Ostrihať sa?

winki.w
20. aug 2009

ahojte, klasicky problem po porode - vlasy si neviem nijako upravit, dost mi vypadali a mam ich velmi jemne. teraz mam take polodlhe, aby som ich mohla nosit v gumicke. ale aj tak je to dost narocne, upravit si vlasy tak aby som "vyzerala". asi to o dost skratim, len sa bojim, ze potom to bude este horsie, ked deti po vlasoch velmi radi siahaju a trhaju. ale nevidim ine vychodisko.. poradite? 🙂

cuchre
20. aug 2009

nechaj si polodlhe, kratke treba udrziavat,aby nejako vydrzali. a neboj, ked nedovolis, sklbat deti vlasy nebudu....na spevnenie je vraj dobry gs elastin, tak skus 🙂

nadhera
20. aug 2009

tiez som za polodlhe, na upravu kratkych nebudes mat cas... 😒

saska.t
20. aug 2009

ak nekojis nasad pharmaton geriavit viac nebudu padat, ostrihat na kratko ti urcite nepomoze je to povera, ze budu hustejsie a nebudu padat 😉

astora
20. aug 2009

winky mne po pôrode dvojičiek tak strasne padali vlasy ze som sa uz česala na balkone všade boli vlasy tak som to šupla na kratko i ked mi srdce trhalo podstrihnutie mi vôbec nepomohlo ale skus sa najprv dat podstrihnut a potom uvidis ak mas dobru kadernicku urcite ti poradi vlasy upravit tak aby si si to popripade vedela dat aj do gumky

murinka
20. aug 2009

pridavam sa.daj sa ostrihat alebo upravit vlasy tak,aby si mala s ními co najmenej prace 😉ja som po porode necelych 5mesiacov-kolko mi budu este padat? 😅

dai
20. aug 2009

winki,
ja mam cely cas dlhe, nastastie mi nepadali - tiez myslim ze starostlivost o dlhe ( az na kazdodenne umyvanie ) je jednoduchsia pri detoch ako o kratke - ja som si ich dala do drdolu a bolo ... mala mi vlasy nikdy netahala lebo som ich rozpustene nosievala len von, aj vtedy sa dali zapnut sponkami...
skus nejake vitaminiky, ak kojis, porad sa s lekarom, ak nie tak s dermatologom pripadne ak mas dobru kadernicku tak aj ta by ti mohla poradit...

nadhera
20. aug 2009

winki, papaj zinok. mne dvakrat vypadali za dva a pol roka vlasy /kvoli porodom/ teraz ich mam huste, ale nikdy som na kratko nebola. a to si ich este farbim .

winki.w
autor
20. aug 2009

ahojte, teraz mi uz vlasy nepadaju, vitaminmi sa dopujem, ale to co mi zostalo je teda biedne :( vlasy mam podstrihnute, drzali tvar mozno tyzdne a zase to bolo o nicom. ja ich mam jemne po mamke. kedysi som nemala take problemy, ale odkedy mam melir (uz cca 15 rokov) tak sa oslabuju a tazsie upravuju..

jona74
20. aug 2009

aj ja sa prihovaram za polodlhe ale naozaj velmi pomoze a poradi dobra kadernicka ktora da vlasom prakticky strih a poradi ako ich osetrovat 🙂 ale ja viem ake je to tazke najst taku kadernicku mne to trvalo niekolko rokov a to som mala vlasy od prirody kucerave a casom sa mi castym farbenim ,znicili a pomaly vyrovnavali no a po porode boli v hroznom stave a velmi mi padali...a este zacali mi rapidne sediviet bola som zufala,ale nasla som super sikovnu kadernicku ktorej som povedala o mojich pataliach vlasy na sucho odstrihla-nebolo mi vsetko jedno-potom nafarbila na sediny dala melir a vysvedok bol super vlasy este prestrihala a hlavu som mala super lahku.naozaj si myslim ze zalezi na aku odbornicku natrafite...a to mi uz pozmenila uces 2 krat... 🙂 😉

greta24
20. aug 2009

Ostrihat, bude mensie klbko vlasov na zemi 😀

bibinka
20. aug 2009

winki- ja som mala tiež ten istý problém, lekárnička mi poradila šampón Bioscalin-stojí asi 200 sk, ale naozaj mi prestali padať, ale pri druhom balení. je tam v príbalovom letáku popis "vlasového životného cyklu"- presne tie 3-4 týždne trvá vypadnutie tých poškodených a oslabených a až potom môžu rásť tie zdravšie. majú z tej rady aj kúru a tbl, ale ja som mala len ten šampón a veľmi veľmi mi pomohol. Neostrihaj sa, len podstrihni tie "mŕtve krepaté" vlasy, lebo sa ti budú ťažko upravovať. a aj ked budeš mať mastné a kadejaké, stiahneš do gumky a je to.
Ja tak chodím už druhý rok. a teraz ked som prestala konečne kojiť, tak mám zase "fázu vypadávania vlasov vo veľkom množstve". Tak som si zase kúpila ten šampónik a používam ho.

bodka13
20. aug 2009

winki...daj si ich podstrihnúť tak aby si si ich mohla zapnúť do štipca(aspoň ja som to tak robila -ani dlhé ani krátke),prestala by som si dávať melír-dosť ničí vlasy ☹ ,a asi by som si skúsila dať hedline(neviem ako sa to píše ☹ ) ale je to trvalá na prírodnej báze=švagriná s ňou má dobré skúsenosti,tiež má jemné vlasy ktoré nedržia skoro v nijakom účese 😉

atrami
20. aug 2009

Mne sa osvedčil pážací strih. Keď som niekde išla nahodila nátačky a cez deň čelenku.

bubba
20. aug 2009

ja som za kratke vlasy teraz je moderne ako rano vstanes,prehrabnes prstami,cvrknes gelu a mas najlepsi uces...ak sa ti to hodi tak nevahaj.

adamko05
20. aug 2009

ja mám krátke... po svadbe (je to už pááár rokov 😀 ) som šla z dlhých na také po uši a potom na krátko uplne... a veru, nemám problém, vyhovuje mi to.. postrapatím a idem 😀 😀 .. akrutá tak každých 6 týždnov to chce kaderníka... ale to sa dá, strihanie je do 20 min. 🙂
tak veľa zdaru pri rozhodvaní
ja "hlasujem" za krátke... 😉

atrami
20. aug 2009

Krátke vlasy sú fajn zo začiatku, ale ako dorastajú, tak nedržia. Záleží od možnosti pravidelne navštevovať kaderníčku.

cuchre
20. aug 2009

no, kratke su fajn,ale potom tak do 2 cm....ked to trehu podrastie, potrebujes strihat a ak su farbene, velmi rychlo vidno, ked vyrastaju....za 10 rokov s vlasmi an chalana viem, o com hovorim. kedze mi nemal kto postrazit krpca tak to skoncilo tak, ze mam za rok a pol vlasy po plecia 🙂

winki.w
autor
20. aug 2009

JA nechcem uplne kratke, ale postupne zostrihane, dam do fotoalbumu foto

bubba
20. aug 2009

ten uces je bohovsky.ale ver ze tomu predchadzalo fukanie,gelovanie,lakovanie,..atd..... 😀 ja som mala taky uces nedavno a poviem ti...vyzerala som tak raz za mesiac ked som tomu dala trochu viac casu 😀

winki.w
autor
20. aug 2009

hej, ja viem, ale ide mi skor o strih, hlavne nech nemusim pouzivat susic, len dat tuzidlo a volne vysusit. vlasy mam jemne vlnite, takze dufam, ze sa nejak "poskladaju"

atrami
20. aug 2009

winki.w,
tá fotka toho účesu je fajn.
Ako často sa Ti podarí chodiť ku kaderníčke?

winki.w
autor
21. aug 2009

atrami, tak 1xza dva mesiace

atrami
21. aug 2009

Tak potom podľa odbrázku, ale kratšiu ofinu. Mala som podobný, držal pekne.
Kde si našla obrázok? Je to fakt super.

winki.w
autor
21. aug 2009

obrazok bol na nejakej stranke v diskusii Ucesy, stiahla som si ho v sekcii polodlhe vlasy..

sabiktm
15. sep 2012

cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo? aha chapem dajte si ostrihat nos 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

raffaela
15. apr 2013

Ked uplne skoncim s dojcenim (uz sa k tomu schyluje), mam v merku tiez ten pharmaton geriavit, tu so zlavou: http://www.pilulka24.sk/pharmaton-geriavit-cps-100
Asi pol roka po porode som bojovala, zufalo hladela na tie vycesane chuchvalce, nakoniec to slo uplne nakratko, strojcekom 🙂 Teraz uz su dlhsie, tesim sa az si ich dam uplne naspat do poriadku.. Hlavne nezufaj, je to fyziologicke po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre