Nechuť na sex po pôrode

isabela1
4. aug 2007

neviem ci sa sem tato tema hodi ale som trochu zufala. je to uz 9tyzdnov co sa narodil maly a vobec nemam chut na neznosti s manzelom.kedy to bolo naposledy ani moc nepamatam asi celkom na zaciatku tehotenstva.nikdy som nebola nejaky sexmaniak ale teraz uz vobec nic.mozno to je len tym,ze byvam unavena.ja neviem.manzel len caka a dufa ale ja sa vzdy vyhovaram.neviem ci v tom nie je aj trochu strach co a ako to bude po tom co ma aj zasivali.no neviem.je tam niekto kto ma alebo mal take iste problemy?

saska.t
25. mar 2009

jasminka to je este velmi skoro ja som s muzom spala po porode 1x po 3 mes. a bolo to otrasne csetko ma bolelo o hradze ani nehovorim 😅 dobre to zacalo byt az 5 mes. po porode a musim skonstatovat ze je to este lepsie 😀

veverka149
26. mar 2009

ahoj. ja som skoro pol roka po porode,prebehol bez komplikacii presla som epiziotomiou. s partnerom sme sa milovali pocas celeho tehotenstva a prospelo nam to obom,po porde som sa tesila domov a uz vtedy som mala na neho strasnu chut.ale este som mala bolesti v oblasti stehov tak to neslo,ale dva tyzne po porede sme sa s partnerom dohodli ze to riskneme.bolo to trosku ine ale stale nadherne,a od vtedy zas aktivne intimne zijeme.tak teeba tu tuzbu len vyvolat....

leniccka
26. mar 2009

baby necitala som celu diskusiu... ale zaujima ma antikoncepcia po porode, je to vhodne??? aj ked budem kojit???
mam na to este cas, ale ked tak brusim diskusie tak ma napadne milion otazok... diki za odpovede 😉

sarianah
26. mar 2009

mukky
..sex dostanes tam, kde ste kupili babo, tam ho urcite budu mat.. 😀 😀 😀

mukky
26. mar 2009

saria dakujem 😀 😀 😀

blovitc120
27. mar 2009

leniccka, poradí ti tvoj gynekológ. sú rôzne spôsoby ochrany cez tabletky, chemickú antikoncepciu či kondómy

leniccka
27. mar 2009

diki, chcela som len vediet ci mate niektora skusenost uz s antikou v takom skorom case po porode... vies ked aj kojit budem (a podla toho ake mam kozy 😅 tak aj budem) tak aby to nerobilo daku sarapatu v tele...
kondomom nie sme moc nakloneni s drahym, v podstate ani neviem ako sa to pouziva 😔 v zivote som to nepouzivala, vzdy som bola na antike... aj kvoli tomu ze mi upravuje cyklus a nemam taku bolestivu menstruaciu, tak by som chcela co najrychlejsie opat nabehnut na antiku 🙂 ale ved uvidime, ako si povedala doki poradi 😉

mywiel
27. mar 2009

Ja mam vnutromaternicové telistko bez hormonov kedze kojim a som nadmieru spokojna.

certica
27. mar 2009

leniccka, skus si mrknut temu cerazette, to je HAK, ktora sa moze uzivat aj pocas dojcenia, je totiz jednozlozkova, neobsahuje hormon estrogen (iba gestagen).
a velkost prs nema absolutne vplyv na laktaciu a mnozstvo mlieka 😀 😉

certica
27. mar 2009
leniccka
27. mar 2009

dakujem babule, kuknem a nastudujem 😉

vinifera
29. mar 2009

Kočky tak to by som aj ja rada vedela, že kedy sa už dá... ale asi je to individuálne. Už som sa vytešovala, že na budúci týžden mám ísť na kontrolu po šestonedelí. Že už sa na to môžeme veselo vrhnúť. No ale bola som si tam tento týžden pre potvrdenie, že to bolo moje prvé bábo.(u kundologyčky) A doktorka povedala, že stačí aby som prišla až po veľkej noci. (To bude tak 9 táždnov od pôrodu) Že sa spraví aj cytologia a všetko okolo. Teraz neviem, či mám tam dole všetko vporiadku a či sa teda sexom nemôžem nejak ohroziť. Je pravda, že sa tam môžem k lekárke nasáčkovať už aj teraz, ale ako to asi bude vyzerať ked mi povedala, že stačí aj o tri týždne.... Inak sa citím vpohode. 12 hod po pôrode som už bezproblémov chodila aj sedela. Tri dni po pôrode by som pretiahla prvé mužské čo by šlo okolo - naštastie tam boli samé sestričky, lekárky, upratovačky🙂 Po dvoch týždnoch som mala ďalšiu krízu. No ale prechodila som 😀 A teraz mi už aj drahý piluje uši, že kedy už môžme. No a ja vpodstate neviem. Cítim sa v pohode. Je potrebné dodržať tých šesť týždnov?

erika27
30. mar 2009

Ahojte baby, som už 4 týždne po pôrode, a tento víkend sme s manželom mali "ťuťu muťu"... Nebola som ani šitá a bola som už aj po čistení, všetko bolo ok, bezbolestné (veľmi fajn 😎 ) len sa mi stala taká vec, že som začala opäť krvácať ☹ a teraz mám strach, či je všetko ok, ostala som trochu zaskočená.. nemá niektorá z Vás s týmto skúsenosť? Dúfam že to nie je nič vážne...

nastasia
30. mar 2009

erika a kolko uz krvacas? a akou intenzitou? asi by som sla k lekarovi na tvojom mieste. mne sa stalo, ze ma priatel nechtiac natrhol(ale nie po porode) a musela som ist na pohotovost, lebo som 2 hodiny krvacala velkou intenzitou, mala som mala trhlinu pri otvore a ked ma uz chcel zasivat tak sa to same zastavilo nastastie takze nemusel. ale bolo to treba vydezinfikovat. mozno si aj ty mala nejaku trhlinku po porode, ktora sa ti hojila a vy ste ju stykom asi podrazdili, ale moze to byt aj z maternice, ale to ti zisti len lekar, tak radsej tam chod

erika27
30. mar 2009

ahoj Nastasia, no vieš, že som ani nemyslela na to, že sa mi môže toto stať, pri prvom pôrode som bola šitá, a dosť, (po dvoch týždňoch som sa ledva posadila) a tiež po štyroch týždňoch sme to vyskúšali, a bolo to bez problémov... to krvácanie nieje intenzívne, teraz mi už stačí len intimka, ale v ten večer som sa naplašila, bolo toho viac. Vidíš, machrovala som, že som porodila skoro 4-kilového chlapčeka bez natrhnutia, a predsa to asi nie je len tak 😒 ak mi to neprejde do dvoch - troch dní, tak dám na Tvoju radu a skočím k Dr.

katka1981
1. apr 2009

Mamicky prosim napiste mi ako ste na tom po porode, ako sa zmenil Vas intimny zivot, ci pozitivne alebo negativne. Mozete byt prosim aj konkretne. Dakujem velmi pekne.

horallka
1. apr 2009

Ja mám po druhom pôrode tuším ešte väčšiu chuť na sex ako predtým. Môj partner dokonca povedal, že teraz mu so mnou chutí ešte viac, ako keď sme malého nemali. A to mám po tehu ešte peknú nadváhu. Ale prvé dva mesiace ma to tiež nejako nebavilo, až potom som sa rozhorela. 🙂 A to som si po tomto druhom pôrode myslela, že si už nevrznem- taká som bola došitá a ubolená. Ale všetko sa krásne zhojilo a vrátilo do starých koľají.

bihan
2. apr 2009

Nezmenil. Ani horšie ani lepšie.. rovnako super 😉

horallka
3. apr 2009

vinifera, mnohí to ani nedodržujú- je to na vás- ako sa cítiš a tak.

muriel293
10. apr 2009

ahojte,ja som sa našťastie nepotrhala ale som mala tiež nástrih doslova "až po riť" 😀 😀 😀 takže šitie zdola,dostala som aj opuch hrádze tak fasa to bolelo tri týždne v kuse....tiež som sa bála či to neovplyvní náš sex a tiež by som bola schopná alebo lepšie povedané mala som chuť hneď po príchode domov ale manžel nechcel lebo sa bál a potom sme už po štyroch týždňoch normálne ale len v polohe on hore lebo akokoľvek inak to je tak to šitie cítim naspodku a trochu to bolí,ja len dúfam že to nebude už nastálo také boľavé v tých miestach... 😖 Ale ináč sa nezmenilo nič ani k horšiemu ani k lepšiemu,je to rovnako dobré ako aj predtým...

angua27
10. apr 2009

bih. 😉
u mňa sex po pôrode: jednoznačne lepšie. ale bude to asi zmenou partnera. 😀
k ostatnému sa vyjadriť moc neviem. prvýkrát po pôrode som skúšala cca. po 3 mesiacoch, nič moc, cítila som zo začiatku ako ma ťahá jazva (zašívaná som bola aj zvnútra, pôrod vákuovou pumpou). no a potom druhýkrát až 13 mesiacov po pôrode. sex super, na začiatku trošku zaťahala jazva, inak nič.

majsan
12. apr 2009

ja mam po porode 8 mesiacov ale nejak nemam chut na sex horsie je ze pri tom nic necitim ☹
muz si uz namysla ze ho uz nelubim ale tym to nieje.k tomu sa citim velmi sucho a boli ma to

cekina
3. máj 2009

majsan, ja som na tom rovnako... ja som po porode 7 mesiacov... boli ta jazva, sucho ako na pusti a libido uplne nulove... muz to sice chape, ale to nic nemeni na tom, ze mu to chyba. a najhorsie, ze ja sa citim ako kvoli tomu priserne... no dufam, ze to coskoro prejde... inak neviem... ono to zevraj suvisi nejak s kojenim... neviete niekto kedy by sa tie hormony uz mali unormalizovat????

sonicka25
4. máj 2009

Ahojte
Napisem vam ako sme moju "nechut po porode" riesili my.
Asi od stvrteho mesiaca tehu som odmietala sex a aj ked som s manzelom spala tak len nasilu(strasne som sa o malu bala),on to ale citil.
Kedze sme sa skoro tri roky snazili mat dietatko a ja som konecne ostala tehotna,bral manzel na mna a malu velky ohlad a tak sme ostali casto len pri tuleni sa a hladkani bruska.

Pri porode som sa nenadtrhla a ani nemala nastrih,takze som bola po sestonedeli fit-ale veelmi suchaa.Zensky mi povedal,ze to je kojenim a ze sa to po case upravi.Takto to bolo kym mala Sofina asi devät mesiacov a vtedy manzel znervoznel-vedel,ze sa len pretvarujem a nechcem s nim spavat.(dost maval koli tomu zlu naladu)
Jedneho dna som sa prechadzala po drogerii a vsimla som si ze tam maju pomocky na sex,(gely a ine veci) 😀 😀
Kupila som taky gel a este aj maly "vybrujuci ring",ktory sluzi ako pomocka na partnerovom-HMM 😀
Ludkovia musim povedat,ze som bola blazon,ze som to neurobila uz skor,nas sexualny zivot je teraz tisiiicc krat lepsi nez pred tehotenstvom 😀 😀 😀
Fakt tie pomocky vrele odporucam,spestrilo nam to vztah a u mna aj chut na manzela 😀 😝

tinus20
16. máj 2009

No my na nase tutuli mututli nemame teraz moc casu,priatel je dlho v robote a ked dojde o 23.00 domov,tak sa mu nechce ani pohnut,rano tak isto,a ked ma volno,tak svokra je doma(byvame totiz s nou zatial) takze vrzgajuca 20 rocna valenda to isti... 😀 ale neee to neni vobec vtipne ,a ked vypadne do roboty,co je okolo obeda tak my sme davno prec z domu,chodime k nasim a do nasho nedokonceneho noveho bytu..a ked sa vratime spat tak je zas doma...tak v podstate nemame na to ani cas
som po porode 3,5 mes.a robili sme to 5x 🙄
...som z toho nestastna a hrozne mi to chyba,ale priatel slubil ze si bude vzorne plnit "manzelske povinnosti" 😀 😀

majcik
16. máj 2009

Tinus - neboj, nie si jedina alebo nie ste jedini ... aj my sa uz veeelmi tesime na nove byvanie, kde budeme sami a nebudeme mat /dufam/ vrzgajucu postel a izbu nad rodicmi 😀

tinus20
16. máj 2009

majcik....asi tak... 😀

majcik
16. máj 2009

Aj ked niekedy mam riadne depky ... ale co spravime? Musime byt trpezlive a trpezlivi ...

tinus20
16. máj 2009

no ja som dostala uz davno GUMENEHO KAMOSA a ne len jedneho je to sranda ale nenahradi to chlapa 😵 😵

alias313
8. jún 2009

my sme zacali so sexikom asi o nejake 2 mesiace po porode..leeenze, mna to dost boli...a pouzivame aj gel..tak ja neviem, prejde to???doktor povedal, ze je vsetko v poriadku, ale ja to proste citim ako keby ma dole niekto tahal za nitku...taky blby pocit..uz som z toho zufala, pocas tehotenstva sme sa normalne milovali a bolo to uuuzasnee, tak neviem preco je to teraz taky blby pocit....vobec sa pri tom neda uvolnit...poraaadte mi 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre