce. Pomahala cela family. Drzim palce .-)

daakotaa
11. júl 2016

Ja som rodila 8.9 sekciou a koncom mesiaca som uz zarezavala v škole. Mlieko som si odsavala cez prestavky....🙂.Da sa to zvládnuť ak mas kde nechat babo. Ja som si chcela dať rok pauzu ale teraz som neskutocne rada ze som si po Bc urobila hned Ing .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre