Nosenie detí v pôrodnici. Skúšali ste niekto?

emjee
16. sep 2009

Ako nadsenkynu nosenia deti by ma zaujimalo, ci ste sa niektora odvazili nosit svoje dietatko ci uz v satke, vaku alebo nositku uz v porodnici a hlavne ake boli reakcie (najma personalu).

Ja ako prvorodicka som sa neodvazila, pravdupovediac ani ma to nenapadlo, ani by som na to v porodnici asi nemala cas, ale mozno pri dalsom babatku by som to skusila.

Prosim piste do tejto temy len ohladne nosenia v porodnici, na vsetko ostatne je tema Nošení detí.

fibi
18. sep 2009

emjee ja som rodila v topoľčanoch. Tiež tam boli vysoké postele a úzke ale z jednej strany som mala ako zábranu postieľku.. Ale tiež nám zakazovali pokladať bábo na posteľ, kvôli očistkom...
Pri prvej dcére som si nemohla ani sadnúť, ani dlho stáť, som bola pozašívaná až neviem kde, tak to som na nosenie ani nepomyslela, ale druhý pôrod bol bez nástrihu, hneď v ten deň som behala ako srnka, tlak som mala dobrý, cítila som sa výborne, tak som nosila...

zuzka1.
18. sep 2009

u nas v porodnici sa nosia deti len na rukach, aj sestricky, aj maminy 😉
skoda, ze oddelenie zavreli, kedze nie su peniaze, bolo rekonstruovane, moderne vybavnene, prijemny personal.

maly mal koliky snad od 3.dna, takze sme cele noci nosili, nosili, nosili, pochodovali cele noci po chodbe, ale vzdy sa sestricka ulutostila aspon na 2 hodky, okolo 3 rano, nech si aspon 2 hodky pospim 😉

verulka
23. sep 2009

podla mna je ovela menej nebezpecne mat dieta v satke ako na rukach...ja som mala rona velmi uplakaneho.v tej vozikopostielke bol iba pocas toho ,ked som sa sla najest a na utz, a do sprchy. Navstevy som mala minimalne, lebo on strasne plakal a ja som ho nechcela moc nechavat na novorodeneckom oddeleni.
Spal iba so mnou, resp na mne, nikto mi nic nepovedal. Cize ja by som satku bohate uzivila- uviazat na seba a klido si aj len lahnut..
jasne, ze ak bol porod narocny, maminka je zoslabnuta, tak to je o inom...
suhlasim s tym, ze nosenie je silno navykove..i ked hlavne pre rodicov- staci pozriet do temy noseni deti..je to uzasny pocit 😵 pre deti je to prirodzene a pre rodicov uplne uzasne 😉

dugyna
30. júl 2010

@dvojka vau tak klobuk dolu pred takou setrickou modernou🙂

dugyna
30. júl 2010

@emjee ja som mala cisarsky ,malicku som mala pri sebe po 24h/lebo som si ju opytala uz som ju nechcela nechat u sestriciek ak ked som ju tam este mohla jednu noc nechat , checla som ju pri sebe,a bola pri mne az kym sme na 4 den isli domkov, satku som vtedy este doma nemala aj ked som vedela ze satkovat chcem.
po pravde ma to do porodnice ani nenapadlo.
mala bola v porodnici skvela anjelik len spinkala a papala a bola stale pri mne v tej postielke.
ale pri druhom ak by bolo nejake uplakane tak by som si nakazala doniest satku do porodnice...

a k tomu narozu ze si naucime dti na ruky..blbost staci ak si kazdy pediater precita knihu : Nejstestnesji miminko v okoli odporucam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre