Odpor k dieťatku - depresia

timka91
12. okt 2013

Ahojte,mate niekto skusenosti s poporodnou depresiou stym ze ste mali odpor k babetku?som 3 t po porode mala Som nutnu sekciu,uz som bola u psychiatra nasadil mi lieky ,potrebujem podporu od vas vase skusenosti,milujem maleho ale niekedy ma to chyti ze ho neznesiem a ze cely zivot mi obratil hore nohami.vase skusenosti?prosim neodcudzujte ma

timka91
autor
9. nov 2013

@ivkp1982 tak aj ja vto dufam 🙂

demo
9. nov 2013

Mas dost horciku? Velmii ti odporucam doplnit ho. Magnesii lactici tri rano a tri vecer plus mandle a vsetko co ho obsahuje. A hlavne sa ovladat, vo vypatych situaciach odist z izby a kopat do steny. Prejde to. Musi 🙂

demo
9. nov 2013

@timka91 ake lieky ti dal psychiater?

tajka1986
9. nov 2013

@timka91 neboj sa, to prejde, ja som po pôrode bola tak hormonálne rozladená, že som si vravela musíš ju ľúbiť, je predsa tvoje dieťa, niekedy som od vyčerpania padala na nos, prvé týždne boli veľmi tažké, nevedela som ako prvorodička čo mám s dieťatkom robiť, prebaliť, chytiť, vykúpať, nakojiť...áno, teraz to príde ako samozrejmosť, vtedy som také veci nevedela , hľadala infošky na internete, z toho všetkého pramenil stres, plač, vyčerpanosť, nervozita...Ku tomu všetkému sa maličká nevedela prisať, čo ma hrozne bolelo, zápal prsníkov, no proste hrôza. Často som plakala, nevedela som čo ďalej....Občas som mala pocit že načo som ju vlastne chcela, veď mi len skomplikovala život...Nevyhľadala som odbornú pomoc, nakoniec sme to zvládli s mm, bol trpezlivý a láskavý, so všetkým mi pomáhal čo sa domácnosti týka, mohla som sa sústrediť len na maličkú. Teraz by som ju nedala za nič na svete, je mi všetkým, život by som za ňu dala 😉 prajem ti veľa sily, bude dobre

zumike1
23. máj 2014

@timka91 ahoj, prezivam to co ty, vtedy ked si zalozila tuto temu, som 6 tt po porode. Ake lieky si dostala vtedy? Antidepresiva, lebo mne to predpisali, je mk hrozne furt sa mi chce spat.... uz ta to cele preslo? Ked ano ako??? Potrebujem radu, a pomoc.....

leporeloo
23. máj 2014

@zumike1 urcite zmen lieky mas nevhodne ked ta to takto hadze do spanku
je mnoho druhov ad a je tazke niekedy najst tie spravne urcite chod k lekarovi

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timka91
autor
1. jún 2014

Zumike1
Mam citalec a mala som sulpirid belupo

timka91
autor
1. jún 2014

Tak holky uz mame 8m a ja som uz fajn 🙂tesime sa z jeden druheho ,velmi maleho milujem a nedala by som ho zanic na svete. 🙂

nini1010
1. jún 2014

Ja som mala tiez poporodnu depku.nebol to sice az odpor ale vyslovene ma vsetko obtazovalo.preslo to cca dva tyzdne po porode.urcite to prejde ale je dolezite mat niekoho po ruke kto ti pomoze ked mas tieto pocity s malym.mama alebo manzel.ja by som to bez nich asi nezvladla.bolo to narocne obdobie ale preslo to 🙂

nini1010
1. jún 2014

Jaj,sorry az teraz som si vsimla datum prispevku 🙂 🙂 🙂

ewana
8. jún 2014

@zszudorova
@timka91
@ivkp1982 joj baby, teraz si tu čítam, ako som Vás utešovala, lebo tiež som pri prvom mala popôrodnú depresiu a krásne to prešlo... A teraz mám druhého syna - 4týždňového, bola som si istá, že teraz tú depresiu nedostanem, no mám ju zas ☹ Nechápem ☹ ☹ ☹

ivkp1982
7. aug 2014

@ewana ahoj ako to ide? zlepsuje sa? hlavne si uvedom ze ty nemozes za to ze mas taketo pocity a su to vplyvy hormonov. Drz sa 🙂

timka91
autor
28. sep 2014

ewana uz sa mas lepsie ???

mimibambulka
13. okt 2014

Ahoj som po porode 5 mesiacov a stale to neprechadza... hned po porode ktory podotykam prebehol velmi dobre som bola hospytaliz.na psychiatrii bola som ta cca 2 mes. S diagnozov poporodna depresia a laktacna psychoza boli to moje najhorsie dni v zivote :'( vôbec som nevydela svojho syna rast strasne ma to mrzi a velmi sa za to hambim :'( lieky beriem najsilnejsie aj na noc takze stale s malym nespym :'( mam stavt ktore sa nedaju opysat pocujem hlasy hrozne hlasy :'( Bud sylna chce to cas aj ja cakam ...:'( :-\

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre