Nechať si bábo po pôrode pri sebe? Kedy prvé návštevy doma?

zrzuska
13. aug 2007

ahojte.

len by ma zaujimali ako ste to riesili vy. asi nad tym rozmyslam este prilis skoro ale aj tak by som chcela vediet vase skusenosti. 🙂

v nasej porodnici je mozne si babatko nechat pri sebe hned po porode. no a to ma zaujima. viem, ze pre dietatko je to velmi dobre a rychlejsie sa vytvori dobry vztah matka-dieta. no pocula som nazory, ze si zena vobec neoddychne a je lepsie nechat starostlivost dietatka v porodnici na sestricky. ako ste to spravili vy?

a tiez ma zaujimaju prve navstevy doma. viem, ze by to mohli byt dve temy ale nechcem otvarat dve.
citala som, ze prve tyzdne by mali mat matka a dietatko klud aby si vytvorili svoj rezim a az potom prijimat navstevy. ide o to, ze ked nas pridu pozriet draheho rodicia, tak musia spat u nas, lebo byvaju daleko. no a draheho mamina je dost taka, ze mi bude isto male brat a bude ho chciet prebalovat..... a ja som zase taka povaha, ze ked si s malickym nebudem vediet dat nahodou rady, viem, ze budem z toho depkovat a budem sa citit neschopna.

hedunecka
19. aug 2007

no ja by som si babatko velmi rada nexala pri sebe len neviem ako dopadne moj porod ci nahodou neskoncim sekciou a pocula som ze babatka davaju az na 3den 😖 a co sa tyka navset doma tak urcite prvy mesiac navstevy ziadne nebudu 😉

zrzuska
autor
19. aug 2007

asi to naozaj zavisi od stavu matky aj dietatka. takze sa aj ja asi pravdepodobne rozhodnem az v danej situacii podla toho ako sa budem citit. 🙂
a navstevy povolim tiez az vtedy ked sa na to budem citit 🙂
kazda sme ina, takze je to asi naozaj velmi individualne.

mne tiez kamoska hovorila, ze budem rada, ze po porode si mozem oddychnut a ze nebudem mat energiu na to, aby som sa hned zacala starat o male. ze si mam v nemocnici oddychnut a ze mi ho aj tak budu nosit kazde 4hodiny na dojcenie. no ja neviem.
ja si asi prvy den oddychnem a druhy den si male skusim nechat cely den na izbe a podla toho uvidim ako to budem zvladat. ale chcela by som sa naucit ako co mam robit, este v nemocnici, nech potom doma nepanikarim ked uz budem naozaj odkazana len na seba 🙂 predsa len v nemocnici mi este poradia sestricky, takze je podla mna aj z tohto pohladu dobre si male nechat pri sebe 🙂

mory
19. aug 2007

u nas je tiez moznost mat babetko na izbe,ale aj ja som bola po cisarskom a tak som chcela byt sama a malu som si brala iba na kojenie kazde 3 hodiny a hodinku bola pri mne 😉 a pomedzito som mohla oddychnut pripadne ked prisla navsteva tak v klude porozpravat.ved po odchode z porodnice budes mat babo pri sebe 24 hodin denne 🙂 a navstevy doma mi vobec nevadili aspon si aj babo zvyklo na to ze sa normalne zije dalej a tak som sa dietatom nezatvarala sama doma,moj nazor 😉 a bacili niesu v tom obdobi az take nebezpecne lebo babetko ma matkin imunitny sistem aspon prve 3 mesiace a ked je matka celkovo zdrava tak nieje dovod aby sa babetko niecim nakazilo 😉

bleskovka
19. aug 2007

najlepsie je mat dietatako hned pri sebe, aby si sa vedela o male postarat aj ked prides domov, citovej vazbe od zaciatku. Ale nie vzdy to ide, ako viacere pisete. Aj ja som mala ako marcela22 tazky porod a po porode som stihla na WC odpadnut, dost som krvacala a tak mi zakazali do 2. dna samej vstavat z postele. Maleho som videla hned po porode (14.45) a vlastne som ho mala od zaciatku pri sebe. Ale vecer o 20.00 som zazvonila sestrickam, ze nech si ho na noc vezmu, lebo sa chcem ako-tak vyspat (2 noci predtym som nespala). Na 2.den rano o 05.00 prisla sestricka, ze maly je hladny a treba ho nakojit a odvtedy bol pri mne 🙂 Na 1. strane som bola stastna, ze je pri mne a nevedela som z neho spustit oci a ani poriadne spat, na 2. strane som sa trosku bala, ci to zvladnem - nemohla som sediet, takze som sa ledva najedla, bola som slaba a az som mala strach, ci maleho nepustim z ruk a neublizim mu. Ale take novorodeniatko vela nevyzaduje, papa este malicko a nie tak casto a treba ho akurat prebalit. A vzdy mozes zavolat sestricku, ked si nebudes ista. Lepsie, ako keby si mala mat problemy doma, kedze si ho nemala pri sebe v porodnici...
A navstevy? My byvame v zahranici, takze sme mali od vsetkych pokoj 🙂 . Ak budes mat nastrih, bude velmi neprijemne, ked sa ledva posadis a za kazdym WC sa budes chodit sprchovat kvoli hojeniu rany... Prijimaj potom navstevy... Rodicia su nieco ine, tym sa da povedat, kedy je dost. A svokrovcom by som sa tiez nebala, ale ak su normalni, pochopia.

latifka
19. aug 2007

zrzuska-kamoska rodila minuly tyzden v LM a kedze bola slaba nemala dietatko pri sebe prve dva dni stale,ale len na kojenie...a to je druhorodicka,takze ked raz mamina nevladze, nic sa neda robit, nebudu predsa riskovat, ze mama odpadne s babom v naruci al. nieco podobne, potom,ked sa zregenerovala, bolo babo s nou uz stale...

andy.a
19. aug 2007

ono je to individuálne.. 😉
Syna,ktorý má už 3 a pol roka,som rýchlo a ľahko porodila,ale bola som hrozne ubolená...bola som pôrodnici na jedinej izbe,kde neboli dteské postieľky..a skoro celý čas som ho mala vedľa seba na posteli..na tej otrasnej vrzgajúcej,vyležanej posteli ako v koryte...za celý čas-teda 6 dni v pôrodnici som spala dokopy tak 4 hodiny..keď si pozerám fotky,som tam jak živá mrtvola,kruhy pood očami cez celú tvár.. 😠

andy.a
19. aug 2007

no a Anetka-teraz 2-mesačná,tak to bolo úplne iné,hrozný pôrod,dlhý takmer 18 hodín,bolestivé kontrakcie,epidurál nezabral..ale na druhej strane hneď po pôrode som mohla sedieť,behala som,akoby som ani nerodila..a to pri oboch pôrodoch som mala epiziotomiu..Anetku som mala celý čas na izbe v postieľke detskej,predsa len za tie 3 roky to už trocha zmodernizovali v tej pôrodnici..ale tiež som toho moc nenaspala..sestričky brali deti,len keď bola vizita alebo raňajky a obed.Pri večeri nie.. 😒

atevi
22. aug 2007

Moj syn sa narodil predcasne, takze bol hned umiestneny na JIS. Bola som na izbe s dvomi maminami ktore mali deti pri sebe v postielkach. Aj ked boli ubolene, boli spokojne ze su s babatkami. Ja som si sice mohla oddychnut, ale v duchu som im zavidela, ze maju deti pri sebe.
Po troch dnoch som mohla vybrat maleho z inkubatora. Cele dni som travila na nedonoseneckom oddeleni - kojila som na tvrdej stolicke, prebalovala, kupala, odstriekavala mileko do zasoby...cely den som presedela na jednej tvrdej stolicke a nebolo to take pohodlne ako by to bolo na izbe v makkej posteli. Este aj v noci som bezala kojit o dve poschodia vyssie. Po 10 dnoch som konecne mohla byt s malym na izbe, a neviem si vynachvalit to "pohodlie" v spolocnej nemocnicnej izbe (2tyzdne).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre