Neustále bolesti spodnej časti chrbta po pôrode

livia1378
5. apr 2009

Ahojte zienky
ja hladam radu pretoze mna od porodu boli spodna cast chrbta...presne nad zadkom do pol chrbta.
ja som rodila v january skoro pred troma mesiacmi. bol to moj treti porod, ale pri tomto som nemala bolesti a voda bola odtecena a tiez som bola otvorena na 4 cm. Tak sa doktori rozhodli mi dat infuziu. A to bolo hrozne...bolesti za dalsie 4h boli nenormalne...kazdu 1min som mala bolesti trvajuce aj 45secund...uplne nevydrzatelne.boli to bolesti ned ludske sily.nemala som nic proti bolesti a boli aj chvilky ze som padala do bezvedomia. Vsetko ale dopadlo ok, maly sa narodil zdravucky. Ale od porodu ma hrozne boli ten chrbat a neviem si rady. ja myslim ze to je od tej infuzie. od predoslych porodov som take nic nemala. Ma s tym niekto skusenosti alebo je niekto v podobnej situacii? Vie mi niekto poradit? Vopred dakujem za prispevky.

nika251
5. apr 2009

Ahoj. Ja som mala tiez velike bolesti v krizoch asi do toho 4 mesiaca. Bolo to tym, ze som sa otvarala az na poslednu chvilu a aj lonove kosti sa mi rozostupovali len par hodin pred porodom. Bolelo to ako fras akonahle som sa zohla na chvilu uz som mala tuhy chrbat. Potom som zacala chodit na plavanie a dalo sa mi to do poriadku az potom ked som zacala chodit do termalneho kupaliska. Krasne sa to prehrialo, uvolnilo. Plus by som skusila nejaku fakt dobru masaz. Mohol sa ti tam po porode aj zacviknut nejaky nerv. Drzim palce nech sa to da co najskor do poriadku

lienka55
5. apr 2009

livia asi ti neporadim pretoze ja som mavala velke bolesti chrbtice a krizov pred tehotenstvom, v tehotenstve ma nebolievali krize a po porode je to uplne super.Ziadne problemy,takze mozem povedat ze sa mi to zlepsilo.
Ale ak sa ti to neda vydrzat urcite navstiv odbornika,ktory ti pomoze. 😉

livia1378
autor
5. apr 2009

ahojte...
dakujem pekne za prispevky...ak niekto ma taky problem tiez napiste.zatial papa

ginepra
5. apr 2009

ahoj livia
ja som mala tiez dost velke bolesti v oblasti krizov po druhom porode a mala som aj infuzku. bolesti trvali tiez dost dlho pk porode, ale uz si nepamatam, kedy zmizli. neviem, ci to suvisi prave s vyvolavanim, ale tie bolesti pri infuzke su fakt hrozne (mala som ich pri obidvoch detoch, lebo som sa neotvarala), hlavne ked clovek musi lezat vystrety na posteli. verila som, ze aspon treti porod bude spontannny, ale uz par dni prenasam a zajtra idem teda na hospitalizaciu, uz viem, co ma caka - vyvolavacky a infuzky... tak uvidim, co na to zasa moje krize... okrem toho som mala obidvakrat problem - neskorx nastup laktacie, tak si myslim, ze to tiez suvisi, jednoducho, vsetko ma svoj cas a ked sa to takto umelo vyvolava, ma to aj negativne stranky. tak ahojkaj a drz sa...
🙂

livia1378
autor
5. apr 2009

ahoj ginepra

dakujem za prispevok...viac v IP
drzim palce a prajem vsetko dobre.. ☹

Ak niekto sa chce podelit o svoje porodne skusenosti tak kludne...budem len rada...je to zaujimave vediet skusenosti inych...zatial sa majte a krasny tyzden. 🙂

katustek7
6. dec 2012

@livia1378 ja som rodila skoro pred 2rokmi a bolesti mám v krížoch tak ako si, predpokladám už mala, i ty. V noci nemôžem spávať a až ked sa cez deň rozhýbem to prejde a nepomáha mi na to nič a u lekára som s tým nebola, čo možno je chyba ale mám na nich svoj názor a skúsenosti s takýmito bolestami, len medzi dverami ma poslu kamsi, lebo som ešte mladá a to prejde. ... tiež mi odtiekla deň pred pôrodom voda, bola som na infuzkach a ráno som dostala vyvolávačku, do 3hodín od nej som porodila s kyslíkom a asistenciou, po prebdenej noci a tom všetkom som hneď po pôrode zaspala na stole a prebrala až keď ma prevážali na izbu a ešte som stihla samozrejme zavolať manželovi že máme krásnu zdravú dcérku 🙂 ale tiež ako každá mamina som chcela byť rýchlo fit , tak hneď do sprchy a čakala na malú kým ju prinesu 🙂)) všetko bolo svojim sposobom v poriadku ale s krížami si už druhý rok neviem rady :/

dazdovka
6. dec 2012

@katustek7 ahoj, skusala si uz aj plavanie? Mne sa pocas porodu ozvalo aj stare zranenie zo snowboardovacky, par mesiacov ma otrasne pichalo v chrbtici, niekde v panvovej oblasti pri kazdom kychnuti, sniakani, alebo zakaslani, fakt des.. Masaze, pretahovanie celeho tela, to je co mi pomaha, bo plavaren tu nemame v okoli... Daj si poradit od fyzioterapeuta, alebo sa daj doporucit na liecenie pohyboveho aparatu.

katustek7
6. dec 2012

@dazdovka ahoj, neskúšala, nemám ani kde ani kedy :/ skôr cvičím doma. Ono cez deň je to pohodička, zohýňam sa všetko. ale ked ráno vstanem už okolo 3 ma kríže bolia až ma to prebudí a neviem nájsť polohu na spanie :( neviem čím to je, no viem že pôrodom to začalo a stále trvá, tesne po pôrode som sa ani zohnúť nemohla, ale toto mi už začína fakt prekážať a strpčovať život..

masinka
6. dec 2012

ja som zacala mavat bolesti chrbta po druhom porode (rodila som sekciou) . Vzdy rano som mala problem vstat z postele, v priebehu dna som to vzdy "rozchodila". Casom sa to zhorsovalo, ked mala dcera 1 a stvrt roka, tak som bola na tom tak, ze som chodila v predklone ako stara babka, dva mesiace som potom bola na liekoch, kym som sa dala ako -tak dohromady. Na CT mi zistili, ze mam vyskocene 2 platnicky. Pri prvych dvoch detoch som mala spinal, pri tretom porode mi zrejme kvoli tym platnickam nezabral. Teraz ma najmladsia 14 mesiacov, stale ma bolievaju krize, akurat moj ortoped zomrel, tak som si teraz hladala noveho, na termin som cakala 3 mesiace a teraz mam na januar termin u rehabilitacneho - musim zacat cvicit nech si ten chrbat udrzim v pouzitelnom stave, inac to skonci operaciou.

meshir
19. feb 2013

Babenky ja som rodila v januari 2013 a mala som dost tazky i ked rychly porod. Malu zo mna tahali a este mi ju aj vytlacali z loktom, coz sa ako som sa potom dozvedela ani nema robit. Bolesti mam od poroduuz asi vyse roka a stale sa to zhorsuje. Kedze som malavyoperovanu kostrc tak to este vsetko zhorsuje. Boli ma nielen v oblasti kde kostrc povodne bola, ale aj v krizoch a dopoly chrbtice. Najhorsie to je v noci ked spim . Bolest ma neustale budi a niekedy az revem. Tiez sa bojim ist k lekarovi , lebo som si uz nieco podobne zazila s kostrcou a viem co bude nasledovat. Zas ma budu kopat z jednych dveri do druhych a nemam na to ani naladu a ani cas. Dobre vsetky vieme ako to s nasim zdravotnictvom vlastne je. Ale bohuzial mi uz nic ina asi nezostava. Vsetkym vam drzim palce , aby ste sa z toho dostali a mohli v klude zit bez bolesti

vavrovci
6. mar 2013

☹ ahojte,podobne aj ja..a tieto posledne dni je to hrozne,neviem si poriadne obriadit ani maleho..natieram si to voltarenom mestou,trosku to povoli a v noci kym sa ulozim a zaspim hned aj je rano a vstavam..bojim sa,ze ma sekne v krizoch

milist
4. nov 2013

ahojte kocky, ako to tak citam vsetko tak zistujem ze nie som asi jedina co ma take bolesti, ja som mala celkovo uz aj pred porodom problemy s chrbticou ale po porode (rodila som sekciou) sa to zhorsilo Mala ma 4 mesiase, je cim dalej tym tazsia a nocne vstavanie na kojenie je cim dalej tym narocnejsie, uz mi malu na kazde kojenie podava manzel, len potom si lahne a uz odgrgnutie a ulozenie spat do postielky ostava na mne..rano sa neviem niekedy pohnut od bolesti ale ako pisali viacere cez den to nejako rozchodim a tak stale dookola...tiez sa bojim ci ma raz nesekne ze ostanem ako starena :D ale vazne, nezavidim nikomu tie bolesti a taktiez sa mi nechce velmi k ortopedovi.... drzim aj ja palceky nech nas to kazdu prejde cim skor

bodka_cmuq
16. nov 2014

Tak s týmto mám aj ja problém od pôrodu... Strašne ma kríže bolievajú veľa krát sa postaviť nemôžem ale problém je v tom, že som rodila pred 14-timi mesiacmi a nie a nie sa donútiť ísť k doktorke :/

ciernovlaska89
24. mar 2016

Aja ja mam ,taky isty problem,som po porode,a strašne ma bolia križe,nikdy pred tim ma neboleli ako teraz neviem to pochopit,čo to znamena,začala som cvičit ,no nie,musela som prestat,lebo ta bolest to sa nijako nedalo vidržat,neviem či to prejde,alebo ako,a najhoršie je to že som po spontanom potrate,v 21tiždni,mi zomrelo babetko. ☹

hematologiabb
28. júl 2016

Kočky prosim Vas co Vam zabralo najviac na bolest v dolnych krizoch po porode...nikdy predtym ma neboleli a ked sa vystriem po zohnuti k malemu ufff...neviem ci ist na rontgen...ci ortopdovi?Diik

ivkadracova
22. jan 2017

Najde sa niekto kto to seriozne riesil s doktorom? Ze co pomohlo, ake procedury, zakroky, rehabilitacia .. analgetika ma nezaujimaju, skor riesenia.
Mal niekto aj herniu medzistavcoveho disku?
Je tu dakto po operacii?

mujlakinek
17. jún 2017

@katustek7 ahoj viem že to je staré ale riešila si to nejak ja sa budím na bolesť a už si nevie rady ráno by som spala no bolesť mi nedovolí kríže mi nedajú spať😞

katustek7
17. jún 2017

@mujlakinek ahoj. Pomohol mi pohyb nakoniec. Aktivny. Ked s nim naaahofou prestanem, bolest sa vrati.

veve77
14. mar 2023

@livia1378 Prosím, ako skončili tvoje kríze? Riesila si to? čo ti pomohlo? Ja som dva roky po 3.tom porode a kríze najskor pobolievali sem tam, ale kazdy mesiac mam pocit, ze sa mi to zhoršuje. TIez ma bolia spodne krize - niekde medzi bedrovymi klbami ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre