Od pôrodu sa strašne potím. Čo mám robiť?

murinka
28. júl 2009

ahojte.nasmerujte ma ak tu tato tema uz je-nasla som podobne temy ale nie toto,co som hladala.som 4 mesiace po porode a neskutocne sa potim.viackrat denne sa sprchujem,pouzivam antiperspirant,deodorant,vonavky,podpazusie si pravidelne holim..........a nenormalne sa potim 😖 pred tehotenstvom som sa nepotila vobec-nevedela som,co je antiperspirant 😒 uz som z toho na nervy,pretoze je to neprijemne nielen mne ale aj okoliu.poradte prosim!

divoska2
6. feb 2013

ahoj merilin. Ja som roky riesila tento problem. Vyskusala som vsetko - aj Driclor. Nepomahal. Kedze botox nemienim skusat hladala som dalej a nahodou som nasla stranku proti-poteniu.sk. Je tam uzasny gel Perspie guard. Nezaberie hned. Ja som sa prve dni potila ale hned na druhy den pot prestal zapachat, aj ked som sa spotila velmi. Kupila som si u nich aj podpazusne vlozky- jednorazove, ale vydrzia 4-5dni v jednom tricku. NO a teraz to hlavne, po pouzivani gelu a antipesrpirantu - presne podla navodu, cca po 2tyzdnoch jednoducho sa nepotim. 😝 Predtym som mala obrovske mapy na trickach pod pazuchami, teraz super pocit sucha a vone!!! Bez smradu!! Vyskusaj. Nie je tam ani hlinik, predsa to funguje. Pa. divozienka

m_ij_ka
7. aug 2013

vyskúšaj driclor 😉

gabri78
16. okt 2013

@lindda mám presne ten istý problém s D...riclorom ,skúsila som teraz tú novú rexonu a nemôžem tomu uveriť ...zabrala

easy200
16. okt 2013

Ahojte, tiez sa dost potim, som len 3 tyzdne po porode, som rada, ze v tom nie som sama🙂

zuzkababy
17. okt 2013

ja mam problem ze sa len v noci potim.a to pravidelne kazdu noc,sa zobudim asi 2-3x na to ze som cela dopotena.tiez to nechapem,a to som len yzden aj 2dni po porode

majka1981
21. okt 2013

@zuzkababy to su este hormony... neboj, prestane to. ja som sa tiez bud potila alebo som mala zimnicu zato ze som sa pred tym spotila. je to aj vycerpanim. po porode som sa x-krat umyvala, aby som si nesmrdela a trvalo to dost dlho. asi aj neake 2 mesiace... samozrejme to bolo casom lepsie.

chiaragiovana24
7. jan 2017

ahojte no u mna baby neviem co je ale tiez sa potim cca posledne 2 mesiace,mam 7 mes syna cize na zaciatku to nebolo,ani nejde o to ze som uplne mokra pod pazou ako to ze to ma intenzivny zapach co som v zivote nemala a ako tu pisu niektore keby sa aspon o seb anestaram ale holim sa,umyvam sa aj 2 krat denne,pouzivam sice klasicky deo ale pouzivam ho,menim pyzamo kazdy den,tricko aj 2 krat denne a muz na moju otazku ci to tiez citi mi povedal ze niekedy hej co ma velmi zranilo ved mala by som byt pre neho atraktivna a nie zapachajuca....bola som aj na gynde a povedal mi lekar ze ais to nebude z hormonov ked beriem aj antikoncepciu pre dojciace nech si dam presetrit stitnu zlazu,no neviem oco rsi o tom mysliet,nemala som nikdy predtym takyto problem a terza toto :(

mattkapd
7. jan 2017

@chiaragiovana24 hoci nemám takýto problém možno pomôže.. vyskusaj používať deodorant Z lekarne volá sa driclor stojí okolo 7e ale vydrží aj 2 roky len treba si ho dávať tak ako je tam písané..

jumama
7. jan 2017

@chiaragiovana24 Nedavas si nahodou senovku grecku alebo mlieko caro, sojove mlieko...? Od toho moze pot "pachnut". (Ak mas takeho maleho synceka a mozno kojis, zvyknu si tieto veci davat zienky na podporu mliecka...) Alebo mozno nieco ine, co pravidelne jes/pijes... Proti poteniu pomaha pit salviovy caj.

tani00
7. jan 2017

Po prvom porode to iste,cca 2-3mesiace to najhorsie...ozaj ako mys, spavat som chodila s tromi nahradnymi koselami. Cez den aj styri vrsky padli, dve tri sprchy...Cez den castejsie antiperspirant. Vymizlo to casom same, asi rozhodene hormony.

stellasweet
7. jan 2017

Ahoj. Ja som sa po porode tiez neobvykle nadmerne potila. Nedavala som si ale nic, nechcela som si este potne zlazy zapchavat blbostami... Casto som sa umyvala,utierala obruskami. Deodoranty pod pazuchu s obsahom aluminia ja osobne fakt neodporucam, je to bordel... Ja som vylucila vela "chemie" z kazdodenneho zivota pocas tehotenstva, a pokracujem aj teraz pocas kojenia. Jaaaj. A co som chcela? Som 11 mes po porode, potenie prestalo same od seba ani neviem kedy....

chiaragiovana24
8. jan 2017

@mattkapd o tom som uz tu citala ale neviem je tam vela chemie a ja este kojim?

chiaragiovana24
8. jan 2017

@stellasweet tak je este nadej znamena,uvidim aj j skusim to ist srchovat sa casto deodorant pouzivat a tiez ni so za driclor a niecoodobne kde je vela chemie iba by so rad ozno nejaky lepsi deo kt by i pomohol spn na tu chvilu kym to sam prstane ak o teda prestane,musim v to vrit,dakujem aj tak

chiaragiovana24
8. jan 2017

@jumama nie neouzivam nic take,iba obycajne mliecko do kavy inac ani Caro an to druhe co spominas,ale dakujem za tip 🙂

mattkapd
8. jan 2017

@chiaragiovana24 v lekárni by ti isto vedeli povedať či sa to môže aj v čase kojenia.. Iné má nič take nenapada ,osobnú skusenost nemám veru

chiaragiovana24
8. jan 2017

@mattkapd jasne ved nic by som bez rady leakara ci lekarnicky nebrala neboj,aj tak dik za tip 🙂

chiaragiovana24
12. jan 2017

divoska 2 -este som sa ta chcela opytat ze ako najst tu stranku kde si kupila ten gel lebo ja ju neviem najst ?dakujem

barbi2403
16. jan 2017

Ked som este kojila potila som sa strasne doslova medzi prsiami mi tiekol vodopad. Aj ked som uz prestala zmiernilo sa to ale dezodorant mi aj tak nezabera. Takze ja tiez budem rada ze nejake rady😉

chiaragiovana24
17. jan 2017

baby,kupila som si deodorant od Biodermy v lekarni kedze Driclor taku chemiu som nechcela do tela pustit a poviem vam ze uz tyzden sa nepotim takze toto je moja skusenost,ci uz to vydrzi nadalej neviem ale doteraz to zabera 🙂

lenkakravcova
21. okt 2020

@pedroma
@jumama
Pozor na tu šalviu - ta zastavuje laktaciu (ak by niektora dojčila tak určite neužívať).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre