Nepravidelná menštruácia po pôrode. Ako ju upraviť?

maca793
17. feb 2007

Baby poraďte mi, som 9 mesiacov od pôrodu. Menzes som dostala 3 mesiace od pôrodu. Predtým som nemala žiadem problém, len teraz. ťahá sa to už od toho času. Raz ho dostanem načas inokedy len 2 dni špiním a dosť a potom nič. som zúfalá. aj teraz som naposledy mala mrchu 1.1 a doteraz som nedostala nič. tehotná niesom, pretože chlapa nemám a chuť sexu som nepocítila už dosť dávno. poraďte mi, prosím. nemôže to byť aj z toho, že som schudla to nejaké kilo? Prosím o radu. ďakujem

hanka274
17. feb 2007

ahoj maca793, moze to byt aj tym. Mozno. Isla by som k dr....
drzim palce, neviem viac poradit....

maca793
autor
17. feb 2007

hanka dík ale u doktora som bola a vraj je všetko v poriadku, mám trošku zhony okolo detí ale to je normál. jem tak ako by som jedla, hlavne sladkostí a nepriberiem nič práveže chudnem.

yesno22
17. feb 2007

maca ak chudnes aj napriek tomu, ze nedrzis dietu moze ist o hormonalnu poruchu...skusila by som ist za endokrinologom...drzim palce, nech sa to cim skor upravi 🙂

hanka274
17. feb 2007

maca793, tusim sme sa uz stretli v nejakej debate o priberani, resp. chudnuti. Ja tiez som taka znicena, hlavne psychicky z toho, ze malo vyzim a som taka stihla....
a kojis? mozno si to uz pisala tam, ale sorry nepamatam takto presne...

bebek
18. feb 2007

Ahoj babule. Ja mam podobny problem. Len ja som mrchu od porodu este vobec nedostala. Este kojim, len uz nie tak moc. Davam aj UM aj normalnu stravu. Doktor povedala, ze mam pockat do 8mes. Kamoska si dala v 6mes.vyvolavacku, ale neviem, co je spravne alebo to nehat na prirodu.

maca793
autor
19. feb 2007

hanka274 psychicky som možno zničená kojiť nekojím už dávno možno je to tým, že som schudla mala som 52kg a teraz mám 50kg.
bebek vydrž kým sa ti upravia hormony a mrchu určite dostaneš pokým kojíš, tak mrchu nedostaneš mám kamošku, ktorá kojí už14 mesiac a doposiaľ nedostala mrchu
yesno22 na endokrinologii som nebola skúsim díky za radu

bebek
19. feb 2007

Maca, dik za radu. No ked to tu tak citam, mozno bude problem aj s tym ze som schudla. Ja som sice bola vzdy chuda, ale teraz mam iba 49kg.No a este jedna vec, kedy ste boli po porode prvy krat na gyn.prehliadke?

newyorkgirl
19. feb 2007

bebek, prva prehliadka hned po sestonedeli a potom mi dr. povedal, ze po 3 menstruacnych cykloch mam prist na odbery, cytologiu a tak

tundika
19. feb 2007

ahojte, ja tiez este nemam menzes, mala ma 8 mes., stale kojim. Inak ja vyzeram ako anorekticka, ktora cez den nic neje ... opak je pravdou, ale vraj je to tym kojenim, aj susedka je na tom rovnako, a ked odstavila, pribrala na povodnu vahu ... inak menzes pri miernej podvahe moze byt nepravidelny

maca793
autor
10. mar 2007

baby niekde som čítala že hcybpu v nepravidelnej mrchy môže byť aj mliečko v prsníkoch aj napriek tomu, že nekojím. je pravdou, že keď si stlačím prsia, tak mi vytečie zopár kvapiek mlieka ale nekojím už dávno to som aj písala. je už polka marca a mrcha nikde. nemôže to byť aj tým? ku doktorovi sa mi s malou nedá ísť.
čítala som aj to, že to môže byť aj cysta na vaječníkoch. uf:::
myslím si , že budem musieť ísť ku gynčiarovi a prekonať to 😉 pa

ramzesa
21. jún 2007

Ja som po prvom porode tiez velmi rychlo chudla a to som ziadnu dietu nedrzala a normalne som kojila az pokial som znovu neotehotnela. To som mala okolo 46kg 😅
A mrchu som dostala po 14 m od porodu. Ja by som tiez pockala, kym by sa mi upravili hormony. Podla mna vyvolavacka je umely zasah a ak nie je velmi nutna, tak by som sa tomu vyhla.

lucinka1104
25. mar 2009

ja ešťe kojím amrchu mam teiž veľli nepravidelnú naposledy prišla so 14 dnovým meškaním a celá bola dáka divná, najhoršie je , že ani netuším kedy mam ovu a my by sme už chceli druhé

miriamka
25. mar 2009

Ahoj,
ja som dostala prvu mrchu 8,5 mesiacov po porode,mesiac po tom co som prestala kojit.Hned prvy cyklus som si zacala merat BT aby som vedela ci mam ovulku alebo nie.Teplota ukazala ze bola,ale cyklus bol az 40 dnovy.Teraz cakam kedy pride mrcha a ci sa to same upravi.

lucinka1104
28. mar 2009

miri mne prišiel na 42 a tiež ovu bola,ale na 28 deň 😝 kedy som vlastne čakala mrchu

miriamka
28. mar 2009

Luci...tento cyklus u mna detto,opat bola ovulka az 27DC,teda ani neviem ci to bola ovu,ale BT to ukazala...takze presne ako minuly mesiac bude cyklus 40 dnovy.

ejusaaa
29. apr 2009

Ahojte,som tri mesiace po porode,po druhom mesiaci som dostala menzes,trval asi sest dni a tento mesiac nic..to tak hocijako bude?Brucho ma pobolievalo,ale ajtak nic 😲

capy
18. máj 2009

ahojte aj ja mam podobny problem. posledne som mala 2.4 a dalsiu 11.5 tiez som to predtym mala pravidelne 😒

mukky
18. máj 2009

Mne to tiez hapruje s mrchou 😒 .Este kojim..minule som ju dostala opat po 15 stich dnoch a co bolo najzvlastnejsie ze uplne bez bolesti,len jemnucka bolest v krizoch,som sa bala ze krvacam pre nieco ine 😖 ..ale stve ma to koli tomu ze ideme v auguste k moru a ja si ani neviem vypocitat ci ju vtedy budem mat a ci nie a co robit ak bude 😠 ci ist na gyndu ci co,ale to by som takto riesit nechcela..

zuzu31
21. máj 2009

ahojte ja mam problem z podobneho sudka ... dostala som MS po porode cca 8 mesiacov, stale kojim, ale uz nie ´tak casto. Druhý cyklus trval 40 dní ale teraz velmi silno krvácam, asi 3 den. Máte niekto podobnú skúsenosť?

dianka3
22. okt 2009

avojte maminy meska mi mrcha ,naposledy som mala zaciatkom septembra a potom hned o tyzden znova a odvtedy nic,tehotna asi niesom ale niekedy ma cely den v kuse bolia vajecniky abo cela maternica a u dokiho som nebola bojim sa 😕

olivova
22. okt 2009

dianka3 - tak utekaj, mna bolelo cele podbrusko, ale mala som opacny problem - mala som menzes skoro kazdy 2-hy tyzden 😝 , dal mi antibiotika, mala som zapal (tiez som to odkladala cca 1/2 roka myslela som, ze to prejde a som len prechladnuta)

kamajka
24. mar 2011

ahojte oprášim to tu kúsok, ja mám tiež problém s nepravidelnou menštruáciou, prvú som dostala 5 mesiacov po pôrode t.j.v januári presne 5.1.2011, ďalšiu som mala 9.2.2011 a teraz nič.....už mi pichli aj vyvolávačku v pondelok, celé poobedie ma bolelo brucho a kríže, ale doteraz nič. Syna dojčím, neviem môže to byť tým? Je pravda že som veľmi schudla, som s deťmi sama, ale psych.som OK 🙂

naomi23
30. máj 2011

Ahojte, tiež sa chcem spýtať: Dostala som menšt. 12 mesiacov po pôrode a teraz čakám už vyše päť týždňov a nič. Tehotná by som nemala byť. Neviem, či takáto nepravidelnosť je bežná, alebo je to problém, ktorý treba riešiť... 😒

naomi23
17. jún 2011

Tak po čase sa znova hlásim, po dvoch mesiacoch som dostala teraz menštruáciu. Medzitým som o tom veľa čítala na anglických fórach, takže počas kojenia je nepravidelná menštruácia normálna. Súvisí to s hormónmi, ktoré sa pri kojení vylučujú a bránia ovulácii, a tým aj menštruácii. Netreba sa pre to znepokojovať. Až po ukončení kojenia sa nepravidelnosťou treba zaoberať. 🙂

duratlicka
25. máj 2012

@naomi23 Dakujem za Tvoj prieskum ohladom menstruacie a kojenia, ms som dostala dost skoro po porode napriek plnemu dojceniu, dojcim dalej a ms nikde. Tak si ma upokojila🙂

naomi23
22. jún 2012

@duratlicka 🙂 My sa poznáme, ze? Aspon podla fotky, ale aj nick napovedá... Pamatáš si ma z Peknej cesty? Nevedela som, ze más bábo... Gratulujem!!!

zuzka1902
21. aug 2012

čaute. mam tiez problem s menštruáciou :( po pôrode som kojila asi tri týždne a po šestonedelí som dostala ms 8.7 a odvtedy nic...je to normálne? a uz je pomaly koniec augusta :(

flower2
11. feb 2014

Ahojte zienky, po prvom porode som dostala menstruaciu pol roka po porode, a od vtedy bola pravidelna, ale teraz po druhom porode, som dostala menstruaciu 2 krat po pol roku, a od vtedy nic....syn ma teraz 10 mesiacov...stale ho kojim, tak snad bude vsetko ok, pre istotu sa chystam k dr....niekdy v blizkej dobe...

shmoulinka1
13. jún 2014

ja tiez premyslam, ci si urobit test alebo je to len nepravidelna menstruacia... prvu som dostala vyse roka po porode, ale trvala len dva dni, pricom vzdy som mala tak 6-7 dnovu. Odvtedy uz mesiac a pol preslo, ale stale dalsia neprisla, zeby ta nepravidelnost bola sposobena kojenim?

mizu89
23. feb 2015

Tak ja sem tiez pridam moj problem.som 4 mesiace po sc prvu mrchu som dostala po 6 stonedeli ta trvala bezne 4-5 dni.potom dalsie mrchy chodili cca na 26-28 den raz prisla uz na 21 den a teraz mi meska uz 3 den a som z toho nervozna aby som nebola zase tehotna.zatial plne kojim len na zaciatku bol problem s prisatim tak som to riesila UM.je to normalne aby mi to takto haprovalo ze raz dostanem na cas potom bude meskat alebo nepride niekolko mesiacov?ovulaciu ani neviem ci mam alebo kedy mam lebo nikdy som si to nerobila.tak co man robit.spravit si tehotensky test ci ovulacny alebo zajst ku gynekologovi???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre