Po pôrode mám bolesti v mieste vpichu epidurálky

sue
29. mar 2008

Ahojte 🙂 pri pôrode mi aplikovali epidurálku a odvtedy mám pri každej zmene počasia alebo väčšej námahe bolesti v mieste vpichu. Máte to niektorá? Je šanca, že sa to ešte niekedy zlepší? Neviete o nejakej "babskej rade" na to?
Ďakujem 🙂

rimmel
11. jan 2010

mna tiez par mesiacov bolelo miesto vpichu..ale uz neboli 😉 ale zvlastne ze tieto bolesti nastali az dva tyzden po porode, nie hned po porode..

danu
7. feb 2010

jana.ch • 1d • Dnes o 14:03
Zijem v zahranici a porodila som moje prve dieta 23.feb.2008. Porod som mala tazky 12 hodin. Mala som take bolesti ze napokon dve doktorky prisli ku mne s moznostou na epiduralku. Moj manzel bol tiez pri porode a ten si uz myslel ze mi budu musiet urobit cisarsky. Nechcela som sa dat rezat zo strachu, tak som sa rozhodla pre epiduralku. Predtym mi vsak doktorky vysvetlili ako to je. Prvykrat mi skusili epiduralku pichnut ale mala som strasnu bolest az som kricala nech mi to daju prec. Skusili mi ju po dvoch minutach druhy krat pichnut potom treti krat ja som kricala od bolesti a na stvrty krat sa im to konecne podarilo... Po dvanastich hodiinach trapenia som porodila chlapceka 50.5 cm dlheho a 4010 gr tazkeho. Krasny macko 😵 . Po navrate z nemocnice domov mi vsak nastali velke bolesti chrbta. Keby mi na prvy krat pichli epiduralku mozno ze by som nemala teraz ziadne bolesti a problemy s chrbticou, lenze styri krat skusat to bolo az privela. Isla som k lekarovi a vyrozpravala som mu o bolestiach po epiduralke, on mi nato povedal ze je odbornik na chrbticu a z epiduralky je nemozne mat problemy, ze na chrbticu sa mi nalepil stres. Po tejto primitivnej odpovedi som zostala sklamana z medicinskej strany. Ako mi moze stres robit take velke bolesti chrbtice, nechapem. A ked tak stres sa mi mohol aj do nosa alebo na prst na nohe nalepit ked tak velice konstatuje odborny lekar 🙄 . Zacala som chodit na masaze a cvicenia kde ma poslal lekar ale nepomohlo nic. Moja mama sa rozpravala so svojim lekarom na slovensku a ten bez uvazovania povedal ze bolesti chrbtice mam jedine z tej epiduralky a ked mu mama povedala ze po stvrtom pokuse sa im to podarilo ten len prekrutil ocami v soku. Vie mi prosim vas niekto poradit ako mam tie hnusne bolesti zvladnut 😔

babullka1 • 1d • Dnes o 17:32
Ahoj mne pichali epi na dva razy a tiez som mala velke bolesti ked som prisla domov..pytala som sa na to lekara a povedal mi ze to je jednoznacne z EPI a ze je to bezne ze sa to dalo cakat 😠 Inak mi bola epi na dve veci lebo mi nezaucinkovala-tiez som mala take velke babo 4050g 😀 Mne vsak tieto bolesti asi po mesiaci ustupi-no prve tyzdne som sa nevedela ani otocit,tak ma to bolelo 😔

latvia • Dnes o 17:41
ja som anesteziolog, epiduralky picham a jednoznacne tvrdim ze po epi bolesti tak hrozne jednoznacne nemozu byt ! totizto epidural sa picha ihlou, do vaziva, nie do stavcov ani platniciek, preto nejake bolesti chrbta nemozu po epidurale byt. jedine mierna bolest po vpichu, max par dni.ak nejaky dr tvrdi ze to je jednoznacne od epi tak to je mozno porodnik ktory vie o epi velke kulove....
a epidural pichnuty na 4.x je dost casty, napichnut ho na 1.sup je teda rokami velkej praxe a ukazkovym chrbatom, je to dost komplikovane trafit sa medzi stavce hrubou ihlou do 2mm priestoru naslepo

suzane91622 • 1d • Dnes o 18:14
no ja som po epi nemala žiadne bolesti,a bola som rada že som si ju dala pichnút pretože moje prvé dieta vážilo 4320g,
teraz ma čaká druhý porod už prenášam a určite si ju dám znovu,neznesiem tie strašné bolesti 😝

shaula • 2d • Dnes o 19:34
Mě epidurál píchali taky na 4x, skoro jsem lezla po zdi a celkem jsem litovala, že jsem do něj šla. Prý je to tím, že už je na mojí páteři vidět důsledky špatného držení těla. Ale následné problémy nemám absolutně žádné, takže to rozhodně nebude tím, že ti epi píchali 4x 😉
Osobně nevěřím, že epi by způsobovalo takovéto bolesti, přesně z důvodů, které píše Latvia. Spíš je jednoduché bolesti svést na epidurál, než aby se hledala skutečná příčina, která se u bolestí zad hledá obtížně 😉

lindda
7. feb 2010

Ja mam uz 3 rok po porode a stale ma to na dotyk boli a okrem toho mam stale v rozkroku az dole na stehno stale necitlive miesto ,,, nviem ci to niekedy prejde

nikollette
7. feb 2010

Ja som po EPI žiadne bolesti ani nežiaduce účinky nemala.
Som vďačná že som ju mohla mať, dokonca 3 dávky, aj na šitie 🙂

alca85
7. feb 2010

ahoj mne epi pichli asi na 2.krát, aj to musela prísť druhá anesteziologička, pretože tá 1. to pri mne radšej vzdala (čo so mala tak hrozné bolesti a nemohla som sa uvolniť). No našťastie žiadne problémy nemám.....

alca85
7. feb 2010

janach. neviem aké presne bolesti máš, ale ja som mala po pôrode problémy s krčnou chrbticou, no nie kvôli EPI, ale kvôli prievanu, nikto mi nevedel pomôcť, nakoľko kojím, ale až po asi 3 týždňoch "škrábania steny" som navštívila fyzioterapeuta, ktorý mi dal všetko do poriadku...vyskúšaj, no nie je to len jednorázová záležitosť, ale vždy sú potrebné min 3 sedenia krátko po sebe.

jana.ch
9. feb 2010

N 😝 o, mna lekar poslal aj na cetecko aby videl ci mam nieco s chrbticou alebo je to z tej epiduralky a zistili ze mam trosku nastiepene na stavci kde bol vpich. Moja kamaratka co pracuje v nemocnici mi povedala ze mozno ze mi pri vpichu poskodili nerv a ten mi robi take bolesti. Ja sa uz v medicine vobec nevyznam. Jeden povie to druhy ono... 🙄

petuskaxfun
11. feb 2010

ahojte tak aj ja mam po tom s epi prve dva dni som mala problem sa postavit vobec na nohy pre neskutocne bolesti v polke tela,necitila som si ho si osobne myslim ze mi ju yle dali a zasiahli nejaky nerv nadopovali ma ibalginmi po 2dnoch celkom preslo ale teraz doma ma to chyta neskutocne bolesti hlavy,v oblasti krizov a mam tiez pocity na omdletie a trpnutie prstov na rukach docela sa zacinam bat mate niektora tiez podobne tazkosti po epi< 😒

macka01
12. feb 2010

ja som mala epi počas dvoch sekcii,nechcela som uplnu narkozu,ale problem žiadny,ani bolesti v mieste vpichu,necítila som,ani ked mi to tam dr. aplikoval.Zaráža ma,ako tu niektorá spomínala,že sa to dr.podarilo na 4 krát,to sa na tebe asi učili ???? 😒 ved ti mohli poškodiť miechu,....hrozné.Bolesti chrbta su asi normálne po každom tehotenstve,ved organizmus sa musí dať dohromady.Alebo aj preto,že ten vpich nebol správny a zasiahol niečo čo nemal,ale to je chyba dr.,nie epi

annalena
16. feb 2010

petuska tazko si viem predstavit, ako by tazkosti, co popisujes mohli suvisiet s epi, pocity na omdletie, trpnutie prstov na rukach...to vobec nesedi k epi, skor hladat pricinu inde. a to si si akoze 2 dni necitila polku tela ci ako to mam chapat??? 😕

macka pichat epi na 4x nieje nic neobvykle, vyssie pise o tom latvia, a poskodenie miechy tak to je riziko extremne zriedkave, asi tak, ako to, ze sa z celkovej narkozy nepreberes 😉

macka01
17. feb 2010

určite aj epi aj uplná narkoza môžu sa skomplikovať,ale bezpeč. sa mi zdá epi,ako narkoza.Po pôrode sekciou ine ženy,čo nechceli epi,mali problemy,že im bolo nevoľno,vracali,....vraj to je vedľajší učinok narkozy,Raz som bola aj v narkoze a môžem potvrdiť.To napínanie na vracanie naprázdno a so zošitým bruchom,... 😝 😝 😔 hrôza.Po epi som bola v poho. 😉

gabitimi
30. mar 2010

Ahojte, mne epi zabrala az na sitie, ale nemala som ziadne problemy. Vpichnutie ma bolelo dokonca menej, ako ked beru krv. A po porode tiez vsetko ok. Ak by som mohla, dala by som si epi znovu. Myslim, ze zena ma toho stresu dost aj bez toho, aby myslela a trapila sa, ako zvladne porodne bolesti. A cim skor bude zema po porode fit, tym skor nabehne aj laktacia.

lulka999
9. apr 2010

ahojte baby potrebovala by som vediet ci ma niektora z vas neznesitelne bolesti hlavy po EPI ? Ja som prve babo rodila normalne aj to som sa natrapila ale co uz ☹ no to druhe bolo este horsie 😠 nechali ma cakat aj ked neviem na co 🤐 rodila som 2tyzdne po termine .Mala mala 54cm a vazila az 4,600g no bola velka a ja vobec neviem co tam somnou robili. Kontrakcie som mala uz kazde tri minuty no bolo to nieco uzastne 😲 a v tych kontrakciach mi pychali EPI asi na siesty krat sa im to podarilo no nieco uzastne 😖 a teraz tie neznesitelne bolesti hlavy ááááááááááááááúúúúúúúúúúúúúúúúúúú. Som 4 mesiace po porode a je to coraz horsie idem sa uz s toho zblaznit ☹ Neviete mi nieco poradit?

nevesta
9. apr 2010

Ahoj, ja som mala, 4 dni ma nechali trapit a potom mi pichli do Epi priestoru moju krv, aby sa vytvorila zrazenina, ktora zaplnila dierku (pri pichani EPI - cca 1 hodinu) mi prepichli duru a unikal mi ten mok. Nevedela som sa od bolesti hlavy ani postavit, malu mi prebalovali sestricky a davali na kojenie 😝 Hned, ako mi to pichli som pocitila ulavu, uplne ok to bolo asi po 4 dnoch...

EPI mi vobec nezabrala 😝

Ja byt tebou, zavolam si na gyndu, ci sa s tym teraz da nieco spravit... 😔

rainee
18. apr 2010

mne pichli epi asi na stvrty krat, cely chrbat som mala z toho krvavy, no otras, ale v tom momente mi to bolo jedno take som mala bolesti. neviem co tam trafila ale dodnes ma chrbat pobolieva. 😝 na druhej strane si neviem predstavit porod bez epi lebo ja som ho mala fakt dost dlhy a tazky.

rainee
29. nov 2010

takze tie bolesti chrbta mi stale pretrvavaju, akoby som mala trafeny nejaky nerv. ani masaze, cvicenie atd. mi nepomohli 😠 a vraj to mam z tej epi, dufam ze to predsa len casom prejde. 😝

katka008
21. sep 2011

Ahojte, mna tiez trapia bolesti chrbta v mieste vpichu po EPI, je to fakt nechutne, ked robim rozne pohyby alebo na dotyk. Som mesiac po porode, ktory bol super rychly, ale chrbat mam ako stara babka :( Je to zvlastne, pretoze pri prvom porode som po EPI nemala vobec problemy, a teraz pri druhom ciste peklo...tiez mi to napichavali na 3 x, ale myslim ze to neni tym. Neviem ci mam este pockat ci to prejde, alebo zajst k doktorovi? Ako dlho je takato bolest normalna?

lienik27
26. jan 2012

@zuz11 ahoj, ja som rodila s epid. a poradila som sa s anesteziologickou (rodinnou známou) aj mojim gynekologom, dokonca mi to obaja (naozaj odbornici) odporučili. Epi. nema ziadne vedlajsie ucinky, ako sa tu pise. jedine v pripade hlbokeho, alebo zleho zavedenia moze byt po porode bolest hlavy. Ale naozaj len po porode, par hodin. Nie trvale!!! to je jeden pripad zo 100. Takze nevahaj a pomoz si ked sa da. Ja som tak zazila najkrajsie chvile svojho zivota pocas porodu, ktory som si naozaj uzivala. A neboj sa bolesti budes mat aj tak dost, pretoze kym ti budu moct aplikovat epi. musis byt uz otvorena na min 4 palce. A to tiez nieje sranda🙂 Drzim palce

cawes
26. aug 2012

@zuz11 rodila som pred d2tt s epi a urcite odporucam. Po porode a ani pocas produ ziadne komplikacie. Teraz ma trosku poboleva miesto vpichu ale to je normalne.

mafiaka
24. aug 2014

ahojte bohužial nejde to vyliečit ja som dostala epiduralku poškodilo mi to križe pohla som hlavou ked som rodila cisarskym nieje to vobec dobre trpym s tym aj ja pytala som sa doktorky ale neda sa to bude to navždy

shilou
24. aug 2014

Kocky,ja som rodila s epi pred vyse troma rokmi a ziadne bolesti po porode ani nic,teraz cakame druhe a takisto si dam epi......

monikapotvorka
28. aug 2015

ja som dva mesiace po porode , rodila som v UK . Maly mal 4658g a rodila som prirodzene pretoze asi nemali potuchy aky bude maly velky , neotvarala som sa. Dala som si epidural aj som zvravala po nej . A doteraz ma stale boli v mieste v pichu,nemozem lezat na chrbate ☹ , a ete dobre neurobim drep , som obmedzena ☹ . Ledva drzim maleho . A strasne mam take bloknutie ze ma [odlomi,tak cakam teraz na fyzio . Mozno je to aj tym ze som pribrala 30kil . Ale hrozne sa citim ,nohy uz mam o nieco lepsie ale som ich mala stale stuhnute ☹( Este to chce cas, este by som chcela babetko ale tieto bolesti nie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre