Nehojace sa rany po pôrode. Ako si pomôcť?

janickova
3. okt 2008

Ahojte, mate niektora takuto neprijemnu skusenost?
Koncim sestonedelie a mam rozpadnuty steh od zaciatku a ranka sa vobec nehoji... je to proste otvoteny kusok tkaniva - cca s priemerom 1,5cm...
Ako si pomoct?

pikoko
3. okt 2008

urcite by si mala navstivit svojho obvodneho gynekologa, aby sa na to pozrel.Cim skor, tym lepsie.

addaa
3. okt 2008

Nechcem ťa vystrašiť, ale kamoške sa roztrhol (neviem čo myslíš rozpadnutý) steh asi po dvoch týždnoch po porode, tak utekala hned do nemocnice na gyn. a šili ju druhý raz..

mina77
5. okt 2008

Ahoj janickova 🙂 , ja mam presne ten isty problem a tiez nan hladam odpoved. ranku mam asi 1 cm velku a stipe to, som 4 tyzdne po porode. neviem, ci sa mam vratit k repiku, uz som si ho davala asi dva tyzdne, potom som prestala, lebo uz to vyzeralo dobre. tiez rozmyslam,ze by som si to potierala takou fialovou vodickou - tusim gencianova violet sa to vola a potom si dat na to kalciovu masticku. asi to hned teraz pojdem skusit, uvidime. ak by na to niekto mal nejaku dobru radu, velmi to uvitam. uz by som nechcela, aby mi to museli vypalovat ako po prvom porode.

cvika
5. okt 2008

ahoj mne sa to tiez stalo, nesla som k lekarovi,lebo mi povedal ze tam dole je prirodzene ze sa to zraste samo...sice to isty cas bolelo,ale zrastlo sa to .mala som to v priemera1cm.poradim ti,moc si to nenamahaj,to znamena ked chdis nerob velke kroky,viem ake to bolo neprijemne ked som vstavala z postele a "roztiahla som nohy"ta bolest.tiez som si to potierala repikovym cajom,ten je proti zapalom...treba dodrzivat hygienu.a nekup sa,iba sprchuj,lebo voda koze zmakcuje..mne sa to zrastlo 2 mesiace po porode..ale ked ti je to moc neprijmne daj si to zasit znova alebo aspon skontrolovat ci tam nemas infekciu.drzim paste

cvika
5. okt 2008

inak dost pomaha ked sa ranka vetra,koza potrebuje dychat, nos volnejsie spodne pradlo..

dankadina
6. okt 2008

Mne už den po porode vypadol jeden steh povedali že je to ok a pustili ma domov Doma sa mi rozpadla cela rana na vlastnu žiadosť mi to šili vlastne robili plastiku a je to už ok.

pindula
6. okt 2008

janickova a mas to zarucene rozpadnuty steh? 😕 pretoze ja som sa tiez nehojila 7 dlhych tyzdnov, tak som isla k lekvarovi a nakoniec to nebol rozpadnuty steh, ale narastol mi tam granulom (zive maso), to sa niekedy urobi pri zapalovych procesoch....doki mi to vypalil dusikom, dal mi na to taku ciernu namiesanu mast, ktoru som si davala aj doma a do troch dni som mala pokoj 🙂

mesiac666
6. okt 2008

janickova: ja som mala to iste, mne vypadol jeden stich skor, tak ma doktor iba tak bez umrtvenia na ambulanici zasil, boleeeeeeeeeeeeeeeeest ako hrom, ale vravel mi este ze som prisla lebo bu mi to museli rezat..

janickova
autor
6. okt 2008

moje nervy ! ☹
stale sa to nehoji, som si ista, ze je to rozpadnuty steh anie granulom... boli ma to len na dotyk - pri sprchovani, inak to skoro vobec necitim - zatial...
ale este raz zosivat? alebo vypalovat??? PANE BOZE, len to uz nie!!!

pindula - nevies ako sa volala ta cierna mast? a to vypalovanie bolelo velmi?

cvika - a ako si si to potierala repikom? normalne na gazový stvorec a tak? bojim sa, aby som si to tou gazou este viac nepodrazdila.
☹ ☹ ☹

pindula
6. okt 2008

janickova...vypalovanie bolo iba neprijemne, ale s bolestou pri zasivani to nemalo nic spolocne 😉 ...pozri, mne to doki ani neumrtvil, iba mi povedal, ze si mozem zakricat....ale nemala som potrebu... 😉 ...ono ten tekuty dusik nie je taka katastrofa 😉 ...a ta mast ako sa volala? netusim...mne ju v lekarni na predpis namiesali, ale na krabicku nenapisali, ze co to je...skoda....rada by som ti pomohla....no a tu som si potom po kazdej potrebe a po sprche dala na gazu a gazu prilozila na to sitie a s tou gazou tak behala do dalsej potreby...a tak dokola 😉

cvika
6. okt 2008

janickova- vatou,aaa nepotierala som to iba prikladala,t.j prilozis pockas 2sec a znova pripadne vymenis vatu aznova,robila som to ked ma to napadlo...podla mna je zbytocne uvazovat nad zasivanim a nejakym vypalovanim.ono sa ti to zrastlo samo...a uvidis aj teba sa to zraste..aj mna to bolelo na dotyk, a uz ani nehovorim ked som si sadala..hroza..ale zrazu som sa jedno rano zobudila a a bolo to..alebo ked je ti to neprijemne to prikladanie vaty mozes si sadnut na par minut do repikoveho kupela ale nie dlho..

markiza
6. okt 2008

ja som si na sitie davala aloe gel 100%-ny a po kazdej sprche som si sitie susilaa fenom so studenym vzduchom. podla mna super vec. zahojila spm sa ani neviem kedy 😉

brnka
6. okt 2008

mne sestricka na porodnici poradila na sitie tantum rosalgin - dat 1/2 saciku do flasky od mineralky s tym cucacikom, rozrobit s vodou a oplachovat.....

dobra
8. okt 2008

a za ako dlho sa to zhoji po repiku?
mam nieco podobne - vyzera to ako odreta sliznica a v strede je mala jamka... tiez rozpadnuty steh - asi...

je tu este niektora, ktorej sa to zhojilo same bez sitia, vypalovana a pod.???

zuzanka.j
10. jún 2010

ahojte. toto je uz dost stara tema tak ju oprasim. dnes som 9 tyzdnov po porode a tiez sa mi urobila taka divna nehojaca sa ranka s priemerom asi 1x1cm. nieje hlboka ,no stale nieje pokryta pokozkou. moc to neboli, len je to neprijemne. som uz total zufala, nic mi na to nepomaha a vobec sa to nehoji. prosim poradte, ak je tu niekto kto si takuto ranku vyliecil.

latvia
10. jún 2010

pripajam sa s rozpadnutym stehom 😝 mne pomohlo vetrat, vetrat, chodila som stale na ostro, nech sa to zahoji, a taktiez kupele z dubovej kory, parkrat som si to pretierala liehom ked sa zdalo ze to hnisa....celkovo sa to zahojilo za 3 tyzdne...

zuzanka.j
10. jún 2010

...ked mne sa uz jazva krasne zahojila, ostala mi tam len tato nehojaca sa plocha. ani to nestipe, neboli...a vazne nepomaha nic, dokonca si tam davam specialnu antibioticku masticku co ma urychlovat hojenie roznych ran a nic... ☹ ☹

latvia
10. jún 2010

tu dubovu koru si skusala? kup si v lekarni sypany caj a urob si bud kupel alebo si namoc nejaku vrackovku a pretieraj si to, nechaj volne schnut...kazdopadne tomu najviac pomoze vzduch...takze akonahle budes doma, tak naostro 😝 😉

lucia20
10. jún 2010

a este tam mate stehy??? mne velmi pomahal kupel v repiku a v harmanceku. a prve oc som po prichode z porodnice spravila bolo to, ze som stehy vytiahla von. po druhej dcerke sa mi to velmi zle hojilo ale toto mi pomohlo.

zuzanka.j
11. jún 2010

latvia - ja som uz davno doma, ved som 9 tyzdnov po porode. dubovu koru som este neskusala, ale obavam sa, ze to bude musiet nejakym sposobom riesit dr. ach jaj, chyta ma panika co mi zas budu robit 😒 ☹

lucia20- stehy mi vypadli po 2 tyzdnoch, pricom ten posledny sa mi rozpadol a ostala mi tam ta nehojaca sa ranka. ostatne mam pekne zahojene

latvia
11. jún 2010

mne dr vravela ze sa rozpadnute stehy znova nezasivaju, ze sa to zahoji po niekolkych tyzdnoch....ty to uz mas dost dlho, tak by sa na to asi mal kuknut gynekolog.mne vsetci odporucali dubovu koru, repik ani harmancek vraj nie, tak skus aj tu...

lucia20
11. jún 2010

@zuzanka.j neboj sa nic. ved si prezila porod, toto zvladnes. drzim palce, ale rozhodne chod k lekarke, nech sa ti to nezhorsuje...

branoalenka
23. jan 2011

ja som tiez mala od porodu ranku asi 1,5cm a to preto lebo lekari to nezodpovedne odflakli proste ma nezasili.po troch mesiacoch som musela podstupit znovu operaciu.po 6 dnoch sa mi zacina rozpadat jeden steh neje to skoro?

timkakajka
8. aug 2011

@dankadina Ahoj čítala som tvoj príspevok, ohľadom toho že si podstúpila plastiku keď že po pôrode si zostala roztrhnutá. Ja mám ten istý problém už 2x som podstúpila plastickú operáciu kde mi ranu nanovo zošili ale zakaždým sa mi rana do týždňa rozpadla. Chcela by som operáciu podstúpiť ešte raz ale bojím sa že to znova dopadne rovnako. Pri operácii použili stehy ktoré mi sami vypadli. Mohla by si mi povedať ako to bolo v tvojom prípade, ako prebiehala operácia, aké stehy použili alebo čokoľvek čo by mi pomohlo. Ďakujem

radunka1
4. máj 2012

ahojte ja bi som ti tiez poradila chod k svojmu ginekologovi nech sa na to pozrie ties som mala taki problem alebo si kup mast na otvorene rani vola sa STRATAMED JE VELMI DOBRE

kkupka
4. máj 2012

ja odporúčam dermochlorophyl sprej. je zelený a je na hojacie sa rany. po prvom pôrode som sa trápila po zošití asi mesiac som si nesadla na stoličku a po druhom som si to doma ráno a večer po sprche striekla a do týždňa to bolo zahojené

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre