Nesťahuje sa mi maternica po pôrode. Ako sa to rieši?

tucniacik
22. sep 2009

ahojte,
som takmer 5t po porode a ostalo mi rovnake brucho ako den po porode, mam pocit ze sa mi vobec nestahuje maternica, nahmatam si ju 4cm nad pupkom, vyzeram ako v 5 mesiaci, nepomaha ani stahovaci pas... neviete ako sa to riesi? injekcie oxytocinu? alebo sa stiahne ale neskor? aj pri prvom babatku sa mi stahovala pomalsie, ale nie az takto... a mala som sekciu, oba razy...
vdaka az odpovede

atrami
22. sep 2009

tucniacik,
na prehliadke po šestonedelí Ti všetko vysvetlí gynekológ. Mám 3 cisárske a je pravda, že bruško mám väčšie ako by som chcela 😠

tara2
23. sep 2009

tucniacik - mne davali este v nemocnici infuziu s oxytocinom a injekcie metylergometrin na zavinovanie maternice a hned na druhy den to uz bolo v poriadku, ale ja som rodila normalne u sekcie je to asi inak...

aeouliana
23. sep 2009

tucniacik: aj mne ostalo brucho po prvej sekcii.teraz idem asi na druhu, tak som zvedava. tiez som si kupila pas...snad pomoze. 🙂

veronika81
23. sep 2009

tucniacik, ja som skoro dva mesiace po pôrode nosila ešte tehotenské nohavice, lebo som sa do ničoho nevošla, hlavne kvôli bruchu 😅 Rodila som síce normálne, neviem ako je to pri sekcií. Teraz je to už oooveľa lepšie, aj keď bruško stále trošku mám 😒 aj tá koža na ňom nie nič moc, no.. Ale čo, hlavne, že máme naše malé poklady, no nie? 😵

A atrami má pravdu, popýtaj sa na to gynekológa na prehliadke.

mucilienka
23. sep 2009

Ahojte,

skus olej na zavinovanie maternice od Nobilisu - Auriel, kocky si to chvalia, hlavne druhorodicky 😉

iinuska
23. sep 2009

tucniacik, podla mna treba ist ku gynekologovi. Ved po sestonedeli sa na kontrolu chodi a uvidis co ti povie

tucniacik
autor
23. sep 2009

na kontrolu mam ist az o mesiac... oxtocin aj metylergometrin som dostavala este 5dni porode, dokonca aj nejaku davku navyse lebo maternica bola stale vysoko...
mucilienka, a kde kupim ten auriel? a to sa nim brucho natiera alebo oralne sa podava?
ja verim ze sa mi brucho do poriadku da, ale kym to bude dost mi to vadi, hlavne ked je teplo a je to vidno...

miluska.h
23. sep 2009

tucniacik: rodila som sekciou a tiez som bola nesmierne prekvapena a nestastna, ze brusko som 5 tyzdnov po porode mala ako v siestom mesiaci 😒 mala som pocit, ze maternica nie je stiahnuta, tak som volala porodnikovi a ten ma vysetril ultrazvukom, povedal, ze maternica je uz stiahnuta. bola som z toho hotova, ze mi take brucho zostane ☹ postupne sa mi vsak zmensilo, aj ked stale to nie je ono... zostava mi uz len cvicenie, ale nejako sa neviem rozhybat a brusko ma este stale boli... neboj, ono to potrebuje svoj cas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre