Nechuť na sex po pôrode

isabela1
4. aug 2007

neviem ci sa sem tato tema hodi ale som trochu zufala. je to uz 9tyzdnov co sa narodil maly a vobec nemam chut na neznosti s manzelom.kedy to bolo naposledy ani moc nepamatam asi celkom na zaciatku tehotenstva.nikdy som nebola nejaky sexmaniak ale teraz uz vobec nic.mozno to je len tym,ze byvam unavena.ja neviem.manzel len caka a dufa ale ja sa vzdy vyhovaram.neviem ci v tom nie je aj trochu strach co a ako to bude po tom co ma aj zasivali.no neviem.je tam niekto kto ma alebo mal take iste problemy?

katushka16
12. máj 2011

@angelblue ahoj,skús ísť svojej gynekologičke,tá by ti mohla pomôcť

angelblue
12. máj 2011

@katushka16 Awoj ja mam gynekologa myslis ze by mi vedel poradit??

katushka16
13. máj 2011

@angelblue ahoj,tak myslím,že by ti mal vedieť poradiť,alebo vysvetli´t prečo to tak je,porozprávaj sa s ním 🙂

briketa
13. máj 2011

@angelblue to je po porode normalne, musis to urobit tak, ze sa sama "nakopnes".
Skratka aj ked fyzicky nie si v stave, ze by si mala chut, nechaj manzela nech Ta neznymi prostriedkami vzrusi (laskanim, erotickou pomockou....atd) a potom to uz pojde. Podla mna sex potom ako pridu deti je velmi dolezity na udrzanie harmonie v manzelstve.
Gynekolog TI podla mna nepomoze. On Ti to v hlave tiez nevie prekliknut aby si zrazu bola nazhavena, ked cely den lietas okolo malickej, neprespate noci, hormony v Tebe len tak tancuju... to si musite vypomoct sami s manzelom. Naozaj zavri oci a nemysli na to ako velmi sa Ti nechce, nechaj vsetkemu v hlave volny priebeh a o to ostatne nech sa uz postara manzel. 🙂

Sex je ako droga - nemas ho, tak Ti nechyba. Ked vsak raz uz zacnes, nevies prestat. 😉

angelblue
14. máj 2011

@katushka16 No skusim mozno bude vediet poradit =) dakujem za rada

angelblue
14. máj 2011

@briketa
Dakujem za radu...ako pred tým než sme mali malú nebol s ničím problém..neviem či to je traumou z pôrodu, mozno sa len bojim ze znovu otehotniem... fakt neviem...ale nechcem ho stratit tak preto som tu aj napisala...

dankamat
9. aug 2011

@angelblue aj ja mam teraz tento problem, ze sa bojim aj keby som chcela.... tiez si to vysvetlujem ako trauma z porodu 😀 ale verim, ze sa to napravi a bude to fungovat.

angelblue
9. aug 2011

@dankamat u nas je to už chválaBohu lepšie....neboj to prejde ja som na tom tiež nebola najlepšie ale už sa to nejak samo napravilo....

dankamat
9. aug 2011

@angelblue no ja este nemam ani po sestonedeli, ale akoze nic ma neboli aj chut by bola... len ten strach ma akosi nepusti a neviem sa uvolnit a myslim na blbosti, ze co by sa mi mohlo stat a pod.... to je horsie ako prvy sex 😀 ale verim, ze sa raz odhodlam...

angelblue
9. aug 2011

@dankamat Toho sa určite nemusíš báť je to čerstvé....aj ja som sa bála a keď ma potom manžel vzal do náručia tak som sa až triasla...uvidíš bude dobre...po šestonedelí vyskúšate a uvidíš aké budú pocity...ja som nechcela mať sex do nedávna a to má moja dcérka skoro 11 mesiacov....

michelleuk
1. sep 2011

ahojte stretli ste sa niekto s bolestou pri sexe rok po porode?do teraz bolo vsetko ok nebola som sita trochu ma natrhlo ale ze to nebolo treba sit 😔 ale teraz mam pri sexe taky pocit ako ked som rodila no hroza 🙄

anett9
2. sep 2011

mňa tá nechuť držala strááášne dlho 😒 drahý to musel akceptovať.Po druhom pôrode to bola katastrofa,bolesti,zle zahojená rana a samozrejme hormonálne zmeny a únava.Časom to prejde,niekedy to trvá dlho,niekedy kratšie...ja som si už začínala myslieť,že to tak ostane navždy,našťastie to časom ústúpilo 🙂

katuska268
6. sep 2011

ja som po porode takmer 9 mesiacov a s manzelom sme mali sex asi tri krat a z toho sa raz spravil.neviem ci sa niecoho boji,kazdy vecer mi hovori ze je unaveny ale ked som bola tehotna to tak nebolo.keby mal chut tak mu nevadi ze je unaveny.niekedy si myslim ze je to tym ze ho nepritahujem,lebo som pribrala.neviem co mam robit,bojim sa ze si najde inu...

diridonda
6. sep 2011

@katuska268 bol tvoj manzel pri porode? ak ano, nema z toho traumu?

katuska268
7. sep 2011

@diridonda nie nebol,ja neviem co sa mu stalo,ja si myslim ze nechce so mnou spavat,lebo som pribrala na bruchu a na zadku mam strie a ho to odpudzuje,alebo ja neviem.

diridonda
7. sep 2011

@katuska268 mozno sa citi trochu zanedbavany, pretoze ty mas okolo maleho dost roboty... nechce sa s tebou o tom bavit? planujete aj dalsie deticky? mozno sa boji, aby si znova neotehotnela, kedze predpokladam, ze neuzivas antikoncepciu... 🙂 🙂 🙂

katuska268
7. sep 2011

@diridonda nie neuzivam antikoncepciu z zdravotnych dovodov,aj ja si myslim ze sa boji aby som znova neotehotnela ,spytala som sa ho nato aon mi povedal ze to neni pravda ze on si dava pozor.ja sa do vecera do tej osmej deviatej staram o maleho kym nezaspi.A potom mam cas na neho.on prichadza domov o pol siestej siestej.Ale uz som aj rozmyslala aj preto lebo maly spi u nas v spalni a nechce pred nim ale ved on spi.Keby bol hore to by som ani ja necchela to je logicke.takze uz fakt neviem

diridonda
9. sep 2011

@katuska268 to, ze maly spi pri vas v spalni, urcite nieje problem, ved predsa takto fungujeme skoro vsetci...
skus sa o tom porozpravat s manzelom, aky ma problem!

janulaq
7. júl 2012

zeny by mali parrtnera ukajat aspon oralne

billam
7. júl 2012

A prečo by sme mali???...na sex a iné intimnosti treba mat sulad a manžel by mal rešpektovať fyzicky a duševny stav ženy po pôrode....ak to tak nie je a núti ju, co i len na oral...tak je to pekný sviniar!

fogos
12. júl 2012

@bihan presne tak lubrikant je dobra vec 😉 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre