Nechuť na sex po pôrode

isabela1
4. aug 2007

neviem ci sa sem tato tema hodi ale som trochu zufala. je to uz 9tyzdnov co sa narodil maly a vobec nemam chut na neznosti s manzelom.kedy to bolo naposledy ani moc nepamatam asi celkom na zaciatku tehotenstva.nikdy som nebola nejaky sexmaniak ale teraz uz vobec nic.mozno to je len tym,ze byvam unavena.ja neviem.manzel len caka a dufa ale ja sa vzdy vyhovaram.neviem ci v tom nie je aj trochu strach co a ako to bude po tom co ma aj zasivali.no neviem.je tam niekto kto ma alebo mal take iste problemy?

pillow
8. jún 2009

☹ ☹

magnolia23
15. jún 2009

no ja si vobec nestazujem. zrovna vcera sme to skusali-som 7 tyzdnov po porode a na moje prekvapenie nebol ziadny problem. Aj som sa najskor bala,ze to bude boliet,ale vobec nie-vsetko bolo v uplnom poriadku,len sme museli pouzit trosku gelu. Strach som mala aj preto,ze vsade citam ako to baby boli este aj pol roka po porode,kamaratka ma 7 rokov po porode a hovori,ze ju zle zasili a ostala jej tam taka hrcka a citi to pri sexe este teraz. Po vcerajsej noci som velmi rada,ze som rodila v Anglicku a zasili ma tak ako ma zasili-nebola to pasova robota. Vdaka Bohu-druhe tiez bude v Anglicku.

magnolia23
15. jún 2009

Allias....musis zacat mysliet trosku aj na muzika. Mne strasne pomohol jeden rozhovor zenatych chlapov par tyzdnov pred porodom,ktori sa stazovali ako ich strasne zacali zeny zanadbavat uplne vo vsetkom a strasne zle to znasali. No a ten moj je strasny maznak,tak mi bolo jasne,ze sa musim trochu snazit,aby som ho chudaka kvoli malemu uplne neodstavila. Obcas som sice podrazdena,lebo som aj unavena,ale vypocut si ten rozhovor mi pomohlo,aby som to videla aj z muzskeho hladiska. A teraz je to uplne v pohode. Ale vela robi aj to,ze moj priatel mi s malym aj dost pomaha,tak mame vsetci traja velmi pekny vztah.

nataly7
15. jún 2009

ahojte ja som rodila uz davno ale spomynam si na to ako som sa tiez bala ake to bude po porode a bola som prekvapena uplne v pohode nic ma nebolelo ako aj predtym, mna tiez zasivali tak som mala obavy ale bolo vsetko ok je to zly pocit ,niekto potrebuje viacej casu kym sa da telo do normalu nastastie mne to netrvalo dlho kazde telo reaguje inak tazko radit chce to mozno viac casu ,skus na to tolko nemysliet a mozno sa skor odreagujes a pojde to ako po masle ,musi ty pomoct aj tvoj partner ,musi byt ohladuplny,nezny a urcite to zvladnete a bude zase radost sa milovat 🙂

magnolia23
15. jún 2009

presne tak-nataly ma pravdu. Chce to cas a strasne vela zalezi na partnerovom pristupe.

thuqka
20. sep 2009

No tak my fungujeme 5 mesiacov po porode...priemerne 5x za tyzden niekedy viac alebo aj menej,pre mesiace ma to bolelo ale po 3 to uz islo tak ako ma 🙂

jasminka
1. okt 2009

baby ja mam uz 8 mesiacov od porodu a stale ma to sitie boli...ja uz som z toho zufala, tak velmi by som chcela normalny sex a vzdy to tolko trva, kym sa dostaneme dnu ☹ ........dr. vravel, ze sitie je ok. Ja len chytam depky, ked skoro vsetky pisete, ze vas to po sestonedeli neboli...prosim, napiste mi niekto, kto ma podobny problem, lebo sa z toho asi zblaznim

frisbee
1. okt 2009

jasmin,toto som našla....

Milování s lokálním znecitlivěním

Jestliže jste měla při porodu proveden nástřih nebo došlo k nějakému porodnímu poranění, tak je z hlediska následného sexu velmi důležité, aby se toto poranění dobře zahojilo. K tomu je nutná určitá péče. Po každém kojení a po každé toaletě byste si měla poranění důkladně omýt vodou a mýdlem. Nesmíte se bát na ránu sáhnout. Noste vložku (jednu) a častěji ji měňte, aby se rána nezapařovala. Jednou denně ji opravdu nechte chvíli zcela volně. Tím zajistíte maximální možné hojení. To je ale také hodně dáno geneticky, a proto se může stát, že se někdo i přes veškerou péči zahojí prostě špatně. Jizva zůstane široká, keloidní. V takovém případě může být oblast jizvy při milování citlivá i bolestivá.

I tuto situaci trochu zlepší lubrikační gel nebo mírně znecitlivující gel Mesocain. Ovšem musíte mít trpělivost. Jsou ženy, které uvádí, že byl pro ně sex nepříjemný i rok, dva po porodu, v extrémních případech i déle. Můžete mít také pocit, že Vám lékař poranění příliš zašil a poševní vchod moc zúžil. V takovém případě se situace časem sama poddá, každým stykem se vchod trochu dilatuje. Někdy se stane, že ženu lze bez obtíží a bez bolestí gynekologicky vyšetřit, ale přesto ji milování bolí. Tady je pak na místě sexuologické vyšetření, protože se může jednat o přenesení nějakého jiného (např. partnerského problému) do sexuálního života. Když se situace neřeší, může zbytečně vyvolat začarovaný kruh na celý život.

gabak
2. okt 2009

jasmínka aj ja som mala taký istý problém ako ty. Bola som dosť šitá ale pekne sa to zahojilo.Tak sme po 2 mesiacoch skúsili a nič. Dostal sa len na kúsok a pre mňa to bolo ako ďalší pôrod Vôbec som to nečakala. Síce ma rana pobolievala hocikedy ale takéto niečo som ozaj nečakala. Na prehliadke u doktora som mu to ani nestihla povedať keď začal nadávať že ako ma to zašili či boli slepí či čo. Zašili ma doboku tak že trochu to potiahli do strany. Preto sa nemohol do mňa dostať. Povedal že to povolí že treba skúšať ale každý sex bol pre mňa utrpením kým sa dostal dnu. Potom to už nebolelo. Neviem či aj muž s toho niečo mal ale obmedzili sme to tak na 2x do mesiaca. Po 8 mesiacoch som bola znova u dokt. a povedala som že takto to už ďalej nejde ale on mi tvrdil, že treba vydržať a nasilu to roztiahnuť že to potom povolí. Tak som sa naštvala, bolí-nebolí musí to povoliť. Povolilo až po 10 mesiacoch. Ale úplne ma to prestalo bolieť až okolo 2 rokov. Sorry že som ťa nepotešila, možno to tebe pôjde rýchlejšie. Rodila som v 30tke a malá mala 4 kg, možno je to vekom že to tak dlhšie trvalo. Neviem ale teraj je to už ok.

jasminka
2. okt 2009

jeej gabak, som rada, ze si napisala, som si myslela, ze som fakt jedina...aj mna zasili tak trochu nepresne do strany...dufajme, ze aj u mna povoli po 10 mes..to mam uz len 2🙂

bobaska
2. okt 2009

baby poradte mi prosím, včera som mala po 5 týždnoch sex od porodu, bohužial som už nevydražala tých 6 týždnov, bolo to super, ale potom som mala strašné bolesti v pobrušku. Cistenie už nemám, nekojím. Mám utekať k doktorovi alebo je to v pohode?

danu
8. okt 2009

pupavenka • Včera o 21:38
ahojte,
pri sexe nič necítim, ako keby som v sebe mala nejaký predmet, ale vôbec ma to nevzrušuje. Začalo to po pôrode, sú to už 4 mesiace. Prejde to? Alebo mám s tým ísť k lekárovi? na vyšetrení po šestonedelí som bola

manika77 • 1d • Včera o 21:48
pupavenka myslim ze to je uplne normalne 😒

shaula • 2d • Včera o 22:05
Bohužel nic neobvyklého... 😢

atrami • 3d • Dnes o 08:57
pupavenka,
tiež si myslím, že je to normálne. ☹

pupavenka • Dnes o 12:45
Dakujem dievčatá, aspon sa nemusím báť že som nejaká "iná"
dokedy to bude trvať?

ninuliatko
8. okt 2009

danu: počula som,že po porode su niektore ženy dost ,,roztiahnute" tam dole,alebo ako to napisat a da sa s tym ist k dr a chirurgicky to upravia.

kenta
9. okt 2009

Ahojte maminy, chcem sa s Vami podelit o svoju skusenost. Rodila som prirodzene a bola som dost zasivana,takze u mna prvy sex po porode bol ca po 6 tyzdnoch...dopadol tragicky...strasna bolest...nehovoriac o tom, ze ani chut velmi nebola...ale kvoli manzelovi som sa premohla. Tak som nastudovala mudre knihy a na radu lekarov sme kupili gel...pomohlo ciastocne ale nic moc...Bolelo to celych 12 mesiacov, az kym sme nase baby uplne neodstavili od kojenia. Odvtedy sa vsetko vratilo do normalu...Bolest takmer uplne ustupila a aj chut na sex sa znovu vratila...Takze nebojte...skor ci neskor to urcite povoli...

kubko
27. okt 2009

caute maminy, len sa chcem opytat, treba cakat tych 6 tyzdnov, alebo mozeme zacat so skusanim aj skor?

meckat
28. okt 2009

Ahojte, všede píšu, že začať sa môže vtedy, keď sa žena na to cíti. Ja mám inú skúsenosť, u nás to bolo naopak. Ja by som aj mal chuť, len skôr muž mal problém. Neviem, či je to preto, že bol pri pôrode, alebo sa bál, či mi neublíži - neviem. Tak som to zobrala do vlastných rúk, po 10 týždňoch. Ale odvtedy zase nič, nejak na mna asi nemá chuť, alebo neviem, asi to chce čas...
😔

pupavenka
31. okt 2009

ahojte, je to čoraz horšie, nasadila som HAK cerazette, a neviem či je to spôsobené aj mojou nervozitou alebo len tými tabletkami alebo čím, ale už mi vadia aj mužove dotyky... to odmietanie trápi aj mna, ale ked sa premôžem a chcem mu vyhovieť, tak to len doslova pretrpím...

lillie79
2. dec 2009

ahojte,
ja som 2.5 mesiaca po porode. s manzelom sme skusali uz 3x mat pohlavny styk. 1x ani do mna nevosiel ☹ a 2 a 3x ma to fest bolelo. kedze neberiem antiku a nechceme druhe babo, chranili sme sa kondomom... no aj bez sme skusali. no ja som mala pocit ako keby som tam dole mala v sebe noz ☹ strasne ma to pichalo. po sestonedeli som bola na kontrole a povedal, ze je vsetko OK aj na ultrazvuku.
tiez som z toho nestastna, lebo ja i manzel by sme velmi chceli, ale ta bolest je na nevydrzanie ☹ neviem ako ste to zvladli. naposledy mi pritom vyhrkli slzy od tej bolesti... no a potom ked som sla na toaletu tam ma pritom zo spodu stipalo ☹ tak ako ked som bola tesne po porode. je to normalne??
nechcem na to pomysliet, ze to bude pretrvavat az 2 roky ?! ☹

miriamka
2. dec 2009

Ahojte,
tak u nas neplatilo pravidlo ze manzel tym ze bol pri porode "utrpel" a nemal uz po porode chut,uplne ako predtym,takze v pohode.
1x sme to skusili 6 tyzdnov po porode,jasne s dost velkymi bolestami...ale postupne sa to zlepsilo.Predsa len som tam mala este cerstvu jazdu po nastryhu.
A cca 6 mesiacov po porode som uz ani netusila pri milovani ze som niekedy rodila,takze chce to len cas 😉

pietra91
3. dec 2009

Tak aj mam na teketo veci co sa tyka sex po porode cas a neviem cim prispiet asi je to 100 ludi 100 chuti a kazda sme ina no je fajn ked to parom ide co sa tyka milovania po porode relativne skoro aspon sa mozu spolu milovat a mat pekny pocit ze maju jeden druheho 🙂

lillie79
8. dec 2009

miriamka,
a pouzili ste gel? mne to doporucuju a najlepsie bez kondomu, lebo to vraj boli potom este viac 😒
mi sme skusali bez ochrany, ale tiez ma to dost bolelo. uz sme skusili 3x a vzdy to skoncime, lebo naposledy mi normalne od bolesti vyhrkli slzy ... ☹
velmi by som sa chcela milovat s manzelom, ale ten pocit bolesti....

queenka
11. dec 2009

ahojte baby..neviem ci ste to uz preberali ale chcem sa spytat kedy zacat so sexom ked som po cisarskom...???

marianna222
23. apr 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat jednu otazku....viackrat som citala a pocula (aj od muzov), ze po viacerych porodoch je dole zena viac roztiahnuta a pri sexe uz neciti ani zena ani muz to co predtym. Mam 5 rocnu dcerku, po prvom porode bolo vsetko ok, cakam druhe babo a mam strach z toho, ze po dalsom porode to tam dole uz nebude nikdy take ako bolo. Viem, ze su na to rozne cviky, ale co ak to nepomoze? ☹

lenka386
25. apr 2010

Ahoj!

Myslim, ze ta mozem upokojit, ale nie je to vzdy tak. Asi to zalezi od kazdej zeny. Ja som po dvoch detoch, kila sice zostali, ale myslim, ze sex je stale rovnaky.. (v pozitivnom zmysle 😉 ). Mozno trosku pomozu cviky na spevnenie panvoveho dna, ale myslim, ze inak by problem nemal byt..

qualle
20. máj 2010

Ahojte, citala som tu uz viacero pribehov o problemoch so sexom po porode ale aj tak sa odvazim sa Vas spytat na Vas nazor alebo neaku mensiu radu, alebo len moznost sa niekomu neutralne vyrozpravat. Moj priatel mal tesne pred porodom nasho prveho babatka tazku autonehodu a odvtedy je stale v nemocnici a co je horsie az v USA.Nase plany ako budeme spolu rodit a tesit sa z toho ako si Nas privezie z nemocnice domov ostali len ako sen.Rodila som sama v zahranici a od zaciatku som uplne na vsetko sama. Synceka ma moznost vidiet len cez kameru, pretoze po prve mi na cestu za nim chybaju financie a po druhe sa neodvazim cestovat 20 hod. s drobcom lietadlom a nechat ho niekde sameho v tomto veku sa neodvazim uz duplom. Je tomu uz 10 mesiacov zijem v zahranici daleko od rodiny, do prace chodim aj s drobcom (pracujem ako opatrovatelka) na vsetko som sama.Po 3 tyzdnoch som stratila mliecko, co ma moc poznacilo. Mam 9 mesiacov po porode a sex som este nemala, nasadila som si antikoncepciu po ktorej som po porode pribrala skoro 10 kil. Zo zaciatku sme temu sex praktizovali cez kameru( teda len ja pretoze moj priatel sa mi hambi po nehode ukazat). Pre mna je to nieco nove takto neosobne cez cam. a postupom casu ma uz aj to mojkanie prestalo bavit a zacala som sa pri tom citit uz len tak billig. Proste na sex vseobecne nemam vobec ziadnu chut :( Jemu tu ale zacalo chybat a vidi za tym casto uplne nieco ine ako len moju nechut a strach zo sexu.Viete mi niekto poradit? Chceli sme mat stastnu malu rodinku a teraz sa bojim ze to vsetko mojim chovanim znicim:(( Dakujem

saska.t
20. máj 2010

qualle - z väcsej casti to robi antikoncepcia, je tu uz dost tem na tvoj problem, tak skus pohladat, si po porode uz dost dlho takze ziadna bolest ani nic podobne uz by nemal byt, bola som na tom podobne a odkedy HAK nemam jej vsetko ok

qualle
20. máj 2010

@saska.t Dakujem pozeram ze tu niesom jedina uz to ma len ukludnilo🙂

kolenia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
algi
6. jan 2011

ahojte, mam jeden otaz. som po sekcii mesiac a vcera sme skusali oral, kedze uz ocistky skoncili, prip. male spinenie tam bolo. avsak potom som opat zacala krvacat nie nejak silno no aj tak a stale to trva. Inak nekojim, myslite si zeby to mohli byt kramy, alebo sa mi tam mohlo nieco natrhut tymi stahmi pri orgazme? mozno debilna otazka no nikde na nete som nic nenasla. dakujem za skoru odpoved 🙂

angelblue
12. máj 2011

AHOJTE....
Moja dcérka ma už skoro 8 mesiacov a ja vôbec ale vôbec nemám na sex chuť..netuším čím to môže byť...či tým že sa náš vzťah s manželom zmenil po pôrode....alebo ja už neviem..on je z toho zúfalý...a ja sa len vyhováram...tak neviem poradte niekto =(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre