Nepekná jazva 16 mesiacov po sekcii

tamarka9
16. jún 2016

Dievcata,keďže vo svojom okolí nemám vela bab,ktoré rodili cisárskym,chcem sa poradiť s vami. Mam 16 mesiacov od sekcie,rana sa hojila rychlo,bez problémov,no ostala mi doteraz škaredá jazva,je stale cervena a v strede akoby kúsok vypukla,taka húsenica. Neviete poradiť,ci aj po takej dlhej dobe sa da pomôcť nejakým masirovanim,masťou a podobne? Ďakujem🙂

stepanka274
16. jún 2016

Ja som citala ze denne potierat svedskymi kvapkami pocas doby cca 1 mesiaca

juliana30
16. jún 2016

Fuha,tak mne ju vobec nieje vidieť (po 23m a po dvojičkach),ale ja som ju mala tenučkú a teraz je úplne biela.Skús ju natierať krémom contractubex ,ten je dobrý na jazvy,kúpiš v lekárni.

gabrielazuberova
16. jún 2016

Ja som používala švédske kvapky a sipkovy olej, ja som to dávala hneď po pôrode tak neviem či pomôže aj takto neskôr, vyskúšaj

deusa
16. jún 2016

A mala si stehy alebo svorky? a natierala si si to niecim ked sa ti to hojilo?

sirinka
16. jún 2016

@tamarka9 krémy a podobne nepomôže, v prvom rade treba zistiť, či ide iba o obyčajnú vystuplu jazvu, alebo keloid, odstraňuje a to buď vyrezanim, alebo laserom, alebo kombináciou. Treba osloviť nejake centrum plastickej chirurgie alebo koznu ambulanciu a zistiť,co je najvhodnejšie.

katrin21
16. jún 2016

@tamarka9 masticka CONTRACTUBEX.... je skvela na jazvy, aj keloidne cervene a vypukle.... velmi dobra...
mne pomohla na jednu jazvu, ktora bolo skoro keloidna a vypukla a cervena.. pekne sa zarovnala a vybledla.. na to ta mast je urcena.

libitka
16. jún 2016

Ja mam výborne vysledky po contratubex, stoji cca okolo 7 eur a velmi pomaha masirovanie jazvy a naťahovanie.

tamarka9
autor
16. jún 2016

Ďakujem kocky za odpovede ☺
@deusa nemala som svorky,iba steh jeden dlhy. Potierala som si to len kokosovým olejom ako cele brucho,no asi len dva mesiace.
@sirinka a nemas aj skusenost s nejakou ordinaciou? Lebo ja s kožnými nemám dobru skusenost.
@katrin21 urcite ju vyskusam,vsak za to nic nedám,no je aj na taketo stare jazvy?

sirinka
16. jún 2016

@tamarka9 neviem odkiaľ si, skúsenosť mám s www.koznaklinika.sk v samorine www.dermalas.sk a www.ulk.sk

sirinka
16. jún 2016

@tamarka9 dermalas je Senec a ulk bratislava

tamarka9
autor
16. jún 2016

@libitka ako som písala vyššie,mast kúpim. A to masirovanie by malo ako vyzerat,aby som si este viac neuskodila,myslim techniku masáže.

tamarka9
autor
16. jún 2016

@sirinka som z BA,takže pozriem to ulk. Aj ked nejaký laser a rezanie asi nebudem este riešiť,možno ma čaká ďalšia sekcia,potom by som asi ano. Ten keloid je aj zdravotný problem,ci len esteticky? Možno by som sa objednala aspon na posúdenie,ze ako to vyzerá

katrin21
16. jún 2016

@tamarka9 ano.. to este nie je taka velmi stara jazva.. 🙂

sirinka
16. jún 2016

@tamarka9 áno, pokiaľ planujes ďaľšie bábo a je predpoklad na sekciu, tak az potom stačí jazvu upraviť. Dovtedy mozes apson natierat. Keloid nepredstavuje nejake zdravotné riziko, pokiaľ viem, len vyzerá neesteticky a ďalšia jazva býva ešte horšia.

libitka
16. jún 2016

Nič netreba robiť silou, treba si ju natrieť napr. S tym Contratubexom a jemne ju dvoma prstami naťahovať do stran, alebo cez názvu robiť pozdĺž, akoby malé vlnovky, alebo ju ťahať do stran a potom k sebe, velmi to pomôže aj na to aby časom jazva pri pohybe neťahali, alebo keď by si casom nabrala na váhe nemal by sa cez jazvu, robiť pretekár. Nebude sa nad jazvou ukladať tuk.

sirinka
16. jún 2016

@tamarka9 keď je obyčajná jazva, tak pri ďalšom CR ti ju lekár aj tak vyreze.

tamarka9
autor
17. jún 2016

@libitka ďakujem veľmi pekne,je to tak par jednoduchých veci,nechápem prečo ti to aj v nemocke nemôžu povedať. Este posledná otázka ze ako casto to treba robiť. Denne 10 minút,ci viac?

anina37
17. jún 2016

ja mám tri sekcie a jazva je úplne bledá a celkom v pohode, ale je to už 12 rokov od poslednej..časom aj tebe vybledne, 16 mesiacov je málo

silvid
17. jún 2016

tie svedske kvapky by mali pomoct aj teraz po case, ale natierat to treba denne aj viac x a podla moznosti nie tie z lekarne ale svedske kvapky maria treben, da sa kupit zmes a pripravit si ich doma....tie z lekarne maju ine zlozenie ako tieto

zonjushe
17. jún 2016

Tak ja som mala po prvej sekcii podobnu jazvu, napomohli mi masticky, nic..pri druhej sekcii mi ju vyrezali, dali mi najkvalitnejsie sitie, a spravila sa mi taka ista..proste ked ma zena sklon ku keloidom, bohuzial..zeny sa domnievaju, ze zalezi, ako ju operater zasije a pod. - toto vsak nie je hlavny faktor..hlavnym faktorom je sposob hojenia rany individualny u kazdej zeny..moje kamaratky 3 mesiace po sekcii mali takmer neviditelnu jazvu, ja ju mam hrubu a cervenu..ale zas ju mam celkom kratku a velmi velmi nizko..jedine, co mi vadi, je ze ma dost casto svrbi..

libitka
17. jún 2016

@tamarka9 Ja si jazvy masírujem každý večer po sprche cca asi 10 minút, to úplne stačí, večer si dávam aj ten contratubex, aspoň lepšie pôsobí na noc.

sirinka
17. jún 2016

@zonjushe lenze nie kazda nepekna jazva je zaroven aj keloid. To ale lekar by mal dokazat posudit. Ale aj s keloidnou jazvou sa da nieco urobit, osetrenie laserom napriklad.

dinomama
17. jún 2016

@tamarka9 ja som mala takúto po prvej sc, lekár čo mi potom robil druhú sc povedal, že mi to zašije lepšie a veru, po druhej parádička parádna 🙂 jazva vyblednutá, ani ju nevidno. Nenatierala som ničím špeci ani prvý ani druhý raz... tak asi fakt má vplyv na to aj spôsob šitia, neviem...
Ale čo čert nechcel, po tretej sc mám zas takúto "škaredú" 😠 takže ďakujem aj ja ostatným dievčatám z tip na krém, vyskúšam tiež, lebo štvrtú sc už teda fakt neplánujem 😀

zonjushe
17. jún 2016

@sirinka suhlasim, nie kazda je keloid, ale posudzovala som foto, ktoru autorka dala a tam je evidentny keloid, tak preto som pisala len o nom..osetrenie laserom budem aj ja zvazovat, ale az po 3.sekcii..

zuzulik236
17. jún 2016

mne porodnicka poradila uni gel na jazvu a krasne sa mi zrastla a vybledla po 24 mes vyzera ako vlas... ten uni gel je super je sice dost drahy okolo 8 eur malilinka tuba ale ja som neminula ani polovicu len po natreti to treba nechat zaschnut tak 5-10min lebo sa vytvori taky leplavy film ale ak to chvilku nechas zaschnut tak je to v pohodicke....

tamarka9
autor
18. jún 2016

@zonjushe prosím ta ten keloud co vidis na foto su tie dva tmavočervené výbežky? Lebo ta jazva je na úrovni pokozky okrem tých dnoch tmavočervených kúskov a medzi nimi,teda tak na ploche 4 cm. Len pre zaujímavosť ci je to ono ☺

tamarka9
autor
18. jún 2016

@zuzulik236 a ten gel sa dáva tesne po skecii,alebo az ked je to zahojene? Pre info,ak by aj druhé islo cez brucho von ☺

zuzulik236
18. jún 2016

@tamarka9 ahoj ja som si ho davala od prveho dna ked som bola doma dr mi vravela ze je super aj na odreniny hlavne cerstve a neostavaju potom jazvy cim skor sa pouziva tym ma lepsi ucinok... takze mozes pouzivat hned od zaciatku

adus120
17. okt 2017

Ano aj ja mam taku, ale u mna ide urcite o keloidnu jazvu-mam totizto vyberane znamienko a po tomto zakroku mi ostala tiez taka jazva (robili mi to este v puberte), pamatam si vsak, ze som s tym chodila vela po chirurgoch a neradili mi vyzeranie atd lebo vraj po vyrezani je bude to miesto este vacsie a zas len keloid... z toho dovodu mi odporucili nejake injekcie, tie mi pichali priamo do jazvy myslim ze na 2-3krat som tam bola a stiahlo sa to ako normal jazvy hoci to vyzera tak trochu rozplasknuto, aspon to nie je take cervene a vydute... zrejme pojdem riesit tie injekcie aj do jazvy po cisarskom

ema234
17. okt 2017

@tamarka9 je dost cervena, ja mam dva cisarke, a jazva je dost vyrazna, niekedy viac cervena niekedy viac biela, neviem od coho to zavisi? boli ta to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre