Nechuť na sex po pôrode

isabela1
4. aug 2007

neviem ci sa sem tato tema hodi ale som trochu zufala. je to uz 9tyzdnov co sa narodil maly a vobec nemam chut na neznosti s manzelom.kedy to bolo naposledy ani moc nepamatam asi celkom na zaciatku tehotenstva.nikdy som nebola nejaky sexmaniak ale teraz uz vobec nic.mozno to je len tym,ze byvam unavena.ja neviem.manzel len caka a dufa ale ja sa vzdy vyhovaram.neviem ci v tom nie je aj trochu strach co a ako to bude po tom co ma aj zasivali.no neviem.je tam niekto kto ma alebo mal take iste problemy?

sue
4. aug 2007

Isabela, určite nie si sama 😉 ja teda podľa seba ešte neviem... ale kamošky niektoré (najmä tie ktoré koja - ale neviem či to s tým súvisí) majú s týmto problémy aj pol roka po pôrode - dieťatko je obrovská zmena, tak je asi normálne ak je to takto... najmä sa neboj... však manželík ťa miluje, neublíži ti... a ak by ťa to bolelo, aj tak by ti asi nejak musel pomôcť lekár a na to je zas dobré vedieť to čím skôr, nie?
(a 9týždňov po pôrode je veľmi málinko - ke´d si vezmeš, že v šestonedelí by sa ani mojkať nemalo...)

wladka
4. aug 2007

isabela, nemaj strach.. 😉 .. my sme prvy krat skusali po 8tyzdnoch, ale strasne to zabolelo, tak som ho vyhnala.. uz som nemala chut 😒 .. ale potom manzel doniesol lubrikacny gel.. vyyyyrazne pomohol.. a co sa tyka chuti, ja som malinku kojila, unava tam bola obrovska, a na sex ani pomyslenie.. strasne malo.. a teraz? zas ho musim nahanat.. to casom pride.. 😉 .. ved su aj ine sposoby na neznosti.. manzelik pochopi.. ak nalieha, je to zle 😒 .. moj troska naliehal, ze mu harasi z toho.. mlady 😝

veronikap
4. aug 2007

Isabela, som si istá, že nie si sama. ja som s tým tiež mala "problém".. aj by som chcela, ale bola som taká unavená a ubolená (po cisárskom), že som sa nevedela premôcť.. ale s drahým sme sa o tom rozprávali a on to absolútne chápal.. ale mojkanie a pod. sme nemohli vynechať, akurát na sex nedošlo 😝 😉 a sme sa zhodli, že je na tomto vidno, aký máme vyzretý vzťah (keďže nie je založený na sexe 😀 😀 😀

isabela1
autor
4. aug 2007

kojim a mam taky pocit,ze to s tym suvisi.maleho mam stale pri tele a nejak momentalne neznesiem,aby sa ma niekto iny dotykal.mozno to znie hrozne ale je to tak,citim sa ako panna.no hrozne.manzel ma rad takze v tomto mu doverujem len mi je luto. aj sme sa raz pokusali (ale nic z toho nebolo lebo to bolo tak na silu z mojej strany) inac nemyslim,ze ma zle zasili,oni snad v nemocnici vedia co robit.no nie?

escada17
4. aug 2007

isabela- taka od veci otazka, je to tvoje krstne meno?

isabela1
autor
4. aug 2007

wladka, no to bude asi aj so mnou tak ako s tebou. lebo ked sme skusali tak to zacalo boliet tak som to hned ukoncila a hned som myslela na to najhorsie, ze ma zle zasily. 😀

isabela1
autor
4. aug 2007

escada, ano to je moje meno preco sa pytas.

escada17
4. aug 2007

isabela, prepac, ked to zle vyznelo, chystame sa dat dcerke 😉

escada17
4. aug 2007

ozaj, a ako ta volaju???

isabela1
autor
4. aug 2007

isa

melory
4. aug 2007

ked zena koji sa je neprodukuje "stava" - a hned prvy "zadrhel"

isabela1
autor
4. aug 2007

inac to je talianske meno,mam taky pocit ale to asi vies.

escada17
4. aug 2007

isa, zaujimave je to, ze vselijako pisu- niekde pise, ze spanielska forma od Elizabeth, inde, ze talianske ci grecke...aj vyznam inak pisu...ale manzel vybral- Isabella...tu volaju najma Bella..

isabela1
autor
4. aug 2007

melory, to myslis "stavu" to?

escada ano aj bella(to znamena pekna) ale ja uprednosdnujem ked ma volaju isa.

melory
4. aug 2007

ano nie su na to hormony aby sa to produkovalo

wladka
5. aug 2007

nieco na tom bude 😉 .. ked to porovnavam... tie chute na zaciatku.. ved to ani chute neboli 😲 .. nic, akurat mierny odpor.. 🙂

bihan
6. aug 2007

Babulky, moja PA ma hneď upozornila na to, že sekrécia v pošve je počas laktácie výýýrazne nižšia ako pred (napr. v tehotenstve je zvýšená), takže prvá vec, ktorú je fajn kúpiť po pôrode (teda čo súvisí s touto témou 😉) je lubrikačný gel 😉

olinka6226
6. aug 2007

mna to dre aj ked mame gel. ale to pripisujem tomu, ze sa stale neviem sustredit na nic ine ako na mimi. hoci sme zatial skusali len 2x. budeme sa musiet posnazit 😉

pipi1211
6. aug 2007

no tak my sme skusali po siestich tyzdnoch asi a bolo to fakt super 😀 najskor som sa velmi bala a bolo to aj trosku bolestove no po par "vpichoch" to bolo neskonale dobre 😀 😀 😀 😀 😀

aruska
6. aug 2007

😀 😀 😀 pipi my podobne 😀 😀 😀 ako keby som seba citala

adrica
6. aug 2007

Ahojte babenky.
Citam, ze nie som jedina kto ma problemy.
Moj manzelik je tiez trpezlivy ale to viete, niekedy ta trpezlivost dost oblbuje. ☹

Wladka...to je jedno aky lubrikacny gel? A kde si ho kupila, normalne v lekarni?
Pytam sa jak 15-rocna, ale my sme doteraz nic nepouzivali. 😒

bihan
6. aug 2007

Adrica, kúpte si nejaký pekne voňavý Durex, nech z toho máte aspoň trošku srandu (alebo teraz začali predávať masážny aj lubikačný v jednom a ešte aj nádobka je tak vhodne prispôsobená, aby sa ženušky necítili príliš samé, keď manžel nie je doma 😀)

pipi1211
6. aug 2007

nam sa strasne lubil od DUREXU hrejivy lubrigacny gel 😅 😀 😀 😀 😀 bola to fakt supa 😀 😀 😀 😀 😀

veva55
6. aug 2007

Baby, nic v zlom, ale podla mna, manzel by mal po porode cakat, kym iniciativa pride od manzelky, i za okolnosti, keby mal cakat pol roka. Ked zena odmieta sex, asi to kvoli niecomu bude (nechut, bolest...), takze ti chlapi, ktori na zenu naliehaju by sa mali troska nad sebou zamysliet. Lebo ked im zena vysvetli rozumne dovody preco nechce sex, tak by to mali respektovat. Poznam par bab, ktore sa pri porode roztrhli snad na vsetky strany, prip. ich bolo treba velmi nastrihnut a este 3 mesiace po porode ledva sedeli na zadku a na WC chodili so strachom ze co zase bude. A prvy normalny sex mali asi az po roku - aj to s urcitymi tazkostami.
Takze nechapavym a netrpezlivym chlapom treba povedat, nech si predstavia, ze im ponastrihuju vtaka, potom pozasivaju......ze ako by sa "hrnuli" potom do sexu.

bihan
6. aug 2007

Pipi, myslíš ten metolový, to je aj môj obľúbený 😀 😀 😀
Ja sa obávam toho, že u nás to budem po pôrode ja, kto bude obháňať manžela 😅 On sa určite bude báť viac než ja.

pipi1211
6. aug 2007

nie nie... ten mentolovy to je modry a ten je chladivy... ja myslim v cervenom obale a on zohrieva 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bihan
6. aug 2007

Hej, chladivý... tak prvé 3 minútky, preto som si nebola istá, musíme skúsiť 😀

adrica
6. aug 2007

Babenky vdaka za odpovede.
A kde ste si ich kupovali.
Normalne v drogerke alebo v lekarni. 😒

Ja sa aj trosku bolim, lebo som mala vela stehov aspon tak hovorila moja porodnicka. ☹

adrica
6. aug 2007

pipi1211...a to normalne zohrieva.
Vies ja som taka zmrzlina, takze by mi aj bodol taky. 😉

bihan
6. aug 2007

Adrica, v lekárni určite, ale Durexy (aj iné značky) sa dajú kúpiť v každom supermarkete a tam máš výhodu, že si môžeš vyberať a okukávať bez toho, aby ti to niekto komentoval 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre