Nepravidelná menštruácia po pôrode

bejkats
9. jan 2013

Ahojte,
chcela by som sa opýtať či má niektorá z vás problémy s nepravidelnými krámami. Malý sa nám narodil 2. septembra, krámy som dostala po troch mesiacoch a teraz už 9 dní márne čakám a stále nič. Robila som si už aj 2 tehotenské boli negatívne. V tomto období som dosť pod stresom + prišla na mňa choroba + veľké sťahovanie a práca okolo toho. Je možné aby mi takto dlho meškali? Pred pôrodom som ich mala vždy presné a bezbolestné. Prvé krámy po pôrode sa prvé dva dni nedali vydržať. Príznaky ako obvykle pred krámami mám.
Díky za odpovede 🙂

lucinocka
9. jan 2013

@bejkats ja som mala cely zivot 28 dnovy cyklus, prvu mS po porode som dostala po 6 tyzdnoch a potom nechodii a nechodii, dosla az po 40 dnoch, tiez som testovala... teraz cakam druhu tak dufam ze sa uz vrati normal

bejkats
autor
9. jan 2013

ďakujem veľmi pekne za odpoveď trošku ma to ukludnilo .... ale dnes som nakázala partnerovi pre istotu nakúpiť ešte zopár testov aby som sa utvrdila. 🙂

marduliena
9. jan 2013

Neviem či kojíš lebo ja som dostala až ked som prestala kojit,doktorka vravela ked žena koji nemusi ochorietl.,takže maleho som kojila 2roky a menzes som nemala

florentina1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lipiancanka
5. mar 2013

aj ja teraz riesim tento problem...vzdy som mala pravidelny cyklus 28 dni. po prvom porode som napriek naozaj velmi castemu kojeniu dostala menstruaciu uz po troch mesiacoch a bola uplne pravidelna. Teraz som necele styri mesiace po druhej sekcii a uz som raz mala menstruaciu. No prekvapilo ma ked som 17 dni po jej zaciatku zase trochu zakrvacala, potom den nic a zase trosku. Som z toho dost nervozna...Nestretla sa s tym niektora z vas? Viem, ze ked zena koji tak ju moze mat aj nepravidelnu, no toto bolo take slabe zakrvacanie, az spinenie a ja teraz vobec neviem...

bosacka
30. júl 2013

ahojte, ja teraz tiez riesim, co sa to so mnou deje... pocas sestonedelia som dost dlho spinila, potom to prestalo a na 9. tyzden zase (povazovala som to za MS, kedze pri prvej dcerke som dostala taku slabu tiez skoro, potom 2 mesiace nic a potom uz normalnu, pravidelnu). myslela som, ze to bude podobne, ale o 2 tyzdne som zase tak spinila niekolko dni a po dalsich 2 tyzdnoch zase. stretli ste sa s tym niekto? nezda sa mi, ze by to bol vytok, je to ako som mavala posledne dni MS, ze len tak trosku. @lipiancanka zistila si nieco? ako sa to u teba vyvinulo?

lipiancanka
31. júl 2013

@bosacka ahoj tak ja som na tom stále tak rozhádzane...ale už som si aj zvykla, veľa kojím a to je pravdepodobne aj dôvod prečo je to také nepravidelné. Najprv som mala tak že po 17 dňoch, potom po 19, 52, 37, 33, tak možno sa to postupne znormalizuje🙂 Veľa žien keď kojí, tak nemá vôbec svoje dni a je to normáne. Ale inak len tie prvé boli také slabé, potom sa to už naozaj podobalo na MS. Tri mesiace po porode je ešte málo, to môže byť kľudne ešte telo úplne zblbnuté 🙂 počkaj ešte pár mesiacov a uvidíš, že sa to znormalizuje🙂

verus16
21. aug 2013

ukludnili ste ma, ja som dostala po 8. mesiacoch teraz cakaaam na svoju 4. ms po porode a staale nic, testy negativne, tak mozno je to kojenim

simika_hajulka
9. sep 2013

ahojte baby, ja som rodila pred 8 mesiacmi, po 2 mesiacoh som dostala odvtedy chodila pravidelne okolo 20teho...minulý mesiac som dostala 30-teho(čo je 10 dňové meškanie) a teraz je už 9 teho a stále nič, je to normálne?

elastiq
10. sep 2013

Já mám zkušenost, že do 3-4 měsíců po porodě se to ustálilo

jasminka18
12. jan 2014

ahojte baby prosim vas ja mam tiež problem porodila 17.9.2013 , po porode som isla na kontrolu ku gynekologovi to bolo 18 oktobra a on mi pichol injekcie abi som nemohla otehotnet proste mi zamrazim vaječniky ale menzes som dostala koncom oktobra a trvalot o do 8 novembra a od vtedy som nedostala mestruaciu robila som si aj testy a z dokonca 5 krat a vsetko negativne uz mam nervi kazdy den c akam ze pride meštruacia a nikde nič už som s toh na nervi

andelka
14. jan 2014

@jasminka18 co zavolat tomu doktorovi co ti to vlastně píchl..asi injekční antikoncepci ne? mám tucha že u té může MS vymizet.

jasminka18
18. jan 2014

ahojte babi no neviem co mi pichol ale do dnes dom nedostala menzes spravila som si opet tehotensky test a negativni a uz tomu nechapem som stoh na nervi

andelka
20. jan 2014

@jasminka18 zajdi k tomu doktorovi, jiná možnost není..lepší než mít nervy. Obecně ale nechápu jak nemůžeš vědět co ti píchnul 😕

koliecko
11. máj 2014

Ahojte ja som porodila 13.2. a prvýkrát som dostala 6.4. A odvtedy sa da povedať že ju mám každých 10dni a už mi to fakt lezie na nervy!!!!stretla sa s tým niektorá tiež?kedy sa to upraví???

graziela
28. máj 2014

Ahojte zienky, po porode chvilku trva, kym sa hormony opät trochu harmonizuju a telo sa spamäta, tiez aj po ukonceni laktacie...aj choroby a stres ovplyvnuju menstruacny cyklus. Na upravu menst.cyklu a rozne "zenske problemy" je vyborna materska kasicka: http://www.nutrimas.sk/Materska-kasicka-BIO-60-....
Ako doplnok je vyborny aj pupalkovy olej, uziva sa vnutorne 1lyzica rano a vecer.

shmoulinka1
13. jún 2014

ja tiez premyslam, ci si urobit test alebo je to len nepravidelna menstruacia... prvu som dostala vyse roka po porode, ale trvala len dva dni, pricom vzdy som mala tak 6-7 dnovu. Odvtedy uz mesiac a pol preslo, ale stale dalsia neprisla...

sofinka21032013
28. sep 2014

Dobry vecer chcela by som sa opytat som 3 mesiace po porode po dvoch mesiacoch som dostala menzes bol dlhy 7 dni potom som mala tyzden pauzu a znova prisiel a trva uz 11 dni je to normalne?

daniaz
5. dec 2014

@bosacka Ahoj. Viem že je to stará téma ale mam ten istý problém A neviem či sa objednať na gyndu či vydržať. Som štyri mesiace po sekcii A žiaľ už ani nekojim. MS presne to isté ako si opísala ty. Bola si aj U lekára? Či sa to upravilo samé?

daniaz
5. dec 2014

@sofinka21032013 aj mne to tak hapruje. Týždeň menzes týždeň pokoj A znova :( Som štyri mesiace po pôrode sekciou

bosacka
5. dec 2014

@daniaz vieš že si ani presne nepamätám, ako to bolo? Marí sa mi, že som sa na to pýtala, ale nebola som asi uddoktora. Možno telefonicky? Každopádne sa to upravilo samé, bez zásahu.

daniaz
5. dec 2014

@bosacka aha super aj tak ďakujem za odpoveď 😉 Hádam sa aj mne hormóny s pamätajú 😝

lukasko1272012
13. jan 2015

Ahojte chcela by som sa opytat ako to cele je po porode som dostala menstruaciu hned ako som porodila tj.3.10 a mala som ich 2mesiace a od vtedy som nedostala vobec je to zle?

magimi
13. jan 2015

@lukasko1272012 hned ako si porodila, to nebola menstruacia, len sa maternica cistila po porode....je uplne normalne, ak este menstruaciu nemas..hlavne ak kojis, moze to trvat aj cele obdobie kojenia.

zsu_s
24. aug 2015

Ahojte, viete mi prosím poradiť kedy sa dajú hormóny ako tak do poriadku? Prvú ms som mala po 21 dňoch po pôrode mŕtveho dieťatka v 31tt, ďalšia ms prišla po 50tich dňoch a zatiaľ čakám na ďalšiu ☹ ale mam pocit, že PMS mam už hádam aj 2 týždne 😖 ....a alebo viete mi poradiť skupinu, kde sa to rieši?

veva3
24. aug 2016

Ahojte mešká mi menštruácia po pôrode som aj dosť prechladnuta mávam kŕče ako pri menštruácii.tehotna nemôžem byť dávali sme pozor.prosim poraďte mi

benete
4. jún 2017

Ahojte ja mam tiez toto .. rodila som 18.1 ... po 6nedeli som dostala menzes ... 3 m po sebe v rovnaky den vsetko okej dnes mi meskaju 2dni a testy negat nechapem tomu som v strese lebo som po sekcii a babo nemozem mat ... mali ste to niwktora ? Dakujem

kattky
10. feb 2018

@benete ja som rodila 3.7. a po sestonedeli som mala 4 mesiace da sa povedat, ze pravidelne len az po 6 dni a hrozne silne. Pred pprpdom som mala menzes pravidelny no trval 3 maximalne 4 dni a teraz maly ma 7 mesiacov a meska mi to uz 4 dni no zatial test som si nerobila.

semancikova
26. apr 2019

@shmoulinka1 ahoj ja som po pôrode dostala po3mesiacoch a teraz prešiel mesiac aj týždeň a zase nič.

kajuska3105
25. aug 2019

Ahojte prosím vás rodila som 6.10.2018 menzes som mala po troch mesiacoch pravidelný 28 dní no v júli mi meškal tri dni a teraz som ho mala dostať 22.8. už je 26.8. a stále nič s priateľom mávame nechránený sex ake vždy prestane keď už sa ide spraviť prosím vás poraďte mi :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre